Σελίδα 44 από 145 ΠρώτηΠρώτη ... 3442434445465494144 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 646 έως 660 από 2174
  1. 06-04-11 12:17 #646
    Προεπιλογή
    Αμέσως μετά την προπόνηση πίνω την κρεατίνη και την μαλτοδεξτρόζη,την οποία την αραιώνω σε 500ml νερό.Κρεατίνη και μάλτο μπορώ να τα βάλω μαζί και να τα πιώ μαζί και σε πόσο νερό?Επίσης στην ετικέτα της μαλτο λέει ότι η δόση είναι 3 scoop δλδ 60γρ σε 500ml.Εδώ στο φόρουμ διάβασα ότι θα πρέπει να παίρνουμε το μισό μας βάρος σε γρ.Δλδ εγω που είμαι 112 να πάρω χοντρικά 55gr ή 3 scoop.Τί υσχύει?Αν είναι αργά το βράδυ η προπόνηση και δεν έχουμε περιθώρια χρόνου για να πιούμε μετά από κάνα τέταρτο την πρωτείνη μας και μετά από καμοιά ώρα το τελευταίο γεύμα μας,μετά από πόση ώρα αφού πάρουμε την κρεατίνη-μάλτο τρώμε το γεύμα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-04-11 13:02 #647
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    αν ειναι αργα η προπονηση σου, μην παρεις μαλτο. πιες την κρετινη και την πρωτεινη σου, και μετα απο κανα 40λεπτο κανε γευμα.

    αν και καλυτερα θα ηταν να παρεις αμινο αντι για πρωτεινη τετοια ωρα που τελειωνεις την προπονηση σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-04-11 15:04 #648
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kaloutsikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αμέσως μετά την προπόνηση ήπιες πρωτεΐνη, αυτο ήταν το μεταπροπονητικό σου!

    Τώρα το γάλα με το quaker δεν είναι μεταπροπονητικό αλλά ένα ακόμα γεύμα.

    Τα αμύγδαλα δεν είναι καλή ιδέα να τα φας με αυτό το γεύμα, επίσης το γάλα έχει λακτόζη δεν ήταν η καλύτερη επιλογή!
    Το μεταπροπονητικο μου δε μπορει να ειναι ομως να ειναι μονο πρωτεινη .. Χρειαζομαι και υδατανθρακες..Με αυτο το σκεπτικο πηρα και quaker , ναι αλλα αυτο δε τρωγεται για αυτο το εβαλα σε γαλα (λαθος ειναι το γαλα για μεταπροπονητικο το ξερω..)

    Τα ξυροκαρπια επειδη ειναι καλα τα λιπαρα και επειδη μου αρεσουν
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-04-11 15:05 #649
    Banned
    Εγγραφή
    20-07-2010
    Μηνύματα
    1.954
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μεταπροπονητικο μου δε μπορει να ειναι ομως να ειναι μονο πρωτεινη .. Χρειαζομαι και υδατανθρακες..Με αυτο το σκεπτικο πηρα και quaker , ναι αλλα αυτο δε τρωγεται για αυτο το εβαλα σε γαλα (λαθος ειναι το γαλα για μεταπροπονητικο το ξερω..)

    Τα ξυροκαρπια επειδη ειναι καλα τα λιπαρα και επειδη μου αρεσουν
    γιατι ειναι λαθος το γαλα? και μην μου πεις επειδη ειναι αργης απορροφησης
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-04-11 15:26 #650
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μεταπροπονητικο μου δε μπορει να ειναι ομως να ειναι μονο πρωτεινη .. Χρειαζομαι και υδατανθρακες..Με αυτο το σκεπτικο πηρα και quaker , ναι αλλα αυτο δε τρωγεται για αυτο το εβαλα σε γαλα (λαθος ειναι το γαλα για μεταπροπονητικο το ξερω..) Γι αυτό ακριβώς μετά την προπόνηση τρώμε πρωτεΐνη + υδατάνθρακα, και μετά από 45 λεπτά στερεή τροφή!

    Τα ξυροκαρπια επειδη ειναι καλα τα λιπαρα και επειδη μου αρεσουν
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pavlos17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι ειναι λαθος το γαλα? και μην μου πεις επειδη ειναι αργης απορροφησης
    Γι αυτό ακριβώς!
    No money no
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 06-04-11 15:28 #651
    Banned
    Εγγραφή
    20-07-2010
    Μηνύματα
    1.954
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kaloutsikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γι αυτό ακριβώς!
    καλα αυτο δεν ισχιει για κανενα λογο σε ολους τους ανθρωπους...εγω μπορω να πιω 2 λιτρα γαλα μεταπροπονητικο ,και μετα απο 40 λεπτα μπορω να φαω κανονικα το στερεο.

    και το 45 λεπτα που κολλαει? αν φαω μετα απο 54.1232 λεπτα πειραζει?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 06-04-11 15:34 #652
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pavlos17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα αυτο δεν ισχιει για κανενα λογο σε ολους τους ανθρωπους...εγω μπορω να πιω 2 λιτρα γαλα μεταπροπονητικο ,και μετα απο 40 λεπτα μπορω να φαω κανονικα το στερεο.

    και το 45 λεπτα που κολλαει? αν φαω μετα απο 54.1232 λεπτα πειραζει?
    Οχι δεν κάνει να φας στα 54.1232 λεπτα, μόνο μετά από 45.
    Εννοώ απο 45' και πάνω.

    Το έχουμε ξαναπεί ότι κάθε οργανισμός λειτουργεί διαφορετικά, εγώ αν την πίνω με γάλα φουσκώνω. Το ποιο λογικό είναι με νερό και το έχουμε ξανασυζητήσει αυτό το θέμα!
    No money no
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 06-04-11 15:43 #653
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pavlos17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι ειναι λαθος το γαλα? και μην μου πεις επειδη ειναι αργης απορροφησης
    Λαθος ειναι να πινεις γαλα για μεταπροπονητικο ακριβως για αυτο το λογο , εννοω οτι χρειαζεσαι μια ποσοτητα αργης περιπου 20% στο μεταπρονητικο , αλλα το θεμα ειναι οτι δεν ηπια 100 μλ γαλα αλλα 300-350 ml .. Δηλαδη το παραχεσα το πραγμα..

    @Καλουστικος Υδατανθρακα δεν πηρα για αυτο μετα απο τη προπονηση που δεν εχει τπτ πηρα το quaker με το γαλα. Και τα ξυροκαρπια γιατι να μην τα τρωω μετα το "στερεο" μου γευμα , αφου το λεμε ετσι (quaker + γαλα) ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 06-04-11 15:45 #654
    Banned
    Εγγραφή
    20-07-2010
    Μηνύματα
    1.954
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λαθος ειναι να πινεις γαλα για μεταπροπονητικο ακριβως για αυτο το λογο , εννοω οτι χρειαζεσαι μια ποσοτητα αργης περιπου 20% στο μεταπρονητικο , αλλα το θεμα ειναι οτι δεν ηπια 100 μλ γαλα αλλα 300-350 ml .. Δηλαδη το παραχεσα το πραγμα..

    @Καλουστικος Υδατανθρακα δεν πηρα για αυτο μετα απο τη προπονηση που δεν εχει τπτ πηρα το quaker με το γαλα. Και τα ξυροκαρπια γιατι να μην τα τρωω μετα το "στερεο" μου γευμα , αφου το λεμε ετσι (quaker + γαλα) ..
    εγω πινω 1 λιτρο γαλα μεταπροπονητικο μερικες φορες,και ειμαι 3πλασιος απο σενα...τυχαιο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 06-04-11 15:49 #655
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Καλουστικος Υδατανθρακα δεν πηρα για αυτο μετα απο τη προπονηση που δεν εχει τπτ πηρα το quaker με το γαλα. Και τα ξυροκαρπια γιατι να μην τα τρωω μετα το "στερεο" μου γευμα , αφου το λεμε ετσι (quaker + γαλα) ..
    Γράψτω καλύτερα για να καταλάβω...
    No money no
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 06-04-11 15:49 #656
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pavlos17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω πινω 1 λιτρο γαλα μεταπροπονητικο μερικες φορες,και ειμαι 3πλασιος απο σενα...τυχαιο?
    Κοιτα δεν εχω προβλημα να πινω 1 λιτρο γαλα για μεταπροπονητικο και μετα απο μιση ωρα να φαω στερεο γευμα..Βασικα δεν καταβαινω μερικοι εδω μεσα πως χορτενεται δλδ με το γαλα Τωρα το αν εισαι τριπλασιος , νταξει τροπος του λεγειν 1.75 χαχ οχι και τριπλασιος
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 06-04-11 15:51 #657
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kaloutsikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γράψτω καλύτερα για να καταλάβω...
    Πρωτα πηρα μονο πρωτεινη στο γυμναστηριο (απο δω και περα δε θα παιρνω θα τρωω σπιτι..)

    Μετα γυρισα απο μιση ωρα εφαγα quaker για να καλυψω τις αναγκες σε υδατανθρακες , επειδη ομως αυτο το πραγμα δε τρωγεται με τη καμια εβαλα γαλα..

    Και μετα αμεσως ξυροκαρπια και αρκετα μαλιστα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 06-04-11 16:07 #658
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρωτα πηρα μονο πρωτεινη στο γυμναστηριο (απο δω και περα δε θα παιρνω θα τρωω σπιτι..)

    Μετα γυρισα απο μιση ωρα εφαγα quaker για να καλυψω τις αναγκες σε υδατανθρακες , επειδη ομως αυτο το πραγμα δε τρωγεται με τη καμια εβαλα γαλα..

    Και μετα αμεσως ξυροκαρπια και αρκετα μαλιστα..
    αμα ειναι να καλυψεις τις αναγκες αυτες εκεινη τη χρονικη στιγμη με αυτο τον τυπο υ/α ζητω που καηκες
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 06-04-11 16:08 #659
    Banned
    Εγγραφή
    20-07-2010
    Μηνύματα
    1.954
    Προεπιλογή
    γιατι δεν ετρωγες ζαχαρη?το χω κανει αρκετες φορες μετα την προπονα
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 06-04-11 16:11 #660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρωτα πηρα μονο πρωτεινη στο γυμναστηριο (απο δω και περα δε θα παιρνω θα τρωω σπιτι..)

    Μετα γυρισα απο μιση ωρα εφαγα quaker για να καλυψω τις αναγκες σε υδατανθρακες , επειδη ομως αυτο το πραγμα δε τρωγεται με τη καμια εβαλα γαλα..

    Και μετα αμεσως ξυροκαρπια και αρκετα μαλιστα..
    Ο καθένας έχει τις απόψεις του εδώ μέσα. Εγώ είμαι της άποψης ότι αμέσως μετά την προπόνηση πρέπει να τρώμε υδατάνθρακα. Τώρα το επόμενο γεύμα απο το μεταπροπονητικό (δηλαδή 45 λεπτά μετά την προπόνηση) πρέπει να είναι στερεή τροφή, και όχι γάλατα, cottage και γιαούρτια. Το γαλακτικό οξύ έχει πέσει και θέλει ΚΡΕΑΣ.

    Τώρα εσύ που ήπιες το γάλα με την βρώμη αν θα φας και τα αμύγδαλα θα αργήσει και άλλο η πέψη, πράγμα που εσύ θέλεις ένα γρήγορο υδατάνθρακα για την αναπλήρωση του γλυκογόνου!
    No money no
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 44 από 145 ΠρώτηΠρώτη ... 3442434445465494144 ... ΤελευταίαΤελευταία