Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 12-03-13 19:54 #1
    Προεπιλογή Η διατροφή Γράμμωσης μου
    Καλησπέρα..είμαι 23 χρονών 1,79 και 92,5 κιλα...ασχολούμαι με τη γυμναστική εντατικά εδώ και 3 χρόνια..φέτος αποφάσισα να κάνω εγώ προγράμματα και διατροφές για τον εαυτό μου..έχω βγάλει την εξής διατροφή και θα ήθελα συμβουλές για το αν χρειάζεται διόρθωση κάτι..τωρα Μάρτιο ξεκίνησα γράμμωση και το παω αργά αργά για να αποφυγω οσο γίνεται να χάσω μυική μάζα..

    Πρωινο
    300ml γαλα 2% +40 γρ βρωμης+ 1 κουτ. γλυκου μελι + λιγες σταφιδες και καρυδια + 1-2 μανταρινια

    Προγευμα
    1 1/2 scoop whey + 1 μπανανα ή τοστ 1 φετα γαλοπουλα 1 τυρι

    Μεσημεριανο
    200 γρ απο κρεας οτι υπαρχει ή 250 ψαρι συνηθως περκα + 120-130 γρ υδατανθρακα τις περισσοτερες φορες ειναι ρυζι + σαλατα με 1 κουταλια λαδι

    Πριν την προπονηση αμινοξεα υγρα
    μετα την προπονηση αμινοξεα υγρα + 1 σcoop whey

    Μετα απο 40-45 λεπτα κανω το γευμα μου 200 γρ κρεας κ σαλατα αλαδωτη

    Πριν τον υπνο 1 γιαουρτι 2%

    Να προσθεσω οτι καμια φορα πηγαινω για προπονηση 1μιση ωρα μετα το προγευμα οποτε οταν γυρναω συνεχιζει η διατροφη κανονικα..και λιπος ειμαι 11% αυτη τη στιγμη..
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-03-13 14:56 #2
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    13+ κιλά πάνω απ' το ύψος σου με 11% bf. Ωραίος

    Από το πρωινό λείπει πρωτείνη, του γάλακτος δεν αρκεί.
    Το μέλι και τις σταφίδες βγάλε τα από το πρωινό και τον υδατάνθρακα από αυτά αντικατέστησε τον με ρύζι στο μεταπροπονητικό σου γεύμα. Τα καρύδια στείλτα στο βραδινό, μαζί με το γιαούρτι.

    Εχεις μετρήσει μακροσυστατικά και θερμίδες της διατροφής που μας γράφεις;
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-03-13 19:55 #3
    Προεπιλογή
    οποτε στο πρωινο τι θα μπορουσα να βαλω?? βγαζω μελι σταφιδες απο το πρωινο....και στο γευμα που κανω μετα την προπονηση θα προσθεσω υδατανθρακα..θερμιδες για να ειμαι ειλικρινης δεν εχω μετρησει απλα το παω με βαση πως εκοβα και περσυ κ προπερσυ με τη διατροφη που εκανα..(ειναι προχειρο το ξερω)μακρος εχω μετρησει ως προς την πρωτεινη που ειναι στανταρ..για τον υδατανθρακα εξραταται αναλογα αν θα εχω ρυζι η πατατα..η πρωτεινη ειναι 205-225 γρ την ημερα
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-03-13 19:09 #4
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Στο πρωινό θα μπορούσες αυγά ή whey.
    Ρίξε κι εδώ μια ματιά να πάρεις ιδέες Πρωινο foroum
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 28-03-13 00:42 #5
    Προεπιλογή
    Γιατί είναι τόσο κακό το μέλι στο πρωινό; Εγώ για πρωινό τρώω γιαούρτι μια κουταλιά μέλι,μπανάνα και 1 scoop whey.. Το ίδιο επίσης τρώω και μια ώρα πριν την προπόνηση.. Τι πιστεύετε οτι μπορώ να προσθέσω ή αφαιρέσω; Είμαι σε περίοδο γράμμωσης...
    Απάντηση με παράθεση