Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 88
  1. 05-06-13 16:52 #1
    Το avatar του χρήστη jam

    Εγγραφή
    14-05-2013
    Περ.
    Λευκωσια
    Μηνύματα
    499
    Προεπιλογή να με και εγω
    71,5 κιλα
    1,76 υψος

    θα βαλω και παλιες μου φοτο σε καμια δυο μερες να δουμε διαφορα , παρολαυτα , αυτος ειμαι τωρα

    Όνομα: erqw.jpg Εμφανίσεις: 2248 Μέγεθος: 93,7 KB Όνομα: fsfsfsd.jpg Εμφανίσεις: 2160 Μέγεθος: 105,4 KB Όνομα: zz.jpg Εμφανίσεις: 2160 Μέγεθος: 81,8 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-02-14 04:05 #2
    Το avatar του χρήστη jam

    Εγγραφή
    14-05-2013
    Περ.
    Λευκωσια
    Μηνύματα
    499
    Προεπιλογή Jam - i used to be an ectomorph
    Kαλησπερα και παλι παιδια , αναφερομαι καθε φορα στην απουσια μου απο ο φορουμ σε μερικα χρονικα διαστηματα και ειπα να μην ξαναναφερθω και να μιλησω λιγακι για μενα .

    Λοιπον ονομαζομαι Αγγελος ειμαι στα 21 μου χρονοια εν ετη 2014 και καταγομαι απο την Κυπρο , και την τωρινη φαση βρισκομαι στο εξωτερικο λογον σπουδων, γυμναζομαι απο τα 5 μου , οχι γυμναστηρια κτλ αλλα ναι ασχολουμαι απο τα 5 μου με το γνωστο αθλημα κολυμβηση .
    Μεχρι την ηλικια των 11 ετων περιπου αρχισα αγωνιστικη προπονηση και ημουν αθλητης πλεον κολυμβησης και αγωνιζομουν σε καθε Παγκυπριο αγωνα παιρνοντας διαφορες θεσεις και μεταλλια , δεν ημουν ο καλυτερος αλλα ειχα ενα στανταρ . Οπως και να χει στα 17 μου χρονοια περιπου και μετα απο 12 χρονοια μπορει και περισσοτερα στο αθλημα , μετα απο διαφορα προηγουμενα σταματησα να ασχολουμαι και ετσι μπηκα σιγα σιγα στο γυμναστηριο της γειτονιας για το λογο οτι επρεπαι να ασχοληθω με καποιο αθλημα τελοσπαντων . Αρχισα λοιπον στα 17 μου σιγα σιγα το γυμναστηριο και αρχησε να μπαινει για τα καλα στο προγραμμα μου χωρις ομως διατροφες κτλ περασε ο καιρος και στα 19 μου χρονια επρεπε να υπηρετησω την πατριδα , καταταγηγα και πλεον το γυμναστηριο ηταν κατι που ασχολουμουν 2 φορες την βδομαδα και αν , στα μεσα της χρονιας εκεινης ειχα παρουσιαση προβληματα τενοντιτιδας , το πλοβλημα δεν ηταν ακριβως τενοντιτιδα εφοσον κανεις απο τους 5 γιατρους/φυσιοθεραπευτες που επισκευτηκα δεν μπορουσε να μου το σιγουρεψει γιατι ηταν περιεργα τα συμπωματα, αυτο διαιρκεσαι περισσοτερο απο ενα χρονο με αποτελεσμα να παρουσιαζομαι και να απουσιαζω σε διαφορα χρονικα διαστηματα απο το χωρο του γυμναστηριου , επανερχομουν για ενδυναμωση και να το προβλημα ηταν χειροτερο στην τελικη . Κατεληξα στο παλιο μου αθλημα για αποθεραπεια και ως γνωμων των πλεονεκτηματων της κολυμβησης ηταν η τελευταια μου επιλογη , σταματησα να επισκεπτομαι γιατρους κλπ και μετα απο αποθεραπεια κολυμβησης-γυμναστηριου , μονος μου παντα , καταφερα και πηρα το πρωτο μου διπλωμα ναυαγωσοστικης που ηθελα τοσο πολυ για τον λογο οτι ηθελα να εχω κατι που να σημαδεψει την ολη μου ζωη γυρο απο την κολυμβηση . Ας μην αναφερθω στο οτι την μερα της εξετασης ειχα ραγισμενο δακτυλο ποδιου , αλλα ναι ειχα μην ρωτατε το πωε και το γιατι Κλεινοντας πλεον τα 20 μου χρονοια επανηλθα σιγα σιγα στο γυμναστηριο και την κολυμβηση και προσπαθουσα να δυναμωσω γενικα ωμους , καρπους , τα σημεια που ειχα το προβλημα 'τενοντιτιδα' η αλλιως που δεν εμαθα ποτε τι ειχα
