Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 27 από 27
  1. 23-04-09 04:17 #16
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξαναεκανα εξετασεις για νεφρα-συκωτι ,αφου σταματησα την γυμναστικη και τα συμπληρωματα για 4 περιπου ημερες, και μια τιμη του συκωτιου ηταν ανεβασμενη ,το οριο 60 και ηταν στα 89. Η μικροβιολογος μου ειπε οτι ηταν απο τα συμπληρωματα.
    Επισεις η μικροβιολογος μου ειπε οτι εχει και ενα ατομο το οποιο κανει ανα 2μηνο εξετασεις και ξερει οτι εχει ανεβασμενες τιμες στο συκωτι και οτι ειναι απο τα συμπληρωματα ,αλλα απλως θελει να το κοιταει για "να μην ξεφευγει παρα πολυ πανω" οπως μου ειπε. Συγνωμη για το μεγαλο mail, αλλα εχω απελπιστει.

    "
    Αυτη η εμπειρια της μικροβιολογου σου σκωτονει παντως αντι να πει αλκοολ ειπε συμπληρωματα
    Οσο για την 2η παραγραφο αυτο το ατομο που πηγαινει ανα 2 μηνες και ποσο δεν νομιζω να περνετε τα ιδια συμπληρωματα γιατι με τα δικα του οντως βλεπεις αποτελεσματα αλλα και ποναει λιγο η βελονα οταν μπαινουν στο σωμα(η σε χαπια μαλον για τρεχει να βλεπει καθε τοσο το συκωτι)

    Οτι ειπα και στον thejjaeiun2iuan μην παρεις για 2 μηνες τιποτα και ξανακανε θα δεις μια εκπληξη οι τημες θα ειναι ιδιες και μετα θα ρωτησης την μικροβιολογο τι ακριβως πτυχιο εχει

    Τελος παντων τα συμπληρωματα και βοτανα τσαγια που εγραψα εκει θα βοηθησουν και εσενα
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-04-09 09:58 #17
    Το avatar του χρήστη peris

    Εγγραφή
    27-08-2008
    Περ.
    patra
    Μηνύματα
    1.862
    Προεπιλογή
    φιλε μου χωρις να ειμαι ειδικος απλα θα πω τη γνωμη μου και μονο εγω δε θα ανησηχουσα στη θεση σου αν η τιμη που ειναι λιγο ανεβασμενη απο 60 δλδ ειναι στο 89 ηταν τετραπλασσια δλδ να ηταν 300-400 τοτε θα ανησηχουσα απλα ισως να ειναι το αλκοολ η διατροφη δε πιστευω οτι σου εκανε ζημια και φυσικα οχι η πρωτεινη που πηρες εμεις που γυμναζομαστρε μερικες φορες ισως εχουμε λιγο ανεβασμενη καποια τιμη του συκωτιου απο την ενταση και το ζορι


    αυτα που εγραψα ειναι μονο η αποψη μου και σου επαναλαμβανω δεν ειμαι ειδικος αλλα κανε εξετασεις λιγο αροφτερα να δεις που βρισκεσαι και να σου πει παλι η μικροβιολογος για τις τιμες του συκωτιου
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-04-09 17:58 #18
    Το avatar του χρήστη sak

    Εγγραφή
    06-03-2009
    Περ.
    KΑΒΑΛΑ
    Μηνύματα
    143
    Προεπιλογή
    Oποτε ,να συνεχισω κανονικα ,με λιγοτερα συμπληρωματα?? ποια ειναι η γνωμη σας?
    (?)
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-04-09 18:25 #19
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    γιατι σε χαλαει τοσο πολυ να κοψεις τα συμπληρωματα...?
    την προπονση δεν χρειαζεται να την σταματησεις..!
    κοψε τα συμπληρωματα/ξανακανε μετα απο κανα 2.5μηνο και βλεπεις πως εχει..
    μηπως τωρα τελευταια επαιρνες μια συγκεκριμενη μαρκα και σε χαλασε αυτο
    γιατι εγω απο τα χριστουγενα που αρχισαν τα προβληματα παιρνω μια συγκεκριμενη και ισως να εχει καποια ουσια μεσα που να με χαλασε...

    κοψε τα συμπληρωματα /κανε εξετασεις μετα απο 2-3μηνες /να δουμε τι θα βγει κ τι θα σου πουνε μετα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 23-04-09 19:26 #20
    Το avatar του χρήστη sak

    Εγγραφή
    06-03-2009
    Περ.
    KΑΒΑΛΑ
    Μηνύματα
    143
    Προεπιλογή
    τωρα παιρνω την eas myopro, που πιστευω οτι ειναι γνωστη και αξιοπιστη εταιρια, απλως φοβαμαι μηπως αν κοψω τα συμπληρωματα και μειωσω και την διατροφη δεν θα εχω αποτελεσματα... Θα παιρνω την eas μονο μετα την γυμναστικη και οχι πρωι-βραδυ και τις μερες off ,και θα ξανακανω εξετασεις... τι να πω... απλως φοβηθηκα και απογοητευτικα λιγο...
    (?)
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 23-04-09 19:43 #21
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    κοψτα ρε αρχοντα να σαι σιγουρος
    αντι για whey θα τρως αυγα μετα την προπονση...
    και το φαγητο γιατι να το μειωσεις..
    πες λιγο τι τρως καθε μερα να δουμε ..
    τα γραμμαρια θελω πιο πολυ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 23-04-09 20:19 #22
    Το avatar του χρήστη sak

    Εγγραφή
    06-03-2009
    Περ.
    KΑΒΑΛΑ
    Μηνύματα
    143
    Προεπιλογή
    1ο 1scoop whey με γαλα και 50 γρ βρωμη , 1 μπανανα
    2ο κοτοπουλο στηθος πανε, 150 γρ, 50 γρ. ψωμι
    3ο κοτοπουλο στηθος πανε 200γρ. ρυζι, σαλατα, 50 γρ. ψωμι
    4ο -πριν γυμναστικη- 1 scoop υδατανθρακες (23γρ) , και τωρα τελευταια guarana.

    5o -μετα την προπονηση- 1 scoop whey (23 γρ.προτεινη) με γαλα, υδατανθρακες 1 scoop(23γρ) και μετα απο 45 λεπτα, 200 γρ. κοτοπουλο με περιπου 100γρ ρυζι

    6ο 100γρ τοννο, 1 φετα ψωμι
    7ο πριν τον υπνο, 1 scoop whey με γαλα

    Μεσα στην ημερα περιπου 70-80 γρ. καρυδια ή αμυγδαλα και 3 κουταλιες της σουπας μελι.

    Αυτα ειναι περιπου , sorry thegravijia, αλλα ανησυχησα λιγο γι αυτο ζηταω και καποιες γνωμες απο εσας.
    (?)
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 23-04-09 20:21 #23
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    ποσα κιλα εισαι ??
    σιγουρα το μετρας το φαι?
    το μετρας μαγειρεμενο ή ομο το κοτοπουλο?

    πες και ποσο κιλα εισαι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 23-04-09 20:26 #24
    Το avatar του χρήστη sak

    Εγγραφή
    06-03-2009
    Περ.
    KΑΒΑΛΑ
    Μηνύματα
    143
    Προεπιλογή
    το μετραω μαγειρεμενο, ειμαι 1.70 , 69 κιλα.
    (?)
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 23-04-09 20:43 #25
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sak Εμφάνιση μηνυμάτων
    1ο 1scoop whey με γαλα και 50 γρ βρωμη , 1 μπανανα
    εδω εχεις 23γραμ.πρ
    2ο κοτοπουλο στηθος πανε, 150 γρ, 50 γρ. ψωμι
    εδω 45γραμ.πρ
    3ο κοτοπουλο στηθος πανε 200γρ. ρυζι, σαλατα, 50 γρ. ψωμι
    εδω 60γραμ.πρ
    4ο -πριν γυμναστικη- 1 scoop υδατανθρακες (23γρ) , και τωρα τελευταια guarana.
    τι ειδους υδατανθρακες εχεις εδω?

    5o -μετα την προπονηση- 1 scoop whey (23 γρ.προτεινη) με γαλα,
    εδω 23γρ.πρ
    υδατανθρακες 1 scoop(23γρ) και μετα απο 45 λεπτα, 200 γρ. κοτοπουλο με περιπου 100γρ ρυζι
    εδω 60γραμ.πρ


    6ο 100γρ τοννο, 1 φετα ψωμι
    εδω 25γρ,πρ
    7ο πριν τον υπνο, 1 scoop whey με γαλα
    τελος εδω 23γρ.πρ

    Μεσα στην ημερα περιπου 70-80 γρ. καρυδια ή αμυγδαλα και 3 κουταλιες της σουπας μελι.

    .
    λεπον...
    πανω κατω τρως 265γραμμαρια πρωτεινης καθημερινα..
    και εισαι 70κιλα..
    αμα βαλω και την πρωτεινη απο βρομες - καρυδια - ρυζια κτλ.
    φθανεις σχεδον να τρως το βαρος σου σε γραμμαρια *4...
    μηπως εισαι σε κυκλο με drugs? αν οχι εφοσον εχεις προβλημα με το συκωτι
    να τρως τα μισα γραμμαρια πρωτεινης απο οτι τωρα...
    και να κοιταξεις να εχεις τις ιδιες ποσοτητες πρωτεινης σε καθε γευμα εκτος απο αυτο μετα την προπονηση αν θες να ανεβαζεις εκει λιγο την ποσοτητα..

    αμφιβαλω αν μπορεις να αφομοιωσεις εστω και τα μισα απο αυτα
    κανε αυτο που σου λεω και να γλιτωσεις και χρηματα και συκωτι.

    α και για το οτι στον ογκο χρειαζομαστε 2γραμ.πρωτ. ανα κιλο εχει ποσταρει κ ο ruhl μια αντιστοιχει διατροφη με τετοιες ποσοτητες...
    στο λεω αυτο μηπως και πειστεις και σταματησεις να τρως τοσο επειδη ο ruhl ειναι πολυ πιο σχετικος με το θεμα απο οτι εγω,

    αλλα ειπαμε εσυ και εγω τα κοβουμαι τα συμπληρωματα ΚΑΙ μετα την προπονηση αυγα..
    μην φοβασε δεν χανεις τιποτα αμα κοψεις τα συμπληρωματα και μειωσεις την συνολικη ποσοτητα πρωτεινης//
    οπως σου ειπα απο αυτα που τρως αμφιβαλω οτι τα αφομειωνες ...το 1/4 εφευγε στο τοιλετ μην σου πω τα μισα..
    οκ boy?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 23-04-09 20:53 #26
    Το avatar του χρήστη sak

    Εγγραφή
    06-03-2009
    Περ.
    KΑΒΑΛΑ
    Μηνύματα
    143
    Προεπιλογή
    Οκ, ευχαριστω για τον χρονο σου και τις απαντησεις! Θα προσπαθησω να βαλω τα πραγματα σε ρεγουλα! Κανουμε εξετασεις αργοτερα και βλεπουμε...
    (?)
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 13-10-15 19:29 #27
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    H περιγραφή παραπέμπει σε λιπώδη διήθηση του ήπατος,η οποία είναι αναστρέψιμη με ειδική δίαιτα,ελάττωση βάρους-σπλαχνικού λίπους και λιποτροπικούς παράγοντες (χολίνη,ινοσιτόλη).
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12