Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 13 από 13
  1. 22-04-12 23:10 #1
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή Y3T απο Neil Hill
    Πριν λιγο καιρο επεσε στα χερια μου ενα προγραμμα προπονησης μεσο ενος διαφημιστικου βεβαια φυλαδιου της Gaspari.
    Στο προγραμμα αυτο συμπεριλαμβανονται 4 εβδομαδες προπονησης με βαρη καθως και διατροφικο πλανο τα οποια παραθετω πιο κατω.Αναφερεται ως προγραμμα προπονησης 4 εβδομαδων για απωλεια λιπους
    Το Y3T χωριζετε σε μια περιοδο τριων με τεσσαρων εβδομαδων.Την πρωτη εβδομαδα επικεντρωνεται σε ασκησεις που αφορουν στη χρηση μεγαλου βαρους ολοκληρωνοντας σε 6-10 επαν ανα σετ φτανοντας σε'' μυικη καταπονηση''.
    Στη δευτερη εβδομαδα χρησιμοποιει το 70% του βαρους της πρωτης εβδομαδας για ενα ευρος 10-14 επαναληψεων ανα σετ.
    Στην τριτη και τεταρτη εβδομαδα επικεντωνεται σε περισοοτερες επαναλληψεις και υψηλοτερης εντασης χρησιμοποιοντας το 50% του βαρους της πρωτης εβδομαδας.
    Αναφερει οτι η διαφορα του με καποια αλλα προγραμματα ειναι οτι η 3-4 εβδομαδα παει κοντρα στη ροη του παραπανω προγραμματος ακολουθοντας μεγαλο αριθμο επαναληψεων οι οποιες διεγειρουν τοσο τις βραδιας συστολης μυικες ινες οσο και τις ταχειας.Αυτο ειναι απολυτα κρισιμο καθως οι βραδειας συστολης μυικες ινες αποτελουν ενα μεγαλο ποσοστο της μυικης μαζας.απομενος με την διεγερσης τους αξιοποιειτε πληρως οι δυνατοτητες των μυων.
    Επισης προωθει μια λεπτη σωματικη διαπλαση.
    Ακομα αναφερει οτι επικεντρωνεται στη διαταση της περιτονιας.

    Όνομα: 7AA108B3.jpg Εμφανίσεις: 770 Μέγεθος: 180,2 KB


    Ολα καλα μεχρι εδω ευκολα και κατανοητα!!Το προβλημα μου ειναι το θεμα διατροφης που δινει.Εννοειτε πως προτρεπει χρηση απειρης πρωτεινης σε σκονη ,ομως αυτο ξεπερνιεται,με αντικατασταση αλλων πηγων οπως φαγακι..κοτοπουλο ψαρι κλπ με μια επεξεργασια θερμιδων.Το ολο μου θεμα ειναι ο υδατανθρακας.

    Όνομα: 79FB5495.jpg Εμφανίσεις: 729 Μέγεθος: 149,0 KB

    Θα ηθελα τα ''φωτα σας''!!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-04-12 01:04 #2
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Νίκη είναι το προγραμμα που ακολουθείς τώρα ε;;;;
    Ενδιαφέρον φαίνεται και θα μας πεις και συ στο τελος του μηνα πώς σου φάνηκε....

    Για τη διατροφή ποιο είναι το θέμα με τον υδατάνθρακα; Σου φαίνεται πολύς;
    Ίσως θα πράπει να σκεφτεις το ενδεχόμενο καποια στιγμη να αρχίσεις να βάζεις λίγο υδατάνθρακα στη διατροφή σου.
    Εδώ και αρκετους μήνες παίζεις πολύ χαμηλά...δεν ξέρω πόσο καιρό σχεδιαζεις να το πας έτσι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-04-12 01:46 #3
    Το avatar του χρήστη Xxlakis

    Εγγραφή
    14-05-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    254
    Προεπιλογή
    Οι υδατανθρακες στη παραπανω διατροφη ειναι καμια 300αρα και αν κοψεις το 1/3 βαση των ποσοστων που δινει πας στα 200.Για μεση αθλουμενη και να τους σπασεις σε 7 γευματα πολλοι μου φαινονται.Δεν ξερω το profile σου και τους στοχους σου οποτε κραταω πισινη.Γιατι θες να ακολουθησεις διατροφη "του κουτιου"?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-04-12 02:02 #4
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Xxlakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι υδατανθρακες στη παραπανω διατροφη ειναι καμια 300αρα και αν κοψεις το 1/3 βαση των ποσοστων που δινει πας στα 200.Για μεση αθλουμενη και να τους σπασεις σε 7 γευματα πολλοι μου φαινονται.Δεν ξερω το profile σου και τους στοχους σου οποτε κραταω πισινη.Γιατι θες να ακολουθησεις διατροφη "του κουτιου"?


    Σωστό και αυτό...δεν είσαι και καμιά πρωτάρα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 23-04-12 07:58 #5
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stella Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νίκη είναι το προγραμμα που ακολουθείς τώρα ε;;;;
    Ενδιαφέρον φαίνεται και θα μας πεις και συ στο τελος του μηνα πώς σου φάνηκε....

    Για τη διατροφή ποιο είναι το θέμα με τον υδατάνθρακα; Σου φαίνεται πολύς;
    Ίσως θα πράπει να σκεφτεις το ενδεχόμενο καποια στιγμη να αρχίσεις να βάζεις λίγο υδατάνθρακα στη διατροφή σου.
    Εδώ και αρκετους μήνες παίζεις πολύ χαμηλά...δεν ξέρω πόσο καιρό σχεδιαζεις να το πας έτσι...
    Ναι Στελλα αυτο ειναι.Ηδη εχω προσθεσει εκτος απο βρωμη και ανανα και μπανανα.Δεν ξερω ποσο θα τους κρατησω ετσι καθως ειναι διατροφη που μου ''παει''.
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 23-04-12 08:21 #6
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Xxlakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι υδατανθρακες στη παραπανω διατροφη ειναι καμια 300αρα και αν κοψεις το 1/3 βαση των ποσοστων που δινει πας στα 200.Για μεση αθλουμενη και να τους σπασεις σε 7 γευματα πολλοι μου φαινονται.Δεν ξερω το profile σου και τους στοχους σου οποτε κραταω πισινη.Γιατι θες να ακολουθησεις διατροφη "του κουτιου"?
    Στο προγραμμα διατροφης που ακολουθω τωρα υδατανθρακα εχω το πρωι με βρωμη και 20-30 γρ μπανανα και μετα την προπονηση ,ανανα 20-30 γρ μαζι με το ροφημα πρωτεινης.Τιποτε αλλο.Στα υπολοιπα γευματα υπαρχουν πρωτεινη(κοτα κυριως) σαλατες πρασινεςκαι λιπαρα(λαδι η ξηροκαρπια)Ετσι και αλλιως μετατρεποντας τη διατροφη που δινει στα κιλα μου βγαινει στις 2000 θερμιδες κατι που με την καμια δεν ειναι υπο για μενα .Εκατσα και το υπολογισα στις θερμιδες μου κρατοντας τον σκελετο που δινει αλλα εχει ουσια να πειραξω το μακρο που τηρω αυτη τη στιγμη;Δεν θελω να ακολουθησω τα γευματα του κατα γραμμα.Αυτο που με προβληματιζει ειναι ο υδατανθρακας ..αν ακολουθοντας οπως το κανω τωρα αντι για οφελη ειμαι καπου μειον.unsure:
    Διαβαζοντας διαφορες ερευνες που μπαινουν στο φορουμ η μειωση υδατανθρακα σε προγραμμα με ενταση στα βαρη δεν ειναι η καλυτερη επιλογη.
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 23-04-12 14:20 #7
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marvin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο προγραμμα διατροφης που ακολουθω τωρα υδατανθρακα εχω το πρωι με βρωμη και 20-30 γρ μπανανα και μετα την προπονηση ,ανανα 20-30 γρ μαζι με το ροφημα πρωτεινης.Τιποτε αλλο.Στα υπολοιπα γευματα υπαρχουν πρωτεινη(κοτα κυριως) σαλατες πρασινεςκαι λιπαρα(λαδι η ξηροκαρπια)Ετσι και αλλιως μετατρεποντας τη διατροφη που δινει στα κιλα μου βγαινει στις 2000 θερμιδες κατι που με την καμια δεν ειναι υπο για μενα .Εκατσα και το υπολογισα στις θερμιδες μου κρατοντας τον σκελετο που δινει αλλα εχει ουσια να πειραξω το μακρο που τηρω αυτη τη στιγμη;Δεν θελω να ακολουθησω τα γευματα του κατα γραμμα.Αυτο που με προβληματιζει ειναι ο υδατανθρακας ..αν ακολουθοντας οπως το κανω τωρα αντι για οφελη ειμαι καπου μειον.unsure:
    Διαβαζοντας διαφορες ερευνες που μπαινουν στο φορουμ η μειωση υδατανθρακα σε προγραμμα με ενταση στα βαρη δεν ειναι η καλυτερη επιλογη.
    Είμαι σίγουρη ότι το έχεις ήδη διαβάσει και δώσει την αναλογη προσοχή, απλά σου το παραθέτω πάλι για να στο θυμήσω....

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρωτα και τίποτα δύσκολο ρε grace όταν ρωτας κάτι τέτοιο σε ενα ββερ η που ασχολείτε με φίτνες θα σου πεί πως λιγότερο στις γυναίκες και περισσότερο στούς άντρες οι υδατανθρακες είναι βασικό στοιχείο , άλλωστε ενα σλόγκαν που κυκλοφορεί στις ταξεις των ββερ , όταν κάποιος λέει χαζομάρες , λέμε φάε υδατάνθρακες να συνέλθεις

    τους υδατάνθρακες αν τούς κόψουμε τους κόβουμε για συγκεκρημένο σκοπό και για λίγο , ενας λόγος είναι όταν κανουμε το λεγόμενο άδειασμα πρίν τον αγώνα που ακολουθεί το φόρτωμα , επίσης οι μαραθωνοδρόμοι που κάνουν υπερφόρτωση μετα για να έχουν οι μυς μεσα περισσότερο γλυκογόνο .

    εσυ απλα έμαθες τον οργανισμό σου να χρησιμοποιει την πρωτείνη περισσότερο για ενέργεια , αλλα η χαμηλή πρόσληψη υδατανθράκων αδειάζει τους μυς και φαίνονται πιο φλάτ , όσο πρωτείνη και να φαμε δεν μπορεί να το καλύψει αυτο

    σε σώζει όμως το γεγονός οτι τρώς βρώμη και τα φρούτα , άρα δεν απέχεις και τελείως απο υδατάνθρακες ,γιατι αν πραγματικα τους κόψεις , θα είσαι μαραμένη μου γαρδένια , δεν υπερβάλω καθόλου .

    μπορείς να ανεβάσεις λίγο χωρίς να ανεβ'ασεις θερμίδες σε σύνολο και δες αντίδραση , αν δείς να πρίζονται οι μυς σου και ακόμη περισσότερη ενέργεια , πάει να πεί πως είχες έλειψη , πάντως το ρύζι όσοι αθλούνται το έχουμε για τόπ μορφη υδατάνθρακα .

    με λίγα λόγια μας συμφέρει να χρησιμοποιούμε για καύσιμο υδατάνθρακες και λιπαρα καλά κυρίως και την πρωτείνη για χτήσιμο και αποκατάσταση
    Και γιατί δε συμβουλευεσαι και προσωπικά την Ηλία να σου πει ακριβώς για την περιπτωσή σου τι θα πρότεινε;;;
    ...Λέω εγω τώρα.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 23-04-12 16:59 #8
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stella Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι σίγουρη ότι το έχεις ήδη διαβάσει και δώσει την αναλογη προσοχή, απλά σου το παραθέτω πάλι για να στο θυμήσω....



    Και γιατί δε συμβουλευεσαι και προσωπικά την Ηλία να σου πει ακριβώς για την περιπτωσή σου τι θα πρότεινε;;;
    ...Λέω εγω τώρα.....
    Στελλα μου οπως προανεφερα δεν εχω κοψει τελειως τον υδατανθρακα.Περαν αυτου ,τη ''βαρια εβδομαδα'' του προγραμματος την εβγαλα με πολυ ενεργεια.Εκει βασιζομαι και λεω οτι μου ταιριαζει σαν διατροφη.Εχω ενεργεια ολη μερα...σηκωνομαι γυρω στις 6 μιση...δουλευω μεχρι 4...παω γυμν και κανω προπονηση και αεροβιο και γυρναω σπιτι κανοντας την νοικοκυρα.Οκ αργα το βραδυ ειμαι πτωμα αλλα νομιζω δικαιολογουμαι!!
    Τον υδατανθρακα τον μειωσα γιατι εκει που εχω να χασω λιπος ειναι δυσκολα,ετσι προσπαθω να παροτρινω(εκβιασω ) το σωμα μου να καψει κατι και απο εκει για ενεργεια.
    Θα μπορουσα να συμβουλευτω τον Ηλια οπως προτινεις αλλα αν το εκανα με προσωπικο μηνυμα δεν θα μπορουσες εσυ και καποιοι αλλοι που ισως εχουν την ιδια απορια να μαθουν τις απαντησεις.Αρα το οφελος θα ηταν μονο δικο μου.Ενω εδω θα γραφτουν ισως και θα ακουστουν 2-3 γνωμες, ελπιζω και ευχομαι και του Ηλια και ετσι θα υπαρξει διαλογος!!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 23-04-12 17:15 #9
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marvin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στελλα μου οπως προανεφερα δεν εχω κοψει τελειως τον υδατανθρακα.Περαν αυτου ,τη ''βαρια εβδομαδα'' του προγραμματος την εβγαλα με πολυ ενεργεια.Εκει βασιζομαι και λεω οτι μου ταιριαζει σαν διατροφη.Εχω ενεργεια ολη μερα...σηκωνομαι γυρω στις 6 μιση...δουλευω μεχρι 4...παω γυμν και κανω προπονηση και αεροβιο και γυρναω σπιτι κανοντας την νοικοκυρα.Οκ αργα το βραδυ ειμαι πτωμα αλλα νομιζω δικαιολογουμαι!!
    Τον υδατανθρακα τον μειωσα γιατι εκει που εχω να χασω λιπος ειναι δυσκολα,ετσι προσπαθω να παροτρινω(εκβιασω ) το σωμα μου να καψει κατι και απο εκει για ενεργεια.
    Θα μπορουσα να συμβουλευτω τον Ηλια οπως προτινεις αλλα αν το εκανα με προσωπικο μηνυμα δεν θα μπορουσες εσυ και καποιοι αλλοι που ισως εχουν την ιδια απορια να μαθουν τις απαντησεις.Αρα το οφελος θα ηταν μονο δικο μου.Ενω εδω θα γραφτουν ισως και θα ακουστουν 2-3 γνωμες, ελπιζω και ευχομαι και του Ηλια και ετσι θα υπαρξει διαλογος!!
    Το ελπίζω και΄γω και την αναμένω με ενδιαφέρον λοιπόν!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 23-04-12 17:35 #10
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Να αναφερω οτι διαβαζοντας το βιβλιο του Lyle McDonald -The Stubborn Fat Soloution μεσα σε πολλα και ενδιαφεροντα πραγματα που λεει,αναφερει (το γραφω ''μπακαλιστικα'')πως για να ''πεισεις'' το ''πεισματαρικο'' λιπος να φυγει θα πρεπει, εκτος αλλων συμβουλων, οι υδατανθρακες της διατροφης σου να ειναι γυρω στο 17%-20% των συνολικων θερμιδων.
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 24-04-12 17:11 #11
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Εγώ θα 'λεγα εφόσον με αυτό που κάνεις τόσο καιρό έχεις αποτελέσματα, να το συνεχίσεις εφόσον θέλεις να χάσεις κι άλλο. Δε χάνεις βάρος όμως οι πόντοι στα πόδια σου κατεβαίνουν λες. Άρα είσαι σε καλό δρόμο. Προφανώς βάζεις και λίγο μυικό.. δε μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς.
    Άλλοι θα έπεφταν κάτω με λιγότερα από 100γρ υδατάνθρακα τη μέρα, εσύ όχι απλά μπορείς αλλά βγάζεις και δυνατές προπονήσεις.
    Εκτός δε, αν έφτασες στη γράμμωση που επιθυμείς και θέλεις να απλά να συντηρηθείς εκεί, οπότε ΟΚ ανέβασε υδατάνθρακες, δε μπορείς να τους αποκλείσεις για πάντα απ' το τραπέζι σου.

    Τώρα το πρόγραμμα διατροφής του Gaspari δε μου αρέσει. Αν αυξήσεις τις ποσότητες πιο πολύ για "όγκου" μου κάνει παρά γράμμωσης. Σε όλα τα γεύματα εκτός του βραδινού έχει αμυλώδη υδατάνθρακα...

    Πλάνο προπόνησης που να αλλάζει κάθε βδομάδα τις επαναλήψεις δεν έχω ξαναδεί, ίσως όμως να έχει κάποια βάση, δε γνωρίζω.
    Όποιος έχει άποψη ας γράψει
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 24-04-12 18:18 #12
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    λοιπον...

    η διατροφη δεν μου λεει κατι... δεν εχει μακροσυστατικα δεν δινω σημασια.... ετσι κι αλλιως δεν ειναι τιποτα σπεσιαλ... μια κλασσικη διατροφη ειναι... τιποτα παραπανω...

    η προπονηση μοιαζει με αναποδο HST (Hypertrophy Specific Training) αλλα με σπλιτ στις μυικες.... φαιρνει και λιγο στο P/RR/S (Power / Rep Range / Shock) του Eric Broser.... και λιγο στο Big Beyond Belief του Leo Costas σε πιο light εκδοση βεβαια...

    εμενα μου φαινετε οτι ο γκασπαρης τα πηρε ολα... τα μπλεξε μεταξι τους και εβγαλε αυτο.... για μοστρα εχω την εντυπωση οτι το χει βγαλει περισσοτερο... δλδ απλα και μονο να σπρωξει τα συμπληρωματα του...

    αυτα...
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 24-04-12 19:13 #13
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    λοιπον...

    η διατροφη δεν μου λεει κατι... δεν εχει μακροσυστατικα δεν δινω σημασια.... ετσι κι αλλιως δεν ειναι τιποτα σπεσιαλ... μια κλασσικη διατροφη ειναι... τιποτα παραπανω...

    η προπονηση μοιαζει με αναποδο HST (Hypertrophy Specific Training) αλλα με σπλιτ στις μυικες.... φαιρνει και λιγο στο P/RR/S (Power / Rep Range / Shock) του Eric Broser.... και λιγο στο Big Beyond Belief του Leo Costas σε πιο light εκδοση βεβαια...

    εμενα μου φαινετε οτι ο γκασπαρης τα πηρε ολα... τα μπλεξε μεταξι τους και εβγαλε αυτο.... για μοστρα εχω την εντυπωση οτι το χει βγαλει περισσοτερο... δλδ απλα και μονο να σπρωξει τα συμπληρωματα του...

    αυτα...
    Στο γιατι το εδωσε μεσα σε διαφημιστικο φυλαδιο δειχνει το στοχο του!!Το θεμα ειναι αν εστω και ανακατεμενο οπως λες αν εχει καποια βαση.
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση