Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 31
  1. 27-02-12 16:50 #16
    Προεπιλογή
    Γιατί είσαι τόσο θιγμένος; μια ερώτηση έκανα και μετά σχολίασα αυτό που έγραψες.. σε φορούμ bb είμαστε.. τόσο εντύπωση σου έκανε που των ρώτησα αν κάνει/έκανε χρήση φαρμάκων;;
    eat clen, Tren HARD, or die mirin!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-02-12 18:31 #17
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marvin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπερτροφια καρδιας εχει ο μεγαλος μου γιος ο οποιος την εχει λογο της ενασχολησεις του απο τα 7 του ..σημερα 19 με το ποδοσφαιρο.Το ειδαμε σε μικρη ηλικια μετα απο καποιο ντοπλερ που καναμε.Αν δεν αναφεραμε οτι αθληται ο γιατρος θα το θεωρουσε παθολογικο αιτιο.Ομως δικαιολογηται απο το αθλημα του οπως και η βραδυκαρδια.Σε πληρη αναπαυση αν θυμαμαι ..πανε χρονια....ειχε 54 παλμους.Το μονο μειων που μας ανεφερε ο γιατρος ηταν οτι ακομα και οταν σταματησει να αθληται μετα απο χρονια ,με το ποδοσφαιρο ,θα πρεπει ναμην σταματησει να αθληται γενικα...εστω και με αεροβιο.Δεν θυμαμαι να αναφερω σωστα τον λογο που θα πρεπει να γινει αυτο ,ετσι και δεν το αναφερω!!!
    Βασικά, αυτό που λέει η Marvin ή μάλλον αυτό που της είπε ο γιατρος, (προς αποφυγή παρεξηγήσεων) πιστεύεται ότι ισχύει, δηλαδή, αν κάποιος γυμνάζεται για 15-20 χρόνια και σταματήσει, μετά θα έχει πρόβλημα με την καρδία του.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-02-12 18:52 #18
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Creative Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά, αυτό που λέει η Marvin ή μάλλον αυτό που της είπε ο γιατρος, (προς αποφυγή παρεξηγήσεων) πιστεύεται ότι ισχύει, δηλαδή, αν κάποιος γυμνάζεται για 15-20 χρόνια και σταματήσει, μετά θα έχει πρόβλημα με την καρδία του.
    Ενώ αν κάθεται σε ένα καναπέ 15-20 χρόνια τι θα πάθει ρε παιδιά;

    Το να σταματήσεις απότομα την γυμναστική και παράλληλα να συνεχίσεις να τρως όπως πριν είναι προφανές ότι δεν είναι καλύτερο για την υγεία.
    Γι' αυτό όταν ένας ολυμπιονίκης ή ένας αθλητής υψηλού επιπέδου θέλει να σταματήσει από την ενεργό δράση, πρέπει είτε να ξέρει το σώμα του και να το κάνει πολύ σταδιακά ή να προσλάβει ειδικό προπονητή.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-02-12 21:04 #19
    Banned
    Εγγραφή
    27-09-2010
    Μηνύματα
    343
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενώ αν κάθεται σε ένα καναπέ 15-20 χρόνια τι θα πάθει ρε παιδιά;

    Το να σταματήσεις απότομα την γυμναστική και παράλληλα να συνεχίσεις να τρως όπως πριν είναι προφανές ότι δεν είναι καλύτερο για την υγεία.
    Γι' αυτό όταν ένας ολυμπιονίκης ή ένας αθλητής υψηλού επιπέδου θέλει να σταματήσει από την ενεργό δράση, πρέπει είτε να ξέρει το σώμα του και να το κάνει πολύ σταδιακά ή να προσλάβει ειδικό προπονητή.
    αντρικο, ακομα και αν ο καναπες ειναι ..... ανατομικος?
    παντως απο αυτα που γραφτηκαν παραπανω συμπεραινουμε οτι αμα καποιος ξεκινησει να αθληται πρεπει μετα μια ζωη να εχει εστω και μια υποτυπωδη μορφη αθλησης στην καθημερινοτητα του?ειναι λιγο απαισιοδοξο και περιοριστικο αυτο
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-02-12 23:33 #20
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Creative Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά, αυτό που λέει η Marvin ή μάλλον αυτό που της είπε ο γιατρος, (προς αποφυγή παρεξηγήσεων) πιστεύεται ότι ισχύει, δηλαδή, αν κάποιος γυμνάζεται για 15-20 χρόνια και σταματήσει, μετά θα έχει πρόβλημα με την καρδία του.
    Δεν ξερω αν εχουν ολοι οσοι γυμναζονται μεγαλοκαρδια.Σιγουρα φανταζομαι θα εχει να κανει και με αλλα δεδομενα.κληρονομικοτητας ισως!!!Δεν θα εχει προβλημα αλλα η αμμεση διακοπη θα σοκαρει τις λειτουργιες του,οταν μαλιστα αυτες για χρονια εχουν υπερβει τα ορια κανοντας αυτους τους ρυθμους κανονικους ενω δεν ειναι.
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 28-02-12 13:26 #21
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kazmaier Εμφάνιση μηνυμάτων
    αντρικο, ακομα και αν ο καναπες ειναι ..... ανατομικος?
    παντως απο αυτα που γραφτηκαν παραπανω συμπεραινουμε οτι αμα καποιος ξεκινησει να αθληται πρεπει μετα μια ζωη να εχει εστω και μια υποτυπωδη μορφη αθλησης στην καθημερινοτητα του?ειναι λιγο απαισιοδοξο και περιοριστικο αυτο
    Έστω και με ανατομικό καναπέ.

    Βασίλη, όπως το βλέπω εγώ, μία ζωή πάνω σε έναν καναπέ είναι περιοριστική και μονότονη, τώρα περί ορέξεως... Ο καθένας πρέπει να είναι ελεύθερος να κάνει αυτό που του αρέσει πάντως.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 28-02-12 13:33 #22
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έστω και με ανατομικό καναπέ.

    Βασίλη, όπως το βλέπω εγώ, μία ζωή πάνω σε έναν καναπέ είναι περιοριστική και μονότονη, τώρα περί ορέξεως... Ο καθένας πρέπει να είναι ελεύθερος να κάνει αυτό που του αρέσει πάντως.
    Να φανταστω οτι συμφωνουμε στα παραπανω;
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 28-02-12 18:37 #23
    Το avatar του χρήστη jimmy007

    Εγγραφή
    20-09-2010
    Περ.
    Athens,Greece
    Μηνύματα
    1.522
    Προεπιλογή
    Η γυμναστική με βάρη κάνει ΚΑΛΟ στην καρδιά. Οι έρευνες είναι πάρα πολλές και δεν είναι τυχαίο ότι οι καρδιολογόγοι στέλνουν πλέον κόσμο στα γυμναστήρια.

    Όπως αναφέρθηκε και παραπάνω, εμφανίζεται βραδυκαρδία στους αθλητές(λόγω της άυξησης των κατιόντων καλίου στον εξωκυττάριο χώρο της καρδιάς).
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 29-02-12 14:39 #24
    Προεπιλογή
    Παν μετρον αριστον..........μη κανετε υπερβολες!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 29-02-12 16:13 #25
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Όσον αφορά τις καρδιολογικές εξετάσεις, ο Χρήστος Ντέλλος, διευθυντής του Καρδιολογικού στο Τζάνειο έχει γράψει ένα σχετικό άρθρο στο blog μου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 29-02-12 16:57 #26
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσον αφορά τις καρδιολογικές εξετάσεις, ο Χρήστος Ντέλλος, διευθυντής του Καρδιολογικού στο Τζάνειο έχει γράψει ένα σχετικό άρθρο στο blog μου.
    Διαβασα ολο το αρθρο που εβαλες.Σιγουρα η υστερια δεν ειναι καλος οδηγος.Θα μιλησω εμπειρικα.Καναμε εξετασεις στα παιδια μας αιματολογικες και καρδιολογικες μια φορα το χρονο σιγουρα.Οπως και εργομετρικο κυριως στον μεγαλο μου γιο καθως το επιπεδο της φυσικη του καταστασης ειναι εργαλειο για τους επαγγελματικους του στοχους.Τωρα πλεον αυτα τα ζηταει και τα κανει η ομαδα του καθως απο μικρος τον ακολουθει ολοκληρος φακελος ιστορικου.Οταν καποιο παιδι ασχοληται συστηματικα και εντατικα με κατι θα πρεπει για δικο του και μονο καλο να ελεγχεται μια φορα το χρονο σε φαση διακοπων αλλα και φαση υπερφορτωσης προπονησης.Η προληψη για μενα ειναι σημαντικη,χωρις να θεωρω βεβαια οτι καλυπτω ολες τις παραμετρους...τουλαχιστον τις βασικες.
    Απο την στιγμη που τοτε ο καρδιολογος μας ειπε για την μεγαλοκαρδια,δεν το θεωρησα ελλατωμα ,αφου ο ελεγχος εγινε χωρις να υπαρχει συμπτωμα.Ετσι λειτουργει η καρδια του αυτοι ειναι οι φυσιολογικοι παλμοι του...κατα τον γιατρο θα επρεπε να λιποθυμαει με 50κατι παλμους.Αλλα αφου ο ιδιος νιωθει μια χαρα..εκει ειναι και οι φυσιολογικκες του τιμες.Τα λαθη τα κανουμε εμεις οι γονεις σιγουρα οταν η αρρωστοφοβια μας χτυπα την πορτα.Τωρα το τι θα πρεπει να κανει στα βαθια του γεραματα...συνηθως κανενας που αθληται μια ζωη δεν το παρατα ετσι απλα!!!!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 29-02-12 17:00 #27
    Banned
    Εγγραφή
    27-09-2010
    Μηνύματα
    343
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσον αφορά τις καρδιολογικές εξετάσεις, ο Χρήστος Ντέλλος, διευθυντής του Καρδιολογικού στο Τζάνειο έχει γράψει ένα σχετικό άρθρο στο blog μου.
    εξαιρετικο αρθρο αντρικο,και πανω που σκεφτομον να παω στον καρδιολογο της οικογενειας να κανω προληπτικες εξετασεις,ειχα κανει πριν 2 χρονια ξανα,μαλλον θα τις αναβαλλω
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 29-02-12 19:55 #28
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kazmaier Εμφάνιση μηνυμάτων
    εξαιρετικο αρθρο αντρικο,και πανω που σκεφτομον να παω στον καρδιολογο της οικογενειας να κανω προληπτικες εξετασεις,ειχα κανει πριν 2 χρονια ξανα,μαλλον θα τις αναβαλλω
    Ευχαριστώ εκ μέρους του κυρίου Ντέλλου Βασίλη , για να μην νομίζετε ότι ο Ντέλλος είναι κανένας γραφικός "τρελός του χωριού" δείτε και τα παρακάτω

    http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_...05/2006_184597


    http://www.sciencebasedmedicine.org/...nual-physical/
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 05-03-12 05:44 #29
    Προεπιλογή
    Καλημερα σε ολους και συγνωμη που αργησα τοσο πολυ να απαντησω στο θεμα , διαβασα ολα τα σχολια και σας ευχαριστω πολυ.

    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ:

    ΑΑΣ απ οτι ειδα στο google ειναι anabolic andogenic steroids.- οχι προς θεου δεν εχω παρει ποτε μου αναβολικα. τα μονα "φαρμακα" που πηρα ειναι προτεινες, μια της body attack πριν αισθανθω οποιαδηποτε ενοχληση και μια που δε θυμαμαι ονομα ουτε εταιρια αλλα μπορω να μαθω (οταν και αισθανθηκα τις πρωτες ενοχλησεις), συστημενες και οι 2 απο τον γυμναστη.
    Δεν εχω κανενα κληρονομικο παθολογικο αιτιο απο γονεις-γιαγιαδες παππουδες.


    τελικα εψαξα πιο πολυ το θεμα εκανα ξανα εξετασεις σε νοσοκομειο αυτη τη φορα
    αιματολογικες-καρδιογραφημα-υπερηχο-ακτινογραφια με αποτελεσμα να μη μου βρουνε τιποτα το επιληψημο, δεν εδωσαν σημασια στην υπερτροφια του μυοκαρδιου. Μοναχα καποιες ανωμαλιες στο ΗΚΓ που τωρα μπορω να εξηγησω απο το ποστ του levrone-

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    (Λοιπον δειτε τωρα η αληθεια ποια ειναι..

    Αντιγραφω απο βιβλιο..

    Στο ΗΚΓ ειναι σημαντικο να διακρινονται οι παθολογικες αλλοιωσεις απο τις τυπικες ΗΚΓικες μεταβολες που οφειλονται στη λεγομενη "καρδια του αθλητη" (προκειται για τη φυσιολογικη προσαρμογη της καρδιας στην παρατεταμενη και εντονη αθλητικη πρποπονηση)
    .

    Δεν κατηγορησα εγω τις προτεινες αλλα και οι δυο γιατροι που πηγα- ο 1ος μου λεει σταματα τες , ο 2ος μου ειπε : γιατι κανεις μαλακιες , οσοι εμπλεξαν με αυτα τρεχουν στους καρδιολογους κατα λεξη.

    Παντως με ολα αυτα βρηκα το μπελλα μου γιατι μολις ακουσα τα μαντατα απο τον 1ο γιατρο μου ανεβηκε η πιεση στο 18 και δε μπορεσα να κοιμιθω το βραδυ και πιστευα πως ειμαι και υπερτασικος. Anyway τελος καλο ολα καλα

    ΜΟΝΟ μερικα ερωτηματα μου μενουν πια αναπαντητα. Για ποιο λογο ενιωθα ενοχλησεις στο στηθος και περισσοτερο στην αριστερη περιοχη? ενας γιατρος μου ειπε οτι μπορει να ειναι μυικο, αλλα τοσο καιρο? (μηνας περιπου) , θα μπορουσε αυτο να προκληθει απο τις προτεινες που επαιρνα ; Μηπως εφτεγε η δοση; (1,5 σκουπ πρωι , 1,5 βραδυ); μηπως εχω κατι αλλο τελικα xD;
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 05-03-12 10:36 #30
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostasd91 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα σε ολους και συγνωμη που αργησα τοσο πολυ να απαντησω στο θεμα , διαβασα ολα τα σχολια και σας ευχαριστω πολυ.

    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ:

    ΑΑΣ απ οτι ειδα στο google ειναι anabolic andogenic steroids.- οχι προς θεου δεν εχω παρει ποτε μου αναβολικα. τα μονα "φαρμακα" που πηρα ειναι προτεινες, μια της body attack πριν αισθανθω οποιαδηποτε ενοχληση και μια που δε θυμαμαι ονομα ουτε εταιρια αλλα μπορω να μαθω (οταν και αισθανθηκα τις πρωτες ενοχλησεις), συστημενες και οι 2 απο τον γυμναστη.
    Δεν εχω κανενα κληρονομικο παθολογικο αιτιο απο γονεις-γιαγιαδες παππουδες.


    τελικα εψαξα πιο πολυ το θεμα εκανα ξανα εξετασεις σε νοσοκομειο αυτη τη φορα
    αιματολογικες-καρδιογραφημα-υπερηχο-ακτινογραφια με αποτελεσμα να μη μου βρουνε τιποτα το επιληψημο, δεν εδωσαν σημασια στην υπερτροφια του μυοκαρδιου. Μοναχα καποιες ανωμαλιες στο ΗΚΓ που τωρα μπορω να εξηγησω απο το ποστ του levrone-

    .

    Δεν κατηγορησα εγω τις προτεινες αλλα και οι δυο γιατροι που πηγα- ο 1ος μου λεει σταματα τες , ο 2ος μου ειπε : γιατι κανεις μαλακιες , οσοι εμπλεξαν με αυτα τρεχουν στους καρδιολογους κατα λεξη.

    Παντως με ολα αυτα βρηκα το μπελλα μου γιατι μολις ακουσα τα μαντατα απο τον 1ο γιατρο μου ανεβηκε η πιεση στο 18 και δε μπορεσα να κοιμιθω το βραδυ και πιστευα πως ειμαι και υπερτασικος. Anyway τελος καλο ολα καλα

    ΜΟΝΟ μερικα ερωτηματα μου μενουν πια αναπαντητα. Για ποιο λογο ενιωθα ενοχλησεις στο στηθος και περισσοτερο στην αριστερη περιοχη? ενας γιατρος μου ειπε οτι μπορει να ειναι μυικο, αλλα τοσο καιρο? (μηνας περιπου) , θα μπορουσε αυτο να προκληθει απο τις προτεινες που επαιρνα ; Μηπως εφτεγε η δοση; (1,5 σκουπ πρωι , 1,5 βραδυ); μηπως εχω κατι αλλο τελικα xD;

    τι ειναι, δεν μπορω να το ξερω, ουτε αν σε καποιο διαστημα σου περασει.
    Παντως απο την πρωτεινη ΣΙΓΟΥΡΑ δεν ειναι.

    μπραβο αντρα μου!
    φωναξε τωρα τον Keiroz να του τα πεις..

    Αϊντε..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία