Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 46
  1. 23-03-10 13:56 #16
    Προεπιλογή
    Επίσης, χρειάζεται πέψη η βρώμη (όπως και τα μακαρόνια, το ρύζι και κάθε στερεή τροφή) ενώ η δεξτρόζη, μαλτοδεξτρίνη περνάνε γρηγορότερα στο αίμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-03-10 13:56 #17
    Το avatar του χρήστη Haris Pilton

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Shao Lin
    Μηνύματα
    1.341
    Προεπιλογή
    390 θερμιδες και 70γ υδατ εχουν τα 100γρ βρωμης
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-03-10 14:04 #18
    Προεπιλογή
    Έχετε δίκιο, έκανα λάθος. 375 θερμίδες, 67,5 γρ υδατάνθρακες, 12,5 γρ πρωτείνη στα 100 γρ κουάκερ. Αρκετά δεν είναι για πριν την προπόνηση;
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-03-10 14:06 #19
    Προεπιλογή
    Δεν είναι αυτό που ζητάω όμως γιατί χρειάζεται πέψη ενώ ένα ρόφημα δεξτρόζης μαλτοδεξτρίνης περνάει πολύ γρήγορα στο αίμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 23-03-10 14:07 #20
    Προεπιλογή
    Περνανε γρηγορα στο αιμα αλλα φευγουν και αποτομα απο εκει.Ποσες φορες παλια ετρωγα και καλα σοκολατα πριν την προπονηση μπασκετ και με επιαναν κατι τρεμουλα.Μαλλον απο το σκαμπανεβασμα της ινσουλινης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 23-03-10 15:31 #21
    Προεπιλογή
    στην γραμμωση τι να τρωμε πριν το γυμναστηριο δλδ?
    ANNA CHAVDAROVNA και τα μυαλα στα καγκελα
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 23-03-10 15:38 #22
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Τα καλύτερο ρόφημα πριν το γυμναστήριο είναι το black powder.
    yanniscfu το μαγικό φίλτρο που ψάχνεις δεν υπάρχει, πήγαινε λίγο πιο αργά προπόνηση και φάε καλύτερο πρωινό.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 23-03-10 15:47 #23
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Machiavelli Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα καλύτερο ρόφημα πριν το γυμναστήριο είναι το black powder.
    yanniscfu το μαγικό φίλτρο που ψάχνεις δεν υπάρχει, πήγαινε λίγο πιο αργά προπόνηση και φάε καλύτερο πρωινό.
    black powder? τι ειναι αυτο??
    ANNA CHAVDAROVNA και τα μυαλα στα καγκελα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 23-03-10 15:51 #24
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Νιτρικό.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 23-03-10 17:21 #25
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    εγω χρησημοποιω πριν την προπο,νιτρικο η waxy maize(Κ κ τα δυο μαζι)..το waxy maize,ειναι μια καλη λυση για επιπεδα ενεργειας,χωρις να σου ανεβαζει τρελα τα επιπεδα γλυκοζης στο αιμα(σε σχεση με την δεξτοζη)..ειδα διαφορα στα πρηξιματα σε σχεση με δεξτροζη/μπανανα πριν την προπο..απλα υπαρχουν καποιες ερευνες που υποδυκνειουν οτι ειναι ψιλομυθος,κ καποιες που το εκθειαζουν..
    σχεδον ολες οι εταιριες ομως εχουν ενα pre workout,η κατα τη διαρκεια της προπονησης ροφημα,με αυτο..
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 23-03-10 17:25 #26
    Προεπιλογή
    αν δεν θελεισ να παρεισ νιτρικο οπως εγω.. τι πρεπει να φαω στην γραμμωση?? απο στερεο τι και απο ροφημα τι?? ξερει καποιος?
    ANNA CHAVDAROVNA και τα μυαλα στα καγκελα
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 23-03-10 17:34 #27
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Φάε κανονικό γεύμα 2μιση-3 ώρες και θα είσαι εντάξει. Το ιδανικό είναι πρίν κατά τη διάρκεια και μετά αμινοξέα και στο τέλος whey και απλό υδατάνθρακα. Αν δεν υπάρχουν αμινοξέα δε χάλασε κι ο κόσμος.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 23-03-10 19:20 #28
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.626
    Προεπιλογή
    Όλα καλα όλα ωραία με τα νιτρικα απλα πιστευω δεν μπορεί καποιος να στηριχτει πανω τους για 12 μηνες τον χρόνο σαν pre-workout,θα ζοριστεί αρκετα το συστημα...Εγω προτιμω ένα πρασινο μήλο ή μια μπανανα κανα μισαωρο πριν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 23-03-10 20:46 #29
    Μuscles 'R' Sexy
    Το avatar του χρήστη vAnY

    Εγγραφή
    01-05-2009
    Περ.
    Athens Greece
    Μηνύματα
    2.310
    Προεπιλογή
    κι εγω πλεον δεν τρωω τοσο τη βρωμη (με φουσκονει πολυ και δεν τη χωνευω ευκολα, οπως και τη μπανανα) ειδικα επειδη μου αρεσει να πηγαινω στο γυμναστηριο καμια ωρα αφου ξυπνησω γενικα, αρα πινω ενα καφεδακι, μετα τη whey και ενα πρασινο μηλο.
    Muscles Are Sexy
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 24-03-10 02:57 #30
    Προεπιλογή
    Προσωπικά κατέληξα στο οτι το πιο αποδοτικό είδος διατροφής για πριν την προπόνηση είναι τα έτοιμα pre-workout σκευάσματα που κυκλοφορούν στο εμπόριο. Μπορείς να τα πάρεις σε ρόφημα 30'-45' πριν την προπόνηση, δεν ανεβάζουν απότομα την ινσουλίνη και δε σε φουσκώνουν όπως όταν χονεύεις στερεή τροφή (βρώμη, μακαρόνια, μπανάνες κ.λ.π.).
    Όλα όμως είναι σύνθετα όσο αφορά τα συστατικά τους. Άλλα δηλαδή περιέχουν βιταμίνες (κάποιες φορές πάνω από τη συνιστόμενη ημερήσια δόση), άλλα κρετίνη, νιτρικά κ.α. Και ίσως αυτό είναι που τα κάτι πιο εύκολα αφομοιώσιμα από τον οργανισμό.
    Εγώ όμως δε θέλω να πάρω ούτε νιτρικά, ούτε κρεατίνη, ούτε περισσότερες βιταμίνες από αυτές που παίρνω με τη φυσική διατροφή μου. Θέλω ένα ρόφημα που να μου παρέχει μόνο υδατάνθρακες και να μπορώ να το πιω πριν την προπόνηση, χωρίς να ανεβάσει την ινσουλίνη στα ύψη και τελικά αντί να μου δώσει ενέργεια με κουράσει. Υπάρχει κάποια τέτοια "μυστική συνταγή";
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία