Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 43
  1. 20-08-11 09:38 #1
    Το avatar του χρήστη elena87

    Εγγραφή
    18-08-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    32
    Προεπιλογή προβλημα κατακρατησης
    Γεια σε όλους.Ήθελα κάποια γνώμη για το πώς θα μπορούσα να ξεφορτωθώ την κατακράτηση σε όλο το σώμα.γυμνάζομαι 5 φορές τη βδομάδα με βάρη,κάνω και αερόβιο,έχω κόψει το αλάτι αλλα και πάλι θέλω να φύγει για να ''στεγνώσω''.Δε θα ήθελα κάτι σε διουριτικό.Τελικά υπάρχει κάτι η απλα πολυ νερο και κάλιο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 20-08-11 09:50 #2
    Το avatar του χρήστη Antonis Giannoulis

    Εγγραφή
    23-04-2009
    Περ.
    ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    356
    Προεπιλογή
    ΔΙΑΙΤΑ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 20-08-11 09:54 #3
    Το avatar του χρήστη elena87

    Εγγραφή
    18-08-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    32
    Προεπιλογή
    Διαιτα η διατροφη?Γιατι κανω καλή διατροφή με εξαίρεση μια φορά τη βδομάδα μετράω θερμίδες και μετράω πρωτείνη και υδατάνθρακα σε κάθε γεύμα, ενώ έχω μειώσει στο ελάχιστο τα λιπαρά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-08-11 10:39 #4
    Προεπιλογή
    καλημερα Ελενα.
    θελεις να μου πεις λιγο την διατροφη σου, για να καταλαβω τι ειναι αυτο που δεν σε στεγνωνει...???
    αν δεν μπορεις, να σου γραψω 3-4 εγω και βλεπεις....
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 20-08-11 10:41 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Antonis Giannoulis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΔΙΑΙΤΑ...
    μην μπερδευουμε την διατροφη με την διαιτα...
    η διαιτα δεν κανει καλο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 20-08-11 13:47 #6
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    καποιος πολυ παλιος κ εμπειρος στο ειδος μ ειπε...στις 6 βδομαδες θα καθεσαι 4 μερες.τη πρωτη μερα πινε οσο νερο πινεις συνηθως.τη 2η 1μισι λιτρο νερο.τη 3η 1 και τη 4η μισο.τη 5η μερα θα σαι κομματια.εγω τον εμπιστευομαι γιατι εχει κατεβασει ατομα π πηραν πρωτια.κ ειναι κ κρητης στη NABBA...
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 20-08-11 13:50 #7
    Προεπιλογή
    Mισό λίτρο νερό; Πλάκα κάνουμε τώρα; Για να πέσει κάτω από την αφυδάτωση; Αν το έκανα εγώ αυτό θα με έσερναν στα νοσοκομεία.
    Men must live and create. Live to the point of tears.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 20-08-11 13:52 #8
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο the_trooper Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mισό λίτρο νερό; Πλάκα κάνουμε τώρα; Για να πέσει κάτω από την αφυδάτωση; Αν το έκανα εγώ αυτό θα με έσερναν στα νοσοκομεία.
    για μια μερα δε παθαινεις τιποτα πινω 2μισι με 3 λιτρα για τη πλακα τη μερα κ το κανα αυτο το πειραμα.σε εμενα δουλεψε παντως.
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 20-08-11 13:52 #9
    Το avatar του χρήστη sadistic

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Νew zealand/auckland
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tolis93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καποιος πολυ παλιος κ εμπειρος στο ειδος μ ειπε...στις 6 βδομαδες θα καθεσαι 4 μερες.τη πρωτη μερα πινε οσο νερο πινεις συνηθως.τη 2η 1μισι λιτρο νερο.τη 3η 1 και τη 4η μισο.τη 5η μερα θα σαι κομματια.
    δεν το καταλαβα.μπορεις να το εξηγησεις...λιγο καλυτερα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 20-08-11 13:54 #10
    Το avatar του χρήστη elena87

    Εγγραφή
    18-08-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    32
    Προεπιλογή
    Ρε παιδια πως θα φύγει η κατακράτηση αν δεν πίνεις αρκετό νερο για να αποβάλλεις και υγρα?Με την αφυδάτωση φεύγει η κατακράτηση υγρων?Εδω αλλοι παίρνουν διουρητικα.Τι λες?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 20-08-11 13:54 #11
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sadistic Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν το καταλαβα.μπορεις να το εξηγησεις...λιγο καλυτερα.
    δηλαδη 4 μερες δν κανεις γυμναστικη ξεκουραζεσαι.τη πρωτη μερα ξεκουρασης πινεις οσο νερο πινεις καθημερινα.2 λιτρα 4 5 οσα πινεις.τη 2η πινεις εναμισι λιτρο.τη τριτη πινεις 1 κ τη τεταρτη μισο λιτρο.ε τη 5η μερα εχεις γινει φλουδα
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 20-08-11 13:57 #12
    Προεπιλογή
    Προσοχη με την αφυδατωση γιατι εισαι και κοπελα και δε ξερεις πως θα ανταποκριθει το σωμα σου, ειναι κριμα να κανεις ραγαδες τοσο μικρή.
    Αυτό που λες tolis προσωρινο δεν ειναι ;;; Γιατι αμα ξαναπιει νερο θα ξαναθολωσει φανταζομαι ...
    First comes smiles. Then comes lies. Last is gunfire.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 20-08-11 13:58 #13
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kagias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσοχη με την αφυδατωση γιατι εισαι και κοπελα και δε ξερεις πως θα ανταποκριθει το σωμα σου, ειναι κριμα να κανεις ραγαδες τοσο μικρή.
    Αυτό που λες tolis προσωρινο δεν ειναι ;;; Γιατι αμα ξαναπιει νερο θα ξαναθολωσει φανταζομαι ...
    ε ναι ρ παιδια κραταει καμια βδομαδα το κοψιμο π κανει κ εννοειται το κανεις μια φορα στις 6 βδομαδες.μετα παει κ ποσο νερο κραταει το σωμα μας...
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 20-08-11 13:58 #14
    Προεπιλογή
    εγώ θα σου πρωτινά πέρα από αντιοξειδωτικα σε τρόφιμα χτύπα και καφέ-πρασινο τσαγακι να δεις τι γινεται.σε μένα δούλεψε παντός το πράσινο τσαγακι με την διατροφή που κάνω
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 20-08-11 14:00 #15

    Εγγραφή
    17-09-2010
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο elena87 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σε όλους.Ήθελα κάποια γνώμη για το πώς θα μπορούσα να ξεφορτωθώ την κατακράτηση σε όλο το σώμα.γυμνάζομαι 5 φορές τη βδομάδα με βάρη,κάνω και αερόβιο,έχω κόψει το αλάτι αλλα και πάλι θέλω να φύγει για να ''στεγνώσω''.Δε θα ήθελα κάτι σε διουριτικό.Τελικά υπάρχει κάτι η απλα πολυ νερο και κάλιο?
    Κοιταξε, εφ'οσον κανεις βαρη και αεροβια, λιγο δυσκολο να μη γινεται κατακρατηση, μπορεις να τη μειωσεις με το να μη τρως πολυ αλατι και με το να πινεις αρκετο νερο αλλα και παλι καποια κατακρατηση θα γινεται.
    Τωρα αμα θελεις για καποιο συγκεκριμενο λογο/περισταση να στεγνωσεις τελειως οτι ειπε ο Τολης πιο πανω.. Αν και πιστευω οτι δεν ειναι το καλυτερο απο αποψη υγειας..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία