Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 37
  1. 05-12-11 05:10 #1
    Προεπιλογή προγραμμα στηθους γνωμες
    καλησπερα παιδια.επειδη δεν βλεπω καποια προοδο στο στηθος μου τον τελευταιο καιρο θα ηθελα καποια βοηθεια.εδω και περπου μισο χρονο κανω τις εξης ασκησεις,πιεσεις παγκου σε επικληνη 4 σετ,πιεσεις με αλτηρες σε επικληνη 4 σετ,ανοιγματα σε επικληνη3 σετ και βυθισεις η πουλοβερ 3 σετ που τα εναλλασω.εχω δωσει εμφαση πολυ στο ανω στηθος καθως θεωρω οτι ειναι το σημαντικοτερο αλλα μηπως το εχω παρακανει λιγο?το ανω στηθος εχει παρει καπως αλλα λιγα πραγματα,ειδικα το τελευταιο καιρο δεν βλεπω καμμια διαφορα.εχετε να μου προτεινετε μηπως καποιο αλλο προγραμμα?να αρχισω να παιζω και οριζοντιο παγκο μηπως?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-12-11 08:43 #2
    Το avatar του χρήστη Goofonly

    Εγγραφή
    05-11-2011
    Περ.
    Θεσ/νίκη
    Μηνύματα
    995
    Προεπιλογή
    Εφόσον θες να πάρεις σε όλο το στήθος, δεν θεωρείς ότι πρέπει να παίζεις με όλο το στήθος? Δεν ξέρω πως είσαι από διατροφή, όμως αν γενικότερα δεν βάζεις κρέας πάνω σου, κάτι φταίει...

    Όσο για το θέμα μας... Οριζόντιος πάγκος 4χ8 / Επικλινής με μπάρα 4χ8 / Επικλινής με αλτήρες 4χ8-10 / Ανοίγματα σε οριζόντιο πάγκο 4χ10-12 ...δοκίμασε αυτό.

    Εγώ θα έβγαζα τον πάγκο ή τους αλτήρες σε επικλινή και θα έβαζα βυθίσεις 4σετ επί όσα μπορείς να βγάλεις ή κατακλινή πάγκο. Όταν μεγαλώσει αρκετά, τότε δίνεις έμφαση και εκεί που θες.
    There are 10 million million million million million million million
    particles in the universe that we can observe...
    Your momma took the ugly ones and put them into one nerd !
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-12-11 10:05 #3
    Προεπιλογή
    Και ο κατακληνης παγκος κανει πολυ δουλεια.Επειδη κανεις μονο επικληνη τοσο καιρο θα σου προτεινα να κανεις πρωτες δυο ασκησεις οριζοντιο/κατακληνη με μπαρα αλτηρες εναλλασωντας του παγκους και μπαρα - αλτηρες ανα 6 εβδομαδες προπονησης.ΔΛΔ πχ πρωτες εξι εβδομαδες : 1η ασκηση - κατακληνη με μπαρα,2η οριζοντιο παγκο αλτηρες.δευτερες 6 εβδομαδες : 1η ασκηση οριζοντιο με μπαρα 2η κατακληνη αλτηρες. 3ες 6 εβδομαδες 1η κατακληνη με αλτηρες 2η οριζοντιο με μπαρα.3η ασκηση να εναλλασσεσαι αναμεσα σε ανοιγματα οριζοντιο - ανοιγματα επικληνη - επικληνη παγκο πιεσεις μπαρα/αλτηρες.4η να εναλλασεσαι
    αναμεσα σε cross over,peck deck,ανοιγματα οριζοντιο,πουλ οβερ(αν σε πιανει),βυθισεις(επισης αν σε πιανουν)
    Αν κανεις ολα αυτα λογικα σε ενα 4μηνο θα εχεις δει αλλαγη αν προσεχεις και τι τρως
    Some people say good things come to those who wait...truth is good things come to those who work!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 05-12-11 16:05 #4
    Το avatar του χρήστη johny_8

    Εγγραφή
    30-04-2011
    Περ.
    ΘΕΣΣ/ΕΒΡΟΣ
    Μηνύματα
    606
    Προεπιλογή
    Συμφωνω που έχεις επικληνη πρωτη αφου υστερεις στ ανω στηθος αλλα διαφωνω που έχεις κ αλτηρες επικληνη μετα.Μια γερη ασκηση επικληνη με ενταση αρκει.Μετα βάζεις πάγκο ισιο μπάρα αφου έχεις να κάνεις καιρος και μετα κάνε ανοιγματα 1-2 ασκησεις.Ανοιγματα επικληνη με αλτηρες μπορεις να τα αντικαταστήσεις με κρος οβερ απο χαμηλα.Ειναι καλη ασκηση.Βάλε κ καλη διατροφη.Δοκιμασε γ κανα 2 μηνο κ περιμενουμε νεα σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 05-12-11 17:56 #5
    Προεπιλογή
    οκ παιδια ευχαριστω.οποτε θα βαλω οπωσδηποτε στο προγραμμα κατακλινη ππαγκο και ανοιγματα σε οριζοντιο.τον επικληνη να μην τον βγαλω εντελως ετσι?τι λετε για αυτο το προγραμμα,κατακλινης παγκος 4 σετ,πιεσεις σε επικληνη με αλτηρες 4 σετ,ανοιγματα σε οριζοντιο 3 σετ και πουλοβερ 3 σετ.ειναι καλυτερα να βαλω λετε αντι για τις πιεσεις σε επικληνη πιεσεις σε οριζοντιο και να μην εχω καθολου επικληνη για καμποσο καιρο?η διατροφη μου ειναι καλη,τρωω λιγο παραπανω αποσο πρεπει ειναι αληθεια αλλα ενταξει ειναι μια χαρα.το προγραμμα μου δεν ειναι τοσο καλο δυστυχως.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 05-12-11 20:05 #6
    Το avatar του χρήστη johny_8

    Εγγραφή
    30-04-2011
    Περ.
    ΘΕΣΣ/ΕΒΡΟΣ
    Μηνύματα
    606
    Προεπιλογή
    αυτο το προγραμμα που ειπες ειναι πολυ καλο.επικληνης μη βγαλεις γιατι μετα δεν θα γυμναζεις τ πανω στηθος.κατακλινη αμα κανεις δεν χρειαζεται και ισιος.Η τ ενα η τ αλλο
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-12-11 20:15 #7
    Το avatar του χρήστη Goofonly

    Εγγραφή
    05-11-2011
    Περ.
    Θεσ/νίκη
    Μηνύματα
    995
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο johny_8 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο το προγραμμα που ειπες ειναι πολυ καλο.επικληνης μη βγαλεις γιατι μετα δεν θα γυμναζεις τ πανω στηθος.κατακλινη αμα κανεις δεν χρειαζεται και ισιος.Η τ ενα η τ αλλο
    απλή υπενθήμηση... ο ίσιος πάγκος θεωρείτε βασική άσκηση ενώ ο κατακλίνής όχι... και με ποια λογική να μη βγάλει άνω και να μη το γυμνάζει ύστερα δε ξέρω...
    There are 10 million million million million million million million
    particles in the universe that we can observe...
    Your momma took the ugly ones and put them into one nerd !
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 05-12-11 20:26 #8
    Το avatar του χρήστη johny_8

    Εγγραφή
    30-04-2011
    Περ.
    ΘΕΣΣ/ΕΒΡΟΣ
    Μηνύματα
    606
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Goofonly Εμφάνιση μηνυμάτων
    απλή υπενθήμηση... ο ίσιος πάγκος θεωρείτε βασική άσκηση ενώ ο κατακλίνής όχι... και με ποια λογική να μη βγάλει άνω και να μη το γυμνάζει ύστερα δε ξέρω...
    Δε συμφωνεις οτι τ πάνω στηθος πρεπει να γυμναζεται σε καθε προπονηση στηθους? το παιδι πιο πάνω αναφερει οτι υστερει εκει.Εξαλλου τ μεγαλυτερο λαθος που κάνουν οι περισσοτεροι ειναι οτι κάνουν ισιο και καταληγουν να έχουν στηθος πεταχτο κατω.Οσον αφορα τ κατακλινη το ειχα ψάξει λιγο και είχα ακουσει το dorian yates να λεει οτι την θεωρει την πιο αποτελεσματικη ασκηση για στηθος.Φιλικα πάντα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 05-12-11 21:39 #9
    Το avatar του χρήστη Goofonly

    Εγγραφή
    05-11-2011
    Περ.
    Θεσ/νίκη
    Μηνύματα
    995
    Προεπιλογή
    Αφού το λέει ο Dorian... φυσικά θα το γυμνάζει σε κάθε προπόνηση... αυτό εννοώ... όπως όμως και ίσιο, και ανοίγματα... και μετά αν θέλει βάζει προαιρετικά κατακλινή ή βυθίσεις...
    There are 10 million million million million million million million
    particles in the universe that we can observe...
    Your momma took the ugly ones and put them into one nerd !
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 05-12-11 23:04 #10
    Προεπιλογή
    θα ξεκινησω κατακλινη λοιπον για καμποσο καιρο ως πρωτη ασκηση και ως δευτερη επικληνη παγκο πιεσεις με αλτηρες οπου θα την εναλλασω με μπαρα και θα σας ενημερωσω για τυχον βελτιωση.ευχαριστω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 05-12-11 23:11 #11
    Προεπιλογή
    Αν δεν παίρνει όγκο το στήθος εφόσον τρώς sulprus, υπάρχουν 3 περιπτώσεις 1) έφτασες το γενετικό σου limit, 2) κάνεις λίγα κιλά και δεν δημιουργεις μικροτραυμα και 3) κάνεις τα ίδια κιλά συνέχεια και το σώμα σου έχει μπει σε ομοιόσταση. Η πρώτη περίπτωση αποκλείετε η αλλές δύο περιπτώσεις (που είναι και πιο πιθανές) έχουνε μια κοινή λύση - περισότερα κιλά που θα τα αυξάνεις πρόοδευτικά (2.5) κάθε workout.
    eat clen, Tren HARD, or die mirin!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 05-12-11 23:46 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Keirox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν παίρνει όγκο το στήθος εφόσον τρώς sulprus, υπάρχουν 3 περιπτώσεις 1) έφτασες το γενετικό σου limit, 2) κάνεις λίγα κιλά και δεν δημιουργεις μικροτραυμα και 3) κάνεις τα ίδια κιλά συνέχεια και το σώμα σου έχει μπει σε ομοιόσταση. Η πρώτη περίπτωση αποκλείετε η αλλές δύο περιπτώσεις (που είναι και πιο πιθανές) έχουνε μια κοινή λύση - περισότερα κιλά που θα τα αυξάνεις πρόοδευτικά (2.5) κάθε workout.
    ναι μαλλον..θα κοιταξω στο νεο προγραμμα μου να αυξανω τα κιλα ωστε να εχω αναπτυξη..απλα με 4 επαναληψεις επιτυγχανεται αναπτυξη η αυξηση δυναμης?
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 06-12-11 01:21 #13
    Το avatar του χρήστη Goofonly

    Εγγραφή
    05-11-2011
    Περ.
    Θεσ/νίκη
    Μηνύματα
    995
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο JOHN65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι μαλλον..θα κοιταξω στο νεο προγραμμα μου να αυξανω τα κιλα ωστε να εχω αναπτυξη..απλα με 4 επαναληψεις επιτυγχανεται αναπτυξη η αυξηση δυναμης?
    οι 4 είναι κυρίως για δύναμη... βάλε 8αρια
    There are 10 million million million million million million million
    particles in the universe that we can observe...
    Your momma took the ugly ones and put them into one nerd !
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 08-12-11 01:52 #14
    Προεπιλογή
    ρε παιδια,αυριο ξεκιναω το προγραμμα μου και δεν ειμαι σιγουρος τελικα για το αν θα βαλω ισο παγκο η κατακλινη..και τα ανοιγματα να τα κανω ισιο η επικληνη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 08-12-11 01:57 #15
    Το avatar του χρήστη Goofonly

    Εγγραφή
    05-11-2011
    Περ.
    Θεσ/νίκη
    Μηνύματα
    995
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο JOHN65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε παιδια,αυριο ξεκιναω το προγραμμα μου και δεν ειμαι σιγουρος τελικα για το αν θα βαλω ισο παγκο η κατακλινη..και τα ανοιγματα να τα κανω ισιο η επικληνη?
    Ο ίσιος είναι βασική άσκηση, στο λέω και πιο πάνω, ξύπνα. Βάλε :

    Οριζόντιο 4χ8 / Επικλινή 4χ8 / Ανοίγματα σε ίσιο 4χ12 / Βυθίσεις σε δίζυγο όσα βγάλεις... Κάνε για αρχή αυτά και όταν πάρεις όγκο, δίνεις βάση σε ότι είναι πίσω, π.χ γέμισμα ή άνω μέρος.
    There are 10 million million million million million million million
    particles in the universe that we can observe...
    Your momma took the ugly ones and put them into one nerd !
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία