Θέμα: Female Gym Tips

Σελίδα 620 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 120520570610618619620621622630 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 9.286 έως 9.300 από 9687
  1. 05-07-12 10:15 #9286

    Εγγραφή
    10-06-2012
    Περ.
    Greece
    Μηνύματα
    11
    Προεπιλογή
    Α τελεια καις και με τη ζουμπα οκ!! λαθος συνενόηση!! θα τη συνεχίσω αλλα με κουραζει πολυ και τωρα που εμαθα οτι δεν καιω πολλα την κανω με μιση καρδια!!

    εχεις βαρη σπιτι κ θα το παρεις?καλα πριν το παρεις,σιγουρεψου πρωτα οτι θα το κανεις...αλλωστε ξ εξεταστικη δεν τελειωσε?γιατι δεν ξεκινας στο γυμναστηριο?Αμ δεν τελειωσε η ρουφιάνα η εξεταστική GYM μου !! να τωρα είμαι με 4 ωρες υπνο!! που να προλαβω να ψαξω για γυμναστικη ποσο μαλλον να την κανω!! 15 μερες ακομα εχω και μετα θα κανω οτι μ πεις!!
    Εχω βαρη σπίτι! αμε! κατεβαζα dvd απο το ιντερνετ ή εβλεπα στο youtube! εκανα jilian michaels , και της janete jeckins αλλα μετα απο λιγο ....!τωρα το πηρα αποφαση θα κανω τη γυμναστικη τροπο ζωής! ηδη μποηκε η αεροβικη! απλα τρεμω τα βαρη!!

    1.
    youtube θα πας σε αυτην εδω εδω http://www.youtube.com/watch?v=pzIqI...ature=g-user-c ,ειναι η καλυτερη αλλα κ εδω να προσεχεις σε παραλλαγες γιατι αν εισαι αρχαρια μπορει να σου βγαλει ψιλοπροβληματακια.μην ξεχνας οτι πολλα γινονται για χαρη εντυπωσιασμου

    ΩΡΑΙΟΟΟΟ!!Αν κανω αυτο όπως μπορω για 3 φορες την εβδομαδα οπως μου χεις πει ειμαι οκ? Γυμναζει τα παντα ή πρεπει να ψαξω και αλλα βιντεο της?

    2.Καταρχας υπολογισα στο περιπου οτι πρεπει να παιρνω σε καθε γευμα για το βαρος μου που ειναι 72 κιλα (1,79 υψος) , περιπου 20 γραμμαρια πρωτεινης σε καθε γευμα για 6 γευματα ! ειναι σωστο? αρα παιρνεις συνολο 120 γρ πρωτεινης δηλαδη 1,6 γρ περιπου ανα κιλο σωματικου βαρους...αυτο πως το υπολογισες?..ε καλα εισαι για αρχη...και μην κολλας τοσο στο καθε γευμα αλλα στο συνολο τους... μου λύνεις τα χερια!! γιατι νομιζα οτι πρεπει να ειμαι με μια ζυγαρια συνεχεια!! απο καποιο υπολογισμο στο φορουμ βαση λίπους (που το εβαλα στο περιπου ) και βαρους, τελειως στο περιπου το υπολόγισα!! μηπως πρεπει να παιρνω λιγοτερη!?

    επίσης καθε μερα σχεδον τρωω μοσχαρι γιατι αυτο εχω στην καταψυξη κ μου ερχεται ποιο οικονομικα αφου μου το στελνει ο πατερας απο το χωριο! μηπως εχει πολυ λιπος και πρεπει να το περιορισσω? οχι καλα ειναι... ΤΕΛΕΙΑ με βγαζει απο πολυ κοπο και χρημα!

    3.ποσα γαλακτοκιμικα να τρωω την ημερα! ?(τρωω γιαουρτι 2% ή μερικες φορες 0% , 2-3 την ημερα συνολο 400-600γρ)
    αυτο αστο δεν ειναι για σενα ουτε για μενα ουτε για κανεναν μεσο αθλουμενο,αυτο ισχυει (κ αν) σε αθλητες που κατεβαινουν σε αγωνες,μην σε απασχολουν αυτα
    ... υπερτελεια!! λατρευω το γιαουρτι και του δινω και καταλαβαινει καθε μερα φτανω τα 3 γιαουρτια ανετα!!! πειραζει εαν το τρωω και μετα το μεσημερι που κοβουμε τους υδατανθρακες?Και τα λαχανικα το ιδιο! ξερω οτι κ τα 2 εχουν υδατανθρακες! πειραζει να τα τρωω μετα το μεσημερι?

    ΤΕΛΟΣ
    4.Με τη διατροφη μ τους τελευταιους μηνες εχω ξεχασει ψωμι ρυζι μακαρόνια κτλ !ποτε κ ποσο πρεπει να τρωω απο αυτα?
    5.Το ιδιο και το φρουτακι ! 1 την ημερα μεσα στα 3 πρωτα γευματα! αλλα ποτε ειναι καλη ωρα

    Σε υπερευχαριστώ!!
     

  2. 06-07-12 05:14 #9287
    Προεπιλογή
    Καλημέρα κοριτσια!
    τζίμ! όλα καλά;;;;;;

    να ρωτήσω κ εγώ κάτι που τώρα τελευταία σκέφτομαι.
    μετά το τρέξιμο έχει αρχίσει κ με "τσιμπάει" λίγο το αριστερο γόνατο,
    όχι τίποτα το σοβαρό λίγο κ μετά δεν έχω προβλημα.

    Μήπως να πάρω κάτι προληπτικά για να μην με πιάσει αργότερα ή να το αφήσω;
    We don't need eyes to see, we need vision
     

  3. 06-07-12 08:27 #9288
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Πέγκυ μπορεί και ήδη να το κάνεις αλλα μετά το τρέξιμο οπωσδήποτε πάγο στα γόνατα, ειδικά σε αυτό που σε ενοχλει!
     

  4. 06-07-12 08:55 #9289
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PEGY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα κοριτσια!
    τζίμ! όλα καλά;;;;;;

    να ρωτήσω κ εγώ κάτι που τώρα τελευταία σκέφτομαι.
    μετά το τρέξιμο έχει αρχίσει κ με "τσιμπάει" λίγο το αριστερο γόνατο,
    όχι τίποτα το σοβαρό λίγο κ μετά δεν έχω προβλημα.

    Μήπως να πάρω κάτι προληπτικά για να μην με πιάσει αργότερα ή να το αφήσω;
    Kαλημερα πεγκουλινι!
    Καλα και εγω και ολοιιιι καλα!

    μπορεις να χρησιμοποιησεις μια θερμνατικη πριν το τρεξιμο και μετα παγοθεραπεια οπως εχουμε πει η απλα στα γρηγορα
    biofreeze αλλα σιγουρα ο παγος ειναι μια πιο καλη λυση.

    Παντως αν σε τσιμπαει δεν ειναι κακο να πας για μια εξεταση!
     

  5. 06-07-12 09:06 #9290
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Belle Εμφάνιση μηνυμάτων


    Εχω βαρη σπίτι! αμε! κατεβαζα dvd απο το ιντερνετ ή εβλεπα στο youtube! εκανα jilian michaels , και της janete jeckins αλλα μετα απο λιγο ....!τωρα το πηρα αποφαση θα κανω τη γυμναστικη τροπο ζωής! ηδη μποηκε η αεροβικη! απλα τρεμω τα βαρη!!

    σε ολα συνηθιζουμε και το σωμα χρειαζεται μια προσαρμογη αλλα μετα παιρνεις τον αερα και δυναμωνεις.Δεν υπαρχει λογος να φοβασαι τα βαρη,αυτα να φοβουνται εσενα!



    1.
    ΩΡΑΙΟΟΟΟ!!Αν κανω αυτο όπως μπορω για 3 φορες την εβδομαδα οπως μου χεις πει ειμαι οκ? Γυμναζει τα παντα ή πρεπει να ψαξω και αλλα βιντεο της?

    εγω σου εδωσα ενα βιντεο της τυχαια για να μπορεσεις να δεις το καναλι της,αν ψαξεις μπορεις να βρεις απειρα βιντεακια της απλα προσοχη!



    2. μου λύνεις τα χερια!! γιατι νομιζα οτι πρεπει να ειμαι με μια ζυγαρια συνεχεια!! απο καποιο υπολογισμο στο φορουμ βαση λίπους (που το εβαλα στο περιπου ) και βαρους, τελειως στο περιπου το υπολόγισα!! μηπως πρεπει να παιρνω λιγοτερη!?


    διαβασε κ εδω http://forum.bodybuilding.gr/showthr...83%CE%B1%CF%82.... για να καταλαβεις τι εννοω



    ΤΕΛΕΙΑ με βγαζει απο πολυ κοπο και χρημα!
    εαν διαβασεις το λινκ απο πανω θα δεις οτι μπορεις να τρως οποια τροφη θες απλα να χωραει στο θερμιδικο πλαισιο που εχεις θεσει εσυ.Αυτο δεν σημαινει οτι θα πας στο αλλο ακρο τρωγοντας πιτσες και σουβλακια ολη μερα αλλα δεν χρειαζεται υστερια.

    3. υπερτελεια!! λατρευω το γιαουρτι και του δινω και καταλαβαινει καθε μερα φτανω τα 3 γιαουρτια ανετα!!! πειραζει εαν το τρωω και μετα το μεσημερι που κοβουμε τους υδατανθρακες?Και τα λαχανικα το ιδιο! ξερω οτι κ τα 2 εχουν υδατανθρακες! πειραζει να τα τρωω μετα το μεσημερι?

    θα σε παρακαλουσα να διαβασεις για να παρεις μια ιδεα για το τι γινεται στη διατροφη εδω http://forum.bodybuilding.gr/showthr...BF%CE%BD%CE%BF...

    βλεπω οτι εχεις τις αποψεις που ακουμε στην τηλεοραση κ γενικα λογω της παραπληροφορησης που υπαρχει γι αυτο θα ηθελα να διαβασεις το φορουμ και ειδικα σε αυτα που σου δινω για να καταλαβεις οτι τα πραγματα ειναι πολυ πιο απλα απο οσο νομιζουμε...


    ΤΕΛΟΣ
    4.Με τη διατροφη μ τους τελευταιους μηνες εχω ξεχασει ψωμι ρυζι μακαρόνια κτλ !ποτε κ ποσο πρεπει να τρωω απο αυτα?


    αυτο θα το κανονισεις εσυ οπως προειπα αναλογα τις θερμιδες σου.Σαν συμβουλη σου δινω να επιλεξεις εξυπνες τροφες δηλαδη με λιγες θερμιδες για να μπορεις να τρως μεγαλυτερη ποσοτητα,εκτος κ αν εισαι ατομο που δεν του αρεσει να τρωει οποτε δικη σου η επιλογη.


    5.Το ιδιο και το φρουτακι ! 1 την ημερα μεσα στα 3 πρωτα γευματα! αλλα ποτε ειναι καλη ωρα

    διαβασε το λινκ με τις θερμιδες και τα μακρος...θα σου απαντηθουν πολλες αποριες αμεσα....


    Σε υπερευχαριστώ!!

    anytime!
     

  6. 06-07-12 13:26 #9291
    Το avatar του χρήστη eli_din3

    Εγγραφή
    12-11-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.953
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    ως προβλημα ειναι το μαυρισμενο αλλα εφοσον εσενα δεν σε καιει,παμε παρακατω.
    Απλα εγω οταν βλεπω κατι τετοιο σε ποστ εδω μεσα(δηλαδη ενα τοπικ προς βοηθεια τω κροιτσιων),οφειλω να στο σχολιασω και να σε βοηθησω αλλα εφοσον το ειπες ετσι απλα for the record που λενε,παμε παρακατω.


    υγ.ειπαμε λοιπον ξανα οτι μονο ον τοπικ ερωτησεις κ οχι σχολια γενικα κ αοριστου περιεχομενου κ ας ειναι σε παρενθεση γιατι εγω πιστευα οτι ηθελες απαντηση...


    αυτααααααααααα!παντως αυτο με τα πλευρα δεν ειναι καλο,δειχνει υπερβολη!
    ααααα συννεοηση μπουζουκι εχουμε καλε αυτο σου λεωω.. ως προβλημα το λεω..οχι σχολιο..τι να σχολιασω? τα ρεζιλικια μου??

    ναι μαλλον λογω υπερβολης θα ναι...και γενικα οταν γινεται αυτο μου ποναει ολοκληρο το σωμα..αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι..παρα πολυ περιεργο μου φαινεται :S
     

  7. 06-07-12 15:15 #9292
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eli_din3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ααααα συννεοηση μπουζουκι εχουμε καλε αυτο σου λεωω.. ως προβλημα το λεω..οχι σχολιο..τι να σχολιασω? τα ρεζιλικια μου??

    ναι μαλλον λογω υπερβολης θα ναι...και γενικα οταν γινεται αυτο μου ποναει ολοκληρο το σωμα..αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι..παρα πολυ περιεργο μου φαινεται :S
    δεν ειναι περιεργο,φυσιολογικο ειναι...εαν το στομαχι σου χωραει μια νορμαλ ποσοτητα κ εσυ το ξεσκιζεις,εσυ τι λες?να μην παραπονεθει το σωμα?

    μην το κανετε αυτο...φατε οσο θελετε στο τσιτ αλλα εστω σπαστε το σε πιο πολλα γευματα η οχι ολα μαζι...σιγα σιγα....
     

  8. 06-07-12 15:34 #9293

    Εγγραφή
    10-06-2012
    Περ.
    Greece
    Μηνύματα
    11
    Προεπιλογή
    Οκ Gym μου τα διαβασα ολα αν και τα εχω διαβασει αλλες 3 φορες αλλα καθε φορα μαθαινω κατι!!
    Διαπιστωσα οτι με βαση εναν υπολογισμο θελω με ελαφρια ασκηση 2000 θερμιδες!
    Για γραμμωση πεφτω στις 1728 αλλα επειδη εχω κανει 6 μηνες διατα λεω να το παω στις 1600 γιατι εχω κολλησει! συμφωνεις?

    Διαβασα αυτα με τους 3 τυπους διαιτας και εχω ενα μεγαλο ερωτημα εκει!
    Θελω να δωσω βαση στις πρωτεινες γιατι με ξεπεινανε λιγοτερο στα λιπη και λιγοτερο ακομα στους υδατανθρακες γιατι με κανουν να θελω κιαλους!
    Μεχρι στιγμης ετρωγα 45 Π -40 Λ-15 Υ τα υπολογισα απο αυτα που ετρωγα! αυτο θεωρειτε κετογενης?
    τωρα θελω να αυξησω λιγο υδατανθρακες αλλα με βολευει να μεινει πολυ η πρωτεινη και σε καλο σημειο τα λιπη αρα 45 Π-35 Λ-20 Υ ειναι καλα!?
    χανεις με αυτη την αναλογια?
    ΤΟ μεγαλο ερωτημα ειναι τι αναλογια να ακολουθησω!!

    Αυτα ! σε ευχαριστω για τις πηγες !!
    και το χρονο σου! και παλι!!
     

  9. 06-07-12 16:59 #9294
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stella Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέγκυ μπορεί και ήδη να το κάνεις αλλα μετά το τρέξιμο οπωσδήποτε πάγο στα γόνατα, ειδικά σε αυτό που σε ενοχλει!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλημερα πεγκουλινι!
    Καλα και εγω και ολοιιιι καλα!

    μπορεις να χρησιμοποιησεις μια θερμνατικη πριν το τρεξιμο και μετα παγοθεραπεια οπως εχουμε πει η απλα στα γρηγορα
    biofreeze αλλα σιγουρα ο παγος ειναι μια πιο καλη λυση.

    Παντως αν σε τσιμπαει δεν ειναι κακο να πας για μια εξεταση!
    Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!
    Κατ αρχάς να πώ Στέλλα μου πως για τον μαραθώνιο ακολουθώ το πρόγραμμα απ την ιστοσελίδα της ασικσ που εσύ μου πρότεινες και είναι πράγματι στα μέτρα μου!

    Θα δοκιμάσω τον πάγο αλλά σκεφτόμουν κάτι σε συμπλήρωμα για τις αρθρώσεις
    γιατί νοιώθω οτι δεν "γλιστράνε" κατα κάποιο τρόπο. Με το που τελειώνω το τρέξιμο κ για να πάω σπίτι πρέπει να ανέβω κάτι σκάλες, έκει είναι που με πιάνει λίγο. Μετα δεν με ενοχλεί (αν κ γενικά τα πόδια μου αυτό το διάστημα δεν είναι κ για πολλά πολλά...)

    Δλδ παίρνω μια σακούλα με πάγο κ κατευθείαν πάνω στο γόνατο;
    We don't need eyes to see, we need vision
     

  10. 06-07-12 18:19 #9295
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PEGY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!
    Κατ αρχάς να πώ Στέλλα μου πως για τον μαραθώνιο ακολουθώ το πρόγραμμα απ την ιστοσελίδα της ασικσ που εσύ μου πρότεινες και είναι πράγματι στα μέτρα μου!

    Θα δοκιμάσω τον πάγο αλλά σκεφτόμουν κάτι σε συμπλήρωμα για τις αρθρώσεις
    γιατί νοιώθω οτι δεν "γλιστράνε" κατα κάποιο τρόπο. Με το που τελειώνω το τρέξιμο κ για να πάω σπίτι πρέπει να ανέβω κάτι σκάλες, έκει είναι που με πιάνει λίγο. Μετα δεν με ενοχλεί (αν κ γενικά τα πόδια μου αυτό το διάστημα δεν είναι κ για πολλά πολλά...)

    Δλδ παίρνω μια σακούλα με πάγο κ κατευθείαν πάνω στο γόνατο;
    πεγκυ μου απο συμπηλρωμα θα σε βοηθησει (αν εισαι απο τους/τις τυχερες που βλεπουν διαφορα) η χονροιτνη -γλουκοσαμινη αλλα θελει ενα σεβαστο χρονικο διαστημα για να δουλεψει και σε καλη ποσοτητα,νομιζω ενα 4μηνο με 6μηνο προτεινεται για αρχη.Σε πολλους ομως δεν δουλευει,εγω προσωπικα βλεπω διαφορα σε πονους οταν ΔΕΝ το παιρνω.

    Περα απο αυτο ο παγος ποτε σε αμεση επαφη αλλα πρωτα αφου μπει σε ενα υφασμα(πετσετα ξερω γω )και μετα στο σημειο που πονας για κανενα 10 λεπτο τουλαχιστον για αρχη.

    Θελει καλη προληψη τωρα που καταπονεις πολυ τα ποδια με τον κραδασμο απο τα χλμ τρεξιματος.
    Διατασεις-αποθεραπεια ΒΑΣΙΚΑ.
     

  11. 07-07-12 18:33 #9296
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Belle Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ Gym μου τα διαβασα ολα αν και τα εχω διαβασει αλλες 3 φορες αλλα καθε φορα μαθαινω κατι!!
    Διαπιστωσα οτι με βαση εναν υπολογισμο θελω με ελαφρια ασκηση 2000 θερμιδες!
    Για γραμμωση πεφτω στις 1728 αλλα επειδη εχω κανει 6 μηνες διατα λεω να το παω στις 1600 γιατι εχω κολλησει! συμφωνεις?


    Μην το πας τοσο λεπτομερως δηλαδη ακομη και το 1728.Ειναι καψιμο αυτο κ θα σ εκουρασει αν εισαι στην αρχη,χονδρικα παρτο κ πες θα τρωω 1730 θερμιδες για να χασω...

    Το οτι εχεις κολλησει πως το εννοεις?
    Γενικα προτιμω να κανω αλλαγες στο θεμα προπονηση παρα να ριξω φαγητο απο την αρχη.Σιγουρα βοηθαει αλλα καλυτερα να τρως κ να βασιστεις στην προπονηση σου.Μ ε αλλα λογια αυξησε το αεροβιο σου.



    Διαβασα αυτα με τους 3 τυπους διαιτας και εχω ενα μεγαλο ερωτημα εκει!
    Θελω να δωσω βαση στις πρωτεινες γιατι με ξεπεινανε λιγοτερο στα λιπη και λιγοτερο ακομα στους υδατανθρακες γιατι με κανουν να θελω κιαλους!
    Μεχρι στιγμης ετρωγα 45 Π -40 Λ-15 Υ τα υπολογισα απο αυτα που ετρωγα! αυτο θεωρειτε κετογενης?
    τωρα θελω να αυξησω λιγο υδατανθρακες αλλα με βολευει να μεινει πολυ η πρωτεινη και σε καλο σημειο τα λιπη αρα 45 Π-35 Λ-20 Υ ειναι καλα!?
    χανεις με αυτη την αναλογια?
    ΤΟ μεγαλο ερωτημα ειναι τι αναλογια να ακολουθησω!!

    Αυτα ! σε ευχαριστω για τις πηγες !!
    και το χρονο σου! και παλι!!
    Στο θεμα διατροφης παιξε με 1,5 γρ πρωτεινης ανα κιλο σωματικου βαρους.1γρ πρωτεινης=4 θερμιδες.Υπολογιζεις ποσα σου βγαινουν κ μετα τα υπολοιπα τα μοιραζεις σε υδατανθρακα και λιπαρα οπως θες εσυ.Σε αλλους παρεχεται κορεσμος με περισσοτεροο υδατανθρακα αλλα και λειτουργυν καλυτερα,σε σενα μπορει να ισχυει αυτο με τα λιπαρα.
    Εισαι ακομα στην αρχη για να μπεις σε κετο πιστευω κ δεν υπαρχει λογος.Μαλλον βιαζεσαι λογω καλοκαιριου ε?
    Επιλογη σου το τι θα κανεις απλα σου λεω το βελτιστο στην περιπτωση σου.

    Δωσε εμφαση σε προπονηση,αυτο θα σου κανει την διαφορα.
     

  12. 07-07-12 19:47 #9297

    Εγγραφή
    10-06-2012
    Περ.
    Greece
    Μηνύματα
    11
    Προεπιλογή
    Οχι οχι δεν βιαζομαι αργα και σταθερα θελω να χασω ! απλα τα εχω κανει μανταρα με τη διατροφη και αυτα που εχω διαβασει γιαυτο ρωταω! δεν θελω να κανω κετωση αλλα μαλλον αυτο κανω χωρις να το καταλαβω! τρωω τιγκα πρωτεινη φτανω τα 170 γρ πρωτεινη 70-80 γρ υδατανθρακες και 50 λιπαρα!δεν ξερω καν πως λεγεται αυτο που κανω
    !απλα αυτο που θελω ειναι να τρωω πολυ πρωτεινη γιατι με ξεπειναει και επειδη βλεπω παντου γραμμενο οτι για να καψεις λιπος ιες πολυ πρωτεινη ! μονο που το παρακανω μαλλον!
    γιαυτο σε ρωταω!!

    εχω μπει δυναμικα στη γυμναστικη! το βλεπω οτι χωρις γυμναστικη δεν γινεται τιποτα! απλα ρωταω για τη διατροφη μην κανω βλακειες και παιδευομαι τσαμπα!
    πως κρινεις τις αναλογιες αυτες μηπως ειναι παραλογες?
     

  13. 12-07-12 18:12 #9298
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Belle Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι οχι δεν βιαζομαι αργα και σταθερα θελω να χασω ! απλα τα εχω κανει μανταρα με τη διατροφη και αυτα που εχω διαβασει γιαυτο ρωταω! δεν θελω να κανω κετωση αλλα μαλλον αυτο κανω χωρις να το καταλαβω! τρωω τιγκα πρωτεινη φτανω τα 170 γρ πρωτεινη 70-80 γρ υδατανθρακες και 50 λιπαρα!δεν ξερω καν πως λεγεται αυτο που κανω
    !απλα αυτο που θελω ειναι να τρωω πολυ πρωτεινη γιατι με ξεπειναει και επειδη βλεπω παντου γραμμενο οτι για να καψεις λιπος ιες πολυ πρωτεινη ! μονο που το παρακανω μαλλον!
    γιαυτο σε ρωταω!!

    εχω μπει δυναμικα στη γυμναστικη! το βλεπω οτι χωρις γυμναστικη δεν γινεται τιποτα! απλα ρωταω για τη διατροφη μην κανω βλακειες και παιδευομαι τσαμπα!
    πως κρινεις τις αναλογιες αυτες μηπως ειναι παραλογες?
    μην φοβασαι και προπαπντων μην αγχωνεσαι τοσο με τη διατροφη.Το θεμα ειναι να μην ξεφευγεις συχνα και ετσι βγαινεις πολυ υπερθερμιδικα οποτε και ΔΕΝ ΧΑΝΕΙΣ.Κετωση δεν κανεις με αυτα τα ποσοστα που κανεις οποτε μην σε αγχωνει ουτε αυτο.

    Εγω θα σου προτεινα να αφησεις και την κετωση και γενικα οτι ξεφευγει απο τα φυσιολογικα πλαισια μιας διατροφης.Μην παιζεις ακομα με αλλα στυλ.Τα απλα δουλευουν οπως σου ειπα παραπανω.Τωρα αν θες να δοκιμαστεις ειναι επιλογη σου αλλα η αποψη μου ειναι αυτη.Πιο πολυ μπορει να σε κουρασει μια τερμα πρωτεινικη διατροφη παρα να την κρατησεις για διαστημα αλλα και παλι it's your choice!

    Η γυμναστικη και ιδιαιτερα η σωστη γυμναστικη(να πηγαινεις και να φευγεις νιωθοντας οτι εχεις γυμανσει το σωμα σου) ειναι αυτη που θα σε βοηθησει πολυ.Στη διατροφη ολοι ξεφευγουμε σε λογικα πλαισια πανω κατω αλλα η προπονηση ειναι νομος.

    Αυτο που θα σου συνιστουσα ειναι οποια διατροφη κ αν επιλεξεις ,απλα να σου αρεσει γιατι αν δεν εχεις συνεπεια στον χρονο,ολα ειναι ασκοπα.
     

  14. 13-07-12 11:46 #9299
    Προεπιλογή Αλλαγή προγράμματος!
    Γεια σααααας!!!!!!!!!!!!!!!

    Τι κάνετε???? Μετά από 2 μήνες σχεδόν αλλάζουμε το πρόγραμμά μου... Είμαι 5 κίλα κάτω τώρα (ήμουν 74,5 και τώρα κάτω από 70) και έχω πορωθεί πολύ με το γυμναστήριο!!!!!

    Λοιπόν, το νέο πρόγραμμα πάει έτσι:

    1η μέρα : ΠΟΔΙΑ - ΠΛΑΤΗ

    Προθέρμανση: 10' Διάδρομο

    1. Σούπερ Σετ: α) Εκτάσεις τετρακέφαλων και β) Καθίσματα 4χ12
    2. Κάμψεις μηριαίων δικεφάλων 4χ12
    3. Προσαγωγοί 2χ15
    4. Απαγωγοί 2χ15
    5. Γάμπες στο ένα πόδι 4χ... κάψιμο!

    6. Εμπροσθολαίμιες έλξεις τροχαλίας 4χ15
    7. Οπισθολαίμιες έλξεις τροχαλίας 3χ10
    8. Κωπηλατική με αλτήρα 4χ12
    9. Κωπηλατική στο μηχάνημα 3χ15

    Αποθεραπεία: 15' Ποδήλατο

    Κοιλιακοί: 1. Ροκανίσματα 4χ... 1'
    2. Ρωμαική καρέκλα 4χ... 1'
    3. Άρσεις ποδιών από ξαπλωτή θέση 3χ... κάψιμο!
    Ραχιαίοι: 4χ15

    2η μέρα : ΧΕΡΙΑ

    Προθέρμανση: 20' Διάδρομο σε υψηλή ταχύτητα

    Δικέφαλα
    1. Κάμψεις με μπάρα 4χ12
    2. Κάμψεις με αλτήρες από καθιστή θέση 4χ10
    3. Κάμψεις στο μαξιλάρι στο μηχάνημα 4χ15

    Τρικέφαλα
    4. Πιέσεις τροχαλίας με σχοινί 4χ12
    5. Γαλλικές με αλτήρα πίσω από το κεφάλι (2 χέρια) 4χ12
    6. Kick-backs 3x15
    7. Ανάστροφες πιέσεις τροχαλίας 3χ... κάψιμο!

    Αποθεραπεία, κοιλιακοί και ραχιαίοι το ίδιο!

    3η μέρα: ΣΤΗΘΟΣ - ΩΜΟΙ

    Προθέρμανση: 20' διάδρομο σε υψηλή ταχύτητα

    1. Πιέσεις με αλτήρες 4χ10
    2. Εκτάσεις με αλτήρες 4χ10
    3. Πιέσεις με αλτήρες σε επικληνή πάγκο 4χ10
    4. Εκτάσεις με αλτήρες σε επικληνή πάγκο 4χ10
    5. Πεκ-ντεκ 3χ... κάψιμο!

    6. Πιέσεις με αλτήρες 4χ12
    7. Προτάσεις με αλτήρες 4χ12
    8. Εκτάσεις με αλτήρες (σταυρός) 4χ12
    9. Εκτάσεις με αλτήρες μπρούμυτα σε πάγκο 4χ12

    Αποθεραπεία, κοιλιακοί και ραχιαίοι το ίδιο!

    Τη γνώμη σας θέλω! Χίλια ευχαριστώ! Φιλιάαααααααααααααα
     

  15. 13-07-12 13:22 #9300
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα αποτελεσματα δεν θα ερθουν με κανενα μαγικο ραβδακι αλλα μονο με δουλεια ,επιμονη κ συνεπεια στον χρονο.
    Εαν βαριεσαι να ασχοληθεις με τον εαυτο σου,τοτε πρεπει να κατσεις και να το ξανασκεφτεις καλυτερα τι θες να κανεις.

    Ολα φτιαχνονται και διορθωνονται και βελτιωνονται αρκει να το θες και να εχεις ορεξη αλλιως θα μεινεις εκει που εισαι και γιατι οχι να πας και σε χειροτερη κατασταση με την παροδο του χρονου.

    υγ εδω μεσα γραφουμε τα προβληματα μας σχετικα με τον χωρο του fitness, οχι τον πονο μας...
    καλα βρε κοριτσι μου χιουμορ εκανα !!δε χρειαζοταν να μου την πεις !!δε μπηκα εδω μεσα για να μου πεις οτι βαριεμαι να ασχοληθω με τον εαυτο μου!!ουτε για να με κρινεις εσυ οκ??μιλα καλητερα!!η σωστη προταση ειναι προσπαθησε να κανεις την αρχη δε ειμαι απο τα 15 μεσα στα γυμναστηρια οπως εισαι εσυ που το θεωρεις τοσο ευκολο
    ΚΑΛΛΙΑ Ι.
     

Σελίδα 620 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 120520570610618619620621622630 ... ΤελευταίαΤελευταία