Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9
  1. 04-05-12 00:21 #1
    Προεπιλογή Μια απορια!!!!
    Γεια σας παιδια, εχω μια μικρη απορια και θα ηθελα να μου την λυσετε.... αν φυσικα γνωριζετε...
    Στην παρακατω photo εχω σημειωσει με κοκκινο κυκλο το σημειο...(παρεπιπτοντως δν ειμαι εγω στην photo..)
    Η απορια μου ειναι η εξης: με ποιες ασκησεις μπορω να σφιξω αυτο το σημειο;;


    Όνομα: trof.jpg Εμφανίσεις: 707 Μέγεθος: 7,0 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 04-05-12 00:29 #2
    Banned
    Εγγραφή
    22-11-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.896
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hlias 2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας παιδια, εχω μια μικρη απορια και θα ηθελα να μου την λυσετε.... αν φυσικα γνωριζετε...
    Στην παρακατω photo εχω σημειωσει με κοκκινο κυκλο το σημειο...(παρεπιπτοντως δν ειμαι εγω στην photo..)
    Η απορια μου ειναι η εξης: με ποιες ασκησεις μπορω να σφιξω αυτο το σημειο;;


    Όνομα: trof.jpg Εμφανίσεις: 707 Μέγεθος: 7,0 KB
    αεροβιο και μονο.

    αν κανεις πλαγιους κοιλιακους το μονο που θα καταφερεις ειναι να μεγαλοσεις την μεση σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-05-12 00:31 #3
    Προεπιλογή
    Βασικα αεροβιο και σωστη διατροφη..

    Αν και, εαν ο σωματοτυπος σου ειναι τετοιος ωστε να εχεις αρκετο λιπος εκει, δυσκολα να το εξαφανισεις..
    I love sweets
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-05-12 00:33 #4
    Προεπιλογή
    βασικα δεν ξερω εαν εχω πολυ λιπος...θα ελεγα οτι ειμαι κρεμασμενος επειδη εχασα πολλα κιλα αποτομα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-05-12 03:36 #5
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Συνδυασμος σε Squat και deadlift θα μειωσουν την χαλαροτητα σε αυτο το σημειο. Τουλαχιστον απο προσωπικη εμπειρια αυτο εχω καταλαβει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 06-05-12 15:08 #6
    Προεπιλογή
    αν δεις της φωτογραφιες μου ειχα ακριβως μα ακριβως το ιδιο προβλημα και λύθηκε σε ενα μήνα
    λοιπον οσο μπορεις για να δεις αμεσα αποτελέσματα ειναι και καλοκαίρι.....
    θα κανεις καλυτερα πρωινές ωρες 40-50 λεπτα αεροβικη εγω εκανα σε μαγνητικο ποδηλατο
    η στο γυμναστηριο αν πας 25 πριν τα βαροι 20 μετα και κανενα 15 περπατιμα στα καπακια
    καλο ειναι μην γυμναζεις πολυ ραχιαιου κοιλιακους γτ οσο να ναι ετσι "σπρώχνεις" το λυπος ας το πω
    ετσι και ενω μπορει να εχεις κανει βελτίωση απο μείωση λίπους η εικονα 8α ειναι διαφορετικη
    οσο και αν φενετε χαζο να προσπαθησεις να μην φορας σταν παντελονια σφιχτά στην μέση για να χαλαρωνη λιγο η περιοχή
    αλλα γενικα ποτε δν γινεται να χασεις λυπος τοπικα παντα χανεις απο παντου οποτε θελει υπομονη
    σε εμενα πηρε 1 μηνα να χαθει εκει αλλα εχω αλλου εσενα μπορει να φυγει αλλου και να μηνει εκει
    πολλα μικρα γευματα να διατηρης το μεταβολισμο σου να καιες λυπος
    ελπιζω να βοηθησα
    "Τhe difference between a successful person and others is not
    a lack of strength,or knowladge,but rather of in a lackof will"
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 06-05-12 17:40 #7
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Qlim4X Εμφάνιση μηνυμάτων
    αεροβιο και μονο.

    αν κανεις πλαγιους κοιλιακους το μονο που θα καταφερεις ειναι να μεγαλοσεις την μεση σου.
    Nα σφιξει αυτο το σημειο ρωταει.

    Πλαγιους κοιλιακους θες για να σφιξεις αεροβιο-διατροφη για να φυγει το λιπος

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 06-05-12 19:10 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nα σφιξει αυτο το σημειο ρωταει.

    Πλαγιους κοιλιακους θες για να σφιξεις αεροβιο-διατροφη για να φυγει το λιπος
    Συμφωνω . Κινδυνος να μεγαλωσει η μεση (μυικα) ,υπαρχει εαν κανει κανεις καμψεις μεσης με βαριους αλτηρες ,δεξια αριστερα . Ετσι μεγαλωνουν οι απωλλονιοι μυς , δινοντας δυναμη στην μεση ,αλλα οχι εμφανιση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-05-12 00:19 #9
    Προεπιλογή
    Σας ευχαριστω πολυ ρε παιδες για την βοηθεια και τς απαντησεις σας...Με βοηθησατε σε μεγαλο βαθμο.!!!
    Απάντηση με παράθεση