Σελίδα 9 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 7891011 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 121 έως 135 από 155
  1. 24-01-13 20:00 #121
    Προεπιλογή
    ΑΑΑ και που σαι

    αν κανει υποθερμιδικη ή κανεις 3χ3 ή 5χ5 ή βουλγαρικη θυμιζει


    ΔΕΝ κανεις 8χ8 και 10χ10 εκτος αν εισαι υπο υποστηριξη, γιατι αντο για χασιμο λιπους θα εχεις χασιμο στυσης μεταξυ αλλων
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-01-13 20:07 #122
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΑΑΑ και που σαι

    αν κανει υποθερμιδικη ή κανεις 3χ3 ή 5χ5 ή βουλγαρικη θυμιζει


    ΔΕΝ κανεις 8χ8 και 10χ10 εκτος αν εισαι υπο υποστηριξη, γιατι αντο για χασιμο λιπους θα εχεις χασιμο στυσης μεταξυ αλλων
    Xaxa δλδ θες να πεις οτι με υποθερμιδικη ειναι καλυτερα λιγες επαναληψεις? (φανταζομαι λογο λιγοτερης ενεργειας ?)
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-01-13 20:10 #123
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Rocknrolla Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδω εγω παιζω 3 ασκησεις 3 σετ και δε βλεπω να μεγαλωνουν (χαχα νταξει κανω υποθερμιδικη για να χασω λιπος οποτε και λογικο να μη βλεπω καμια μεγαλη διαφορα )

    Σαν προγραμμα δλδ ποσο καιρο πιστευεις οτι θα ηταν καλο να το κανει καποιος? Κανα μηνα?
    για 6 βδομαδες γραφει!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-01-13 20:10 #124
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ξεκινησε ως 8x8 απο τον gironda ο οποιος την ελεγε honest workout λεει ο μυθος, γιατι τα κιλα που χρησιμοποιεις ειναι λιγα σε σχεση με τα 1ρεπ μαχ σου, ειναι τα κιλα που συμφωνα με τον κο τζιροντα καταλαβαινεις τωρα... ειναι τα τιμια κιλα....

    Αργοτερα εγινε 10χ10 γιατι φαινεται τα 8 σετ ηταν λιγα, ομοιως για τις επαναληψεις.


    Τωρα..... τι προσφερει?

    Προσφερει πρηξιμο σιγουρα και προσφερει καρφιοναπνευστικα οφελη α.κ.α σε λαχανιαζει.

    Προσφερει μυικη αναπτυξη?

    Ισως..... αν σε ενδιαφερει να αναπτυξεις τις βραδειας συσπασης μυικες ινες (ινες Ι) και να κανεις τις ινες ΙΙα να μοιαζουν με Ι.

    Πολυ καλο αυτο το τελευταιο

    Επισης, δουλευει καλα αν φορτωνεις κρεατινη και τρως ψηλα υδατανθρακα (καλα ε... ανατριχιασα με αυτο το τελευταιο...τι λαμπει στον ουρανο το μεσημερι? Μηπως μηπως λεω ειναι ο ηλιος?
    Ναι γελας, αλλα οταν πρωτοσυνδυαστηκε η ολη ιδεα, ειχε παρομοιες κριτικες με την ανακαλυψη την κοκα-κολα )

    Αγαπητοτατε gretyl666 με αυτο δε φτανεις σε αποτυχια γιατι ειναι απο μονο του η χαρα της φλεγμονης και της πρωτεινοδιασπασης, αν φτανει και σε αποτυχια, πιο πιθανο ειναι να οδηγησει σε αποτυχια ζωτικων ενδειξεων παρα σε μυικη αναπτυξη.

    Στα της τελευταιας να προσθεσω οτι θα αυξησει τον αριθμο των μιτοχονδριων, θα μεγαλωσουν οι αποθηκες κρεατινης, γλυκογονου κά συνεπως το κυτταρο θα γινει μεγαλυτερο και θα δειχνεις πιο ογκωσης α.κ.α puffy
    σαν το τσουρεκι που φουσκωνει μονο του ενα πραγμα.


    Περα απο την απεχθεια μου στο ολο κολπο και τα σαρκαστικα μου σχολια, δουλευει καλα σε νεους ασκουμενους, σε οσους το κανουν πρωτη φορα ιδιαιτερα αν μεχρι τοτε εκαναν κυριως λιγες επαναληψεις στις πολυμυικες ασκησεις.

    Α και πριν κλεισω...κατι ακομα

    καντο ετσι, μη σκεφτεσαι σου λεω απλα καντο

    Α. πους
    1. πιεσεις παγκου 4χ4
    2. επικλινη ή στρατιωτικες 4χ8
    3.διζυγο 2χαποτυχια

    Β. πουλ
    1. weighted chin ups 4χ4
    2. σταυρο ή κλειστη κωπηλατικη 4χ8
    3. ελξεις ανοιχτη 2χαποτυχια

    Γ. ποδια
    1.φροντ σκουοτ 4χ2
    2.σκουοτ 4χ8
    3. προβολες με βημα (προς ή πισω ή προχωρητικες) 2χ12-15


    τωρα ή το κανει Δευτερα-τεταρτη -Παρασκευη ή το κανει Δευτερα-τριτη-τεταρτη-παρασκευη-σαββατο-κυριακη-τριτη ή το κανεις οπως θες γιατι δεν εχεις αναγκη να σου πω πως να το κανεις

    Υ.Γ. Τα φιλια μου και την αγαπη μου, στην Κυρα Λιλα που κανει πουσ-πουλ-λεγκς και μου εισηγαγε τη νουτρι, την χρυση και πολυαγαπημενη νουτρι
    Υ.Υ.Γ Λουκι που σαι εστειλες ενα πμ, αλλα δεν απαντησα, αν δεις το δευτερο κομματι του παροντος ποστ ισως να σε βοηθησει.
    Να σε ρωτησω Aepiskepti...τα chin ups για 4 επαναληψεις ειναι καλα για αυξηση μαζας με τοσο χαμηλες επαναληψεις;;;
    Γιατι ειναι αρκετα χαμηλες επαναληψεις.!
    Εχω σκεφτει πολλες φορες σε pull/chin ups να πεσω χαμηλα σε επαναληψεις
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-01-13 20:17 #125
    Προεπιλογή
    ειναι weighted chin ups

    αμε πεσε ακομα και με το σωματιο βαρος και κρατα λιγο χρονο ξεκουρασης

    ξερεις εχι πλακα αν καταφερεις να πρηστεις κανοντας 1-4 επαν.



    Κανεις "βαρια" κιλα για να συντηρησεις την υπαρχουσα μυικη μαζα, εφοσον εισαι σε ελλειμμα θερμιδων και να εχεις οσο πιο μικρη απωλεια απο τη διαιτα

    το να κανεις πολλες επαναληψεις και σουπερ σετακια, για να καψεις λιπος δεν το βρισκω σοφρον, μια και τι θα προσφερει λιπαρα οξεα στα μιτοχονδρια? ε μα εισαι σε διαιτα υποτιθεται.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-01-13 20:19 #126
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι weighted chin ups

    αμε πεσε ακομα και με το σωματιο βαρος και κρατα λιγο χρονο ξεκουρασης

    ξερεις εχι πλακα αν καταφερεις να πρηστεις κανοντας 1-4 επαν.



    Κανεις "βαρια" κιλα για να συντηρησεις την υπαρχουσα μυικη μαζα, εφοσον εισαι σε ελλειμμα θερμιδων και να εχεις οσο πιο μικρη απωλεια απο τη διαιτα

    το να κανεις πολλες επαναληψεις και σουπερ σετακια, για να καψεις λιπος δεν το βρισκω σοφρον, μια και τι θα προσφερει λιπαρα οξεα στα μιτοχονδρια? ε μα εισαι σε διαιτα υποτιθεται.
    Καλα εννοειται πως ειναι weigthed .. ειμαι με υψος 1,77 και 77 κιλα και βγαζω σιγουρα 12 επαναληψεις pull ups (full range) .. οποτεθα δοκιμασω να αβλω βαρος πανω μου και να κανω 4αρες με αργες αρνητικες
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-01-13 20:59 #127
    Προεπιλογή
    δηλαδη παιδια αυτο το προγραμμα δεν το βλεπετε καλο?? για ογκο κανει?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-01-13 23:49 #128
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι weighted chin ups

    αμε πεσε ακομα και με το σωματιο βαρος και κρατα λιγο χρονο ξεκουρασης

    ξερεις εχι πλακα αν καταφερεις να πρηστεις κανοντας 1-4 επαν.



    Κανεις "βαρια" κιλα για να συντηρησεις την υπαρχουσα μυικη μαζα, εφοσον εισαι σε ελλειμμα θερμιδων και να εχεις οσο πιο μικρη απωλεια απο τη διαιτα

    το να κανεις πολλες επαναληψεις και σουπερ σετακια, για να καψεις λιπος δεν το βρισκω σοφρον, μια και τι θα προσφερει λιπαρα οξεα στα μιτοχονδρια? ε μα εισαι σε διαιτα υποτιθεται.
    Οκ ευχαριστω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 26-01-13 11:55 #129
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α και πριν κλεισω...κατι ακομα

    καντο ετσι, μη σκεφτεσαι σου λεω απλα καντο

    Α. πους
    1. πιεσεις παγκου 4χ4
    2. επικλινη ή στρατιωτικες 4χ8
    3.διζυγο 2χαποτυχια

    Β. πουλ
    1. weighted chin ups 4χ4
    2. σταυρο ή κλειστη κωπηλατικη 4χ8
    3. ελξεις ανοιχτη 2χαποτυχια

    Γ. ποδια
    1.φροντ σκουοτ 4χ2
    2.σκουοτ 4χ8
    3. προβολες με βημα (προς ή πισω ή προχωρητικες) 2χ12-15


    τωρα ή το κανει Δευτερα-τεταρτη -Παρασκευη ή το κανει Δευτερα-τριτη-τεταρτη-παρασκευη-σαββατο-κυριακη-τριτη ή το κανεις οπως θες γιατι δεν εχεις αναγκη να σου πω πως να το κανεις

    Υ.Γ. Τα φιλια μου και την αγαπη μου, στην Κυρα Λιλα που κανει πουσ-πουλ-λεγκς και μου εισηγαγε τη νουτρι, την χρυση και πολυαγαπημενη νουτρι
    Υ.Υ.Γ Λουκι που σαι εστειλες ενα πμ, αλλα δεν απαντησα, αν δεις το δευτερο κομματι του παροντος ποστ ισως να σε βοηθησει.
    πώς ξερεις σε τι τοπικ μπαινω πραγματικα μου κανει εντυπωση
    thanks for the tip αλλα αν ΔΕΝ σ κανει κοπο κανε και μια κριτικη στη μεθοδο που σ στειλα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 26-01-13 12:25 #130
    Προεπιλογή
    Γειά σου ρε επισκέπτη
    Ελληνικό Σωματείο Δυναμικού Τριάθλου
    “Strength is the product of struggle, you must do what others don’t to achieve what others won’t”
    Henry Rollins
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 26-01-13 14:02 #131
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ξεκινησε ως 8x8 απο τον gironda ο οποιος την ελεγε honest workout λεει ο μυθος, γιατι τα κιλα που χρησιμοποιεις ειναι λιγα σε σχεση με τα 1ρεπ μαχ σου, ειναι τα κιλα που συμφωνα με τον κο τζιροντα καταλαβαινεις τωρα... ειναι τα τιμια κιλα....

    Αργοτερα εγινε 10χ10 γιατι φαινεται τα 8 σετ ηταν λιγα, ομοιως για τις επαναληψεις.


    Τωρα..... τι προσφερει?

    Προσφερει πρηξιμο σιγουρα και προσφερει καρφιοναπνευστικα οφελη α.κ.α σε λαχανιαζει.

    Προσφερει μυικη αναπτυξη?

    Ισως..... αν σε ενδιαφερει να αναπτυξεις τις βραδειας συσπασης μυικες ινες (ινες Ι) και να κανεις τις ινες ΙΙα να μοιαζουν με Ι.

    Πολυ καλο αυτο το τελευταιο

    Επισης, δουλευει καλα αν φορτωνεις κρεατινη και τρως ψηλα υδατανθρακα (καλα ε... ανατριχιασα με αυτο το τελευταιο...τι λαμπει στον ουρανο το μεσημερι? Μηπως μηπως λεω ειναι ο ηλιος?
    Ναι γελας, αλλα οταν πρωτοσυνδυαστηκε η ολη ιδεα, ειχε παρομοιες κριτικες με την ανακαλυψη την κοκα-κολα )

    Αγαπητοτατε gretyl666 με αυτο δε φτανεις σε αποτυχια γιατι ειναι απο μονο του η χαρα της φλεγμονης και της πρωτεινοδιασπασης, αν φτανει και σε αποτυχια, πιο πιθανο ειναι να οδηγησει σε αποτυχια ζωτικων ενδειξεων παρα σε μυικη αναπτυξη.

    Στα της τελευταιας να προσθεσω οτι θα αυξησει τον αριθμο των μιτοχονδριων, θα μεγαλωσουν οι αποθηκες κρεατινης, γλυκογονου κά συνεπως το κυτταρο θα γινει μεγαλυτερο και θα δειχνεις πιο ογκωσης α.κ.α puffy
    σαν το τσουρεκι που φουσκωνει μονο του ενα πραγμα.



    Περα απο την απεχθεια μου στο ολο κολπο και τα σαρκαστικα μου σχολια, δουλευει καλα σε νεους ασκουμενους, σε οσους το κανουν πρωτη φορα ιδιαιτερα αν μεχρι τοτε εκαναν κυριως λιγες επαναληψεις στις πολυμυικες ασκησεις.

    Α και πριν κλεισω...κατι ακομα

    καντο ετσι, μη σκεφτεσαι σου λεω απλα καντο

    Α. πους
    1. πιεσεις παγκου 4χ4
    2. επικλινη ή στρατιωτικες 4χ8
    3.διζυγο 2χαποτυχια

    Β. πουλ
    1. weighted chin ups 4χ4
    2. σταυρο ή κλειστη κωπηλατικη 4χ8
    3. ελξεις ανοιχτη 2χαποτυχια

    Γ. ποδια
    1.φροντ σκουοτ 4χ2
    2.σκουοτ 4χ8
    3. προβολες με βημα (προς ή πισω ή προχωρητικες) 2χ12-15


    τωρα ή το κανει Δευτερα-τεταρτη -Παρασκευη ή το κανει Δευτερα-τριτη-τεταρτη-παρασκευη-σαββατο-κυριακη-τριτη ή το κανεις οπως θες γιατι δεν εχεις αναγκη να σου πω πως να το κανεις

    Υ.Γ. Τα φιλια μου και την αγαπη μου, στην Κυρα Λιλα που κανει πουσ-πουλ-λεγκς και μου εισηγαγε τη νουτρι, την χρυση και πολυαγαπημενη νουτρι
    Υ.Υ.Γ Λουκι που σαι εστειλες ενα πμ, αλλα δεν απαντησα, αν δεις το δευτερο κομματι του παροντος ποστ ισως να σε βοηθησει.
    Άκουσα το όνομά μου κ μου μύρισε ποστ επισκέπτη..

    το καψα το πους πουλ γτ δεν θα το έκανα με τη μορφή που γραψες...θα το έκανα με πιο μπιλντέρικο τρόπο και περισσότερες ασκήσεις
    συνεχίζω απερ λόουερ που ναι έρωτας

    Αυτά που γραψες πιο πάνω σαρκαστικά, εμένα μου φάνηκαν θετικά
    Ωστόσο με 10 σετ/άσκηση άντε να χεις το πολύ 2 ασκήσεις ανα προπόνηση, δηλαδή μηδέν ποικιλία
    Εκτός αν κάθεσαι στο gym για κανα 2ωρο
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 27-01-13 18:36 #132
    Προεπιλογή
    ειδες... χαχα

    εγω παλι θελω να μετατρεψω τις ΙΙα σε ΙΙβ

    Οσο για το λαχανιαζει

    10χ1 με 90% της 1ρμ σε λαχανιαζει επισης (ναι ναι ξερω εχεις θεματα, γεραματα κυρα Λιλα μας....αλλοι δεν εχουν)
    ελξεις σε πιεσεις σε (ψηλο) διζυγο σε λαχανιαζουν επισης
    κτλ

    Τη φλεγμονη δεν της κοκκινισες, επειση ειναι κοκκινη απο μονη της?


    @Λουκ
    δε μπορω να σχολιασω κατι που δεν εχω δοκιμασει, λογικο ε? Η γνωμη μου για τα πουσ-πουλ-λεγκς ειναι η παραπανω, ευχαριστω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 27-01-13 21:09 #133
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειδες... χαχα

    εγω παλι θελω να μετατρεψω τις ΙΙα σε ΙΙβ

    Οσο για το λαχανιαζει

    10χ1 με 90% της 1ρμ σε λαχανιαζει επισης (ναι ναι ξερω εχεις θεματα, γεραματα κυρα Λιλα μας....αλλοι δεν εχουν)
    ελξεις σε πιεσεις σε (ψηλο) διζυγο σε λαχανιαζουν επισης
    κτλ

    Τη φλεγμονη δεν της κοκκινισες, επειση ειναι κοκκινη απο μονη της?


    @Λουκ
    δε μπορω να σχολιασω κατι που δεν εχω δοκιμασει, λογικο ε? Η γνωμη μου για τα πουσ-πουλ-λεγκς ειναι η παραπανω, ευχαριστω.
    δηλαδη απο το GVT προτινεις καλυτερα τα πουσ-πουλ-λεγκς??
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 28-01-13 00:22 #134
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειδες... χαχα

    εγω παλι θελω να μετατρεψω τις ΙΙα σε ΙΙβ
    τι νοημα εχει μια ζωη χωρις ονειρα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οσο για το λαχανιαζει

    10χ1 με 90% της 1ρμ σε λαχανιαζει επισης (ναι ναι ξερω εχεις θεματα, γεραματα κυρα Λιλα μας....αλλοι δεν εχουν)
    ελξεις σε πιεσεις σε (ψηλο) διζυγο σε λαχανιαζουν επισης
    κτλ
    .
    σε λαχανιαζει αλλα δε σε κουραζει..

    το ξερεις πως δεν ειναι το ιδιο να χτυπας δισετ ελξεις βυθισεις ή να μπαινεις κατω απο το 90%ρμ,

    με το να κανεις Χ σετ των 10 επαναληψεων..

    λογικο το 90% των ασκουμενων να προτιμα το δευτερο..
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 30-11-13 01:07 #135
    Προεπιλογή Ερώτηση για το GVT
    καλησπερα παιδια ειμαι ο γιωργος 21 χρονων ειμαι 1.80 90 κιλα,πηγαινω γυμναστηριο 3ις μηνες ενα προγραμμα ογκου τον 1ο μηνα εκανα κυκλικο να μπω στον ρυθμο κλπ.. τωρα πηγαινα και πριν 1.5 χρονο αλλα το σταματησα λογο στρατου..θα ηθελα να κανω ερωτηση αν αξιζει το GVT οσο λενε τα παλικαρια που διαβασα και αλλα topic στο forum..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 9 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 7891011 ΤελευταίαΤελευταία

Tags for this Thread