Σελίδα 7 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 91 έως 105 από 175
  1. 01-10-12 18:41 #91
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manos94 Εμφάνιση μηνυμάτων
    140kg squat:



    Στο βιντεο δεν φαινεται καλα οτι πηγενω μεχρι τερμα κατω, αλλα οντως πηγενω. Βιντεο με περισσοτερα κιλα θα ανεβει συντομα
    Η μπαρα δεν ειναι 20κιλη...Εντωμεταξυ ακομα και αυτος που ανεβασε το βιντεο λεει οτι τα κιλα ειναι 130, γιατι λες 140? Μην μου πεις σιγα την διαφορα γιατι 10 κιλα ειναι τεραστια διαφορα. Ισως κανεις μια με 140-145 σωστη.
    WESTSIDE BARBELL
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 01-10-12 20:04 #92
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο magavaTOUT Εμφάνιση μηνυμάτων
    ωραιος, επρεπε ομως να ανεβασεις το βιντεο με την λουκα! εσυ εισαι; χαχαχαχαχαχα
    χαχα ναι φιλε μ εγω ειμαι αυτος

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Socratis100 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σιγουρα εισαι 75 κιλα,φαινεσε πολυ αδυνατος,65 κιλα μαξ σε κανω.Ποσα κιλα εισαι τωρα?
    Καλα τα κιλα παιδια,αλλα δεν ειναι μαγκια.Και το λεω εγω που ειμαι 20 χρονων,ειδα τεραστιες διαφορες στο σωμα μου οταν ξεκινησα να κανω 6+ επαναληψεις και ας επεφτα 20-40 κιλα κατω
    καλες προπονησεις σου ευχομαι.
    ακριβως 75 δεν εχω λογο να πω ψεμματα..ισα ισα αν ημουν 65 κ εκανα τοσα κιλα θα ημουν τερας δυναμης εις την δευτερα!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stella Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπραβο σου που στην ηλικία σου ασχολείσαι με τη σωματική διαπλαση!

    Για το βιντεο μια παρατηρησούλα. Τι εννοείς τέρμα κάτω; Γιατί φουλ σκουωτ αυτό δεν είναι. Παραλληλο ίσως, αλλά σίγουρα όχι τερμα κάτω....
    Κ ομως φιλε μ ειναι αρκετα πιο κατω απο το παραλληλα! Οντως δεν φαινετε καθολου ετσι στο βιντεο...θα τραβιξω ενα καλυτερο την επομενι φορα!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dakonblackblade Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το τέρμα κάτω επειδή το βιώνω το θεματάκι αυτό τον καιρό θέλει πολύ δουλειά με το flexibility για να μην έχεις buttwink , δηλάδή να γυρίζει το κάτω μέρος της πλάτης και των γοφών προς τα μέσα και να χάνεται η ένταση και χίλια δυο πραγματάκια. Οπότε όπως τον είδα στο βίντεο είναι κομπλέ και σιγά σιγά θα κατέβει ίσως αν αρχίσει να κοιτάει την τεχνική λίγο παραπάνω. Καταραμένη καθιστική ζωή.

    ΑΛΛΑ , το βίντεο ήταν η σωστή απάντηση στην αμφισβήτηση και αντί οι αμφισβητίες να αρχίσουν τα ''ωραίος , σόρρυ αλλά έχουμε δει αρκετούς fake , αλλά μάνο εσύ το έχεις'' είχαμε κάτι χαζά , ''που είναι οι 3 '' και 3 πουλάκια κάθονταν. 180 κιλά από τον Μάνο είναι μεγάλη επίδοση καθώς και τα 140 squat έστω και σε 1 επανάληψη. Και η τεχνική ειδικά σε σώματα όπως ο μάνος λίγο ψηλότερα και λίγο wiry δεν θα είναι ποτέ τέλεια.

    Μπράβο και πάλι μπράβο Μάνο , take it easy now, δούλεψε την τεχνική από δω και πέρα , στα κιλά είσαι κομπλέ και θα γίνεις και πιο κομπλεδιάρης. Ομολογώ πως ζηλεύω και σε 2 μήνες ελπίζω να χτυπήσω τα κιλά σου αν και βαρύτερος. cheers
    Ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια φιλε! Κ καθε κριτικη ειναι αποδεκτη!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BlooDdeaD_MefiSt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μπαρα δεν ειναι 20κιλη...Εντωμεταξυ ακομα και αυτος που ανεβασε το βιντεο λεει οτι τα κιλα ειναι 130, γιατι λες 140? Μην μου πεις σιγα την διαφορα γιατι 10 κιλα ειναι τεραστια διαφορα. Ισως κανεις μια με 140-145 σωστη.
    Βεβαιως κ ειναι μεγαλη η διαφορα. Τωρα αν η μπαρα ειναι 20 κιλη η 10κιλη η 15κιλη δεν την εχω μετρισει αλλα πιστεβω ειναι 20κιλη ετσι οπως την πιανω!

    Κ οσο για τα 140-145, θα ανεβασω βιντεακι συντομα που κανω 20+20+20+5+1,25 KG απο καθε μερια για 4 επαναληψεις! Κ εστω οτι η μπαρα ειναι 10κιλη ( κατα τη γνωμη μ ειναι μεγαλυτερη) αυτο ειναι 140+ κιλα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-10-12 09:19 #93
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    μετρησεςπαρα μα παρα πολυ καλη προσπαθεια σε σχεση με καποιον εδω μεσα που βαζει 160 στη σμιθ που βοηθαει με τα χερια και το παιζει ιστορια...για εμενα εχεις χαρισμα στη δυναμη. συνεχισε
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 02-10-12 11:06 #94
    Προεπιλογή
    Να σε συνχαρω και γω φιλε μου οχι για το αν εκανες σωστο τεχνικα η οχι σκουατ ,
    αλλα γιατι εχεις ψυχη και και κανεις τα κιλα να φαινονται ....αστεια !!!
    ΠΡΟΣΕΧΩΣ ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ .......
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 02-10-12 14:45 #95
    Προεπιλογή
    μπραβο αρχηγε μου εισαι δυναμη
    και προσωπικα η τεχνικη σου μου αρεσε,συνεχισε ετσι!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 02-10-12 14:48 #96
    Προεπιλογή
    Μεγαλε αυτο που παρουσιζεισ το βιντεο 1....δεν ειναι δεδλιφτ...πως να το κανουμε τωρα οσο και να στραβωνεις...οπως και το σκουωτ που κανεισ...δεν ειναι φουλ σκουωτ ειναι παραληλο...φουλ σκουωτ θα πει ass to the grass....που πολυ λιγοι το κανουν. συνεχισε την πολυ καλη προσπαθεια σου και ασε τo show...γιατι θα την παθεις με κανα σοβαρο τραυματισμο και μετα θα ειναι αργα. και μια συμβουλη αν θες την ακους...εισαι πολυ μικρος ακομα για να ξερεις τα παντα...οι περισσοτεροι που κανουν σχολια εδω μεσα...ειναι κατα πολυ μεγαλυτεροι σου με εμπειρια(αγωνιστικη η μη) στον χωρο (μερικοι και απο τραυματισμους) και ξερουν κατι παραπανω...δεν στα λενε για το κακο σου..για αυτο σκυβε το κεφαλι κρατα οτι θεωρεις καλο για σενα και συνεχισε τον δρομο σου..αυτα..καλες προπονησεις και υγεια πανω απο ολα

    Y.Γ. Γυμναστες-Προπονητες-Ελεγχτες δεν υπαρχουν στα γυμναστηρια?? και αν υπαρχουν τι δουλεια κανουν??
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 02-10-12 15:11 #97
    Το avatar του χρήστη chro

    Εγγραφή
    15-12-2011
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    355
    Προεπιλογή
    Με τόσο μεγάλο άνοιγμα ποδιών δεν είναι δυνατόν να κάνεις full squat. Είναι παράλληλο. Μπράβο πάντως είσαι πάρα πολύ καλός.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 02-10-12 16:22 #98
    Προεπιλογή
    μανο καλταρχην καλησπερα και μπραβο σου για την προσπαθεια σου......εισαι πολυ καλος για την ηλικια σου ειδικα απο αποψη δυναμης και μακαρι να συνεχισεις ετσι οσο παει...και να δυναμωνεις καθε μερα ...θα φτασεις πολυ υψηλα νουμερα...απλα να γνωριζεις πως τα πολλα κιλα θελουν προσοχη και καλη εχνικη γιατι ενα λαθος φερνει τραυματισμο....αλαλ κανονικα ετσι πρεπει να παιζουν ολοι με πολλ ακιλα και βαρια προπονηση....βεβαια θα μπορουσες να κανεις και λιγο πιο πολλες επαναληψεις αλαλ εσυ καθοριζεις το προγραμμα σου....και παλι μπραβο σου...
    η δυναμη φερνει ογκο,ο ογκος δεν φερνει δυναμη...every safe movement for the muscles is totallly uselles..,the rest is for the dead people,do your exercises like hell to see heaven...only the strongest will survive...train ONLY insane...and all the people wants to be bodybuilderw,but nobody wants to lift big weights..so wake up,go to gym,pick a heavy ass weight and lift it untill death....power roules...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 02-10-12 16:26 #99
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Psy-los13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μεγαλε αυτο που παρουσιζεισ το βιντεο 1....δεν ειναι δεδλιφτ...πως να το κανουμε τωρα οσο και να στραβωνεις...οπως και το σκουωτ που κανεισ...δεν ειναι φουλ σκουωτ ειναι παραληλο...φουλ σκουωτ θα πει ass to the grass....που πολυ λιγοι το κανουν. συνεχισε την πολυ καλη προσπαθεια σου και ασε τo show...γιατι θα την παθεις με κανα σοβαρο τραυματισμο και μετα θα ειναι αργα. και μια συμβουλη αν θες την ακους...εισαι πολυ μικρος ακομα για να ξερεις τα παντα...οι περισσοτεροι που κανουν σχολια εδω μεσα...ειναι κατα πολυ μεγαλυτεροι σου με εμπειρια(αγωνιστικη η μη) στον χωρο (μερικοι και απο τραυματισμους) και ξερουν κατι παραπανω...δεν στα λενε για το κακο σου..για αυτο σκυβε το κεφαλι κρατα οτι θεωρεις καλο για σενα και συνεχισε τον δρομο σου..αυτα..καλες προπονησεις και υγεια πανω απο ολα

    Y.Γ. Γυμναστες-Προπονητες-Ελεγχτες δεν υπαρχουν στα γυμναστηρια?? και αν υπαρχουν τι δουλεια κανουν??
    πιο καλοπροαιρετη κριτικη δεν εχω ακουσειειναι 18 χρονων μπορει να μην ξερει ακομα πραγματικα τι σημαινει το φουλ σκουωτ ειναι προφανες οτι το ποστ σου σταζει κομπλεξ και ζηλεια για ενα 18χρονο παιδι...δεν στραβωνει ο μικρος εσυ στραβωνεις μαζι του αληθεια εσυ στην ηλικια του μπορουσες να κανεις αρσεις γαμπων με αυτα τα κιλα?τι θα πει σκυβε το κεφαλι και ασε το show??τα βιντεο ο μικρος τα ανεβασε οταν οι αμφισβητιες αρχισαν να λενε τα δικα τους και οχι πιο πριν.. και πολυ καλα εκανε
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 02-10-12 22:55 #100
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    πιο καλοπροαιρετη κριτικη δεν εχω ακουσειειναι 18 χρονων μπορει να μην ξερει ακομα πραγματικα τι σημαινει το φουλ σκουωτ ειναι προφανες οτι το ποστ σου σταζει κομπλεξ και ζηλεια για ενα 18χρονο παιδι...δεν στραβωνει ο μικρος εσυ στραβωνεις μαζι του αληθεια εσυ στην ηλικια του μπορουσες να κανεις αρσεις γαμπων με αυτα τα κιλα?τι θα πει σκυβε το κεφαλι και ασε το show??τα βιντεο ο μικρος τα ανεβασε οταν οι αμφισβητιες αρχισαν να λενε τα δικα τους και οχι πιο πριν.. και πολυ καλα εκανε
    Φιλε βαγγαν...εδω περα ειναι φορουμ..εκφραζουμε τις αποψεις μας και τις γνωμες μας. Ο φιλοσ αλλωστε νομιζω για αυτον τον λογο ανοιξε το ποστ για να τις ακουσει. Δεν ξερω για σενα αλλα εγω δεν γνωριζω κανεναν απο το φορουμ προσωπικα. Γι αυτο κρατα τις κρισεις και τις επικρισεις....για τον εαυτουλη σου. Δεν χαρακτηρισα κανενα...ουτε τον φιλο και μια συμβουλη του εδωσα επειδη τυχαινει λογω επαγγελματτος να συναναστρεφομαι με αυτες τις ηλικιεσ και εχουν δει τα ματια μου αρκετα. Και δεν σου κριβω οτι και εγω στην ηλικια του λογω αυξημενης αυτοπεπηθησης και νενανικου ενθουσιαμου επαθα ζημια...χωρις να σημαινει οτι θα συμβει και σε κανα αλλο ατομο αυτο. Αυτος ηταν και ο λογος που του εδωσα την συμβουλη μου. Δεν βλεπω κατι κακοπροερετο ουτε κατι που να δειχνει ζηλια. το αντιθετο μαλιστα. και του ειπα να σκυβει το κεφαλι απο αποψη ταπεινοτητας να κανει την προπονηση του (και να συνεχισει την πολυ καλη δουλεια του, αλλα μαλλον αυτο δεν το προσεξες...καλοπροαιρετα παντα ) και low profile και επειδη απαντησε με επιθετικο τροπο στα σχολια που αναφερεις. δεν το εννοουσα κυριολεκτικα οπως εσυ κακοπροαιρετα εννοησες.. αυτα με τα off topic.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 02-10-12 23:59 #101
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Psy-los13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε βαγγαν...εδω περα ειναι φορουμ..εκφραζουμε τις αποψεις μας και τις γνωμες μας. Ο φιλοσ αλλωστε νομιζω για αυτον τον λογο ανοιξε το ποστ για να τις ακουσει. Δεν ξερω για σενα αλλα εγω δεν γνωριζω κανεναν απο το φορουμ προσωπικα. Γι αυτο κρατα τις κρισεις και τις επικρισεις....για τον εαυτουλη σου. Δεν χαρακτηρισα κανενα...ουτε τον φιλο και μια συμβουλη του εδωσα επειδη τυχαινει λογω επαγγελματτος να συναναστρεφομαι με αυτες τις ηλικιεσ και εχουν δει τα ματια μου αρκετα. Και δεν σου κριβω οτι και εγω στην ηλικια του λογω αυξημενης αυτοπεπηθησης και νενανικου ενθουσιαμου επαθα ζημια...χωρις να σημαινει οτι θα συμβει και σε κανα αλλο ατομο αυτο. Αυτος ηταν και ο λογος που του εδωσα την συμβουλη μου. Δεν βλεπω κατι κακοπροερετο ουτε κατι που να δειχνει ζηλια. το αντιθετο μαλιστα. και του ειπα να σκυβει το κεφαλι απο αποψη ταπεινοτητας να κανει την προπονηση του (και να συνεχισει την πολυ καλη δουλεια του, αλλα μαλλον αυτο δεν το προσεξες...καλοπροαιρετα παντα ) και low profile και επειδη απαντησε με επιθετικο τροπο στα σχολια που αναφερεις. δεν το εννοουσα κυριολεκτικα οπως εσυ κακοπροαιρετα εννοησες.. αυτα με τα off topic.
    και ποιος εισαι εσυ που θα διδαξεις ταπεινοφροσυνη?δηλαδη επειδη εβαλε ενα βιντεο παει να πει οτι ειναι αλαζονας?να σου δωσω και εγω λοιπον μια συμβουλη:χαλαρωσε γιατι παιρνεις τον εαυτο σου και την προσπαθεια ενος πιτσιρικα πολυ στα σοβαρα...εμενα ολο το ποστ μου εβγαλε ζηλοφθονια και επιμενω.. και αφου του εβγαλες ολη την προσπαθεια σκαρτη του πεταξες και ενα συνεχισε την πολυ καλη προσπαθεια τι καλος...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 03-10-12 00:04 #102
    Το avatar του χρήστη s0k0s

    Εγγραφή
    10-03-2012
    Περ.
    Baku - Azerbaijan
    Μηνύματα
    1.893
    Προεπιλογή
    140 κιλα γιατι η μπαρα δν λυγιζει ομως;
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 03-10-12 00:20 #103
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    και ποιος εισαι εσυ που θα διδαξεις ταπεινοφροσυνη?δηλαδη επειδη εβαλε ενα βιντεο παει να πει οτι ειναι αλαζονας?να σου δωσω και εγω λοιπον μια συμβουλη:χαλαρωσε γιατι παιρνεις τον εαυτο σου και την προσπαθεια ενος πιτσιρικα πολυ στα σοβαρα...εμενα ολο το ποστ μου εβγαλε ζηλοφθονια και επιμενω.. και αφου του εβγαλες ολη την προσπαθεια σκαρτη του πεταξες και ενα συνεχισε την πολυ καλη προσπαθεια τι καλος...
    οπως σου ειπα πριν...αλλα μαλλον δεν το ειδες παλι...ειμαι απλα ενας παθων... Οι προστακτικες αλλου οχι σε μενα. Δεν με ξερεις δεν σε ξερω. Το προβλημα σου ειναι μαζι μου ενω πιο πριν εχεις διαβασει σχολια για στεροιδη...μαγκια σου και προβλημα σου που επιμενεις αυτη ειναι η γνωμη σου και την ειπες...εγω δεν ειμαι εδω για να αλλαξω την γνωμη την δικη σου ουτε κανενος...την δικη μας λεμε και αυτο εκανες και συ...αλλα μην το γυρνας στην επιθεση. Αρα αν υπαρχει καποιος που πρεπει να χαλαρωσει αυτος εισαι εσυ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 03-10-12 07:51 #104
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο s0k0s Εμφάνιση μηνυμάτων
    140 κιλα γιατι η μπαρα δν λυγιζει ομως;
    ειναι 130, το λεει και αυτος που ανεβασε το βιντεο αμα δεις τα σχολια..
    WESTSIDE BARBELL
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 03-10-12 09:03 #105
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο s0k0s Εμφάνιση μηνυμάτων
    140 κιλα γιατι η μπαρα δν λυγιζει ομως;
    Δεν είναι όλες οι μπάρες ίδιες. Αν έχει η μπάρα όριο τα 450 κιλά δεν λυγίζει στα 130+.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη 72K : 03-10-12 στις 09:05
    Ελληνικό Σωματείο Δυναμικού Τριάθλου
    “Strength is the product of struggle, you must do what others don’t to achieve what others won’t”
    Henry Rollins
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 7 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ... ΤελευταίαΤελευταία