Θέμα: My log

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 678
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 106 έως 117 από 117
  1. 23-05-10 01:22 #106
    Προεπιλογή
    Ένα πολύ μικρό update...

    Συνεχίζω να είμαι ``φτιαγμένος`` με το γυμναστήριο και την διατροφή και μάλιστα θα έλεγα ότι ακολουθώ το πρόγραμμα κατά γράμμα, χωρίς να ξεφεύγω πουθενά.

    Στα βάρη έχω πλέον συνέχεια καλά πρηξίματα και κάθε μέρα που περνάει εντοπίζω και μια παραπάνω φλεβίτσα που αρχίζει να πετάει . Περιτό να πω, πως όταν πρήζομαι νιώθω σαν τον Γκοτζίλα μέσα στο γυμναστήριο και είναι τέτοια η ευχαρίστηση που μου σηκώνεται η τρίχα κάγκελο (κυριολεκτικά)...

    Ανέβασα πολύ ένταση στην αερόβια και έχω παρατηρήσει ότι η αντοχή μου έχει ανέβει κατά πολύ. Στην αρχή που ανεβαίνω στον διάδρομο, συνήθως βαριέμαι και αισθάνομαι κούραση από τα βάρη. Πιέζω όμως τον εαυτό μου και πάνω στο 20λεπτο νιώθω ένα εξαιρετικό boost, μου περνάει η κούραση και συνεχίζω σε μεγαλύτερη ένταση για άλλα 25-30 λεπτά...

    Σήμερα έκανα και λιπομέτρηση και τρίβαμε τα μάτια μας... 13,4% λίπος... Μπορεί σε κάποιους να ακούγεται νορμάλ, αλλά γι`μένα είναι εξαιρετικά κουφό και δεν μπορώ να το συνειδητοποιήσω... Αρχίζω και πιστεύω ότι αν κρατήσω αυτόν τον ρυθμό και δεν γίνει και καμμιά μαμακία, μέχρι Άυγουστο θα είμαι τουλάχιστον 8%...

    Βέβαια υπάρχει και ένα αρνητικό, μιας και συνειδητοποίησα ότι έχω κρατήσει πάρα πολλά νερά. Με έναν κατά προσέγγιση υπολογισμό, θα έλεγα 6-7 λίτρα, παραπάνω απ`όσα θα έπρεπε να έχω τώρα...

    Πιστεύω ότι έχω τέτοια κατακράτηση, γιατί το αλάτι το χρησιμοποιώ κανονικά, συν λίγο παραπάνω και κυρίως έχω ξεπατωθεί στις κόλες διαίτης...

    Ποια η γνώμη των εμπειρότερων στο ζήτημα? Να αρχίσω και στέγνωμα τώρα ή να περιμένω μέχρι να πιάσω το στόχο στο λίπος πρώτα?

    -----------------------------------------

    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-05-10 01:30 #107
    Προεπιλογή
    Ξέχασα να γράψω, ότι σήμερα μετά την μέτρηση, επιβράβευσα τον εαυτό μου με ``φάε ότι θες`` ημέρα και όχι απλώς cheat meal...

    Το λοιπόν έφαγα μεσημεριανό και απογευματινό, μακαρονάδες με κιμά (μεγάλο πιάτο). Τα μακαρόνια φυσικά ολικής και ο κιμάς από καθαρό κομμάτι μοσχάρι, αλάδοτος. Με τυρί μίλνερ.

    2 σάντουιτς (μαύρο ψωμί) με ντομάτα και τυρί cottage...

    3 μήλα πράσινα , 1 αχλάδα, 4 μίνι μπακλαβαδάκια , 1 μικρό κομμάτι κέηκ σοκολάτα...

    -------------------------------------------

    Τώρα νιώθω φουσκωμένος λίγο, αλλά νιώθω καλά και δεν αισθάνομαι τύψεις...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-05-10 01:33 #108
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Littlejohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα πολύ μικρό update...

    Συνεχίζω να είμαι ``φτιαγμένος`` με το γυμναστήριο και την διατροφή και μάλιστα θα έλεγα ότι ακολουθώ το πρόγραμμα κατά γράμμα, χωρίς να ξεφεύγω πουθενά.

    Στα βάρη έχω πλέον συνέχεια καλά πρηξίματα και κάθε μέρα που περνάει εντοπίζω και μια παραπάνω φλεβίτσα που αρχίζει να πετάει . Περιτό να πω, πως όταν πρήζομαι νιώθω σαν τον Γκοτζίλα μέσα στο γυμναστήριο και είναι τέτοια η ευχαρίστηση που μου σηκώνεται η τρίχα κάγκελο (κυριολεκτικά)...

    Ανέβασα πολύ ένταση στην αερόβια και έχω παρατηρήσει ότι η αντοχή μου έχει ανέβει κατά πολύ. Στην αρχή που ανεβαίνω στον διάδρομο, συνήθως βαριέμαι και αισθάνομαι κούραση από τα βάρη. Πιέζω όμως τον εαυτό μου και πάνω στο 20λεπτο νιώθω ένα εξαιρετικό boost, μου περνάει η κούραση και συνεχίζω σε μεγαλύτερη ένταση για άλλα 25-30 λεπτά...

    Σήμερα έκανα και λιπομέτρηση και τρίβαμε τα μάτια μας... 13,4% λίπος... Μπορεί σε κάποιους να ακούγεται νορμάλ, αλλά γι`μένα είναι εξαιρετικά κουφό και δεν μπορώ να το συνειδητοποιήσω... Αρχίζω και πιστεύω ότι αν κρατήσω αυτόν τον ρυθμό και δεν γίνει και καμμιά μαμακία, μέχρι Άυγουστο θα είμαι τουλάχιστον 8%...
    Μπραβο ρε συ!!Και μενα μου αρεσουν οι φλεβες αλλα με τοσο λιπος τις ψαχνει ακομα και η μικροβιολογος οταν μου παιρνει αιμα

    Δεν υπαρχει καλυτερο απο το να κανεις προπονηση και να γουσταρεις!!Βλεπω μερικους στο γυμναστηριο με αρνητικη διαθεση και χαλιεμαι και γω.Βλεπεις τον εναν,χασμουριεται,ρωτας τον αλλον:Τι λεει?καλααααα μωρε,βαρεμαρα.Ε αι σιχτηρ πια!!

    Με τι μηχανημα μετρησες το λιπος?

    Μπραβο και παλι
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-05-10 09:20 #109
    Προεπιλογή
    Καινούργια αλλαγή την τελευταία εβδομάδα στην διατροφή (τι έκπληξη εεε? ) και στροφή από κύκλο υδατ. 3:1, σε κύκλο 3:3...

    Πρέπει να πω ότι μέχρι στιγμής είναι η δυσκολότερη διατροφή απ`όσες έχω κάνει. Και απ`ότι φαίνεται θα είναι η τελευταία μέχρι να πιάσω τον στόχο (υπολογίζω περίπου 12-14 εβδομάδες)...

    Οι πρώτες 3 ημέρες είναι οι δύσκολες (εξαιρετικά θα έλεγα), καθώς είναι low carb και ότι υδατ. φάω πρέπει να είναι ινώδης. Εκτός από το πρωινό που βάζω μια πολύ μικρή ποσότητα βρώμης.
    Επίσης οι θερμίδες πέφτουν κατα πολύ, -50% από τις θερμίδες συντήρησης μου. Δλδ 1500 θερμίδες συνολικά την ημέρα.
    Επίσης αναγκαστικά περιορίζεται και η πρόσληψη πρωτείνης και κατεβαίνω περίπου στα 150γρ./ημέρα...

    Οι 3 ακολουθούμενες ημέρες είναι οι εύκολες (είναι ημέρες υδατανθράκωσης), με όλους τους υδατ. να είναι άμυλα και επίσης επιστρέφω στις θερμίδες συντήρησης (3000)...


    ------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Παραθέτω την σημερινή ημέρα (2η low carb) και την Παρασκευή θα βάλω και μία high ήμερα...

    Πρωινό

    4 ασπράδια
    25γρ. βρώμη
    25γρ. phd pharma whey
    1 κ.σ flaxseed
    + βιταμίνη, + bcaa

    Σνακ1

    6 ασπράδια
    224γρ. αγγούρι
    1 κ.σ flaxseed
    + bcaa

    Μεσημεριανό

    94γρ. κοτόπουλο στήθος
    112γρ. πράσινα φασολάκια στον ατμό.
    1 κ.σ flaxseed
    + bcaa

    Σνακ2

    86γρ. κοτόπουλο στήθος
    224γρ. αγγούρι
    1/2 κ.σ flaxseed
    + bcaa

    Βραδυνό (μεταπροπονητικό)

    38γρ. phd pharma whey
    1 κ.γ μέλι
    + bcaa, + γλουταμίνη, + HMB

    Σνακ3

    5 ασπράδια
    112γρ. πράσινα φασολάκια στον ατμό
    50γρ. βραστή πατάτα
    1/2 κ.σ flaxseed
    + bcaa, + αργινίνη/ορνιθίνη, +γλουταμίνη.

    -----------------------------------------------------------------------------------

    Επίσης να σημειώσω ότι έκοψα όλο το αλάτι στις 3 πρώτες ημέρες. Και στις επόμενες χρησιμοποιώ ελάχιστη ποσότητα από αλάτι Light...
    Συν ότι μείωσα τις coca cola light σε 1 κουτάκι την ημέρα. Από την άλλη εβδομάδα θα το αφαιρέσω εντελώς και θα πίνω μόνο όταν θα βγαίνω έξω για βόλτα το βράδυ...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Littlejohn : 26-05-10 στις 09:22
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-07-10 23:37 #110
    Προεπιλογή
    Ερώτηση.

    Πόσο % λίπος πιστεύετε ότι έχω στον πήχη? Το είχαμε θέμα για συζήτηση σήμερα στο γυμναστήριο, γιατί εμφανίζω πολύ φλέβα και κοψίματα και μερικοί απορούν. Οι απόψεις ήταν από 7% έως 12%... Εσείς τι λέτε?

    Σόρρυ για την ποιότητα της φώτο, αλλά δεν έβγαινε καλύτερη.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 09-07-10 23:56 #111
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Littlejohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερώτηση.

    Πόσο % λίπος πιστεύετε ότι έχω στον πήχη? Το είχαμε θέμα για συζήτηση σήμερα στο γυμναστήριο, γιατί εμφανίζω πολύ φλέβα και κοψίματα και μερικοί απορούν. Οι απόψεις ήταν από 7% έως 12%... Εσείς τι λέτε?

    Σόρρυ για την ποιότητα της φώτο, αλλά δεν έβγαινε καλύτερη.
    Wtf bro!!!!!!!!!!

    Κατι ειχα ψιλιαστει,λεω για να κανει τοσο καιρο να γραψει μαλλον κατι καλο ετοιμαζει!

    Δε ξερω ποσο εχεις,αλλα τα σπαει!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 10-07-10 02:21 #112

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    Τιποτα δεν εχεις littlejohn!!!Σε βλεπω να βγαινει σε τρομακτικη κατασταση,και σου αξιζουν 1000 μπραβο γι'αυτο,γιατι ξερω what hell you've been through!!Been there,done that bro!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 13-08-10 23:17 #113
    Προεπιλογή
    Χαιρετώ τα πλήθη...

    Έχω κάμποσο καιρό να μπω και σας πεθύμησα...



    Να κάνω ένα μικρό update.

    1) Μερικοί ίσως γνωρίζατε ότι είχα κανονίσει επέμβαση για να μαζέψω όλο αυτό το χάος που επικρατεί με το δέρμα μου. Τελικά ανεβλήθει (μάλλον το ανέβαλλα ο ίδιος, για προσωπικούς λόγους) και θα περιμένω μέχρι Ιανούαριο-Φεβρουάριο όπου και θα
    κάνω την επέμβαση στην Αυστραλία.

    2)Δεν έμπαινα στο φόρουμ καθώς δεν είχα ιντερνετ όλο αυτόν το καιρό, καθώς είμαι στα τελικά στάδια της μετακόμισης προς Αυστραλία. Έμεινε πλέον λιγότερο από μήνας για την αναχώρηση.

    3) Και αφού η επέμβαση δεν έγινε και συνειδητοποίησα ότι κοιλιακούς δεν θα δω φέτος, αποφάσισα να μπω φούλ στον όγκο... Χαχα ναι κυρίες και κύριοι, κάνω όγκο εδώ και ένα μήνα, μετά από σχεδόν 24 μήνες κόψιμο...
    Αυτή την στιγμή πειραματίζομαι (κυρίως με την διατροφή) για να βρω τις ισορροπίες που θέλω και για να δω με τι ``δουλεύει`` καλύτερα το σώμα μου...
    Μέσα σε αυτόν τον μήνα έχω ανέβει στα 98 κιλά και απ`ότι μου φαίνεται, έχω βάλει και καλή μάζα.
    Θα ακολουθήσω την συμβουλή του Norton (σαν natural και εγώ) και θα κάνω μικρούς κύκλους όγκου που θα εναλάσσονται με κόψιμο.

    4) Στο γυμναστήριο δεν έχω αλλάξει πολλά πράγματα. Μείωσα τον αριθμό των σετ ,τις επαναλήψεις και παίζω με αρκετά κιλά. Η δύναμη σιγά σιγά δείχνει να ξεκολλάει και να ανεβαίνει. Είδωμεν...

    5) Πλέον έχω και personal trainer γένους θηλυκού (ζήλεψα τον savage ) και βάλαμε πολύ υψηλό στόχο που πρέπει να φτάσω σε 2 χρόνια από τώρα...
    Βουνό μου φαίνεται (για να μην πω ακατόρθωτο), εκείνη επιμένει ότι μπορώ...
    Θα προσπαθήσω για το καλύτερο και βλέπουμε...

    --------------------------------------------------------------------------------------------

    Άντε και μια φωτογραφία, με την αγαπημένη μου πλέον πόζα.


    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 14-08-10 02:24 #114

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    ωραιος αδερφακι μου!!!
    ευχομαι να πανε ολα καλα με τη μετακομιση σου κτλ στην αυστραλια και να συνεχισεις να μας κανεις παρεα απο κει μεσω φορουμ.
    τωρα οσον αφορα το στοχο σου που ειναι οι αγωνες,απ'οσο ξερω,γιατι οχι?γιατι να μην δοκιμασεις?για μενα αυτο που πετυχες(να χασεις δηλ 100 κιλα) ειναι απειρως πιο δυσκολο απο το να φτασεις απο την παρουσα κατασταση στην αγωνιστικη.
    αντε να βρεθουμε μια μερα ολοι μαζι στην ιδια σκηνη.εγω εσυ κι ο layne norton.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 15-08-10 02:52 #115
    Προεπιλογή
    Να`σε καλά Νικόλα!

    Όσο γι`αυτό που λες, εγώ αισθάνομαι ότι τώρα αρχίζουν τα πραγματικά δύσκολα. Τα 100 κιλά που έχασα, θεωρώ ότι ήταν εύκολο (τουλάχιστον έτσι το βλέπω τώρα)...

    Ο στόχος είναι οι αγώνες ναι, αλλά επειδή έχω ``θέματα`` , θα το δοκιμάσω μόνο όταν θα είμαι πολύ πολύ καλός (κατά τα δικά μου δεδομένα πάντα)... Μη γίνουμε και ρόμπα!!!

    ----------------------------------------

    Θα πάρω λίγο γεύση από αγώνες σε λίγο καιρό, εκ των έσω (θα βοηθάω στο backstage ), στο 2010 IFBB Victorian BodyBuilding Championship...

    Guest posing... PHIL HEATH...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 15-08-10 03:51 #116
    Προεπιλογή
    Συγχαρητηρια και απο εμενα σε θαυμαζω.....
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 14-09-10 10:25 #117
    Προεπιλογή
    Xairetw apo Australia pleon meria...

    Akoma epikratei enas psiloxamos mexri na taktopoihthw, alla ola mpainoun
    siga siga se seira...

    Shmera mporesa kai episkefthka kai ena gymnasthrio poy einai edw konta
    sto spiti pou me filoxenoun proswrina kai ekana ena mikro session se stithos.
    Meta apo sxedon 2 ebdomades apousias apo to gymnasthrio...

    Oi egkatastaseis terasties kai to meros den to les akribws gymnasthrio opws exoume sinithisei sthn Ellada. Exei pisina (terastia) sxoleia me giogka, fitness, aerobics, oti mporeis na fantasteis kai exei kai xwro me mhxanhmata gia cardio kai barh...

    Sta barh den einai full exoplismeno, alla oti mhxanhmata exei einai hammer.
    Terastia entupwsh mou ekanan oi althres. Oloi se Aristh katastash,
    taktopoihmenoi se seira kata baros (mexri 60kila eixe) kai oloi tous epestrefan
    sthn thesh tous otan teleiwnan...

    Perito na pw oti o xwros thymizei (kai myrizei) perissotero xeirourgeio para
    gymnasthrio...

    Proswpiko sunexeia sto podi kai me to paramikro erxontai gia voitheia, gia sumboules ktl.

    Apo swmata den eida kati idiaitero (isws eftaige kai h wra pou phga), egw na fantasteite eimoun apo tous polu kalous ekei mesa. Opote katalabainete gia ti epipedo milame...

    Alla eixe plaka giati eniwtha ``ksexwristos``...

    Twra apo thn allh ebdomada pou tha arxisw na phgainw kanonika sto hardcore gymnasthrio tou doherty, tha eimai san thn myga mesa sto gala anamesa sta thiria...

    Cant wait.!!!

    --------------------------------------------

    Tha epanerthw kai me fwto apo to dohertys, gia na deite ti paei na pei sideradiko...


    Xairetw...


    PS... Sorry gia ta greeklish, alla to pc einai daneiko kai den exei ellhnika...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 678