Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 32
  1. 30-11-10 21:40 #16
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dhmhtrhs Εμφάνιση μηνυμάτων
    και εγω το εχω διαβασει αυτο παντως αλλα δεν νομιζω να ισχυει..πιστευω οτι μιλαμε για πιο μεγαλες ποσοτητες..
    ναι,εχει να κανει με τις ποσοτητες..υπο κανονικες συνθηκες δεν θα υπαρχει προβλημα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 30-11-10 21:51 #17
    Προεπιλογή
    Τωρα που το λετε και εγω το ειχα διαβασει, αλλα οντως νομιζω μιλουσε για 4πλασιες ποσοτητες και βαλε!

    Ε λογικο ειναι ρε παιδια.. Εδω με το νερο μπορεις να πεθανεις..

    25γρ ειναι κανονικη ποσοτητα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 30-11-10 22:37 #18
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deluxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τωρα που το λετε και εγω το ειχα διαβασει, αλλα οντως νομιζω μιλουσε για 4πλασιες ποσοτητες και βαλε!

    Ε λογικο ειναι ρε παιδια.. Εδω με το νερο μπορεις να πεθανεις..

    25γρ ειναι κανονικη ποσοτητα.
    xaaxaxaxaxax.....οκ!!!εγω παντως ειμαι σιγουροτατος για αυτο π ειχα διαβασει..και οχι μονο μια φορα...2-3 φορες το ειχε παρει το ματι μ....15+γρ συνεχομενα για 3-4 βδομαδες!!!

    τεσπα...δεν αφορα τη δικια μου τεστο...η δικια σου 8α ειναι
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-11-10 23:30 #19
    Προεπιλογή
    Τι να σου πω. Εγω ξερω οτι οι φυτικες ινες μονο καλο κανουν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-11-10 23:56 #20
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deluxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να σου πω. Εγω ξερω οτι οι φυτικες ινες μονο καλο κανουν.
    μπααα...κανουν και αλλα αρνητικα...πχ.μειωνουν την απορροφηση καποιων ιχνοστοχειων-μεταλλων οπως το ασβεστιο....εχει κ αλλα αλλα δε τα θυμαμαι...αμα το ψαξεις θα βρεις!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 01-12-10 00:11 #21
    Προεπιλογή
    Επειδη εχω ψαξει, για αυτο το λεω. Κανει πολλα καλα. Αυτα που λες ειναι αμελητεα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 01-12-10 01:19 #22
    Το avatar του χρήστη Mitsen

    Εγγραφή
    02-04-2010
    Περ.
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.293
    Προεπιλογή
    Aλλο ένα άχρηστο προϊόν, απλά για να λες ότι παίρνεις συμπλήρωμα...
    Where the mind goes, the body follows...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 28-11-12 01:12 #23
    Προεπιλογή
    Συνημμένο Αρχείο 57896


    Αυτο που λεει ο κομπρα το ξερει κανεις? Το rda για ινα ειναι 25-30 νομιζω. 100gr βρωμη που δεν ειναι και τοσα πολλα..εχουν 9γρ.

    Δηλαδη το να μαζεψεις 15+ ειναι πολυ ευκολο, ειδικα αμα δε τρως βρωμη μονο μια φορα τη μερα..

    Και θα ειναι σε βαθος χρονου, γιατι πιστευω ολοι εχουμε καποια πραγματα που δε βγαινουν απ τη διατροφη μας.

    Το συμπληρωμα εγω το βρισκω καλο για οσους δε μπορουν να πανε συχνα τουαλετα ή για οποιοδηποτε λογο θες πιο πολυ ινα. Και απο λεφτα και οκ μαρκα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 03-11-13 23:24 #24
    Προεπιλογή
    παιδια εγω θα ηθελα να ρωτησω το εξεις για να μην ανοιγω νεο post. αν πχ φαμε ενα σαντουιτς με ασπρη μπακετα αντι για μαυρη επειδη δεν βρηκαμε μαυρη και παρουμε 5-10γρ φυτικες ινες απο αυτο το συμπληρωμα,τοτε δεν ειναι το ιδιο πραγμα? γιατι ο Γ.Δ. και τις ασπρης και της μαυρης ειναι ακριβως ο ιδιος. η μονη διαφορα ειναι οτι η ασπρη δεν εχει φυτικες ινες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη paposgsxr : 03-11-13 στις 23:27
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 03-11-13 23:40 #25
    Banned
    Εγγραφή
    20-03-2013
    Μηνύματα
    731
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο paposgsxr Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια εγω θα ηθελα να ρωτησω το εξεις για να μην ανοιγω νεο post. αν πχ φαμε ενα σαντουιτς με ασπρη μπακετα αντι για μαυρη επειδη δεν βρηκαμε μαυρη και παρουμε 5-10γρ φυτικες ινες απο αυτο το συμπληρωμα,τοτε δεν ειναι το ιδιο πραγμα? γιατι ο Γ.Δ. και τις ασπρης και της μαυρης ειναι ακριβως ο ιδιος. η μονη διαφορα ειναι οτι η ασπρη δεν εχει φυτικες ινες
    Αν τρως δημητριακα, βρωμη και μαυρο ψωμι καθημερινα για πρωινο εισαι οκ δεν το χρειαζεσαι...Σας εχουνε κανει η εταιρειες συμπληρωματων και αγοραζεται καθε ειδος βλακια που βγαζουνε.....Μην χαλατε τα λεφτα σας σε π@π@ριες,,,,,Διαβαστε πρωτα για αυτο το συμπληρωμα ψαχτειτε στο ιντερνετ βρισκεις τα παντα για τετοιου ειδους πληροφοριες...Ειναι ενα απο τα πιο αχρηστα συμπληρωματα που κυκλοφορουν κατα την γνωμη μου,αυτο που σου προσφερη το βρισκεις πολυ ευκολα στις περισσοτερες τροφες...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη totis : 03-11-13 στις 23:43
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 03-11-13 23:47 #26
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    στο τελος της ημερας αν δεις οτι δεν συμπληρωνεις φυτικες ινες τοτε βαζεις 1-1.5 σκουπ αναλογως ποσο χρειαζεσαι. Εγω οπως το αγορασα ετσι το αφησα , σπανια το εχω χρησιμοποιησει. θα το κατεβασω κατω να το τελειωσω σιγα σιγα
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 04-11-13 07:44 #27
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο totis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν τρως δημητριακα, βρωμη και μαυρο ψωμι καθημερινα για πρωινο εισαι οκ δεν το χρειαζεσαι...Σας εχουνε κανει η εταιρειες συμπληρωματων και αγοραζεται καθε ειδος βλακια που βγαζουνε.....Μην χαλατε τα λεφτα σας σε π@π@ριες,,,,,Διαβαστε πρωτα για αυτο το συμπληρωμα ψαχτειτε στο ιντερνετ βρισκεις τα παντα για τετοιου ειδους πληροφοριες...Ειναι ενα απο τα πιο αχρηστα συμπληρωματα που κυκλοφορουν κατα την γνωμη μου,αυτο που σου προσφερη το βρισκεις πολυ ευκολα στις περισσοτερες τροφες...
    Εγώ σου είπα για ένα συγκεκριμένο γεύμα τις ημέρας και οχι για όλη την ημέρα που μου αναφέρεις εσύ(δημητριακά,βρώμη κλπ). Όλοι ξέρουμε ότι οι φυτικές ίνες ελέγχουν το σάκχαρο στο αίμα και δεν αφήνουν τον υδατάνθρακα να μετατραπεί απότομα σε γλυκογονο,αλλά σταδιακά,πράγμα που με το λευκό αλεύρι δεν γίνεται να επιτευχθεί αυτό γιατί πολύ απλά δεν έχει φυτικές ίνες για να το "φρενάρει"! Αυτή ήταν η ερώτηση μου...μόνο. Για το συγκεκριμένο γεύμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 04-11-13 13:49 #28
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο paposgsxr Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια εγω θα ηθελα να ρωτησω το εξεις για να μην ανοιγω νεο post. αν πχ φαμε ενα σαντουιτς με ασπρη μπακετα αντι για μαυρη επειδη δεν βρηκαμε μαυρη και παρουμε 5-10γρ φυτικες ινες απο αυτο το συμπληρωμα,τοτε δεν ειναι το ιδιο πραγμα? γιατι ο Γ.Δ. και τις ασπρης και της μαυρης ειναι ακριβως ο ιδιος. η μονη διαφορα ειναι οτι η ασπρη δεν εχει φυτικες ινες
    Πως θα πάρεις 5-10 γρ φυτικές ίνες από ένα σάντουιτς με άσπρο ψωμί; Δεν γίνεται, το μαύρο ψωμί είναι πολύ πλουσιότερο στο θέμα αυτό.

    BTW, ο Γ.Δ. για μένα είναι δευτερεύον θέμα. Οι φυτικές ίνες είναι κάτι βασικότατο για το έντερό μας και πολύς κόσμος έχει ανεπάρκεια με αποτέλεσμα χρόνια κακή λειτουργία του γαστρεντερικού συστήματος.
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 04-11-13 14:29 #29
    Banned
    Εγγραφή
    20-03-2013
    Μηνύματα
    731
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο paposgsxr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ σου είπα για ένα συγκεκριμένο γεύμα τις ημέρας και οχι για όλη την ημέρα που μου αναφέρεις εσύ(δημητριακά,βρώμη κλπ). Όλοι ξέρουμε ότι οι φυτικές ίνες ελέγχουν το σάκχαρο στο αίμα και δεν αφήνουν τον υδατάνθρακα να μετατραπεί απότομα σε γλυκογονο,αλλά σταδιακά,πράγμα που με το λευκό αλεύρι δεν γίνεται να επιτευχθεί αυτό γιατί πολύ απλά δεν έχει φυτικές ίνες για να το "φρενάρει"! Αυτή ήταν η ερώτηση μου...μόνο. Για το συγκεκριμένο γεύμα
    Φιλε σε καταλαβα πολυ καλα απο το πρωτο ποστ που εκανες για αυτο και απαντησα ετσι.......Εμενα απλα μου αρεσει να στηριζομαι στην διατροφη μου για αυτο και ημουνα αρνητικος,ενω εσυ θελεις να βασιστεις σε συμπληρωμα για κατι το οποιο το βρισκεις πολυ ευκολα στις τροφες που τρωμε....οσο για το ψωμι που ειπες το βρηκα υπερβολικο με μια δυο φορες αν δεν καταφερεις να φας μαυρο και φας ασπρο δεν θα παθεις και κατι....Απο την αλλη αν δεν σου αρεσει το μαυρο ψωμι,εχουνε βγει ασπρα ψωμια με την βιολογικη αξια του μαυρου......
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 04-11-13 16:00 #30
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο totis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε σε καταλαβα πολυ καλα απο το πρωτο ποστ που εκανες για αυτο και απαντησα ετσι.......Εμενα απλα μου αρεσει να στηριζομαι στην διατροφη μου για αυτο και ημουνα αρνητικος,ενω εσυ θελεις να βασιστεις σε συμπληρωμα για κατι το οποιο το βρισκεις πολυ ευκολα στις τροφες που τρωμε....οσο για το ψωμι που ειπες το βρηκα υπερβολικο με μια δυο φορες αν δεν καταφερεις να φας μαυρο και φας ασπρο δεν θα παθεις και κατι....Απο την αλλη αν δεν σου αρεσει το μαυρο ψωμι,εχουνε βγει ασπρα ψωμια με την βιολογικη αξια του μαυρου......
    Με κατάλαβες απόλυτος! Μιλούσα για αυτή την 1-2 φορές που δεν θα είχα την πολυτέλεια να φάω μαύρη μπακετα.η διατροφή μου είναι αρκετά καλή θα έλεγα και προσέχω τα πάντα! Σ'ευχαριστώ για την απάντηση σου
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία