Σελίδα 8 από 61 ΠρώτηΠρώτη ... 6789101858 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 106 έως 120 από 906
  1. 18-04-09 16:35 #106
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ - οκ αρχινα να τρως ας πουμε πχ 50γραμ.πρωτεινης σε καθε γευμα πηγαινε κανε εξετασεις για το συκωτι και ελα να μας τα ξαναπεις αυτα..
    Nτροπη σου ρε τοσο καιρο στο δικο μας φορουμ σε αλλα ελληνικα φορουμ μπαινεις και στο εξωτερικο και ακομα λες τετοιες βλακιες ποτε θα βαλεις μυαλο?διαβαζεις καθολου η μπαινεις μονο για να βλεπεις τις ωραιες φωτο?

    συκωτι ε? να 350 γραμμαρια πρωτεινης ετρωγα τοτε στον ογκο κοντα
    /6 γευματα=58πρωτεινη

    η μερες προπονησης 350/7=50 γραμ

    πρωτεινη σε σκονη ηταν περιπου 100-120 γραμ επηνα και καζεινη πριν τον υπνο που ειναι μεσα σε αυτα τα νουμερα

    Κοιτα το συκωτι μου τωρα

    SGOT
    SGPT
    γ-GT
    http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=1848


    Παντως στην αναπτυξη μαζας δεν χρειαζετε τοσο πρωτεινη και με την μηση ποιο μετα εβλεπα αποτελεσματα
    εσυ τη εχεις καταλάβει απο το σωμα σου, αφομοιώνεις πανω απο 40 γρ?!
    Νοστημω ειναι το κρεας γερο μαλον ηταν χεχε
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη RUHL : 18-04-09 στις 16:37
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 18-04-09 16:45 #107
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    και εγω ετρωγα 45 σε καθε γευμα και εκανα εξετασεις κ βγηκαν χαλια.
    προφανως εσυ αφομοιωνεις τετοια ποσοτητα και εγω οχι.
    παιζουν ρολο και το βαρος που εχει ο καθενας
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 18-04-09 17:39 #108
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    και εγω ετρωγα 45 σε καθε γευμα και εκανα εξετασεις κ βγηκαν χαλια.
    προφανως εσυ αφομοιωνεις τετοια ποσοτητα και εγω οχι.
    παιζουν ρολο και το βαρος που εχει ο καθενας
    Eγω εχω και ερευνες που στηρηζουν τα αποτελεσματα μου δεν παει με την αφομειωση καμια σχεση αλλουνου παπα ευαγγελιο ειναι αυτη

    Οπως το κοβω αλλες @@ θα εκανες και οχι ιδιετερα απο την πρωτεινη πχ σε εκεινο το ποστ εχω υψηλη χοληστερινη κατω την καλη αλλα δεν ηξερα τι ειναι τα καλα λιπαρα τοτε ουτε ετρωγα


    Δεν παθαινεις τιποτα με την πρωτεινη
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 18-04-09 17:46 #109
    Το avatar του χρήστη tezaman

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.638
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    και εγω ετρωγα 45 σε καθε γευμα και εκανα εξετασεις κ βγηκαν χαλια.
    προφανως εσυ αφομοιωνεις τετοια ποσοτητα και εγω οχι.
    παιζουν ρολο και το βαρος που εχει ο καθενας

    φίλε grajviasdsada μάλλον το συκώτι σου ήταν προβληματικό εξαρχής
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 18-04-09 19:30 #110
    Banned
    Εγγραφή
    17-08-2008
    Μηνύματα
    33
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BRaWNy Εμφάνιση μηνυμάτων
    ση ή δεν διεγείρει όπως πρέπει τους μυες του (όπως συμβαίνει με το 80% αυτων που γυμνάζονται, για αυτό και βλέπουμε μόνο το 20% να ξεχωρίζει στην τελική), όση παραπάνω πρωτεΐνη και να φαέι, δεν θα πετύχει κάτι.

    Κατα την δική μου άποψη, όλα ξεκινούν απο την προπόνηση και έπειτα σε συναρτηση με αυτήν όλα τα άλλα (για να έχουν και λόγο χρησιμοποίησης δηλαδή όλα τα άλλα, αν με πιάνετε πως το εννοώ)

    Αναρωτηθήκατε ποτέ, γιατι πολλοί που παίρνουν κρεατίνες, συμπληρώματα, τις καλύτερες γεύσεις whey, κάνουν πολλά γεύματα την μέρα, τρώνε όση πρωτεΐνη "αφομοιώνεται" ανα γεύμα (όπως πιστευουν) κλπ κλπ, και παρόλα αυτά δεν κάνουν την μεγάλη διαφορά?

    Είναι γιατι παραεστιάζονται και την ψάχνουν σε λάθος κατευθύνσεις, και χάνουν τον εστιασμό απο κει που πρέπει και χρειάζεται, δηλαδή την ουσία.

    Όσες έρευνες διατροφής κλπ να διαβάζει κανείς και να τις μαθαίνει και να τις εφαρμόζει, αν δεν κάνει προπόνηση όπως πρέπει, θα μείνει στην ιστορία περισσότερο σαν παντογνώστης ερευνών κλπ, παρα σαν "γομαράκι" αν με πιάνετε.
    Σαν να μαζεύεις βενζίνη, αλλά δεν έχεις αυτοκίνητο.

    Η πράξη να γίνει θεωρία

    Φυσικά και η προπόνηση είναι ΤΟ ερέθισμα αλλά δεν κατανοώ γιατί η γνώση 2-3 πραγμάτων παραπάνω θα μας κάνει χειρότερους . Ίσα ίσα κατά την γνωμη μου.Με αυτή τη λογική ο Βerardi , o Layne Norton και 2-3 άλλοι θα πάλευαν να βγάλουν 5 επαναλήψεις τα 60 κιλά.

    στη φωτο ο Νορτον που είναι πτυχιούχος διατροφολόγος υποψήφιος για Phd
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 18-04-09 20:23 #111
    Banned
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περ.
    Drama, Greece
    Μηνύματα
    1.446
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RUHL Εμφάνιση μηνυμάτων
    5kg+ με καλυτερη γραμμωση απο την περισυνη σε 1 χρονο δεν ειναι και ασχημα καταραμενη διατροφη ερευνες και κρεατινες
    Θα μπορουσε να είναι και καλύτερα?

    Εγω καταφερα κάτι παρόμοιο χωρις ερευνες και κρεατίνες και χωρις φάρμακο, βελτιώνοντας την προπόνησή μου, και μάλιστα με εν μέρει χάλια διατροφή, και είμαι και 44 χρονών.

    Εσυ πιστεύεις ότι το καταφερες απο τις έρευνες και τις κρεατίνες?

    Δεν θέλω να μου απαντήσεις, μάλλον δεν θα το δω, επειδή υπάρχει θέμα να αποχωρήσω
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 18-04-09 20:28 #112
    Banned
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περ.
    Drama, Greece
    Μηνύματα
    1.446
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ - οκ αρχινα να τρως ας πουμε πχ 50γραμ.πρωτεινης σε καθε γευμα πηγαινε κανε εξετασεις για το συκωτι και ελα να μας τα ξαναπεις αυτα..
    Αυτό έχει να κάνει με τα ποσα γραμμάρια πρωτεΐνης θα φας ανα γεύμα ή την ημέρα?

    Δεν παω να κάνω εξετάσεις, και δεν θα έρθω να σας τα ξαναπώ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 18-04-09 20:31 #113
    Banned
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περ.
    Drama, Greece
    Μηνύματα
    1.446
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Leviathan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικά και η προπόνηση είναι ΤΟ ερέθισμα αλλά δεν κατανοώ γιατί η γνώση 2-3 πραγμάτων παραπάνω θα μας κάνει χειρότερους . Ίσα ίσα κατά την γνωμη μου.Με αυτή τη λογική ο Βerardi , o Layne Norton και 2-3 άλλοι θα πάλευαν να βγάλουν 5 επαναλήψεις τα 60 κιλά.

    στη φωτο ο Νορτον που είναι πτυχιούχος διατροφολόγος υποψήφιος για Phd
    Mάλλον δεν έπιασες το νόημα όσων είπα, δεν είπα να μην κυνηγάτε τις γνώσεις.
    Μίλησα για εστιασμό.
    Ξαναδιάβασε τι έγραψα και για ποιό θέμα το έγραψα.

    Τεσπα

    Καλό Πασχα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 18-04-09 20:44 #114
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    νατουράλ ο νόρτον...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 18-04-09 21:46 #115
    Banned
    Εγγραφή
    17-08-2008
    Μηνύματα
    33
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο slaine Εμφάνιση μηνυμάτων
    νατουράλ ο νόρτον...

    Φίλε slaine πόσα χρόνια κάνεις προπόνηση+καθαρή διατροφή χωρίς διακοπή?Μη το πάρεις στραβά αυτό που σε ρωτώ.

    @BRAWNY

    ok , δεν λέμε κάτι το διαφορετικό τότε.Συμφωνώ ότι πολλά παιδιά διάβασαν 5 άρθρα και νομίζουν ότι έμαθαν και να προπονούνται.

    Καλή Ανάσταση σε όλους με την ευκαιρία
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 20-04-09 20:25 #116
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο slaine Εμφάνιση μηνυμάτων
    νατουράλ ο νόρτον...
    Απο τους λιγους απολυτως εφικτος εμενα ποιο πολυ με συναρπαζει η δυναμη του οχι ιδιεταιρα η σωματικη του διαπλαση


    Θα μπορουσε να είναι και καλύτερα?

    Εγω καταφερα κάτι παρόμοιο χωρις ερευνες και κρεατίνες και χωρις φάρμακο, βελτιώνοντας την προπόνησή μου, και μάλιστα με εν μέρει χάλια διατροφή, και είμαι και 44 χρονών.
    Ναι θα μπορουσε να ειναι και καλυτερα αλλα το ιδιο μπορουσα να απαντησω και για την ποιο κατω παραγραφω σου θα μπορουσε να ηταν και καλυτερα? καπως ετσι

    Διατροφη +συμπληρωματα(3-5%) > απο προπονηση+αναρωση

    Κατα την γνωμη μου 70% >vs 30%

    Υποθεσεις

    1 τρως οτι νανε κανεις πολυ καλη προπονηση
    2 τρως πολυ καλα κανεις μετρια προπονηση η ποιο κατω

    2η θα τα παει κατα πολυ καλυτερα και σε αναπτυξη μαζας και γραμμωση



    Δεν ειπα πουθενα να μην κανει κανενας προπονηση αλλα οταν τα κανεις αυτα σου βγαινουν και εμενα μου αρεσει να μεγιστοποιο αυτα τα ποσοστα με διαβασμα ερευνες και στην πραξη μετα φυσικα.
    Τι κολημα εχεις φαει με την κρεατινη δεν ξερω δεν ειναι αναβολικο αλλα επιπροσθετη δουλεια κανει γιατι να μην κανω εξηδηκευμενη προπονηση και διατροφη και να μην την παρω?τεσπα
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 20-04-09 21:02 #117
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BRaWNy Εμφάνιση μηνυμάτων

    Όσο για το πόσους μυες θα βάλει κανείς, δεν εξαρτάται απο την ποσότητα πρωτεΐνης, αλλά απο την προπόνηση, και έπειτα σε συνάρτηση με αυτήν με την ποσοτητα.
    Αν κάποιος κάνει όλη μερα με ροζ αλτηρες προπόνηση ή δεν διεγείρει όπως πρέπει τους μυες του (όπως συμβαίνει με το 80% αυτων που γυμνάζονται, για αυτό και βλέπουμε μόνο το 20% να ξεχωρίζει στην τελική), όση παραπάνω πρωτεΐνη και να φαέι, δεν θα πετύχει κάτι.
    συμφωνώ, και για μενα είναι ποιο σημαντική η προπόνηση από την διατροφή, και ολη η ομορφιά του ββ η προπονηση είναι.

    Εάν ομως μηλαμε για αγωνιστικές καταστάσεις, και μαληστα με φυσικους τροπους, παιζει ρολο πολύ μεγάλο η διατροφή,
    ισως τοτε και μεγαλητερο από την προπονηση, ιδιαιτερα στη γράμμωση,
    και θα συμφωνήσω εδώ με τον ανεκδιηγητο μουργο (ρουλ), οσο και να μην το θελω …………………………………………………………
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 20-04-09 21:37 #118
    away
    Εγγραφή
    15-03-2009
    Μηνύματα
    541
    Προεπιλογή
    H διατροφή όμως εφοδιάζει τόσο την προπόνηση όσο και την ανάρωση. Χώρις την κατάλληλη διατροφή δεν μπορείς να εξελίξεις την προπόνηση. Μπορεί να θέλω να κάνω προπονήσεις με 110% της έντασης και με όγκο προπόνησης, αλλά χωρίς τη διατροφή απλά θα μείνει επιθυμία.

    Η διατροφή είναι το πρώτο επίπεδο της πυραμίδας και όχι η προπόνηση. Εάν κάποιος έχει τα γεννετικά να έχει μέτρια διατροφή και μέγιστα αποτελέσματα ταυτόγχρονα, αυτό αποτελεί εξαίρεση. Το ίδιο επίσης αν κάποιος έχει τις γνώσεις και την εμπειρία να κάνει πιο αποδοτικές προπονήσεις.

    Επίσης, αναρωτιέμαι τι θα γίνει εάν κάποιος αναγκαστεί να περιορίσει την προπόνηση ή να την σταματήσει για κάποιο χρονικό διάστημα, θα κάνει η διατροφή τη διαφορά ναι ή όχι???
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 20-04-09 22:16 #119
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    εγω θα ρωτησω το εξης:

    κανω διατροφη και δεν γυμναζομαι τη αποτελεσματα θα εχω?!

    γυμναζομαι και δεν κανω διατροφη, τη αποτελεσματα θα εχω?!

    καποτε πιτσιρικας δεν γνωριζα απο διατροφη τιποτα, δεν ετρωγα ουτε καν πρωινο, κιομως ημουν σε καλο επιπεδο, τωρα στα 35 φυσικα δεν γινεται τιποτα αν δεν προσεχω τη τρωω, ειναι αλλες οι καταστασεις στον οργανισμο, αλλα παρολα αυτα οσο καλα και να φαω αν δεν γυμναστω οι μυες ατονουν,

    καπος ετσι το εννοω οτι βαζω πρωτα την προπονηση....................
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 20-04-09 22:35 #120
    Το avatar του χρήστη skrwz21

    Εγγραφή
    19-01-2009
    Περ.
    Athina
    Μηνύματα
    458
    Προεπιλογή
    εξαρταται και τι στοχους εχεις..
    Πως θα 'κτισεις' χωρις να τρεφεσαι αναλογα ??
    με το να γυμναζεσαι χωρις φαι οπως λες, απλα κανεις καποιου ειδους συντηρηση..
    Practice makes perfect !
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 8 από 61 ΠρώτηΠρώτη ... 6789101858 ... ΤελευταίαΤελευταία