Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 43
  1. 07-09-06 16:16 #16
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pushhead
    gasturb exeis dikio!!!just checking!!apla elegxa an tha kserate na mou apanthsete vazontas th logikh sas na doulepsei!!!sas testara me liga logia!!!k fysika prepei na yparxei k episthmonikh eksigish apla na teireite k metro!!!oxi hardcore pragmata!!!otan ginete epidiksh dynamhs fenete eksalou!!!
    Ma file mou den eina thema na vazoume logikh h na kanoume epidixh apla an kati to exeis mathei apo paliotera meta sou vgainei k to grafeis k an xexaseis mia leptomereia pou tyxon xreiazetai anatrexeis sta arxeia sou k to diavaseis. An px kapoios se rwthsei th einai h whey, tha tou peis giati sigoura kapou to exeis diavasei alla an se rwthsei px pososto whey k kazeinhs sto gala borei na to xexasteis k na psaxeis na to vreis.
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-09-06 16:20 #17
    pushhead
    Guest
    Προεπιλογή
    Ma file mou den eina thema na vazoume logikh apla an kati to exeis mathei apo paliotera meta sou vgainei k to grafeis k an xexaseis mia leptomereia pou tyxon xreiazetai anatrexeis sta arxeia sou k to diavaseis. An px kapoios se rwthsei th einai h whey, tha tou peis giati sigoura kapou to exeis diavasei alla an se rwthsei px pososto whey k kazeinhs sto gala borei na to xexasteis k na psaxeis na to vreis.
    xeromai gia ayto!!!exoume na poume polla k diafora dld....!!provlepete endiaferon o xeimwnas!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 07-09-06 21:15 #18
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω για της απαντησεις σας, αλλα "δισταζω" να αγορασω μια πολυ-βιταμινη η οποια περιεχει αλλα 10 συστατικα τα οποια πιστευω οτι δεν τα χρειαζομαι.

    Π.χ.: UNIVERSAL ANIMAL PACK εχει μεσα: Siberian Ginseng (root),Οriental Ginseng,Betaine HCl,Pepsin κ.α.

    Μια αλλη που αναφερθηκε NOW ADAM εχει: Saw Palmetto, Ginkgo Biloba, Royal Jelly κ.α

    Δηλαδη με λιγα λογια φοβαμαι να παρω ενα σκευασμα που εκτος τις βιταμινες μου δινει + 1002 συστατικα τα οποια και δεν ξερω σε τι θα με βοηθησουν αλλα και αν θα εχει επιπτωσεις στον οργανισμο μου.

    Παντως ακομη ειμαι στο ψαξιμο... SOLGAR δεν μπορεσα να βρω σε καποιο ξενο καταστημα (οποιος γνωριζει ας στειλει pm).
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-09-06 21:29 #19
    pushhead
    Guest
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stevengr
    Ευχαριστω για της απαντησεις σας, αλλα "δισταζω" να αγορασω μια πολυ-βιταμινη η οποια περιεχει αλλα 10 συστατικα τα οποια πιστευω οτι δεν τα χρειαζομαι.

    Π.χ.: UNIVERSAL ANIMAL PACK εχει μεσα: Siberian Ginseng (root),Οriental Ginseng,Betaine HCl,Pepsin κ.α.

    Μια αλλη που αναφερθηκε NOW ADAM εχει: Saw Palmetto, Ginkgo Biloba, Royal Jelly κ.α

    Δηλαδη με λιγα λογια φοβαμαι να παρω ενα σκευασμα που εκτος τις βιταμινες μου δινει + 1002 συστατικα τα οποια και δεν ξερω σε τι θα με βοηθησουν αλλα και αν θα εχει επιπτωσεις στον οργανισμο μου.

    Παντως ακομη ειμαι στο ψαξιμο... SOLGAR δεν μπορεσα να βρω σε καποιο ξενο καταστημα (οποιος γνωριζει ας στειλει pm).
    ti ennoeis kseno katasthma??pou eisai??solgar einai ayto pou psaxneis file mou!!egw apo thessaloniki eimai k vriskw sta magazia!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-09-06 21:34 #20
    Προεπιλογή
    Στην πολη που μενω εχω ρωτησει σε 2 καταστηματα και δεν την εχουν αυτη την εταιρια.
    Ελεγα αν υπαρχει καποιο καταστημα να την παραγγειλω απο το ιντερνετ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-09-06 12:51 #21
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stevengr
    Ευχαριστω για της απαντησεις σας, αλλα "δισταζω" να αγορασω μια πολυ-βιταμινη η οποια περιεχει αλλα 10 συστατικα τα οποια πιστευω οτι δεν τα χρειαζομαι.

    Π.χ.: UNIVERSAL ANIMAL PACK εχει μεσα: Siberian Ginseng (root),Οriental Ginseng,Betaine HCl,Pepsin κ.α.

    Μια αλλη που αναφερθηκε NOW ADAM εχει: Saw Palmetto, Ginkgo Biloba, Royal Jelly κ.α

    Δηλαδη με λιγα λογια φοβαμαι να παρω ενα σκευασμα που εκτος τις βιταμινες μου δινει + 1002 συστατικα τα οποια και δεν ξερω σε τι θα με βοηθησουν αλλα και αν θα εχει επιπτωσεις στον οργανισμο μου.

    Παντως ακομη ειμαι στο ψαξιμο... SOLGAR δεν μπορεσα να βρω σε καποιο ξενο καταστημα (οποιος γνωριζει ας στειλει pm).

    sinithos oi perisoteres polivitamines periexoun perisotera sistatika,min to fobase auto
    ego xreisimopeio ta animal pak edo kai toso kairo kai kanena problima.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 14-09-06 11:22 #22

    Εγγραφή
    14-09-2006
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    14
    Προεπιλογή
    καλημερα σε ολους και καλος σας βρηκα.ειναι το πρωτο μου post καθοτι βρηκα το site την δευτερα.για να πω και εγω την ταπεινη μου αποψη στο θεμα τον βιταμινων θα ελεγα το εξης.και οι βιταμινες ειναι ενα συμπληρωμα που εχει αμεση σχεση με τον τοπο ζωης μας και τον τροπο που γυμναζωμαστε.τι ενοω, παντα κατα τη γνωμη μου:αν ενας αθλουμενος κανει μια απλη γυμναστικη για να διατηρηση την υγεια του ή για να χασει μερικα κιλα κανοντας 3 φορες την εβδομαδα προπονηση δεν νομιζω οτι πρεπει να μπει στην λογικη των πολυβιταμινων των εταιριων με τα συμπληρωματα πχ optimum κλπ αλλα μπορει να καλυφθει και μια απλη πολυβιταμινη φαρμακειου px lanes και παρεμφερει.ολοι οταν λεμε την γνωμη μας καλο ειναι να τονιζουμε οτι εμεις περνουμε κατι αλλα κανουμε και τις αντιστοιχες ωρες γυμναστικη και το εχουμε οντως αναγκη αυτο που περνουμε κατι που σε καποιον αλλον μπορει να πεσει ΄΄βαρυ΄΄.ενα παραδειγμα πολλοι μιλησατε για το animal που θεωρητε απο τα καλα πολυβιταμινουχα αλλα δεν κανει για ολους και ειδικα για καποιο παιδι 15 χρονων που ξεκινα τωρα βαρυ.αρα πρεπει να βοηθαμε τους μικροτερους και τους νεους αθλητες αλλα πανω απο ολα πρεπει και αυτοι να το ψαχνουν και να διαβαζουν και να μην εμπιστευονται κανεναν.ειναι ολα θεμα υγιας πανω απο ολα.συγνωμη για το μεγαλο post αλλα ηταν το πρωτο μου.υπασχομαι τα αλλα να ειναι........μεγαλυτερα!!! χαχαχαχαχα καλη σας μερα.
    ΚΑΝΕ ΄΄ΧΤΕΣ΄΄ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΣ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ!!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 14-09-06 13:50 #23
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Mister13 kalwshrthes sto forum k kalo posting.
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 14-09-06 14:16 #24

    Εγγραφή
    14-09-2006
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gasturb
    Mister13 kalwshrthes sto forum k kalo posting.
    ευχαριστω για την υποδοχη και να εχουμε καλες προπονησης με υγεια και χωρις τραυματισμους!!!!!!!
    ΚΑΝΕ ΄΄ΧΤΕΣ΄΄ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΣ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ!!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 24-09-06 18:51 #25
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    οι καλυτερες πολυβιταμινες ειναι αυτες των εταιρειων συμπληρωματων η ειναι καλες και αυτες απο τα φαρμακεια;
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 24-09-06 21:20 #26
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Το θέμα δεν ειναι billy από πού, αλλά τα συστατικά κ τα ποσοστά της κάθε βιταμίνης που διαθέτει η συσκευασία. Συνήθως όμως οι πολυβιταμίνες στα μαγάζια συμπληρωμάτων είναι πιο ενισχυμένες.. αλλά προσοχή στην υπερβιταμίνωση μιας κ μπορεί να προκληθεί κ τοξικότητα στον οργανισμό..


    :squarearrow: http://www.efoa.gr/Nutrition.php
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 29-11-06 14:41 #27
    Προεπιλογή
    δοκιμάσατε geriatric Phamaton?
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 29-11-06 16:09 #28
    Το avatar του χρήστη ANONIO

    Εγγραφή
    28-11-2006
    Περ.
    Heraklio Crete
    Μηνύματα
    245
    Προεπιλογή
    d a i l y f o r m u l a !!!! παρα πολυ καλη!!
    H E L L O ! ! ! !
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 30-11-06 02:28 #29
    Προεπιλογή
    animal pak
    daily EAS
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 20-12-06 11:52 #30
    Προεπιλογή
    Το ερώτημα που μου γεννήθηκε εμένα τώρα είναι το εξής: πως κρίνετε τα συμπληρώματα σε καλά και κακά;

    Πέρα απο την θεωρία (τα συστατικά του κάθε σκευάσματος), στην πράξη δεν μπορείς να κρίνεις εκ του αποτελέσματος καθότι οι πολυβιταμίνες δεν υπόσχονται κάποιο απτό και άμεσο αποτέλεσμα! Άρα τι κάνουμε τελικά; Κρίνουμε ποιά χαπάκια είναι πιο όμορφα;

    Σε πιο σοβαρό ύφος τώρα... είναι πρακτικά αδύνατο να κρίνεις την ποιότητα των σκευασμάτων αν δεν ξέρεις την ποιότητα των επιμέρους συστατικών τους. Είναι συνθετικές οι βιταμίνες; Είναι φυσικές; Ποιάς μορφής είναι; (πολλές βιταμίνες υπάρχουν σε διάφορες μορφές όπως πχ η βιταμίνη Ε όπου κάποιες μορφές της που διατίθενται εμπορικά είναι ψιλοάχρηστες!). Πόσο ολοκληρωμένη είναι η απορρόφησή της;
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία