Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8
  1. 27-10-12 17:14 #1
    Προεπιλογή Μερα τρεξιματος ή μερα κενο-αποκαταστασης
    Καλησπερα παιδια.τις τελευταιες μερες ψαχνω να βρω παρομοιο αρθρο αλλα δεν βρισκω.οποτε ειπα να ανοιξω ενα εγω.λοιπον το θεμα ειναι.Κανω 3 με 4 φορες βαρη την βδομαδα.συνηθως 4.τις υπολοιπες 2 ξεκουραζομαι ΑΛΛΑ μου μενει 1 μερα,συνηθως σαββατο η κυριακη οπου κανω 30 λεπτα τρεξιμο.Για αυτην την μερα λοιπον,σκεφτομουνα να κανω κατι ελαφρι γιατι συνηθως δεν ειναι καμια μυικη ομαδα πιασμενη,εχω παρα πολυ ενεργεια κτλ.περα απο τα κλασικα κοιλιακους ραχιαιους,μηπως εχετε καμια προταση εσεις?κανενα λαιτ προγραμμα ας πουμε η κατι αλλο.επισης αντι να καθομαι να ψαχνω τετοια πραγματα,αξιζει να παω κατευθειαν σε διπλη προπονηση μιας μυικης ομαδας που με ενδιαφερει η ειναι ελειπης?

    ευχαριστω προκαταβολικα
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-10-12 21:36 #2
    Προεπιλογή
    ΚΑΝΕΙΣ??????
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-10-12 22:11 #3
    Προεπιλογή
    Εισαι και απαιτητικος!!!!
    Λες οτι κανεις 3-4 φορες βαρη την εβδομαδα.......(4 βασικα).....χωρις να διευκρινιζεις το προγραμμα σου και αναρωτιεσαι τι να κανεις μια μερα.Υποθετω οτι κανεις μια μερα ποδια,μια μερα χερια,μια μερα ωμους,μια μερα πλατη....ωπα 4 μερες.....στηθος ?
    Αν θες απαντησεις να κανεις σωστες ερωτησεις .
    Τωρα για το τι θα κανεις 1 μερα που υποθετω παλι οτι εχεις κανεις ολες τις μυικες ομαδες αυτο θα το κρινεις εσυ με βαση την κουραση και το πως ανταπεξερχεται το σωμα σου.........εγω πχ κανω 7 μερες την βδομαδα...πειραματισου και λιγο και θα δεις τι μπορεις και τι οχι.
    Ριξε μια ματια στο φορουμ στα προγραμματα προπονησεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-10-12 22:20 #4
    Προεπιλογή
    Μαρια,καταρχας ευχαριστω που απαντησες και δευτερον με παρεξηγησες!!!απλα νομιζα οτι θα ειχε περισσοτερο ενδιαφερον το θεμα.σε καμια περιπτωση δεν ειμαι απαιτιτικος και ζηταω συγνωμη.αλλα σαν να εχεις δικιο,δεν ειπα βασικα πραγματα πανω στην βιασυνη μου και τα μπερδεψα λιγο.κανω το κλασικο σπλιτ στηθος-δικεφαλα,πλατη-τρικεφαλα,ωμους,ποδια 4ων ημερων.προτιμω να κανω τεταρτη το οφφ μου αλλα σαββατο και κυριακη εχω πολυ ενεργεια ρε συ.οποτε πηγαινα για τρεξιμο και λεω,λες να βαλω τιποτα αλλο στο προγραμμα μου να το εμπλουτισω.το θεμα ειναι τι.σκεφτηκα να κανω μερα τυπου λαιτ με 20αρες επαναληψεις ολοσομη?μετα λεω θα ειμαι πιασμενος για να ξαναμπω στο προγραμμα απο κυριακη αν το κανω σοβαρα,οποτε δεν υπαρχει ουσια.γι΄ αυτο μετα εγραψα,μηπως να εκανα 2 προπονηση στηθος που θελω πιο πολυ δουλεια αλλα και παλι δεν εβγαινε γιατι κυριακη η δευτερα ξανα ξεκιναει με στηθος παλι.....χαχαχα.μια τρελα.μου φαινετε θα κανω το σπλιτ 5 ημερων να ξεμπερδευω τι λες και εσυ..απλα ηθελα λιγο τρεξιματακι εστω μια φορα την βδομαδα να κραταμε λιγο κοιλιακους.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-10-12 22:27 #5
    Προεπιλογή
    Αν θες να εισαι καπως τσιτωμενος και να σου βγει και σε μυικη ενδυναμωση προγραμμα μπορεις αντι για 30 λεπτα τρεξιμο να κανεις διαλλειματικη.....με σπριντ πχ 10 * 100 μετρα στο 80-90 της μεγιστης ταχυτητας σου με διαλλειμα η επιστροφη μονο περπατημα η εναλλαγες πε σπριντακια πχ 5 φορες απο 40μετρα ,5 φορες απο 50 μετρα και 5 απο 60 μετρα και αυτα στο 80-90% .Εκει θα δεις αλλα πιασιματα και θα εισαι και τσιτωμενος μυικα.Στο λεω αν θες να κανεις οσον αφορα το τρεξιμο και μετα απο αυτο ενα 30λεπτο τρεξιμο χαλαρο μονο καλο κανει μπορεις να το συνδιασεις ετσι.(αλλα πριν το κανεις εννοειται ζεσταμα 10 λεπτο τρεξιμο και πολι καλες διατασεις)
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 28-10-12 00:07 #6
    Προεπιλογή
    ναι,ειναι η γνωστη HIIT.Δυστυχος ομως,δεν θα ειναι εφικτο,τωρα το χειμενα,καθότι βλεπεις ζω στο εξωτερικο και σιγουρα 3 μηνες εχει χιονι....οποτε παμε στην παραλαγη του,στον διαδρομο.αξιζει τον κοπο...?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 28-10-12 00:37 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο redzos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι,ειναι η γνωστη HIIT.Δυστυχος ομως,δεν θα ειναι εφικτο,τωρα το χειμενα,καθότι βλεπεις ζω στο εξωτερικο και σιγουρα 3 μηνες εχει χιονι....οποτε παμε στην παραλαγη του,στον διαδρομο.αξιζει τον κοπο...?
    Οχι οπως εξωτερικα γιατι στο διαδρομο δεν θα μπορεσεις να πιασεις αυτες τις ταχυτητες.Κλειστα γυμναστηρια εχεις εκει ?Εννοω κλειστα για στιβο η βοηθητικα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 28-10-12 01:31 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μαρία Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι οπως εξωτερικα γιατι στο διαδρομο δεν θα μπορεσεις να πιασεις αυτες τις ταχυτητες.Κλειστα γυμναστηρια εχεις εκει ?Εννοω κλειστα για στιβο η βοηθητικα.
    εχει ναι,αλλα οχι κοντα μου..δυστυχος.αλλα μαλλον εκει θα καταληξω...
    Απάντηση με παράθεση