    Πλεον 2013 πασχα μετα απο συζητηση με φιλους μπαινω στο αθλημα του bodybuilding ξαχα μαθαινοντας λιγα απο διατροφη και αγοραζοντας το πρωτο συμπληρωμα, whey τελοσπαντων το προβλημα επανερχοταν παλι αλλα πιο υπιο απο οτι προηγουμενος και αν θυμαστε οι παλιοι το ειχα κανει μεγαλο θεμα εδω στο φορουμ . . Εχοντας πλεον αρκετες εξοδους απο τον στρατο (στην Κυπρο ειναι 2 χρονοια η θειτια) πηγαινα συχνα και ασχολουμουν , γενικα αρχησε να γιναιτε τροπος ζωης! ναι ξερεται για πια περιοδο μιλαω αυτη που δεν θα ξεχασει κανεις σας ποτε , την περιοδο που αρχιζουμε τα ''οχι δεν μπορω θα παω γυμναστηριο'' ''οχι δεν τρω γλυκα'' ''σκεττο φραπεδακι σας παρακαλω'' ναι για αυτη την περιοδο αναφερομαι που χωρις να το καταλαβαιτε εχετε μπει στο κλημα
    Λοιπον αφου αποληθηκα απο τον στρατο , Σεπτεμβη του 2013 , ερχομαι Αγγλια για σπουδες και αρχησα να βαζω κιλα και να δυναμωνω τα σημεια που υστερουσα και ειχα προβλημα . Αρχησα να αναιβαζω κιλα , επαναληψεις , σωματικο βαρος , μπηκα για τα καλα στο θεμα και τιποτα δεν με σταματουσε , καθημερινα φαγητο -γυμναστηριο , και πλεον αποφασισμενος να δυναμωσω , να αναρρωσω και να αποδειξω στον εαυτο μου οτι μπορω Καταληγοντας στην τωρινη περιοδο , ειμαι πλεον στα 1,76 υψος και 81 κιλα , με μια εξεληξη περιπου 10 κιλων απο το καλοκαιρι 2013 μεχρι τωρα Φεβρρουαριο 2014 η φοτο ειναι σημερινη που ανεβασα , και ειμαι στη περιοδο που σταματησα το ανεξελεκτο bulking και μπηκα σε ενα καθαρο bulking και να καταληξω σε γραμμωση . Στοχος μου πλεον να ανεβω στην σκηνη Σεπτ 2015 τζουνιορ κατηγορια , και να διξω στον εαυτο μου πρωτα απο ολα οτι μπορω σαν εκτομορφικος τυπος να ξεχωρισω και να μην ειμαι το αδυναμο παιδι που ολοι ηξεραν , εχωντας παντα στο νου της μερες εκεινες που απο τον πονο της τενοντιτιδας δεν μπορουσα να σφηξω το χερι μου να κραταει τα μαχεροπηρουνα για να φαω και να μην ξερει κανεις , φτιαχνω μονος μου την δυναμη να κανω αυτη την μια επαναληψη που δεν βγαινει στο τελος της ασκησης . Ειμαι αρκετα ευχαρηστιμενος και ακομη δεν ειναι τιποτα αυτο που διχνω στην φοτο, μπορει να μην φαινομαι, και γενικα ο καθενας απο εμας να μην φαινεται και τρελλα γυμνασμενος αλλα πραγματικα η ιστοριες του καθενος και το πως κατεληξε εχουν σημασια.
    Κλεινοντας ναι οπως οι περισσοτεροι και εγω αρχησα το γυμναστηριο για μια κοπελλα αλλα αυτο ηταν η αρχη τωρα ειναι πλεον τροπος ζωης και θελω να την ευχαριστισω καποτε χαχα ειναι πλεονκαθημερινοτητα , ειναι το οτι ''οχι ρε μλκ δεν μπορω να ερθω εχω γευμα σε μιση ωρα'' ''οχι δεν θα μπορω να ξενυκτησω εχω γυμναστηριο αυριο'' Τελος αυτη ειναι μια φοτο θα συνεχισουν και αλλες, εδω ειμαι 17 ετων - 21 ετων μετα απο ολα οσα ανεφαιρα
    Όνομα: progress.jpg Εμφανίσεις: 2211 Μέγεθος: 139,1 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 21-02-14 23:20 #3
    Το avatar του χρήστη jam

