Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 13-07-12 00:34 #1
    Προεπιλογή αρκετο φαι για διατροφη ογκου
    κιλα 74 με bf 17%.........ολα τα γευματα εχουν 3 ωρες διαφορα εκτος απο το προ-προπονητικο που ειναι 2 ωρες πριν την προπονηση

    θελω γνωμες για λαθη η βελτιωσεις.....θερμιδες συντηρησης 3600 εχω υπολογιση μακρο που χρειαζομαι αλλα δεν εχω υπολογισει αυτα που παιρνω εκτος απο 2χ πρωτεινη σε κιλα βαρους.....74χ2=148


    1ο γευμα 6.00 60γρ βρωμη +250 μλ γαλα +φρουτο+1 scoop πρωτεινης

    2ο γευμα 9.00 μπανανα η σαντουιτσς οπως το κατω..αν ειμαι δουλεια ειναι σαντουιτσς αν σπιτι η σχολη μπανανα

    3ο γευμα 12.00 σαντουιτσς 2 φετες γαλοπουλα,μαυρο ψωμι,μαρουλι,γιαουρτι

    4ο γευμα 15.00 κανονικο φαι οτι εχει σπιτι ....παντα πρωτεινη [ψαρι,κρεας,φασολια γυρω 200γρ ,150 γρ υδατανθρακα και σαλατα

    5ο πριν την προπονηση 200γρ βραστη πατατα η ρυζι κατα 18.00

    6ο μετα προπονηση κατα 21.30 1 scoop πρωτεινης και μετα απο μια ωρα 22.30 βραδυνο παρομοιο με μεσημεριανο

    εδω ειχα παλια κατα 23.00 γιαουρτι και ξηρους καρπους και τριμενο λιναροσπορο αλλα το βαζω τις μερες που δεν γυμναζομαι κατα τις 18.00


    ειναι πολυ φαι??λιγο??οχι ποιοτικο??να ανεβασω καλα λιπαρα να κοψω τιποτα??
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-07-12 01:21 #2
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sifounas1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κιλα 74 με bf 17%.........ολα τα γευματα εχουν 3 ωρες διαφορα εκτος απο το προ-προπονητικο που ειναι 2 ωρες πριν την προπονηση

    θελω γνωμες για λαθη η βελτιωσεις.....θερμιδες συντηρησης 3600 εχω υπολογιση μακρο που χρειαζομαι αλλα δεν εχω υπολογισει αυτα που παιρνω εκτος απο 2χ πρωτεινη σε κιλα βαρους.....74χ2=148


    1ο γευμα 6.00 60γρ βρωμη +250 μλ γαλα +φρουτο+1 scoop πρωτεινης

    2ο γευμα 9.00 μπανανα η σαντουιτσς οπως το κατω..αν ειμαι δουλεια ειναι σαντουιτσς αν σπιτι η σχολη μπανανα

    3ο γευμα 12.00 σαντουιτσς 2 φετες γαλοπουλα,μαυρο ψωμι,μαρουλι,γιαουρτι

    4ο γευμα 15.00 κανονικο φαι οτι εχει σπιτι ....παντα πρωτεινη [ψαρι,κρεας,φασολια γυρω 200γρ ,150 γρ υδατανθρακα και σαλατα

    5ο πριν την προπονηση 200γρ βραστη πατατα η ρυζι κατα 18.00

    6ο μετα προπονηση κατα 21.30 1 scoop πρωτεινης και μετα απο μια ωρα 22.30 βραδυνο παρομοιο με μεσημεριανο

    εδω ειχα παλια κατα 23.00 γιαουρτι και ξηρους καρπους και τριμενο λιναροσπορο αλλα το βαζω τις μερες που δεν γυμναζομαι κατα τις 18.00


    ειναι πολυ φαι??λιγο??οχι ποιοτικο??να ανεβασω καλα λιπαρα να κοψω τιποτα??
    Ποσα γραμμαρια πρωτεινης σου βγαινουν??
    Obsession is a word the lazy use to describe the dedicated.! ZYZZ
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-07-12 17:33 #3
    Προεπιλογή
    δυστυχώς βγαινουν πιο λιγα γυρω 110 γρ πρωτεινης

    ξεχασα να γραψω οτι τρωω τονο 3 φορες την εβδομαδα αρα εχω αλλα 30γρ απο εκει

    και τελικα πρεπει να προσθεσω 4-5 αυγα σε καποιο γευμα μαλλον στο πρωινο η δεκατιανο....
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-09-12 19:45 #4
    Προεπιλογή φαι ,φαι και φαι
    καλησπερα ,εχω λιγο παραπανω χρονο λογω οτι ειναι κλειστη η σχολη μου και ηθελα λιγο να ετοιμασω μια διατροφη για να ακολουθησω τον χειμωνα-φθινωπορο

    αρχικα ειμαι 75kg με 17-18% bf και στοχος τωρα τον χειμωνα να παω 80 kg με 20% bf

    στεφτηκα να ακολουθησω αυτο το πλανο πρωτεινη χ1,5 γρ ανα κιλο μου αρα 112 γρ δια 5 γευματα
    ενω τις μερες με προπονηση να εχω πρωτεινη χ2 αρα 150γρ δια 5

    απο υδατανθρακα να λαμβανω 300γρ τις μερες που δεν εχω προπονηση ενω τις μερες με προπονηση να παιρνω 450γρ

    καλα λιπη γυρω 50γρ ημερισιως

    1. πιστευετε πως η διαφορα του υδατανθρακα απο 300 σε 450 γρ μερα παραμερα ειναι καλο η πολυ μεγαλη διαφορα
    2. θα ανεβαζω καθε 2 εβδομαδες κατα 200 θερμιδες και θα βλεπω το αποτελεσμα
    3. σαν αρχη κατι να διορθωσω η να ξαναδω?>
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-09-12 23:40 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sifounas1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα ,εχω λιγο παραπανω χρονο λογω οτι ειναι κλειστη η σχολη μου και ηθελα λιγο να ετοιμασω μια διατροφη για να ακολουθησω τον χειμωνα-φθινωπορο

    αρχικα ειμαι 75kg με 17-18% bf και στοχος τωρα τον χειμωνα να παω 80 kg με 20% bf

    στεφτηκα να ακολουθησω αυτο το πλανο πρωτεινη χ1,5 γρ ανα κιλο μου αρα 112 γρ δια 5 γευματα
    ενω τις μερες με προπονηση να εχω πρωτεινη χ2 αρα 150γρ δια 5

    απο υδατανθρακα να λαμβανω 300γρ τις μερες που δεν εχω προπονηση ενω τις μερες με προπονηση να παιρνω 450γρ

    καλα λιπη γυρω 50γρ ημερισιως

    1. πιστευετε πως η διαφορα του υδατανθρακα απο 300 σε 450 γρ μερα παραμερα ειναι καλο η πολυ μεγαλη διαφορα
    2. θα ανεβαζω καθε 2 εβδομαδες κατα 200 θερμιδες και θα βλεπω το αποτελεσμα
    3. σαν αρχη κατι να διορθωσω η να ξαναδω?>
    Aντε παμε παλι...
    Θελω να δω, ποσες φορες θα το γραψω σε ποσα διαφορετικα ποστς γιατι βαριεστε να ψαξετε το καταραμενο φορουμ...
    5 γευματα εγραψες ξεκιναμε απο αυτο...
    Μην μετρας ποσοτητες και θερμιδες...
    Βγαλε 5 γευματα balanced στα 3 μακροσυστατικα...
    Πχ 2 φετες ψωμι, 3 φετες γαλοπουλα, 3 φετες τυρι και 10 αμυγδαλα....
    Βγαλε 5 γευματα που μπορεις να τρως και σου αρεσουν και απο εκει και περα ζυγιζεσε ανα 2-3 εβδομαδες και βλεπεις πως παει το πραγμα...
    Εισαι 75 κιλα, μετα απο 2 εβδομαδες εισαι 73 κιλα. Οπ τρως λιγο. Ανεβασε ποσοτητες...
    Εισαι 78 κιλα μετα απο κανα μηνα ξερω γω. ΟΠ ανεβηκες αποτομα, για χαλαρωσε λιγο με το φαι....
    Καπως ετσι...
    Εγω ετσι κανω...
    Τωρα κατσε παρε το μπολ, βαλε βρωμη, βαλτην στην ζυγαρια. Θελω 100γρ βρωμη, ποσο ζυγιζει τωρα? 70γρ, οπ ριξε και αλλο. Χμμμ ποσες θερμιδες εχουν 100γρ βρωμης, κατσε να μπω μια στο calorieking να δω. Αυτο ειναι εμμονη ρε φιλε...
    Απάντηση με παράθεση