Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 43 από 43
  1. 16-04-15 14:59 #31
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eliot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσπάθησε να εξηγήσεις στην γυναίκα σου ότι αυτό είναι κάτι καλό για σενα, σε κάνει να νιώθεις ανεβασμένο..αν δεν είσαι εσύ καλά (ψυχολογικά) πιστεύω θα βγαίνει και στους γύρους σου...
    Όπως είπε και ενας φίλος παραπάνω καλό είναι να υπάρχει χρόνος για τον εαυτό μας σε μια οικογένεια..και απο τις 2 πλευρές.....
    Εχω ήδη ξεκινήσει να της "πιπιλάω" το μυαλό ότι αυτό είναι για το καλό και των 3ων μας και περιμένω να δω πως θα το πάρει. Ποντάρω και στο ότι θα θέλει να χάσει τα κιλά της εγκυμοσύνης μετά οπότε ίσως παρακινηθεί για ένα σύντομο χρονικό διάστημα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 16-04-15 15:46 #32
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    νομιζω οτι το θεμα υπεραναλυθηκε τωρα ρε φιλε αν δεν μπορεις να πατησεις λιγο ποδι και φοβασαι την γυναικα σου τι να πω... καποια πραγματα τα κανουμε για να ευχαριστουμε και τους εαυτους μας οχι να μην κανουμε πραγματα που μας ευχαριστουν για να ευχαριστησουμε τριτους
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-04-15 16:52 #33
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ετσι
    δεν ειναι θεμα ομως "παταω ποδι",αλλα οπως εγραψα κ πριν αν ειναι να εχουμε παρακαλια κ γκρινια για τοσο απλα πραγματα λυπαμαι που το γραφω φιλε αλλα μαλλον στα δυσκολα μπορει να καταλαβεις οτι εχεις κανει λαθος επιλογες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-04-15 17:58 #34
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    θα συμφωνήσω με αυτο που έγραψε ο Μπήφ πιο πάνω και να συμπληρώσω , ένα τετοιο θέμα δεν πρέπει καν να γίνετε κυπριακό ζήτημα και έχει βαθύτερα αίτια , όταν υπάρχει συνενόηση και στοιχειώδη αγάπη σε ενα ζευγάρι τότε δέχεσαι τον άλλο όπως είναι

    άλλο να είναι κάποιος άρρωστος κολλημένος με την γυμναστική που αυτό όπως όλα τα κολλήματα καταντάει αηδία και άλλο να μπορεί να αφιερώσει 4-5 ώρες την εβδομάδα να γυμναστεί , σιγα το πρόβλημα
    εκτός αν τα γράφει κάποιος όλα, κ παραμελεί οικογένεια δουλειά παιδί για να γυμναστεί , εκεί σημαίνει δεν είναι έτοιμος και ώριμος να μπεί σε οικογενειακές υποχρεώσεις και είναι για μπάτσες

    όπως ένας άντρας δεν θα έχει απαγορεύσει την γυναίκα του να ξεκόψει απο γυμναστηριο αν πήγαινε και σέβετε τα θέλω της , έτσι και σε ενα νορμάλ ζευγάρι που αποφάσισε να ζήσουν μαζί τις ζωές τους , πρέπει να συνεχίσουν να κάνουν αυτα που τούς αρέσουν ώστε να μην υπάρχει καταπίεση αλλα κατανόηση
    και ιδανική σχέση είναι αυτη που ό άλλος όταν βρίσκετε μέσα σ αυτη δεν νιώθει καταπιεσμένος

    και σιγα μην όποιος γυμνάζεται η ασχολείτε με το ββ να πρέπει σώνει και καλά να ασχολείτε και η γυναίκα του , απλα όταν 2 άνθρωποι αποφασίσουν να ζήσουν μαζί εξηγούνται απο την αρχη να μην παρεξηγούνται και η δέχετε ο ένας τον άλλο όπως είναι η όχι
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-04-15 18:51 #35
    Προεπιλογή
    Φίλε sergio gta συγχαρητήρια και με το καλό να έρθει το νέο μέλος της οικογένειας το οποίο θα σας αλλάξει τη ζωή και θα σας δώσει τη χαρά να γευτείτε ένα από τα όμορφα και δυνατά συναισθήματα.

    Δε θα σου πω πολλά, πάνω κάτω τα ανέφεραν σωστά οι προηγούμενοι φίλοι, ξέρω ότι σε αγχώνει η αλλαγή που θα επέλθει, ούτε εγώ φανταζόμουν κάποτε ότι θα έμενα εκτός γυμναστηρίου, όμως σήμερα υπάρχουν μέρες που με 2 αλτήρες κάνω προπόνηση (την κατάλληλη ώρα) στο σαλόνι του σπιτιού μου, με αρκετά καλά αποτελέσματα. Δηλ. αν το θέλεις πολύ και με τρόπο που θα είναι προσαρμοσμένος στα νέα δεδομένα, μπορείς να κρατήσεις επαφή με αυτό που αγαπάς, ναι με κόπο, ναι με κούραση και να είναι και όλοι οι υπόλοιποι της οικογενείας ευχαριστημένοι.
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 16-04-15 22:13 #36
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ όλους που ασχοληθήκατε και καταθέσατε τις απόψεις σας
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 17-04-15 02:53 #37
    Προεπιλογή
    Εγώ ένα πράγμα θα πω. Εάν υπάρχει θέληση όλα είναι παιχνιδάκι. Δουλεύω δώδεκα ώρες την ημέρα και κάνω προπόνηση και ετοιμάζω τα φαγητά μου και προσέχω και το σκύλο και στα συζιγικα καθήκοντα απεικο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 17-04-15 17:09 #38
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο costaser Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ ένα πράγμα θα πω. Εάν υπάρχει θέληση όλα είναι παιχνιδάκι. Δουλεύω δώδεκα ώρες την ημέρα και κάνω προπόνηση και ετοιμάζω τα φαγητά μου και προσέχω και το σκύλο και στα συζιγικα καθήκοντα απεικο!

    Δλδ ρε φιλε δουλευεις 8 πρωι με 8 βραδυ και ποτε πας γυμναστηριο και ποτε εισαι σπιτι?

    το λεω γιατι εγω 8-6 ειμαι και επειδη ξυπναω 7κ30 το απογευμα ενεργεια για gym ειναι ελαχιστη απλα κανω μια προπονηση 45λεπτη σβελτη για να λεμε οτι κανουμε κατι και 7 το βραδυ σπιτι τι να πρωτοπρολαβουμε
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 17-04-15 18:47 #39
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stel106 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δλδ ρε φιλε δουλευεις 8 πρωι με 8 βραδυ και ποτε πας γυμναστηριο και ποτε εισαι σπιτι?

    το λεω γιατι εγω 8-6 ειμαι και επειδη ξυπναω 7κ30 το απογευμα ενεργεια για gym ειναι ελαχιστη απλα κανω μια προπονηση 45λεπτη σβελτη για να λεμε οτι κανουμε κατι και 7 το βραδυ σπιτι τι να πρωτοπρολαβουμε
    Δουλεύω 18:00-06:00. Ξυπνάω στη 1-2 το μεσημέρι να φάω μέχρι της 4 έχω τελειώσει το γυμναστήριο. Μέχρι να ετοιμάσω τα ταπερ και να κάνω μπάνιο έχει πάει πέντε! Τσουπ πάω δουλειά.
    Βέβαια χωρίς τη βοήθεια της γυναίκας μου και της πεθεράς μου δεν θα κατάφερνα τίποτα! Η θέληση τα κάνει όλα φίλε εγώ είμαι μηδέν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 17-04-15 19:09 #40
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    νταξ τωρα κακα τα ψεμματα εξαρταται και τι δουλεια κανεις αμα εισαι χειρωνακτης10- 12 ωρες την μερα και εισαι με οικογενεια και παιδια οσο διαθεση και θεληση να εχεις δεν γινεται το σωμα θα σπασει αμα κανεις δουλεια γραφειου μια χαρα ολα η σκληρη σωματικη εργασια επηρρεαζει οπως και να το κανουμε την σωματικη αποδωση στο γυμναστηριο
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 19-04-15 13:36 #41
    Προεπιλογή
    Σημασία έχει να υπάρχει και χρόνος για ξεκούραση και αποκατάσταση και ενασχόληση και με άλλα πράγματα στην καθημερινότητά μας
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 19-04-15 13:40 #42
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ελα φιλε μου υπαρχει μια χαρα..3 φορες την εβδομαδα προπονηση για 1μιαμιση ωρα την φορα κ κανα τρεξιματακι οπου μπορεις να το χωρεσεις,δεν ειναι δα κ καμια ετοιμασια για το ολυμπια..
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 19-04-15 13:51 #43
    Master of Pain
    Το avatar του χρήστη GEORGEXX1

    Εγγραφή
    01-12-2009
    Μηνύματα
    2.468
    Προεπιλογή
    Χρόνος για προπόνηση πάντα υπάρχει , δεν χρειαζετε παραπάνω από 45' λεπτά της ημέρας, το θέμα όμως από τα λίγα που διάβασα παραπάνω είναι ότι μάλλον η γκρίνια της συζύγου σου αφορά το οικονομικό σκέλος του θέματος.(συνδρομές,συμπληρώματα) .Αν κατάλαβα καλά.
    Για να υψωθείς πάνω από τους ανθρώπους υπάρχουν δυο δρόμοι: με τη δικιά σου επιδεξιότητα ή χάρη στην βλακεία τον γύρω σου ανθρώπων.
    Λα Μπρυγιέρ*
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123