Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 42
  1. 26-10-11 14:42 #1
    Προεπιλογή Χαπια ακμης και συμπληρωματα
    [SIZE=1]Γεια σας , απο αυριο αρχισω τα χαπια ROTREN ειναι παρομοια με τα ακκιουραν για ακμη ,θεραπεια για 6 μηνες. ο ιατρος μου ειπε κομμενα ολα τα συμπληρωματa ακομα και η πρωτεινη για το λογο οτι θα αυξηθη η τιμη των ενζιμων .....ετυχε σε κανενα τιποτα παρομοιο?? πεστε καμια γνωμη .οι αναλυσεις που εκανα ειναι
    ALANINE TRANSAMINASE(ALT)
    ASPARTATE AMINOTRANSFERASE (AST)
    GAMMA-GLUTAMYL TRANSPEPTIDASE(GGT)



    οι αναλυσεις ηταν μια χαρα
    μου φανηκε υπερβολικο ακομα και την πρωτεινη να σταματισω ,,,,
    περιμενω τις αποψεις σας.ευχαριστω
    [/SIZE]
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-10-11 14:45 #2
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΦΥΓΑΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    [SIZE=1]Γεια σας , απο αυριο αρχισω τα χαπια ROTREN ειναι παρομοια με τα ακκιουραν για ακμη ,θεραπεια για 6 μηνες. ο ιατρος μου ειπε κομμενα ολα τα συμπληρωματa ακομα και η πρωτεινη για το λογο οτι θα αυξηθη η τιμη των ενζιμων .....ετυχε σε κανενα τιποτα παρομοιο?? πεστε καμια γνωμη .οι αναλυσεις που εκανα ειναι
    ALANINE TRANSAMINASE(ALT)
    ASPARTATE AMINOTRANSFERASE (AST)
    GAMMA-GLUTAMYL TRANSPEPTIDASE(GGT)



    οι αναλυσεις ηταν μια χαρα
    μου φανηκε υπερβολικο ακομα και την πρωτεινη να σταματισω ,,,,
    περιμενω τις αποψεις σας.ευχαριστω
    [/SIZE]
    και εμενα ο γιατρος μου μου ειχε πει να σταματησω συμπληρωματα οταν πηρα μια αντιβιωση για την ακμη.για τον ιδιο λογο.μου ειπε γενικοτερα μειωμενη η πρωτεινη για 1 μηνα που θα επαιρνα την αντιβιωση.τωρα τι να σ πω δεν εκανα καποιες εξετασεις κτλπ.απλα κ εμενα το ιδιο μ χαν πει.το καλυτερο για μενα ειναι να ακουσεις το γιατρο σου
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-10-11 23:53 #3
    Προεπιλογή
    Μη πινεις ενα ποτηρι γαλα τοτε, εαν ο γιατρος δε θελει τοσο πολυ πρωτεϊνη!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-10-11 00:09 #4
    The Blacksmith
    Το avatar του χρήστη Tasos Green

    Εγγραφή
    10-05-2010
    Περ.
    Kepler 22-b
    Μηνύματα
    3.465
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΦΥΓΑΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    [SIZE=1]Γεια σας , απο αυριο αρχισω τα χαπια ROTREN ειναι παρομοια με τα ακκιουραν για ακμη ,θεραπεια για 6 μηνες. ο ιατρος μου ειπε κομμενα ολα τα συμπληρωματa ακομα και η πρωτεινη για το λογο οτι θα αυξηθη η τιμη των ενζιμων .....ετυχε σε κανενα τιποτα παρομοιο?? πεστε καμια γνωμη .οι αναλυσεις που εκανα ειναι
    ALANINE TRANSAMINASE(ALT)
    ASPARTATE AMINOTRANSFERASE (AST)
    GAMMA-GLUTAMYL TRANSPEPTIDASE(GGT)



    οι αναλυσεις ηταν μια χαρα
    μου φανηκε υπερβολικο ακομα και την πρωτεινη να σταματισω ,,,,
    περιμενω τις αποψεις σας.ευχαριστω
    [/SIZE]
    οτι σου ειπε ο γιατρος να κανεις.... δηλαδη αμα δεν παρεις πρωεινη 6 μηνες τι θα γινει? μην τα κανετε αυτα....
    κανε την θεραπεία σου και την γυμναστική σου και μετα παίρνεις παλι πρωτεινη... μικρο το κακο...
    Sometimes you have to pretend the fool, to fool the fool that takes you for fool !
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-10-11 00:10 #5
    Προεπιλογή
    Εχω κανει παρομοια θεραπεια. Και ο δικος μου ιατρος το ιδιο μου ειχε πει για τα συμπληρωματα (καλα συνενοημενοι ειναι??? )
    Δεν εκοψα τιποτα, ολα καλα.

    υ.γ.: Επισης αμα δεις στο χαρτι του φαρμακου λεει οτι πρεπει να απεχεις και απο οποιαδηποτε μορφη εντονης ασκησης.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Adinamos : 27-10-11 στις 00:13
    My name is Daniel Lugo and I believe in fitness
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-10-11 12:05 #6
    Προεπιλογή
    ευχαριστω για τις απαντησεις .,
    αρχισα σημερα διατροφη μονο με φαγητο ολη μερα μαγειρεμα
    συμπληρωμτα δεν θα παρω διοτι αν ψηλωσουν τα ενζυμα μετα θα πρεπει να σταματησω την θεραπεια...

    αδυναμε το διαβασα ναι ,,αλλα την γυμναστικη δεν την κοβω
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-10-11 13:21 #7
    Το avatar του χρήστη George1993

    Εγγραφή
    24-05-2010
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    235
    Προεπιλογή
    για την γυμναστική δεν σου είπε τίποτα?
    εμένα μου είχε πει κομμένη η έντονη γυμναστική
    και έτσι δεν τη έκανα
    "Αν η γνώση μπορεί να προκαλέσει προβλήματα, δεν είναι η άγνοια που θα μας βοηθήσει να τα λύσουμε."
    Isaac Asimov
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 27-10-11 14:33 #8
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ενα οφ ποστ πηγε στην αλανα..
    ηταν κατα το μισο οφ ποστ,αλλα αν θελει ο ενδιαφερομενος μπορει να το ξαναποσταρει σωστα χωρις,π@π@ριες μεσα..

    κ ησυνεχεια επι του θεματος απο κει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-10-11 19:28 #9
    Banned
    Εγγραφή
    27-09-2010
    Μηνύματα
    343
    Προεπιλογή
    ναι καλα θα κανεις να τα κοψεις τα συμπληρωματα γιατι αν υπαρχει εστω και μικρη πι8ανοτητα να επηρεαστουν απο αυτα οι τιμες των ενζυμων, δεν νομιζω να ηθελες να διακοψεις την θεραπεια της ακμης στην μεση ετσι, επειδη ειχα κανει και εγω παλια αντιστοιχη θεραπεια με ισοτρετινοινη στα γραφω αυτα, απο εκει και περα στο θεμα της γυμναστικης ναι λεει να αποφευγεται η εντονη γυμναστικη, εγω παρολα αυτα εκανα κανονικα εως αρκετα δυνατα, απλα περα απο καποιους μικροπονους σε αρθρωσεις και λιγο στην πλατη που το γραφει και στισ οδηγιες νομιζω, το βασικοτερο προβλημα με εντονη γυμναστικη που παρατηρησα ηταν η μεγαλη κουραση, δλδ κοιμομουν περισσοτερο και γενικα ενιωθα πιο πτωμα μεσα στην μερα αλλα νταξ φοιτητης ειμαι , δνε πολυπαταγα σχολη εκεινο τον καιρο οποτε την παλεψα.συνεχισε λοιπον την γυμναστικη σου με λιγο λιγοτερη ενταση και βλεπεις τις αντοχες και τις δυναμεις σου, δεν χρειαζονται υπερβολες 6 μηνες ειναι, θα περασουν, κοιτα να αφοσιωθεις στην θεραπεια σου να ξεμπερδευεις και ολα τα αλλα ερχονται.Παντως ελπιζω να δοκιμασες και αλλες πιο συντηρητικες θεραπειες πριν πεσεις σαυτα τα φαρμακα γιατι τωρα τελευταια οι δερματολογοι την εχουν ψωμοτυρι την ισοτρετινοινη
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 27-10-11 19:41 #10
    Το avatar του χρήστη nightlou

    Εγγραφή
    12-01-2011
    Περ.
    πατρα
    Μηνύματα
    33
    Προεπιλογή
    Ότι σου είπε ο doctor φίλε μου.....εξάλλου πάνω από όλα είναι η υγεία!!!έχω κάνει θεραπεία με Ροκιουταν και παραλίγο να με κόψουν από αυτά στη σχολή που μπήκα!!!υπομονή θα περάσει!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 27-10-11 22:36 #11
    Banned
    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    εβριγουερ
    Μηνύματα
    6.038
    Προεπιλογή
    ειχα παρει κι εγω παλια κατι χαπια για την εκμη και ηταν για κανα εξαμηνο
    και θυμαμαι οτι στην αρχη γεμιζες σπυρια γιατι αδειαζε το πυιον
    κατι τετοιο
    και μου ειπε να μν παιρνεις πολυβιταμινη
    κι αυτο στην ουσια βιταμινη ειναι,Α αν θυμαμαι καλα

    συνιστω ενα καλο καθαριστικο προσωπου
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 28-10-11 00:42 #12
    Προεπιλογή
    Εγω προτεινω μια κρεμα χεριων και ενα λιποζαν. Πολυ ξερασια σε χερια + χειλη.
    My name is Daniel Lugo and I believe in fitness
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 28-10-11 14:55 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kazmaier Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι καλα θα κανεις να τα κοψεις τα συμπληρωματα γιατι αν υπαρχει εστω και μικρη πι8ανοτητα να επηρεαστουν απο αυτα οι τιμες των ενζυμων, δεν νομιζω να ηθελες να διακοψεις την θεραπεια της ακμης στην μεση ετσι, επειδη ειχα κανει και εγω παλια αντιστοιχη θεραπεια με ισοτρετινοινη στα γραφω αυτα, απο εκει και περα στο θεμα της γυμναστικης ναι λεει να αποφευγεται η εντονη γυμναστικη, εγω παρολα αυτα εκανα κανονικα εως αρκετα δυνατα, απλα περα απο καποιους μικροπονους σε αρθρωσεις και λιγο στην πλατη που το γραφει και στισ οδηγιες νομιζω, το βασικοτερο προβλημα με εντονη γυμναστικη που παρατηρησα ηταν η μεγαλη κουραση, δλδ κοιμομουν περισσοτερο και γενικα ενιωθα πιο πτωμα μεσα στην μερα αλλα νταξ φοιτητης ειμαι , δνε πολυπαταγα σχολη εκεινο τον καιρο οποτε την παλεψα.συνεχισε λοιπον την γυμναστικη σου με λιγο λιγοτερη ενταση και βλεπεις τις αντοχες και τις δυναμεις σου, δεν χρειαζονται υπερβολες 6 μηνες ειναι, θα περασουν, κοιτα να αφοσιωθεις στην θεραπεια σου να ξεμπερδευεις και ολα τα αλλα ερχονται.Παντως ελπιζω να δοκιμασες και αλλες πιο συντηρητικες θεραπειες πριν πεσεις σαυτα τα φαρμακα γιατι τωρα τελευταια οι δερματολογοι την εχουν ψωμοτυρι την ισοτρετινοινη
    φιλε μου 4 χρονια τα δοκιμασα ολα και η τελευταια λυση ηταν αυτα τα χαπια,γυμναστηκη συνεχιζω κανονικα και βλεπουμε
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 28-10-11 14:56 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Adinamos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω προτεινω μια κρεμα χεριων και ενα λιποζαν. Πολυ ξερασια σε χερια + χειλη.

    ευχαριστω φιλε μου
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 05-11-11 01:16 #15
    Banned
    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    εβριγουερ
    Μηνύματα
    6.038
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Adinamos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω προτεινω μια κρεμα χεριων και ενα λιποζαν. Πολυ ξερασια σε χερια + χειλη.
    εμενα μου ειχε γραψει και ενα πεπανθολ αν θυμαμαι καλα
    γτ οχι απλα ειχα ξηριδερμια σρο προσωπο αλλα εσκαγαν και ματωναν τα χειλια μου
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία