Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 12-04-11 02:07 #1
    Προεπιλογή Διατροφή για απόθεση λίπους
    Θα ήθελα να μάθω πώς ακριβώς μπορώ να βάλω σωματικό βάρος σε λίπος. Είμαι πολύ αδύνατος και αρκετά μυώδης (εννοώ δέν είμαι κανένας χλαπάτσας)

    Το θέμα είναι ότι προσπαθώ να πάρω λίγο σωματικό βάρος σε λίπος αλλά μου είναι αδύνατο. Ήταν περιόδοι που προσπαθούσα να φάω πραγματικά μεγάλες ποσότητες φαγητόύ αλλά το μόνο που γινόταν είναι να πηγαίνω στην τουαλέτα πολλές φορές την ημέρα χωρίς να βάλω γραμμάριο. Πήρα και μία πρωτεϊνη όγκου (Reflex Instant Mass) αλλά απλά αυξήθηκε η τουαλέτα. Κάνω μία ώρα τρέξιμο την ημέρα και το απόγευμα κάνω βάρη. Ρώτησα από εδώ ρώτησα από εκεί και δοκίμασα αρκετές μεθόδους με φαγητά και ώρες αλλά τίποτα.

    Δέν έχω κάποιο πρόβλημα με θυρωειδή ή αιματολογικές εξετάσεις αλλά ούτε και με το συκώτι.

    Δέν ξέρω άν έχετε να πρωτείνετε κάτι. Ένας μου είπε σάν συμβουλή να μήν σοκάρω έτσι τον εαυτό μου διότι τελικά το λίπος που θα πάρω θα είναι σίγουρα ΕΝΔΟΚΟΙΛΙΑΚΟ το οποίο θα με καταστρέψει. Ιδέα δέν έχω.

    Καμία πρόταση παρακαλώ?

    Είμαι 25 1,78 60 κιλά .
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bioman : 12-04-11 στις 02:15
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-04-11 13:33 #2
    Προεπιλογή
    1.78 και 60 κιλά δεν είσαι μυώδεις. Γιατί να βάλεις βάρος σε λίπος? Κόψε την αερόβια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-04-11 23:23 #3
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Δε μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος να θέλει να βάλει λίπος.

    Τα κιλά σου είναι όντως λίγα, μυικότητα χρειάζεσαι και όχι λίπος. Ελάττωσε ή ακόμη και κόψε το αερόβιο και τρώγε αρκετά θρεπτικά γεύματα τη μέρα. Όχι σαβούρα.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 13-04-11 22:53 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος να θέλει να βάλει λίπος.

    Τα κιλά σου είναι όντως λίγα, μυικότητα χρειάζεσαι και όχι λίπος. Ελάττωσε ή ακόμη και κόψε το αερόβιο και τρώγε αρκετά θρεπτικά γεύματα τη μέρα. Όχι σαβούρα.
    Δέν είπα πως θέλω να βάλω μόνο λίπος. Κάνω γυμναστική με βάρη αλλά κάνω και αερόβια άσκηση. Το θέμα είναι πως θέλω να βάλω λίπος διότι είμαι ΛΙΠΟΒΑΡΗΣ !!!

    Πώς γίνεται και δέν το καταλαβαίνεις αυτό εσύ τώρα ? Και δέν τρώω σαβούρες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 13-04-11 22:56 #5
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bioman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα είναι πως θέλω να βάλω λίπος διότι είμαι ΛΙΠΟΒΑΡΗΣ !!!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bioman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πώς γίνεται και δέν το καταλαβαίνεις αυτό εσύ τώρα ? Και δέν τρώω σαβούρες.
    ουτε εγω το καλαβαινω..
    γιατι να θες να βαλεις και λιπος?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-04-11 23:42 #6
    Το avatar του χρήστη ionos1

    Εγγραφή
    20-04-2010
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    299
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    ουτε εγω το καλαβαινω..
    γιατι να θες να βαλεις και λιπος?
    me neither !!!
    δοκίμασε για κανα μήνα να μειωσεις το τρεξιμο σε 1 φορά την εβδομαδα 20-30 λεπτα χαλαρα ...και τρώγε .... το να βαλεις λιπος δεν εχει νοημα!
    περιμενω να βγει συμπληρωμα του τυπου Lipotropic profiterol .... anabolic ekmec ...... panacota isolate!
    Απάντηση με παράθεση