Σελίδα 43 από 61 ΠρώτηΠρώτη ... 33414243444553 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 631 έως 645 από 908
  1. 15-07-11 23:42 #631
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pepeismenos karga Εμφάνιση μηνυμάτων
    γυρισα πιο πρινα πο δικεφαλα...τα πεθανα...πηγε τοοσο αιμα......που δεν μπορουσα ουτε το χερι να κλεισω...αυτο το απθαινω παντα στα δικεφαλα απο μικρος...ειναι η μυικη ομαδα που πρηζομαι περισσοτερο απο ολες νομιζω οτι θα σπασουν οι φλεβες καθε φορα....στις αλλες ειαμι σε λογικα πλαισια πρηξιματος σ εαυτη δεν ξερω ξεφευγει το πραγμα.......
    τεσπα εκανα 52,5 κιλα στη μπαρα επι 20 [ολοσωστες] ολο το δικεφαλο τα επερνε πραγματικα στις τελευταιες 6 ο μυς εκτινασωταν απο το αιμα...μετα εκανα κορυφωσεις και και καμποσες αναστοφες και πηχεις και τελος 20 λεπτα αεροβια....αυτα ανεβηκαμε...
    μαλλον πρπει αν εχω βαλει λιγο ακομη στο χερι θα το μετρησω την αλλη πεμπτη που φευγω απο περιεργεια να δω ποσο εχει παει...
    εγω στα τρικεφαλα τα ενονουμε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-07-11 23:48 #632
    Προεπιλογή
    χεχεχεχ....μακαρι....γιατι αυτο θελω να μεγαλωσω κυριως εχω βαλθει να μεγαλωσει τη μακρα κεφαλη του τρικεφαλου...αμα τηνα νεβασω αυτη το χερι θα ανεβει πολυ....στα δικεφαλα καλα παμε........αλαλ δωσε και ακνα τρικεφαλο απο εδω...τι σοι τερας εισαι??
    η δυναμη φερνει ογκο,ο ογκος δεν φερνει δυναμη...every safe movement for the muscles is totallly uselles..,the rest is for the dead people,do your exercises like hell to see heaven...only the strongest will survive...train ONLY insane...and all the people wants to be bodybuilderw,but nobody wants to lift big weights..so wake up,go to gym,pick a heavy ass weight and lift it untill death....power roules...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-07-11 13:30 #633
    Προεπιλογή
    με ποιες ασκησεις "χτυπας" την μακρα κεφαλη του τρικεφαλου?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-07-11 13:58 #634
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο av_dimitris Εμφάνιση μηνυμάτων
    με ποιες ασκησεις "χτυπας" την μακρα κεφαλη του τρικεφαλου?
    με τις πιεσεις κλειστη λαβη,και γενικα ολες τις εκτασεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-07-11 18:51 #635
    Προεπιλογή
    γυρισα απο προπονηση ποδιων...εκανα τα 145 στο σκουωτ επι 24.....στην αρχη εβαλα ελευθερο 145 γιατι ηταν πιασμενο το σμιθ εκανα 145 χ 6...αλλα δνε με βολευε καθολου το βαλε βγαλε τσαντιστηκα και πηγα στο σμιθ και εκανα αλλες 26 εκει....
    και στα μηριαια εκανα τα 65 επι 20..και τελος γαμπες...
    αλλα επειδη μιλαγαμε πολυ για τρικεφαλα οπως και ο τερατακης απο πανω ζηλεψα και πηγα και εγω και εκανα και μια ασκηση για τη μακρα κεφαλι με το ενα χερι εκτασεις ξαπλωτος με τα 16 εβγαλα 3 χ8...μια χαρα πρηστηκε η κεφαλη...αιντε να δουμε προκοπη και εκει...
    η δυναμη φερνει ογκο,ο ογκος δεν φερνει δυναμη...every safe movement for the muscles is totallly uselles..,the rest is for the dead people,do your exercises like hell to see heaven...only the strongest will survive...train ONLY insane...and all the people wants to be bodybuilderw,but nobody wants to lift big weights..so wake up,go to gym,pick a heavy ass weight and lift it untill death....power roules...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 16-07-11 20:58 #636
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο terataki Εμφάνιση μηνυμάτων
    με τις πιεσεις κλειστη λαβη,και γενικα ολες τις εκτασεις
    Και τοτε την εξω κεφαλη με....ποιες ασκησεις την "χτυπας"???
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 16-07-11 21:02 #637
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MusclesOfShadow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τοτε την εξω κεφαλη με....ποιες ασκησεις την "χτυπας"???
    με βυθισεις ,πιεσεις κλειστη λαβη,στην τροχαλια reversed
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 17-07-11 14:05 #638
    Το avatar του χρήστη Nio

    Εγγραφή
    02-01-2011
    Περ.
    ADHD
    Μηνύματα
    241
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pepeismenos karga Εμφάνιση μηνυμάτων
    (...) απλα ωρες ωρες μου τι δινει να βλεπω καποια τερατα να πεζουν 30 κιλα στα δικεφαλα.....και να εχουν 45 εκατοστα χερι κομενο..εκει λιγο δεν.....
    Πφφ, πες τα ρε πεπεισμένε!

    Και εγώ έχω σκάσει να βλέπω στα δικέφαλα να παίζω μέχρι και τα 2πλάσια κιλά από άλλους, αλλά αυτοί να έχουν το διπλάσιο χέρι από μένα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 17-07-11 14:08 #639
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nio Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πφφ, πες τα ρε πεπεισμένε!

    Και εγώ έχω σκάσει να βλέπω στα δικέφαλα να παίζω μέχρι και τα 2πλάσια κιλά από άλλους, αλλά αυτοί να έχουν το διπλάσιο χέρι από μένα
    εμ,αμα κανεις τραμπαλα με την μπαρα λογικο ειναι
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 17-07-11 14:40 #640
    Προεπιλογή
    ισχιει....στα δικεφλαα ολοι λιγο πολυ κλεβουμε για να πουμε οτι σηκωνουμε πχ 80 κιλα στα δικεφαλα...αλλα εαν το μισο βαρος το περνει η πλατη οι δικεφαλοι δεν περνουν καταλληλο ερεθισμα για αναπτυξη...γιαυτο και εγω απο περσυ μετα απο παναγιες του γυμναστη μου που ακουσα τ αεριξα...και τωρα προσπαθω με οση δυναμη εχω να περνει ολο το βαρος ο δικεφαλος....μεχρι στιγμης εφτασα στα 52,5 κιλα[ουτε μεση,ουτε ωμοι]αλλα ειναι παραπολυ ζορι πιστεψε με επειδη οι δικεφαλοι ειναι πολυ μικρη μυικη ομαδα...και τ ακιλα ηδη ειναι πολλα....παντως εαν καταφερω πχ να φτασω τα 80 και να τα περνει ολα τα κιλα ο δικεφαλος...τοτε σιγουρα θα εχω μεγαλυτερο χερι απο τωρα....
    το θεμα δεν ειναι μονο και τ ακιλα...αλλα τ ανιωθεις και σωστα στο συγκεκριμενο μυ...
    η δυναμη φερνει ογκο,ο ογκος δεν φερνει δυναμη...every safe movement for the muscles is totallly uselles..,the rest is for the dead people,do your exercises like hell to see heaven...only the strongest will survive...train ONLY insane...and all the people wants to be bodybuilderw,but nobody wants to lift big weights..so wake up,go to gym,pick a heavy ass weight and lift it untill death....power roules...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 17-07-11 15:33 #641
    Το avatar του χρήστη Nio

    Εγγραφή
    02-01-2011
    Περ.
    ADHD
    Μηνύματα
    241
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο terataki Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμ,αμα κανεις τραμπαλα με την μπαρα λογικο ειναι
    Χεχ.
    Τσου , παραείμαι σχολαστικός με τον εαυτό μου για να κάνω τραμπάλα την μπάρα, ή κάτι παραπλήσιο για να "κλέψω" παραπάνω κιλά. Οι 9 στις 10 επαναλήψεις προσπαθώ να εκτελούνται με "ευλάβεια". Απλά γενικά, στα χέρια παίρνω δύσκολα φαίνεται.
    Π.Χ. στήθος που παίζω μόνο μια φορά το μήνα παίρνω όγκο πολύ πιο εύκολα απ'ότι στα χέρια με 1 προπόνηση τη βδομάδα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pepeismenos karga Εμφάνιση μηνυμάτων
    ισχιει....στα δικεφλαα ολοι λιγο πολυ κλεβουμε για να πουμε οτι σηκωνουμε πχ 80 κιλα στα δικεφαλα...αλλα εαν το μισο βαρος το περνει η πλατη οι δικεφαλοι δεν περνουν καταλληλο ερεθισμα για αναπτυξη...γιαυτο και εγω απο περσυ μετα απο παναγιες του γυμναστη μου που ακουσα τ αεριξα...και τωρα προσπαθω με οση δυναμη εχω να περνει ολο το βαρος ο δικεφαλος....μεχρι στιγμης εφτασα στα 52,5 κιλα[ουτε μεση,ουτε ωμοι]αλλα ειναι παραπολυ ζορι πιστεψε με επειδη οι δικεφαλοι ειναι πολυ μικρη μυικη ομαδα...και τ ακιλα ηδη ειναι πολλα....παντως εαν καταφερω πχ να φτασω τα 80 και να τα περνει ολα τα κιλα ο δικεφαλος...τοτε σιγουρα θα εχω μεγαλυτερο χερι απο τωρα....
    το θεμα δεν ειναι μονο και τ ακιλα...αλλα τα νιωθεις και σωστα στο συγκεκριμενο μυ...
    Καλά τα λες. Συμφωνούμε

    Και sorry αν η απάντησή μου θεωρήθηκε πως δεν είχε και πολύ σχέση με το log σου.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nio : 17-07-11 στις 15:39
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 17-07-11 15:46 #642
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Ρε παιδια..δε μετρανε παντα τα κιλα!Ο danny padilla εκανε ελξεις δικεφαλων με 50κιλους αλτηρες και ο αρνολντ με 28αρηδες..και ειχε 57 χερι,τι λεμε τωρα!!

    Εγω αυτο που εχω καταλαβει για τα δικεφαλα ειναι οτι θελουν καλη συνδεση μυων-μυαλου και πολυ καλη συσπαση,δλδ εκει θα εδινα περισσοτερο βαση παρα στην τεχνικη και τα κιλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 17-07-11 16:28 #643
    Προεπιλογή
    εντιε ο ντανυ παντιλα δεν νομιζω οτι ειχε και μικρα χερια ..τα χερια του ηταν τεραστια...και εκανε και με 50 κιλους και γιαυτο....βεβαια ηταν νανος 165 το πολυ ενω ο αρνολτ 187...και ο αρνολντ εκανε πολυ περισσοτερα...στη μπαρα εχειι φτασει 115-120 κιλα να κανει με δικεφαλα...αλλο που ηταν cheat curls...28 κιλα εκανε στις συγκεντρωσεις και πολυ καλα εκανε γιατι ηθελε εκει να εχει κλαη συνδεση μυων-μυαλου να φτιαξει καλυτερη κορυφωση...
    τεσπα δεν διαφωνω.......ο καθενας εχει διαφορετικη αντιμετωπιση στην προπονηση...ο καθενας εχει αλλη αποψη και φιλοσοφια...αμα δεις οτι εχεις καλυτερα αποτελεσματα με αυτο που κανεις εγω μαζι σου...εγω δεν κατακρινω κατι....ο καθενας ΠΡΕΠΕΙ να κανει αυτο που πρωτιστως του αρεσει και βλεπει αποτελεσμα και μετα ολα τα αλλα....
    αλαλ και ο κολεμαν ειχε φτασει οπως και ο λεε πριεστ να κανουν 140 κιλα στα δικεφαλα και ειδες τι χερια ειχαν.......απλα παραδειγμα εφερα...
    η δυναμη φερνει ογκο,ο ογκος δεν φερνει δυναμη...every safe movement for the muscles is totallly uselles..,the rest is for the dead people,do your exercises like hell to see heaven...only the strongest will survive...train ONLY insane...and all the people wants to be bodybuilderw,but nobody wants to lift big weights..so wake up,go to gym,pick a heavy ass weight and lift it untill death....power roules...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 17-07-11 16:35 #644
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Ναι ρε νταξει,και ο ρουλ 90-100 παιζει με στραβομπαρα και καλη τεχνικη απ οσο ξερω..τωρα για τον παντιλα δεν ειπα οτι ειναι μικρα τα χερια του,απλα στο οτι ο αρνολντ παρ ολο που ηταν τοσο δυνατος προτιμουσε τα μικροτερα βαρη για να εχει καλυτερη συνδεση νου-μυων..εχει πει οτι εκανε και με 40κιλους αλλα δεν ενιωθε!!

    Ο αρνολντ 28 απ οσο ξερω εκανε στις ζοτμαν,οχι αυτοσυγκεντρωση.Τελος παντων,σε μενα βλεπω οτι τα πολλα κιλα δε με πιανουν πουθενα,ουτε στα δικεφαλα,οχι πως δε κανω..φυσικα και κανω για να αυξησω τη δυναμη,αλλα λειτουργικα με την καθε αυτου εννοια,για μενα ειναι τα 2 μεσαια σετ και οχι το τελευταιο που κανω 60 κιλα πχ με την ισια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 17-07-11 16:56 #645
    Προεπιλογή
    τεσπα δεν τ αχαλαμε εκει...εκι που σ επιανει θα κανεις...εγω παντως προχτες που εκανα 52,5 κιλα χ 20..τα δικεφαλα κοντευαν να εκραγουν...πηγε απειρο αιμα..γιατι επερναν ολο το βαρος και πραγματικα θεωρω πως σοδομηθηκαν...το χερι μου δεν το εκλεινα...εγω την καλυτερη αναπτυξη απο μικρος εβλεπα μονο οταν σηκωνα περισσοτερα...ετσι πιανομαι εγω..δεν ξερω...αφου και οταν εκανα τη ηεβυ ντιουντυ του νροριαν το 2008...και εκανα 4 σετ για τρικεφαλ ακαι 4 για δικεφαλα...ειχα βαλει 2,5 εκατοστα σ ε1 μηνα στο χερι...[με νερα και απολα μεν αλλα εβλεπα διαφορες σ εεβδοαμδιαια βαση επειδη αυξανα κιλα]
    το ιδιο κανω και τωρα αλλα με αλλο στυλ...να σου πω ωρα που πεζω και με προγραμαμ δυναμης με τις διαλλειματικες ισως δω και την καλυτερη αναπτυξη της ζωης μου...αυτο δεν το εχω δοκιμασει ποτε να δω πως ανταποκρινομαι...και μεχρι στιγμης τ απαω τελεια...ο καθενας κανει αυτο που τον πιανει...
    η δυναμη φερνει ογκο,ο ογκος δεν φερνει δυναμη...every safe movement for the muscles is totallly uselles..,the rest is for the dead people,do your exercises like hell to see heaven...only the strongest will survive...train ONLY insane...and all the people wants to be bodybuilderw,but nobody wants to lift big weights..so wake up,go to gym,pick a heavy ass weight and lift it untill death....power roules...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 43 από 61 ΠρώτηΠρώτη ... 33414243444553 ... ΤελευταίαΤελευταία