Θέμα: Stephanie's logg

Σελίδα 13 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 31112131415 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 181 έως 195 από 312
  1. 15-06-09 10:34 #181

    Εγγραφή
    12-03-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    222
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο destroyerody94 Εμφάνιση μηνυμάτων
    η λαθος η το ενα σωστο και το αλλο οχι αλλα 120 θερμιδες το κιλο ειναι πολυ λιγες μου φαινεται..παρολλο που το καρπουζι ειναι γεματο νερο
    μάλλον είναι όντως λίγες οι 120θερμίδες για το κιλό..! Χμ, σύμφωνα με τον Berardi(αν το είδα καλά), λέει το μεταπροπονητικό να καταναλώνεται 60-90λεπτά μετά το τέλος της προπό(εγώ εφαρμόζω το 30-60λεπτά μετά) τελικά ποιο παίζει να είναι καλύτερο? :-/
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-06-09 19:51 #182
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2009
    Περ.
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    773
    Προεπιλογή
    αυτο που λεει ο Mucleboss
    πλακα πλακα εχει πιο πολυ λογικη νομιζω να καταναλωθει γρηγορα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-06-09 10:49 #183

    Εγγραφή
    12-03-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    222
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο destroyerody94 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο που λεει ο Mucleboss
    πλακα πλακα εχει πιο πολυ λογικη νομιζω να καταναλωθει γρηγορα...
    ίσως.. αν & ο Berardi τα έγραψε αυτά πιο πρόσφατα & όντως η επιστήμη κάνει συνέχεια αλλαγές,είτε βέλτιστες είτε βρίσκει λύσεις παραπλήσιες των παλιών. χμ, κάτι που δεν διευκρινίζεται σύμφωνα με τον Berardi.. Η διαλειμματική HIIT χρειάζεται ίδια ποσότητα/αναλογία πρωτεινης & υδατάνθρακα για τις επόμενες έξι ώρες μετά το τέλος της? Προσωπικά καταναλώνω 50γρ υδατάνρακα, 23πρωτεινης & αλατόνερο αμέσως μετά & τις επόμενες ώρες λίγο υδατάνθρακα με αρκετά λιπαρά & πρωτεινη. Ενώ στα βάρη, μεταπροπονητικά θα είχα 70γρ υδατάνθρακα, 23πρωτεινης σε 4γεύματα άνά δυο-τρεις ώρες μετά τη λήξη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 25-06-09 19:09 #184
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stephany Εμφάνιση μηνυμάτων
    ίσως.. αν & ο Berardi τα έγραψε αυτά πιο πρόσφατα & όντως η επιστήμη κάνει συνέχεια αλλαγές,είτε βέλτιστες είτε βρίσκει λύσεις παραπλήσιες των παλιών. χμ, κάτι που δεν διευκρινίζεται σύμφωνα με τον Berardi.. Η διαλειμματική HIIT χρειάζεται ίδια ποσότητα/αναλογία πρωτεινης & υδατάνθρακα για τις επόμενες έξι ώρες μετά το τέλος της? Προσωπικά καταναλώνω 50γρ υδατάνρακα, 23πρωτεινης & αλατόνερο αμέσως μετά & τις επόμενες ώρες λίγο υδατάνθρακα με αρκετά λιπαρά & πρωτεινη. Ενώ στα βάρη, μεταπροπονητικά θα είχα 70γρ υδατάνθρακα, 23πρωτεινης σε 4γεύματα άνά δυο-τρεις ώρες μετά τη λήξη.
    βλέπω πως κανένας δεν απάντησε στα ερωτήματα που έθεσα... α;, να σημειώσω η Stephany είμαι απλώς κάναμε φορματ στο pc & χρειάστηκε να δημιουργήσω νεο account καθώς είχα ξεχάσει τους κωδικούς.... xm, σήμερα λέω να παραθέσω τη σημερινή μου προπόνηση(έχω καιρό να το κάνω) να μου πείτε αν σκέφτομαι/λειτουργώ καλά πάνω σε αυτό.. συμπεριλαμβάνεται & η μπάρα στα συνολικά κιλά. Διάλειμμα 3λεπτά/set. Συμπριλαμβάνονται τα set προθέρμανσης εννοείται.
    Incline press 24kg. υπολόγιζα να έβγαζα 10επ με αυτά τα κιλά αλλά έβγαλα 16επ στο 1ο σετ. Ετσι στο 2ο πρόσθεσα 1κιλό & έκανα 12επ.
    Widegrip pull down 42,5 kg. Υπολόγιζα 10επ. Στο πρώτο σετ έκανα 9 με σχεδόν 10επ.(9,5 αν μπορείτε να το πείτε) Στο δεύτερο αφαίρεσα 1,5 κιλό & έκανα 10επ.
    Dumbbell shoulder press 10,5 κιλά. τα κάνω εναλλάξ. εδώ όμως υπάρχει ένα πρόβλημα! Δεν ξέρω πως να παίξω με τα διαλείμματα & μετά από πόση ώρα να περάσω στο 2ο χέρι από την ώρα που΄τελειώνω το πρώτο χέρι στο κάθε σετ.. Ως τώρα άφηνα μισό λεπτό διαφορά ανάμεσα στο δεξί & αριστερό χέρι για κάθε σετ. & το 2ο σετ το ξεκίναγα 2 λεπτά μετά από το τέλος του πρώτου σετ. Αλλά παρατηρώ πως (καθώς ξεκινάω με δεξί & στη συνέχεια κάνω με το αριστερό) κάνω λίγο λιγότερες επαναλήψεις με το αριστερό.. Μηπως φταίει το διάλειμμα,είναι μικρό? Η πρέπει να εναλλάσω σειρά δεξιού με αριστερού χεριού ανά προπόνηση?
    Upright row 21kg. υπολόγιζα να βγάλω 10επαναλήψεις. Στο πρώτο σετ τις έβγαλα αλλά στο δεύτερο έκανα 8.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 25-06-09 19:16 #185
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stephany Thes Εμφάνιση μηνυμάτων
    βλέπω πως κανένας δεν απάντησε στα ερωτήματα που έθεσα... α;, να σημειώσω η Stephany είμαι απλώς κάναμε φορματ στο pc & χρειάστηκε να δημιουργήσω νεο account καθώς είχα ξεχάσει τους κωδικούς.... xm, σήμερα λέω να παραθέσω τη σημερινή μου προπόνηση(έχω καιρό να το κάνω) να μου πείτε αν σκέφτομαι/λειτουργώ καλά πάνω σε αυτό.. συμπεριλαμβάνεται & η μπάρα στα συνολικά κιλά. Διάλειμμα 3λεπτά/set. Συμπριλαμβάνονται τα set προθέρμανσης εννοείται.
    Incline press 24kg. υπολόγιζα να έβγαζα 10επ με αυτά τα κιλά αλλά έβγαλα 16επ στο 1ο σετ. Ετσι στο 2ο πρόσθεσα 1κιλό & έκανα 12επ.
    Widegrip pull down 42,5 kg. Υπολόγιζα 10επ. Στο πρώτο σετ έκανα 9 με σχεδόν 10επ.(9,5 αν μπορείτε να το πείτε) Στο δεύτερο αφαίρεσα 1,5 κιλό & έκανα 10επ.
    Dumbbell shoulder press 10,5 κιλά. τα κάνω εναλλάξ. εδώ όμως υπάρχει ένα πρόβλημα! Δεν ξέρω πως να παίξω με τα διαλείμματα & μετά από πόση ώρα να περάσω στο 2ο χέρι από την ώρα που΄τελειώνω το πρώτο χέρι στο κάθε σετ.. Ως τώρα άφηνα μισό λεπτό διαφορά ανάμεσα στο δεξί & αριστερό χέρι για κάθε σετ. & το 2ο σετ το ξεκίναγα 2 λεπτά μετά από το τέλος του πρώτου σετ. Αλλά παρατηρώ πως (καθώς ξεκινάω με δεξί & στη συνέχεια κάνω με το αριστερό) κάνω λίγο λιγότερες επαναλήψεις με το αριστερό.. Μηπως φταίει το διάλειμμα,είναι μικρό? Η πρέπει να εναλλάσω σειρά δεξιού με αριστερού χεριού ανά προπόνηση?
    Upright row 21kg. υπολόγιζα να βγάλω 10επαναλήψεις. Στο πρώτο σετ τις έβγαλα αλλά στο δεύτερο έκανα 8.
    να σας υπενθυμίσω το πρόγραμμα που ακολουθώ...ΑΑ Για να μη μπερδεύεστε!!! τα ανθρωπάκια είναι 8επαναλήψεις!! δηλαδή κάθε ανθρωπάκι=8επαναλήψεις.
    Πλάνο προπόνησης


    Δευτέρα
    1.Bench press – (1Χ10, 1Χ5) 3X5
    2.Row – (1Χ10, 1Χ5) 3X5
    3.Military Press – (1Χ5) 3X5
    4.Reversegrip Pull-Down – (1Χ5) 3X5


    Τρίτη
    1.Leg press or Hack Squat – (1Χ12, 1Χ8) 2X8-12
    2.Goodmorning Bent – (1Χ12, 1Χ8) 2X8-12
    3.Calves – (1Χ15, 1Χ12) 2X12-15
    + κοιλιακούς
    + ραχιαίους


    Tετάρτη
    Αερόβια HIIT – 20mins


    Πέμπτη
    1.Incline press – (1Χ12, 1Χ8) 2X8-12
    2.Widegrip Pull-Down – (1Χ12, 1Χ8) 2X8-12
    3.Dumbbell shoulder press – (1Χ8) 2X8-12
    4.Upright Row – (1Χ8) 2X8-12
    + Αερόβια 20-30 mins στο τέλος της προπόνησης


    Παρασκευή
    Κενό

    Σαββάτο
    1.Full Squat – (1Χ10, 1Χ5) 3X5
    2.Romanian Deadlift – (1Χ6, 1Χ3) 3X3
    3.Calves – (1Χ12, 1Χ8) 2X8-12
    + κοιλιακούς


    Κυριακή
    Κενό




    @ 3Χ5
    Ξεκινάς χρησιμοποιώντας βάρος που αντιστοιχεί στο 8RM, δηλαδή βάρος που βγάζεις 8 επαναλήψεις μέχρι failure.
    Kάθε φορά που βγάζεις όλες τις ζητούμενες επαναλήψεις για όλα τα σετ, ανεβάζεις βάρος στην επόμενη προπόνηση.
    Π.χ.αν χρησιμοποιήσεις ας πούμε σε μία άσκηση 40 κιλά και κάνεις 5 επαναλήψεις και στα 3 σετ, την επόμενη φορά θα αυξήσεις βάρος.
    Η αυξηση να είναι κάπου μεταξύ 5-10% ανάλογα την άσκηση και κατά πόσο εύκολες ήταν οι επαναλήψεις με το προηγούμενο βάρος.


    @ 3Χ3
    Εδώ θα χρησιμοποιήσεις βάρος που αντιστοιχεί στο 6RM.
    Όλα τα άλλα ισχύουν όπως με το 3Χ5.


    @ 2Χ8-12, 2Χ12-15
    Εδώ διαλέγεις βάρος που να μπορεις να φτάνεις σε failure ή short of failure μέσα στο ζητούμενο πεδίο.
    Αν σε κάποιο σετ βγεί ο χαμηλότερος αριθμός πεδίου ή προς τον χαμηλότερο, τοτε στο ακόλουθο σετ μπορεις να μειώσεις λίγο το βάρος, ώστε να πέσεις πάλι μεσα στο πεδίο των ζητούμενων επαναλήψεων.


    @ Σετ προθέρμανση, προεπιβάρυνσης (αυτα που είναι μέσα σε παρένθεση)
    Όπου έχει κόκκινο χρώμα θα χρησιμοποιείς το 50% του βαρους του πρωτου λειτουργικού, και τις ανάλογες επαναλήψεις που αναγράφονται
    Όπου έχει γαλάζιο χρώμα θα χρησιμοποιείς το 80% του βάρους του λειτουργικού, και τις ανάλογες επαναλήψεις που αναγράφονται
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Stephany Thes : 25-06-09 στις 19:18
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 28-06-09 09:24 #186
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stephany Thes Εμφάνιση μηνυμάτων
    άτι τελευταίο που έχει να κάνει με ασκήσεις όπως η romanian & η hack squat. καθώς το αριστερό μου έχει ψιλουποφέρει από ένα τραυματισμό της προηγούμενης δευτέρας(πλα΄κα κάνω, τώρα απλώς νοιώθω μια ενόχληση), έχω δυστυχώς πολύ λιγότερη αντοχή σε σχέση με το αριστερό... πχ στις romanian έπεσα καμιά 22κιλά ενώ στο hack squat πρέπει να έχω ανάστροφη λαβή με το αριστερό αλλιώς πονάω αρκετά & δεν αντέχω πάνω από 2επ. Τι προτείνετε, να παω σε κανένα γιατρό? Πειράζει που στη Hack squat κάνω ετσι με τις λαβές?
    καμιά απαντησούλα...??
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-06-09 03:02 #187
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stephany Thes Εμφάνιση μηνυμάτων
    καμιά απαντησούλα...??
    Αρχικό μήνυμα απο Stephany Thes
    άτι τελευταίο που έχει να κάνει με ασκήσεις όπως η romanian & η hack squat. καθώς το αριστερό μου έχει ψιλουποφέρει από ένα τραυματισμό της προηγούμενης δευτέρας(πλα΄κα κάνω, τώρα απλώς νοιώθω μια ενόχληση), έχω δυστυχώς πολύ λιγότερη αντοχή σε σχέση με το αριστερό... πχ στις romanian έπεσα καμιά 22κιλά ενώ στο hack squat πρέπει να έχω ανάστροφη λαβή με το αριστερό αλλιώς πονάω αρκετά & δεν αντέχω πάνω από 2επ. Τι προτείνετε, να παω σε κανένα γιατρό? Πειράζει που στη Hack squat κάνω ετσι με τις λαβές?

    αναστροφη λαβη στο χακ?
    δεν μπορω να καταλαβω τις εννοεις?
    μηπως μπερδευτικες κ εννοεις κατι αλλο?
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-06-09 14:09 #188
    Τhe nice guy
    Το avatar του χρήστη Exci

    Εγγραφή
    08-11-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.750
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    αναστροφη λαβη στο χακ?
    δεν μπορω να καταλαβω τις εννοεις?
    μηπως μπερδευτικες κ εννοεις κατι αλλο?
    +1, μηπως εννοεις deadlift?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 29-06-09 21:23 #189
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρχικό μήνυμα απο Stephany Thes
    άτι τελευταίο που έχει να κάνει με ασκήσεις όπως η romanian & η hack squat. καθώς το αριστερό μου έχει ψιλουποφέρει από ένα τραυματισμό της προηγούμενης δευτέρας(πλα΄κα κάνω, τώρα απλώς νοιώθω μια ενόχληση), έχω δυστυχώς πολύ λιγότερη αντοχή σε σχέση με το αριστερό... πχ στις romanian έπεσα καμιά 22κιλά ενώ στο hack squat πρέπει να έχω ανάστροφη λαβή με το αριστερό αλλιώς πονάω αρκετά & δεν αντέχω πάνω από 2επ. Τι προτείνετε, να παω σε κανένα γιατρό? Πειράζει που στη Hack squat κάνω ετσι με τις λαβές?

    αναστροφη λαβη στο χακ?
    δεν μπορω να καταλαβω τις εννοεις?
    μηπως μπερδευτικες κ εννοεις κατι αλλο?
    καλά λες! εννοώ το δεξί χέρι νορμάλ ενώ το αριστερό με την παλάμη να κοιτάει μπροστά. Αλλά ευτυχώς πέρασε το στραμπούλιγμα, τώρα έχω επανέλθει νορμάλ! Για το πρόγραμμα & αυτό που κάνω για τα dumbbells press πχ(που λέω στο μέσο περίπου της σελίδας) τι γνώμη έχετε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 29-06-09 21:27 #190
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stephany Thes Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλά λες! εννοώ το δεξί χέρι νορμάλ ενώ το αριστερό με την παλάμη να κοιτάει μπροστά. Αλλά ευτυχώς πέρασε το στραμπούλιγμα, τώρα έχω επανέλθει νορμάλ! Για το πρόγραμμα & αυτό που κάνω για τα dumbbells press πχ(που λέω στο μέσο περίπου της σελίδας) τι γνώμη έχετε?
    κάτι άλλο, τη Τετάρτη που έχω μόνο διαλειμματική παίρνω την ίδια ποσότητα υδ,λίπους & πρωτεινης. ΄Δηλαδή 4φορές κάθε 2ώρες μετά τη λέξη της προπό. ΄καλή τακτική? Πάντως προσωπικά έχω παρατηρήσει πως έχω καλύτερες επιδόσεις αν λαμβάνω το μεταπροπονητικό ρόφημα αμέσως μετα,από το 1ολεπτό μέχρι & 45λεπτά μετά τη προπό. αυτό για τα 30-60λεπτά μετά την προπόνηση, δεν κάνει τόσο για μένα.. Δε ξέρω για εσάς..?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 01-07-09 16:29 #191
    Προεπιλογή
    ι δικια μου αποψη ειναι οτι αφου κανεισ και διαλλειματικη η καταναλωση ενεργειας θα ειναι και μεγαλυτερη αρα θα χρειαστεις περισσοτερο υδατανθρακα για την αναρρωση ...επομενως πολυ σωστη η τακτικη σοου...τωρα αυτο για το μεταπροπομητικο δεν κατανοω ακριβως τι θες να πεις....πως βελτιωνονται οι επιδοσεις με το μεταπροπονητικο??καλο ειναι να το παιρνεις κατευθειαν μετα την προπονηση και μετα απο 45-60 λεπτα να τρως κατι στερεο...ή μπορεις να παιρνεις πρωτα αμινοξεα και μετα απο 20-30 λεπτα το μεταπρονητικο....αλλα ολα αποδεκτα ειναι...και να το παρεις αντι για κατευθειαν στα 27 λεπτα ας πουμε δεν αλλαζει κατι...ο μυς μια χαρα θα το απορροφησει εαν εχει γυμναστει τοσο και ψαχνει απεγνωσμενα τροφη για να επουλωσει τις μυικες του ινες...οποτε....
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 01-07-09 16:31 #192
    Προεπιλογή
    ακυρο τα μπερδεψα.........δεν καταλαβα τι ηταν η διαλειματικη....επομενως αναθεωρω το πρωτο μελος του ποστ και λεω οτι αφου κανεις μονο αεροβια καλο θα ηταν ναι μεν να φας υδατανθρακα καθε 2 ωρες αλλα να ειναι μειωμενος σε σχεση με τις αλλες μερες...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 01-07-09 18:49 #193
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pepeismenos karga Εμφάνιση μηνυμάτων
    ακυρο τα μπερδεψα.........δεν καταλαβα τι ηταν η διαλειματικη....επομενως αναθεωρω το πρωτο μελος του ποστ και λεω οτι αφου κανεις μονο αεροβια καλο θα ηταν ναι μεν να φας υδατανθρακα καθε 2 ωρες αλλα να ειναι μειωμενος σε σχεση με τις αλλες μερες...
    σ'ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου pepeismene! Βσικά ο John Berardi(προφανώς τον ξέρεις) λέει το μεταπροπονητικό να είναι μια με μιάμιση ώρα μετά την προπό αν τα λέω καλά & δε μπερδεύομαι, ο Norton(natural bodybuilder) λέει πως το μεταπροπονητικό να είναι μισή με μια ώρα μετά & τα επόμενα 3 γεύματα ανά 2ώρες μετά την προπό(τα οποία να περιέχουν σταθερές ποσότητες υδ &πρωτεινης για τον καθένα,αν ψάξεις στο νετ θα βρεις ένα πίνακα όπου γράφεις το βάρος σου & σου δείχει πόσα γρ υδ,πρωτεινης & νερό χρειάζεσαι για αναπλήρωση).. & αυτό γιατί έτσι πετυχαίνεται μεγαλύτερη πρωτεινοσύνθεση,λένε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 01-07-09 22:44 #194
    Προεπιλογή
    ναι καπου το εχω δει αυτο του norton....αφηνεις το σωμα σου να αφομοιωνει σωστα την πρωτεινη και τα επιπεδα των αμινοξεων βρισκονται ολη την ωρα πανω απο τη βαση ...κατι τετιο...οποτε κανεις μεγαλυτερη πρωτεινοσυνθεση....ενω αν το κανεις πιο μετα ή πιο νωρις καπου μπερδευεται το πραμα και δεν γινονται οπως πρεπει η δουλεια...δεν το θυμαμαι και καλα και λεω και κοτσανες τωρα....αλαλ σαν παιδι και εγω...δικαιολογουμαι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 06-07-09 02:35 #195
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    το μεταπροπονητικο είναι ενα βασικο γεύμα και πολύτιμο αφου ο μεταβολισμος και οι απαιτήσεις βρίσκονται σε υψηλά επίπεδα , αλλα δεν θα πάρουμε και το φάρμακο για να κολάμε και με τα λεπτά της ωρας , εκτός αν νομίζει κάποιος πως αυτό είναι που θα κάνει την διαφορά , τότε γελιέτε οικτρα.

    απλα είναι τα πράγματα χρειαζόμαστε λίγο χρόνο μέχρι να πέσουν οι σφυγμοί και να επανέλθει ο οργανισμός στην φυσιολογική του κατασταση οπότε και μπορούμε να δώσουμε οτι χρειάζετε .
    εκείνο που χρειάζετε άμεσα είναι υδατάνθακες με αμινοξέα σε ρόφημα , τα υγρα αμινο είναι καλή λύση και μετα απο καμια ώρα η και λιγότερο κάνουμε και το γεύμα .

    τωρα αν θα είναι σε μισή η σε μια ώρα η μια παρα κατι λεπτα η δευτερόλεπτα όποιος νομίζει οτι παίζει ρόλο ας το αποδείξει και ο καθένας νορτον η όποιοσδήποτε άλλος , δεκτες οι απόψεις τους αλλα είναι προσωπικές απόψεις δεν είναι τεκμηριωμένες επιστημονικα και στην βιβλιογραφία, μπορεί και ο καθένας σ αυτό το θέμα απο την εμπειρία του να έχει άποψη αλλα δεν θα πάρουμε και αντιβίωση να κολάμε στα λεπτα , εγω πχ με αυτα που έκανα αν ηθελα έφτανα όσα κιλά ήθελα και ποτε δεν κόλησα σε τέτοιες λεπτομέρειες , ασε που αν κολούσα σε τέτοια θα αρρώσταινα σίγουρα , αν πήγαινα για το ολύμπια μπορεί να τα έκανα με μαθηματική ακρίβεια αν και απ ότι ξέρω ουτε οι επαγγελματίες κολάν σε τέτοια , κάνουν ακριβως αυτα που πρέπει ειδικα αν εχουν και χρόνια εμπειρία

    όπως στο μεταπροπονητικό όταν έπαιρνα κρεατίνη έβαζα και την κρεατίνη μέσα τα έκανα αχταρμά και μετα απο λίγο θα έσκαγαν οι φλέβες και οι μυς απο το πρήξιμο
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 13 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 31112131415 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags for this Thread