Θέμα: Καλημέρα!

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 12 από 12
  1. 29-01-13 08:53 #1
    Προεπιλογή Καλημέρα!
    Καλημέρα από το νησί της Ρόδου! Ονομάζομαι Παναγιώτης, σε 3 μήνες 19. Στο νηπιαγωγείο θυμάμαι πως ήμουν απ' τα πιο αδύνατα παιδιά και ο πιο γρήγορος. Στο δημοτικό ανακάλυψα την πίτα γύρο που ποτέ πριν δεν είχα φάει. Στη δευτέρα δημοτικού έσπασα τον καρπό μου παίζοντας ποδόσφαιρο. Είχα το χέρι μου στον γύψο κοντά 2 μήνες καθώς το κόκκαλο δεν κολλούσε σωστά και στην τελευταία "ευκαιρία" μου ήμουν πιο προσεκτικός και γλύτωσα το χειρουργείο. Δύο εβδομάδες αφου ξεπακέταρα το χέρι, έσπασα δύο δάχτυλα του ποδιού μου πάλι παίζοντας ποδόσφαιρο. Εκεί παρότι δεν είχα για πολύ τον γύψο στο πόδι, ο γιατρός δεν μου επέτρεψε για αρκετό καιρό να παίξω ποδόσφαιρο.

    Ε από τότε θυμάμαι τον εαυτό μου ως τον "έλα ρε χοντρέ" της παρέας, τον πιο χοντρό γενικά. Στην τάξη, στην ομάδα, στην παρέα. Σήμερα ζυγίζω 125 κιλά, έχω ύψος 1.80. Το μεγαλύτερο μου θέμα είναι από κώλο και κάτω.Παρά τα κιλά μου είμαι πιο αθλητικός από πολλούς πιο αδύνατους. Μπορούσα και έτρεχα πιο γρήγορα από κάποιους και είχα μεγαλύτερη αντοχή από πολλούς. Παρελθοντικοί χρόνοι στα ρήματα καθώς από τον μάρτιο και μετά λόγω πανελληνίων -είχα διαβαστερή παρέα- και από σεπτέμβριο και μετά που έχουν φύγει όλοι για σπουδές δεν μπορώ ούτε για ένα 5χ5 να πάω. Έχω ξεκινήσει 2 φορές γυμναστήριο, αλλά ελλείψει motivation το παρατούσα εύκολα, ενώ δεν μπορούσα να μείνω σε κάποια διατροφή. Γενικά ενώ μ' αρέσει να αθλούμαι δεν έχω κίνητρο, και στη ζωή μου γενικά βαριέμαι εύκολα κάτι έτσι βαριέμαι εύκολα και το γυμναστήριο.

    Τα 'φερε έτσι η ζωή και επειδή θέλω να μπω στο μάτι κάποιων; Επειδή έχω σιχαθεί τον εαυτό μου; Επειδή θέλω να αλλάξω; Επειδή θέλω να ανεβώ ψυχολογικά; Πείτε το όπως θέλετε. Θέλω πάντως να κάνω μια νέα αρχή μένοντας αφοσιωμένος στο στόχο μου!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-01-13 09:10 #2
    Το avatar του χρήστη ΠανοςΒ

    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Κορωπι
    Μηνύματα
    1.865
    Προεπιλογή
    Καλώς ήρθες συνονόματε.

    Αν και το "να μπείς στο μάτι κάποιων" ειναι ενας πολύ κοινός λόγος για αρκετούς να ξεκινήσουν τη προσπαθεια τους, σε βάθος χρόνου είναι και αυτό που θα τους κανει να τα παρατήσουν ή να βαρεθούν.

    Θα σε απογοητεύσω μεν αλλα με αυτή την προσέγγιση και αυτη τη φορα θα τα παρατήσεις σε λίγο καιρό. Μόνο αν το κάνεις για ΄σενα, θα βρείς κινητρο να τα πάς μεχρι τέλος.


    Εγω θα σου προτεινα να κατσεις να σκεφτείς που θελεις να πας εσυ και μονο εσυ σε πρωτη φαση. Σε δευτερη φαση, ψαξου εδω μεσα μιας και ηρθες , μαζεψε τις πληροφορίες σου για το πως θα πας εκει και πόσο χρόνο θα χρειαστείς. Και τελος σπάσε την ολη προσπάθεια σε μικροτερους και πιο βατους στόχους και δουλεψε μεθοδικά και με υπομονή για να χασεις τα 40-50 κιλά που χοντρικά θες.

    Ειναι δυσκολο εγχείρημα, αλλά θα βρείς αρκετά μελη που έχουν παρόμοιες ιστορίες ( ενας απο αυτούς και εγω) για να παραδειγματιστείς και να πάρεις δυναμη για την προσπάθεια σου. Σιγουρα όμως γινεται.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-01-13 09:50 #3
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 29-01-13 11:42 #4
    Το avatar του χρήστη Andreas C.

    Εγγραφή
    23-12-2011
    Περ.
    Λευκωσία
    Μηνύματα
    2.772
    Προεπιλογή
    Καλώς ήρθες στο φόρουμ

    Συμφωνώ με τον Πάνο
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-01-13 13:11 #5
    Προεπιλογή
    Καλώς τον!
    Βάλε στόχο και ξεκίνα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-01-13 17:25 #6
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-01-13 17:33 #7
    Προεπιλογή
    Καλώς ηρθες και βαζε μικρους στοχους καθε φορα ωστε να τους πραγματοποιείς και να μην χάνεις το κινητρό σου.
    Καλή τύχη με τους στόχους σου.
    I don’t eat for taste, I eat for function.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-01-13 21:03 #8
    Το avatar του χρήστη panakos

    Εγγραφή
    06-04-2011
    Περ.
    karditsa
    Μηνύματα
    4.006
    Προεπιλογή
    καλως ηρθες
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 30-01-13 03:11 #9
    Προεπιλογή
    Τα πάντα γίνονται, απόλαυσε το ταξίδι, καλή αρχή
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 30-01-13 19:18 #10
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    καλή διαμονή φίλε και όλα γίνονται ε τη συμπαράσταση του φόρουμ
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 31-01-13 10:25 #11
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ πολύ παιδιά! Καλώς σας βρήκα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 31-01-13 12:29 #12

    Εγγραφή
    24-11-2009
    Περ.
    attiki
    Μηνύματα
    1.748
    Προεπιλογή
    welcome
    to soma einai ypalilos toy myaloy
    Απάντηση με παράθεση