    Εγγραφή
    14-05-2013
    Περ.
    Λευκωσια
    Μηνύματα
    499
    Προεπιλογή
    ακομη μια φοτο σημερινη
    Όνομα: 20140221_200948.jpg Εμφανίσεις: 2234 Μέγεθος: 215,3 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-02-14 00:03 #4
    Προεπιλογή
    Ειμαι ενα χρονο μικροτερος απο σενα και με εκφραζουν εν μερη τα περισσοτερα απο αυτα!! Σου ευχομαι να επιτυχεις οποιονδηποτε στοχο σου!!
    When life get's complicated, I LIFT!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 22-02-14 00:12 #5
    Το avatar του χρήστη jam

    Εγγραφή
    14-05-2013
    Περ.
    Λευκωσια
    Μηνύματα
    499
    Προεπιλογή
    ευχαρηστω Γρηγορη , προσπαθω και κανω οτι περνα απτο χερι μου ! να σε καλα
    ειναι ωντος ωραιο και ενδιαφερον να μαθαινεις ιστοριες του καθενος και το πως ειναι αυτος που ειναι
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-02-14 01:24 #6
    Το avatar του χρήστη chro

    Εγγραφή
    15-12-2011
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    355
    Προεπιλογή
    Μπράβο σου, πολύ ωραία που έβαλες και την ιστορία σου και έχουμε μια γενική εικόνα. Είναι και ένας οδηγός να καταλάβουν αρκετοί πως αντιμετωπίζουμε τραυματισμούς, ότι χρειάζεται προσοχή σε μυϊκές ομάδες που έχουμε ευαισθησία κτλ. Στην παλιά φωτογραφία δείχνεις πιο μικρός από 17. Αυτό οφείλεται στο ότι δεν "οριμάζουμε" όλοι το ίδιο. Ξαφνικά θα "δόσει" το σώμα μας, εμένα για παράδειγμα έδειξε μετά τα 24-25. Είσαι ένα παράδειγμα για τους εφήβους που βιάζονται να "φουσκώσουν" από τα 16 τους και είτε απογοητεύονται και τα παρατάνε, είτε ακόμα χειρότερα ξεφεύγουν σε πιο επικίνδυνες μεθόδους για την ηλικία τους. Καλή επιτυχία με τους στόχους σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-02-14 02:54 #7
    Το avatar του χρήστη jam

    Εγγραφή
    14-05-2013
    Περ.
    Λευκωσια
    Μηνύματα
    499
    Προεπιλογή
    ευχαρηστω φιλε chro
    πραγματικα το προβλημα που ειχα και ακομη μπορει να αντιμετωπισω σε αραια διαστηματα κι πολυ πιο ηπια ηταν ενα μεγαλο εμποδιο να το πω , χειροτερη φαση μεχρι τωρα στην ζωη μου , κακη εμπειρια , δεν ξερω πως να το πω ακριβως . Οπως και να χει αυτο ειναι που μου δινει την δυναμη να προχωραω ομως τωρα , οσα μου στερησαι ερχεται πισω να τα ανταποδωσει αυτη η εμπειρια , δεν ξερω κατα ποσο ανταλαμβανουν οι καταλαβαινουν οι αλλοι το τι αντιμετοποισα και πραγματικα οπως λεω υπηρχε διαστημα που δεν μπορουσα να κρατησω τα μαχαιροπυρουνα για να φαω λογο το προβλημα στους καρπους ,, μετα με τους ωμους , ενα διαστημα γονατα , αγκωνες , βασικα σχεδον ολες οι αρθρωσεις . Εστω και αν δεν εμαθα ποτε τι ακριβως ειχα, εμαθα πολλα , αρχησα να εκτιμω περισσοτερο και εμενα αλλα και ους γυρο και σε θεματα γυναστικης , δατροφης αλλα και σαν ανθρωπος , οπως και να χει ευχαρηστω ξανα και θα ακολουθησουν και αλλες φοτο !
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-02-14 05:15 #8
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    Πολυ καλη δουλεια,συνεχισε ετσι
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-02-14 05:24 #9
    Το avatar του χρήστη jam

    Εγγραφή
    14-05-2013
    Περ.
    Λευκωσια
    Μηνύματα
    499
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω Ραμπο!
    κανω οτι μπορω και παραπανο
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 24-02-14 10:29 #10
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Φίλε έχεις κάνει καλή δουλίτσα. Αν πάρεις ένα δύο κιλά ακόμα μέχρι το καλοκαίρι και μετά ακολουθήσεις μία σωστή διατροφή γράμμωσης και στεγνώσεις λίγο πιστεύω θα φαίνεσαι ακόμα καλύτερος.
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 25-02-14 20:12 #11
    Το avatar του χρήστη jam

    Εγγραφή
    14-05-2013
    Περ.
    Λευκωσια
    Μηνύματα
    499
    Προεπιλογή
    ευχαριστω φιλε να σε καλα , το προσπαθω , τωρα βασικα στοχος ειναι να μην πεσω κατω απο 80 και να διωξω οσο λιπος μπορω , παρολαυτα δεν εχω προβλημα αυτο το καλοκαιρι να εχω κατι περισσοτερο πανω μου σαν λιπος εφοσον στοχος μου ειναι τον Σεπτ 2015 να κατεβω στην σκηνη αρα το επομενο καλοκαιρι να θα ειμαι αρκετα πιο γραμμωμενος αν ολα πανε καλα παντοτε και ειμαστε καλα και υγιεις
    και ριχνω και ακομη μια φοτο
    Όνομα: 20140225_152044βοδυφορθμ.jpg Εμφανίσεις: 1790 Μέγεθος: 88,7 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 27-02-14 04:35 #12
    Το avatar του χρήστη jam

    Εγγραφή
    14-05-2013
    Περ.
    Λευκωσια
    Μηνύματα
    499
    Προεπιλογή
    27/2 αλλη μια φωτο , και ετσι αρχιζω να κανω ενα rehab απο το bulking και να μπω σιγα σιγα σε γραμμωση
    Όνομα: 20140227_012506.jpg Εμφανίσεις: 1754 Μέγεθος: 134,7 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 27-02-14 13:59 #13
    Post
    Μπράβο σου Jam, η προσπαθεια φερνει αποτελεσματα!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 27-02-14 22:23 #14
    Το avatar του χρήστη jam

    Εγγραφή
    14-05-2013
    Περ.
    Λευκωσια
    Μηνύματα
    499
    Προεπιλογή
    ευχαριστω φιλε Elvetost
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 10-03-14 04:45 #15
    Το avatar του χρήστη jam

    Εγγραφή
    14-05-2013
    Περ.
    Λευκωσια
    Μηνύματα
    499
    Προεπιλογή
    αλλη μια φωτο και εχω μπει σε προγραμματακι γραμμωσης για τα καλα , επεσα στα 79,4 κιλα και υπολογιζω τελικα να παιξω καπου εκει τριγυρο στα 78 κιλα για το φετινο καλοκαιρακι αν ολα παν καλα
    Όνομα: 20140310_012306_Richtone(HDR).jpg Εμφανίσεις: 1742 Μέγεθος: 211,6 KB]
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία