Θέμα: Female Gym Tips

Σελίδα 624 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 124524574614622623624625626634 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 9.346 έως 9.360 από 9687
  1. 26-07-12 09:49 #9346
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα πεγκαρα μας!
    Ευχομαι να πανε ολα καλα με την προετοιμασια σου!Θα παω και στο αναλογο θεμα να κανω τις ερωτησεις μου εφοσον υπαρχει!
    Απο σπορ τι ακριβως κανεις?Νομιζω ευνοει και η περιοχη που μενεις ε τυχερουλα?
    Καλημέρα
    Τι κάνεις βρε τζιμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ;;;;;;;;;

    Όλα καλά με το πρόγραμμα, στην εφαρμογή δεν είμαι άψογη γιατί όλο και κάτι τυχαίνει όμως το προσαρμόζω στα μέτρα μου. Κάθε εβδομάδα πέφτω σε χρόνο ανεβαίνω σε αντοχή κ είμαι πολύ ευχαριστημένη.
    Ενδιάμεσα θα πάρω μέρος κ σε αγώνα 5κ!
    Βάλε κ 4 φορές την εβδομάδα ιστιοπλοϊα, βάλε κ κολύμπι, κάθε βράδυ πέφτω ξερή, η ωραιότερη αίσθηση όμως
    We don't need eyes to see, we need vision
     

  2. 27-07-12 12:33 #9347
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PEGY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα
    Τι κάνεις βρε τζιμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ;;;;;;;;;

    Όλα καλά με το πρόγραμμα, στην εφαρμογή δεν είμαι άψογη γιατί όλο και κάτι τυχαίνει όμως το προσαρμόζω στα μέτρα μου. Κάθε εβδομάδα πέφτω σε χρόνο ανεβαίνω σε αντοχή κ είμαι πολύ ευχαριστημένη.
    Ενδιάμεσα θα πάρω μέρος κ σε αγώνα 5κ!
    Βάλε κ 4 φορές την εβδομάδα ιστιοπλοϊα, βάλε κ κολύμπι, κάθε βράδυ πέφτω ξερή, η ωραιότερη αίσθηση όμως
    Πολυ ομορφα πεγκουλινι μας!Πολυ χαιρομαι και ξερεις οτι αυτα που κανεις ειναι του στυλ μου,μακαρι να εκανα και εγω εξτριμ σπορ πιο συχνα...
     

  3. 27-07-12 12:36 #9348
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eri_87 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι λέω να κάνω 6-8 επαναλήψεις με όσο περισσότεορ βάρος μπορώ. (καλά στην αρχή πιο χαλαρά μέχρι να δω πώς βγαίνουν οι επαναλήψεις κ να επανέλθω από μια διακοπή που κάνω).



    Για το αν θέλω να είναι κυκλικό, όχι ότι έτσι θέλω, απλά ρωτάω πώς πρέπει να γίνει καλύτερα. Μου είπες τελικά ότι καλύτερα να πάνε οι ασκήσεις με τη σειρά μία μία. Ωαραία, γιατί μια προπόνηση που έκανα κυκλικά με κούρασε ως αναφορά τις αλλαγές στα βάρη κ τέτοια.


    Εχεις σκεφτει την περιπτωση του upper-lower?


    Τώρα, το σκεπτικό... Δεν υπάρχει συγκεκριμένη σειρά στις ασκήσεις. Απλά διάλεξα ασκήσεις βασικές κ τις έβαλα διάσπαρτα. Σε κάθε μέρα άλλαξα σειρά ώστε να μην έχω πχ πάντα πόδια στην αρχή ή πάντα χέρια στο τέλος, να είναι τυχαία η σειρά για να γυμνάζονται αναλογικά μέσα στη βδομάδα.

    Καλο ειναι να ξεκινας απο εκει οπου θες να δωσεις εμφαση και αυτο ειναι σιγουρα οι βασικες ασκησεις.
    Επειτα ερχονται οι βοηθητικες-απομονωτικες.



    Ερώτηση: Η άσκηση για τρικέφαλα εκτάσεις ένα χέρι ψηλά που λες, ποιά είναι; Αυτή που έχω το χέρι πίσω από το κεφάλι κ κάνω εκτάσεις; Αν ναι, δεν την έβαλα γιατί έχω πρόβλημα με το ένα χέρι, όσες φορές προσπάθησα με πόναγε κάπως περίεργα κ δεν έβγαινε η άσκηση.

    Ναι αυτην εννοω.Εαν εχεις προβλημα,καπως σαν να μαγκωνει το χερι στην εκταση η στην καμψη πρεπει να το δεις,μην το αφησεις.


    Υ.Γ. Με τέτοια ζέστη κ τη δουλειά κάθε μέρα τόσες ώρες-κούραση (συν κάτι άλλες δουλειές), ακόμα δεν έχω καταφέρει να αρχίσω κανονικά... Ελπίζω να το πάρω απόφαση σύντομα! Άλλωστε γιαυτό διάλεξα 3ήμερο σπλιτ, να είναι πιο ευέλικτο.
    Ε ξεκινα ντε.....
     

  4. 27-07-12 13:12 #9349
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολυ ομορφα πεγκουλινι μας!Πολυ χαιρομαι και ξερεις οτι αυτα που κανεις ειναι του στυλ μου,μακαρι να εκανα και εγω εξτριμ σπορ πιο συχνα...
    Ναι ναι το ξέρω!
    Εδώ αν σε είχα δεν θα' φευγες ποτέ ξανά!!!!
    We don't need eyes to see, we need vision
     

  5. 27-07-12 16:21 #9350
    Το avatar του χρήστη eli_din3

    Εγγραφή
    12-11-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.953
    Προεπιλογή
    γυμ.
    αποφασισα κατι και θελω την αποψη σου... επειδη ειμαι γνωστη πλεον πειναλας... αποφασισα να παιρνω τον υδατανθρακα μου απο βραστα λαχανικα..(εκτος πρωινου) πχ... φασολακια μαγειρεμενα με σαλτσα ντοματας, ή αρακα ή λαχανο κτλ... γιατι ετσι και φαω εγω 150 γραμμαριακια πατατας ή ρυζιου ε οκ θα καταληξω να φαω ολο το κατσαρολακι ετσι οπως ειμαι τωρα..ενω τα φασολακια σου πχ..ωραια ωραια..τρως εκει 400 γρ και εισαι ωραιοτατη και χορταινεις κιολας....
    δεν πειραζει εεε?? ε καλα θα χω κ φρουτακια που και που.. και καμια πατατα στο τσακιρ κεφι αααντε και καμια φετα ψωμι στο ακομα πιο τσακιρ ..αλλα μιλαμε για γενικα
     

  6. 27-07-12 18:47 #9351
    Το avatar του χρήστη eri_87

    Εγγραφή
    23-02-2010
    Περ.
    Άρτα/Καλλιθ
    Μηνύματα
    1.624
    Προεπιλογή
    Gym Έχω σκεφτεί κ το upper lower body, έχω δοκιμάσει και ανά 2μυικές ομάδες, αλλά σε αυτή τη φάση θέλω full body.
    Στην άσκηση που λες, νιώθω ένα τράβηγμα κατα μήκος του χεριού από ώμο μέχρι αγκώνα.. Μάλλον κάποιο νεύρο. Πιο παλιά την έκανα χωρίς πρόβλημα, αλλά από κάποια στιγμή κ μετά δεν τη μπορώ.
    It is a shame to grow old without ever seeing the STRENGTH and BEAUTY body is capable...
     

  7. 28-07-12 18:40 #9352
    Προεπιλογή
    ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!! ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ Η ΣΕΛΙΔΑ ΣΑΣ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ!! ΛΟΙΠΟΝ ΑΡΧΙΚΑ ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΗΜΟΥΝ 73 ΚΙΛΑ ΜΕ 1.60 ΥΨΟΣ..ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΜΕ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙΙ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΠΑΝΤΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ 50 ΚΙΛΑ... ΑΚΟΜΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΤΕΛΕΙΟΣ ..ΜΕ ΤΗΝ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΕΧΩ ΠΟΛΥΚΑΛΗ ΣΧΕΣΗ ΑΠΛΑ ΤΩΡΑ ΛΟΓΟ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΧΩ ΠΕΡΙΟΡΙΣΤΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΔΙΑΔΡΟΜΟ ΒΑΡΑΚΙΑ ΧΕΡΙΑ ΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ..ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΜΑΙ 17 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΛΟΓΟ ΠΑΝΕΛΛΙΝΙΩΝ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΟ ΧΡΟΝΟ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΤΟΥΛΑΙΣΤΟΝ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΡΚΕΤΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟ ΦΡΟΝΤΙΣΤΙΡΙΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΒΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΣΥΝΤΗΡΟΥΜΕ ΜΕ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΕΝΑ ΩΡΑΙΟ ΚΑΛΛΙΓΡΑΜΜΟ ΓΥΜΝΑΣΜΕΝΟ ΣΩΜΑ!! ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΟΛΩΝ ΤΟΝ ΕΙΔΩΝ ΤΙΣ ΔΙΑΙΤΕΣ ΣΕ ΦΑΣΗ ΑΙΔΙΑΣ ΝΑ ΠΙΝΩ ΕΝΑ ΦΡΟΥΤΟΧΥΜΟ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ Η ΜΟΝΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ Η ΓΙΑΟΥΡΤΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΙΣΟΡΡΟΠΗΜΕΝΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΕ ΠΕΝΤΕ ΓΕΥΜΑΤΑ ΥΓΕΙΗΝΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΥΓΕΙΗΝΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΟΥΡΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΝΙΩΘΩ ΑΝ ΦΑΩ ΠΟΛΥ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΟΤΙ ΠΑΧΥΝΑ ΚΑΙ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ... ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΟΝ ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ..ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ ΓΙΑ ΓΥΜΝΑΣΜΕΝΟ ΣΩΜΑ ΚΑΙ ΑΔΥΝΑΑ ΠΟΔΙΑ ΓΤ ΕΧΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΕΚΕΙ... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..
     

  8. 04-08-12 13:49 #9353
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eli_din3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    γυμ.
    αποφασισα κατι και θελω την αποψη σου... επειδη ειμαι γνωστη πλεον πειναλας... αποφασισα να παιρνω τον υδατανθρακα μου απο βραστα λαχανικα..(εκτος πρωινου) πχ... φασολακια μαγειρεμενα με σαλτσα ντοματας, ή αρακα ή λαχανο κτλ... γιατι ετσι και φαω εγω 150 γραμμαριακια πατατας ή ρυζιου ε οκ θα καταληξω να φαω ολο το κατσαρολακι ετσι οπως ειμαι τωρα..ενω τα φασολακια σου πχ..ωραια ωραια..τρως εκει 400 γρ και εισαι ωραιοτατη και χορταινεις κιολας....
    δεν πειραζει εεε?? ε καλα θα χω κ φρουτακια που και που.. και καμια πατατα στο τσακιρ κεφι αααντε και καμια φετα ψωμι στο ακομα πιο τσακιρ ..αλλα μιλαμε για γενικα
    ελινα θα σε κουρασει συντομα αυτο το στυλ διατροφης και ασε που οικονομικα θα ξεφυγεις καθως για να φας τις ποσοτητες του υδατ απο λαχανικα θα παιρνεις πολλα.Απο εκει και περα αν σε βολευει,δοκιμασε το.

    Εγω το εχω κανει κ το κανω ανα διαστηματα αλλα ειναι πολυ κουραστικο ωρες ωρες ειδικα οταν εχεις δουλειες να μασουλας τοση ωρα,αν με πιανεις.

    Μαλλον πρεπει να μαθεις να τιθασευεις τον εαυτο σου και να μην τρως με λαιμαργια.Βαζε στο πιατο σου τη μεριδα σου και τελος.Μην τσιμπολογας.Εκει πιστευω ειναι το θεμα...
     

  9. 04-08-12 13:50 #9354
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eri_87 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Gym Έχω σκεφτεί κ το upper lower body, έχω δοκιμάσει και ανά 2μυικές ομάδες, αλλά σε αυτή τη φάση θέλω full body.
    Στην άσκηση που λες, νιώθω ένα τράβηγμα κατα μήκος του χεριού από ώμο μέχρι αγκώνα.. Μάλλον κάποιο νεύρο. Πιο παλιά την έκανα χωρίς πρόβλημα, αλλά από κάποια στιγμή κ μετά δεν τη μπορώ.
    Οποιαδηποτε ασκηση σε ενοχλει,την βγαζεις.Αυτο με το χερι ομως να το κοιταξεις.Ετσι προληπτικα.
     

  10. 04-08-12 14:10 #9355
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marin Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!! ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ Η ΣΕΛΙΔΑ ΣΑΣ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ!! ΛΟΙΠΟΝ ΑΡΧΙΚΑ ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΗΜΟΥΝ 73 ΚΙΛΑ ΜΕ 1.60 ΥΨΟΣ..ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΜΕ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙΙ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΠΑΝΤΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ 50 ΚΙΛΑ... ΑΚΟΜΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΤΕΛΕΙΟΣ ..ΜΕ ΤΗΝ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΕΧΩ ΠΟΛΥΚΑΛΗ ΣΧΕΣΗ ΑΠΛΑ ΤΩΡΑ ΛΟΓΟ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΧΩ ΠΕΡΙΟΡΙΣΤΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΔΙΑΔΡΟΜΟ ΒΑΡΑΚΙΑ ΧΕΡΙΑ ΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ..ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΜΑΙ 17 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΛΟΓΟ ΠΑΝΕΛΛΙΝΙΩΝ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΟ ΧΡΟΝΟ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΤΟΥΛΑΙΣΤΟΝ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΡΚΕΤΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟ ΦΡΟΝΤΙΣΤΙΡΙΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΒΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΣΥΝΤΗΡΟΥΜΕ ΜΕ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΕΝΑ ΩΡΑΙΟ ΚΑΛΛΙΓΡΑΜΜΟ ΓΥΜΝΑΣΜΕΝΟ ΣΩΜΑ!! ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΟΛΩΝ ΤΟΝ ΕΙΔΩΝ ΤΙΣ ΔΙΑΙΤΕΣ ΣΕ ΦΑΣΗ ΑΙΔΙΑΣ ΝΑ ΠΙΝΩ ΕΝΑ ΦΡΟΥΤΟΧΥΜΟ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ Η ΜΟΝΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ Η ΓΙΑΟΥΡΤΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΙΣΟΡΡΟΠΗΜΕΝΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΕ ΠΕΝΤΕ ΓΕΥΜΑΤΑ ΥΓΕΙΗΝΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΥΓΕΙΗΝΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΟΥΡΑΖΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΝΙΩΘΩ ΑΝ ΦΑΩ ΠΟΛΥ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΟΤΙ ΠΑΧΥΝΑ ΚΑΙ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ... ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΟΝ ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ..ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ ΓΙΑ ΓΥΜΝΑΣΜΕΝΟ ΣΩΜΑ ΚΑΙ ΑΔΥΝΑΑ ΠΟΔΙΑ ΓΤ ΕΧΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΕΚΕΙ... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..
    Κλαως ηρθες στην παρεα μας!
    Θα σε παρακαλουσα μονο να γραφεις με μικρους ελληνικους χαρακτηρες καθως τα κεφαλαια στην γλωσσα του νετ σημαινουν οτι φωναζεις και ειναι κουραστικα στην αναγνωση.


    Κατ αρχας ξεχνα αυτες τις διαιτες που λες,ειναι καταστροφικες απο ενα σημειο και μετα και δεν προσφερουν τιποτα απολυτως.Ενα παραπανω ειναι το θεμα οτι εισαι σε προετοιμασια πανελληνιων οποτε και η διατροφη σου πρεπει να ειναι ισορροποημενη και να στηριζει την ολη προσπαθεια σου.Αυτο σημαινει ποικιλια απο ολες τις τροφες .Το ποσο θα φας θα καθοριστει αναλογα το στοχο σου.Να χασεις κιλα δεν χρειαζεται οποτε μια ισοθερμιδικη διατροφη θα ειναι αυτο που πρεπει για σενα.

    Διαβασε εδω για να βγαλεις τις ημερησιες θερμιδες σου αν θες να το πας κατα γραμμα συμφωνα με τυπους
    http://forum.bodybuilding.gr/showthr...B4%CF%89%CE%BD

    μπορεις βεβαια να το πας κ πιο εμπειρικα δηλαδη για μια εβδομαδα να σημειωνεις τι ακριβως τρως,να τα μετρησεις και αν στο τελος της εβδομαδας αυτης εχεις βαλει καποια γραμμαρια τοτε σημαινει πως πρεπει να μειωσεις λιγο για να φτασεις σε εκεινο το θερμιδικο πλαισιο που σου επιτρεπει να μενεις σταθερη.

    Μετα ριξε μια ματια στην ενοτητα διατροφη και συγκεκριμενα εδω για να μαθεις κατι παραπανω απο τα βασικα ακομα κομματια που παραμελουμε πολλοι http://forum.bodybuilding.gr/showthr...BF%CE%BD%CE%BF...


    Οσον αφορα το προγραμμα γυμναστικης σου,δεν μπορουμε να σου δωσουμε εμεις ενα ετοιμο αλλα μπορουμε να σε καθοδηγησουμε ωστε να βρεις αυτο που χρειαζεσαι.Εφοσον θα γυμναζεσαι σπιτι η καλυτερη λυση ειναι να παιξεις με πλυομετρικες ασκησεις και υψηλη ενταση στην προπονηση σου ωστε να τελειωνεις και γρηγορα για να εχεις χρονο για διαβασμα,να ''ξυπνας'' απο την ενταση αυτη και να εχεις και τα αποτελεσματα που θες βεβαια.

    Διαβασε λιγο σε αυτο το λινκ για να παρεις ιδεες http://forum.bodybuilding.gr/showthr...BA%CE%B5%CF%82

    http://forum.bodybuilding.gr/showthr...B9%CF%84%CE%B9


    http://forum.bodybuilding.gr/showthr...B9%CF%84%CE%B9


    http://forum.bodybuilding.gr/showthr...E%AF%CF_%CE%B9


    Σου εδωσα ενδεικτικα καποια λινκς για να δεις οτι πολλοι γυμναζονται στο σπιτι.Αν θες ριξε μια ματια και σε αυτο το καναλι στο youtube.Η συγκεκριμενη κανει καλα προγραμματακια ΑΛΛΑ μην ενθουσιαζεσαι και τα κανεις ολα ετσι ακριβως γιατι υπαρχει κινδυνος τραυματισμου αν δεν εχεις τεχνικη.Πολλες ασκησεις φαινονται τοσο εντυπωσιακες και παρασυρομαστε αλλα δεν υπαρχει λογος.http://www.youtube.com/watch?v=w96NO...ature=g-user-u

    Ριξε μια ματια σε αυτα και πες μου τα σχολια σου...εδω ειμαι να σε καθοδηγησω απλα θελω να μαθεις και πεντε πραγματα και οχι να τα παρεις ολα ετοιμα.Αυτος ειναι αλλωστε ο σκοπος ενος φορουμ,να μαθουμε !

    Και παλι καλως ηρθες στην παρεα μας!(πες καλε το ονομα σου,πως θα σε φωναζωωω????)
     

  11. 04-08-12 20:26 #9356

    Εγγραφή
    22-02-2012
    Περ.
    Ιωάννινα
    Μηνύματα
    52
    Question
    Καλησπέρα Gym. Τώρα που είμαι σε άδεια και έχω χρόνο ρίχνω μια ματιά στην ιστοσελίδα του bodybuilding και βρήκα το σχετικό άρθρο http://www.bodybuilding.gr/index.php...09-48&Itemid=3
    Προπόνηση Με Επίπεδα.
    Η απορία μου είναι εξής: αναφέρεται μόνο σε άντρες; Σκέφτομαι να δοκιμάσω το Επίπεδο 2 και να κάνω και τη δοκιμαστική πριν το επίπεδο 3 στις 3 ασκήσεις που προτείνει. Ποια είναι τα κιλά που θα πρέπει να σηκώσει μία γυναίκα; Τα ίδια που περιγράφονται στο άρθρο ή αυτό αλλάζει για τις γυναίκες. Έχω ύψος 1,66 και κιλά 58.
    Επίσης στο επίπεδο 2 το σκέλος Β σε τι ακριβώς σωματότυπο αναφέρεται?
    Αν υπάρχει και κάποιος άντρας που θα μπορούσε να δώσει πληροφορίες δεκτές. Τι λέτε κε Τριανταφύλλου;
     

  12. 09-08-12 13:25 #9357

    Εγγραφή
    22-02-2012
    Περ.
    Ιωάννινα
    Μηνύματα
    52
    Προεπιλογή
    Καλημέρα!!!!!!!!!!!! Ζει κανένας εδώ μέσα ή πήγαν όλοι στη θάλασσα για μπάνιο;
     

  13. 12-08-12 00:03 #9358
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sofia82 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα Gym. Τώρα που είμαι σε άδεια και έχω χρόνο ρίχνω μια ματιά στην ιστοσελίδα του bodybuilding και βρήκα το σχετικό άρθρο http://www.bodybuilding.gr/index.php...09-48&Itemid=3
    Προπόνηση Με Επίπεδα.
    Η απορία μου είναι εξής: αναφέρεται μόνο σε άντρες; Σκέφτομαι να δοκιμάσω το Επίπεδο 2 και να κάνω και τη δοκιμαστική πριν το επίπεδο 3 στις 3 ασκήσεις που προτείνει. Ποια είναι τα κιλά που θα πρέπει να σηκώσει μία γυναίκα; Τα ίδια που περιγράφονται στο άρθρο ή αυτό αλλάζει για τις γυναίκες. Έχω ύψος 1,66 και κιλά 58.
    Επίσης στο επίπεδο 2 το σκέλος Β σε τι ακριβώς σωματότυπο αναφέρεται?
    Αν υπάρχει και κάποιος άντρας που θα μπορούσε να δώσει πληροφορίες δεκτές. Τι λέτε κε Τριανταφύλλου;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sofia82 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα!!!!!!!!!!!! Ζει κανένας εδώ μέσα ή πήγαν όλοι στη θάλασσα για μπάνιο;
    Καλως το σοφακι μας!Εδω ειμαστε απλα τρεχουμε και δεν γινεται να ειμαστε απικο ολη την ωρα στον υπολογιστη.Παντα ομως να ξερεις οτι τα ερωτηματα απαντωνται!

    Λοιπον,στο θεμα σου τωρα.Αυτο το προγραμμα που κοιταξες εννοειται μπορει να εφαρμοστει και απο γυναικες.Τι εχουμε εμεις δηλαδη και δεν μπορουμε να προπονηθουμε με επιπεδα οεο?>


    Ξεκινα το επιπεδο 2,δυναμωσε και μετα περνα στο επομενο επιπεδο.Και παλι καλα θα δουλεψεις.Τα νουμερα που δινει ειναι ενδεικτικα για αντρες,εσυ υπολογισε οτι για μια γυναικα καλα κιλα θεωρουνται(απλα καλα ετσι,δεν μιλαω για πολυ καλες επιδοσεις) στα σκουωτ με πληρες ευρος κινησης γυρω στα 55-60 κιλα,στις αρσεις θανατου γυρω στα 60 και στις πιεσεις σε οριζοντιο παγκο με μπαρα κοντα στα 50...απλα θεωρουνται καλα,ουτε ασχημα ουτε φοβερα.Σου δινω κιολας κιλα που ταιριαζουν πολυ καλα με το υψος-βαρος σου,οποτε...there you are dear!

    Επισης,οσον αφορα το σωματοτυπο το γραφει B) Άτομα που βάζουν πιό εύκολα βάρος και είναι σχετικά κανονικών κιλών σε σωματικό βάρος,αλλά και άτομα που είναι υπέρβαροι. αλλα εγω θα σου ελεγα να μην μεινεις σε αυτο τοσο οσο στο να ψαξεις σε τι επιπεδο εισαι.

    Εγω θα εκανα το εξης,ας πουμε διερευνητικα δυο εβδομαδες η και μεχρι και 4 το πρωτο επιπεδο,βλεπω πως παω,αν δεν βελτιωθω συνεχιζω στο επομενο,κραταω για ενα μηνα και παει λεγοντας.Οπου δω στασιμοτητα εφυγα στο επομενο...κρατα για ενα χρονικο διαστημα και μετα προχωρα.Παιξε λιγο με τα κιλα σου στις ασκησεις...δες που εισαι και εσυ εμπειρικα και επειτα προχωρας...
     

  14. 13-08-12 17:42 #9359
    Προεπιλογή
    χαιρετω ολα τα κοριτσια ...παλια και καινουργια ...ελπιζω να περνατε ολες καλα ...και θα απευθυνθω προσωπικα στην ελενη ...για βοηθεια


    ειμαι αποχη απο γυμναστηριο εδω και δυο βδομαδες ...γιατι ο ωμος με ξαναενοχλησε ...και πολυ μαλιστα !!την τελευταια φορα καταφερα να κανω 50 κιλα εμπροσθολαιμιες και 40 οπισθολαιμιες για πλατη ...απο εκεινη τη μερα ...τα εχω δει ολα με τον ωμο μου και ουτε το χερι μου δεν μπορω να σηκωσω ....εκτος απο ξεκουραση τι αλλο θα μπορουσα να κανω για να βελτιωθει καπως η κατασταση ???..γιατι μαλλον θα τρεχω σε γιατρους παλι!!!
     

  15. 13-08-12 17:53 #9360
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katerina. Εμφάνιση μηνυμάτων
    χαιρετω ολα τα κοριτσια ...παλια και καινουργια ...ελπιζω να περνατε ολες καλα ...και θα απευθυνθω προσωπικα στην ελενη ...για βοηθεια


    ειμαι αποχη απο γυμναστηριο εδω και δυο βδομαδες ...γιατι ο ωμος με ξαναενοχλησε ...και πολυ μαλιστα !!την τελευταια φορα καταφερα να κανω 50 κιλα εμπροσθολαιμιες και 40 οπισθολαιμιες για πλατη ...απο εκεινη τη μερα ...τα εχω δει ολα με τον ωμο μου και ουτε το χερι μου δεν μπορω να σηκωσω ....εκτος απο ξεκουραση τι αλλο θα μπορουσα να κανω για να βελτιωθει καπως η κατασταση ???..γιατι μαλλον θα τρεχω σε γιατρους παλι!!!
    γεια σου καθριν μας που δεν ακους τον ωμουλη και την εκανες παλι!

    Οτι θα πας σε γιατρους για να το ξαναδεις ,θα πας....οτι θα κανεις μια αποχη απο πολλα βαρη,μεγαλη αντισταση θα κανεις.
    Ειδικα τωρα που τσιμπησε ξανα πρεπει να το προσεξεις παραπανω.


    Οταν και εφοσον ξαναγινεις καλα πρεπει να κανεις παντα καλο ζεσταμα σε σημειο που να βαριεσαι την ζωη σου κ να λες ''μα κ αλλο ζεσταμα?''.
    Οταν λες δν μπορεις να σηκωσεις το χερι σου παει να πει οτι εκανες μεγαλη πατατα.Ποιος σου ειπε να πας και να σηκωσεις πολλα κιλα?

    Ξεκουραση κ γιατρο.
     

Σελίδα 624 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 124524574614622623624625626634 ... ΤελευταίαΤελευταία