Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 27
  1. 20-04-10 16:26 #1
    Προεπιλογή Πεινάω συνέχεια
    Λοιπόν τις τελευταίες μέρες πεινάω συνέχεια.
    Μόλις περάσει μια ώρα από το τελεταίο μου γεύμα "λυσάω" όχι απλά πεινάω.
    Και αν δεν φάω με πονάει το στομάχι μου από την πείνα.
    Βέβαια δεν διαπίστωσα να έχω παχύνει παρότι τρώω περισσότερο τέλευταία.
    Μπορεί να γνωρίζει κάποιος γιατί μου συμβαίνει αυτό?
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 20-04-10 16:40 #2
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -beba- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν τις τελευταίες μέρες πεινάω συνέχεια.
    Μόλις περάσει μια ώρα από το τελεταίο μου γεύμα "λυσάω" όχι απλά πεινάω.
    Και αν δεν φάω με πονάει το στομάχι μου από την πείνα.
    Βέβαια δεν διαπίστωσα να έχω παχύνει παρότι τρώω περισσότερο τέλευταία.
    Μπορεί να γνωρίζει κάποιος γιατί μου συμβαίνει αυτό?
    Μηπως γι αυτο?Μηπως δεν τρως φαγητα με φυτικες ινες,η τρως απλους υδατανθρακες?Η μηπως τιποτα ανθρακουχο???
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 20-04-10 16:45 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μηπως γι αυτο?Μηπως δεν τρως φαγητα με φυτικες ινες,η τρως απλους υδατανθρακες?Η μηπως τιποτα ανθρακουχο???
    Ανθρακούχο ποτέ.
    Τα γευματα μου αποτελούνται από ψάρί ή κοτόπουλο+πατάτα βραστή ή μαυρο ρίζι ή πατάτα ψητή+σαλάτα+ελαιόλαδο.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-04-10 16:48 #4
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -beba- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανθρακούχο ποτέ.
    Τα γευματα μου αποτελούνται από ψάρί ή κοτόπουλο+πατάτα βραστή ή μαυρο ρίζι ή πατάτα ψητή+σαλάτα+ελαιόλαδο.
    Τοτε ειναι περιεργο.Δοκιμασε να φας περισσοτερες ινες μηπως σε χορτασουν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 20-04-10 16:50 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τοτε ειναι περιεργο.Δοκιμασε να φας περισσοτερες ινες μηπως σε χορτασουν.
    Θα το δοκιμάσω.............
    Ωστόσο δεν έχω παχύνει καθόλου παρότι τρώω σαν ελέφαντας τελευταία....
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 20-04-10 17:01 #6
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Το νου σου γιατι και εγω οταν σαβουριαζω για λιγο,μετα απο ενα μηνα ανεβαινει η ζυγαρια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 20-04-10 17:02 #7
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    το να έχει κάποιος όρεξη είναι καλό και υγεία , το πρόβλημα είναι όταν δεν έχει όρεξη , απλα προκειμένου να μην παχύνει παίζει ρόλο το τι τρώει .

    απλα έχουμε έντονο το αίσθημα της πείνας όταν πέφτει μεγάλη ποσότητα τροφής στο στομαχι, λόγω του ότι τα γεύματα δεν περιέχουν θερμίδες πολλες τρώμε και περισσότερο , οπότε μετα δημιουργείτε κενό και έχουμε το αίσθημα της πείνας και λιγούρας , γι αυτο και αυτοί που κάνουν απεργία πείνας μετα απο 1-2 μερες δεν πεινάν καθόλου , απλα ζαλίζονται και έχουν ατονία έως να πέσουν κάτω και παλι πείνα δεν νοιώθουν .

    αν την ίδια ποσότητα που τρώμε σε καθε γεύμα την απάσουμε σε 2 γεύματα τότε δεν δημιουργούμε αυτό το άνοιγμα στο στομάχι και δεν έχουμε έντονο το αίσθημα της πείνας , πάντως σε καμία περίπτωση δεν είναι κακό αυτό απλα αν συνέχεια τρώμε μεγάλες ποσότητες μαζεμένες και ανοίγουμε το στομαχι με τα χρόνια χάνει την ελαστικότητα και ξεχειλώνει .

    το ότι τα κιλα και το ποσοστο λίπους είναι σε ικανοποιητικά επίπεδα αυτο είναι θετικό
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 20-04-10 17:02 #8
    Προεπιλογή
    Eddie δεν τρώω σαβούρα, ακολουθώ τη διατροφή μου, αλλά μου προκύπτουν επιπλέον γευματα. Σε ευχαριστώ.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 20-04-10 17:09 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    το να έχει κάποιος όρεξη είναι καλό και υγεία , το πρόβλημα είναι όταν δεν έχει όρεξη , απλα προκειμένου να μην παχύνει παίζει ρόλο το τι τρώει .

    απλα έχουμε έντονο το αίσθημα της πείνας όταν πέφτει μεγάλη ποσότητα τροφής στο στομαχι, λόγω του ότι τα γεύματα δεν περιέχουν θερμίδες πολλες τρώμε και περισσότερο , οπότε μετα δημιουργείτε κενό και έχουμε το αίσθημα της πείνας και λιγούρας , γι αυτο και αυτοί που κάνουν απεργία πείνας μετα απο 1-2 μερες δεν πεινάν καθόλου , απλα ζαλίζονται και έχουν ατονία έως να πέσουν κάτω και παλι πείνα δεν νοιώθουν .

    αν την ίδια ποσότητα που τρώμε σε καθε γεύμα την απάσουμε σε 2 γεύματα τότε δεν δημιουργούμε αυτό το άνοιγμα στο στομάχι και δεν έχουμε έντονο το αίσθημα της πείνας , πάντως σε καμία περίπτωση δεν είναι κακό αυτό απλα αν συνέχεια τρώμε μεγάλες ποσότητες μαζεμένες και ανοίγουμε το στομαχι με τα χρόνια χάνει την ελαστικότητα και ξεχειλώνει .

    το ότι τα κιλα και το ποσοστο λίπους είναι σε ικανοποιητικά επίπεδα αυτο είναι θετικό
    Τα γευματά μου πάντα είναι μικρά. Ας πούμε ένας τόνος σε νερό+μια πατάτα βραστή+σαλάτα, και είναι κάθε τρεις ώρες περίπου.................τώρα έχουν καταλήξει να γίνονται πυκνότερα.....................
    Υπάρχει περίπτωση να έχει ανέβει ο μεταβολισμός μου και για αυτό να πεινάω συνέχεια......................αχ θα μου άρεσε πολύ αυτό...
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 20-04-10 17:24 #10
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -beba- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα γευματά μου πάντα είναι μικρά. Ας πούμε ένας τόνος σε νερό+μια πατάτα βραστή+σαλάτα, και είναι κάθε τρεις ώρες περίπου.................τώρα έχουν καταλήξει να γίνονται πυκνότερα.....................
    Υπάρχει περίπτωση να έχει ανέβει ο μεταβολισμός μου και για αυτό να πεινάω συνέχεια......................αχ θα μου άρεσε πολύ αυτό...

    απλα είναι τα πράγματα εφόσον δεν παρατηρείτε αύξηση του βάρους και του λίπους πάει να πεί πως και λόγω απαιτήσεων του οργανισμού δουλεύει πιο γρήγορα ο μεταβολισμός .

    επίσης αύξηση της όρεξης και πείνα μπορεί να έρθει και λόγω αυξημένων δραστηριοτήτων και δεν ενοώ στην προπόνηση , αλλα γενικότερα αν κάποιος πχ κάθετε όλη μερα σε ενα γραφείο και τρώει μια Α ποσότητα τροφής και καλύπτεται , αν πχ πάει για ενα διάστημα κάπου και έχει πεζοπορεία η χειρονακτική εργασία η με ενα(μια) καλό(η) σύντροφο διακοπές και καταναλώνει θερμίδες και αυξηθούν οι καύσεις τότε επόμενο είναι και το αίσθημα της πείνας να έρχετε πιο γρήγορα.

    αλλα αυτό είπαμε λύνετε τρώγοντας τροφες με λίγες θερμίδες σχετικα με την ποσότητα και δεν υπάρχει πρόβλημα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 20-04-10 17:30 #11
    Προεπιλογή
    Σε ευχαριστώ Ηλία.
    Οπότε δεν ανησυχώ..................
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 20-04-10 18:10 #12
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -beba- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστώ Ηλία.
    Οπότε δεν ανησυχώ..................

    να χαίρεσαι πρέπει οχι να ανησυχείς μπέμπα απλα αν πάμε καμια φορα μετα απο αγώνες για φαγητό θα είμαστε σε απόσταση μην έχουμε κανένα ατύχημα με τα πηρούνια
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 20-04-10 18:16 #13
    Προεπιλογή

    Θα έχουμε την μάχη των πιρουνιών..................
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 20-04-10 20:04 #14
    Προεπιλογή
    Προσωπικα πανω στην ωρα συνηθως αδειαζει το στομαχι μου μετα απο γευμα και αισθανομαι μια λιγουρα σχεδον παντα..απλα εκεινη τη στιγμη κατεβαζω αρκετο νερο η τσαι και μου περναει συνηθως.Αν θες δοκιμασε να κανεις κανα καθαρο παντα carb-up να δεις πως θα πας απο εκει και περα.Επισης μπορεις να δοκιμασεις να μοιρασεις τους υδατανθρακες σου σε περισσοτερα γευματα ωστε να μην εχεις σκαμπανεβασματα στο ζαχαρο.
    Carbs "Burn Them Or Wear Them"
    DoggCrapp follower
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 20-04-10 20:51 #15
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -beba- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eddie δεν τρώω σαβούρα, ακολουθώ τη διατροφή μου, αλλά μου προκύπτουν επιπλέον γευματα. Σε ευχαριστώ.
    Δε το ειπα για να σε προσβαλω!!Και κακως το εθεσα ετσι,εννοω οτι και γω οταν τρωω παραπανω cheat day γαρ,την επομενη μερα λυσσαω απ την πεινα.Μου ανοιγει η ορεξη.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία