Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 69
  1. 25-07-11 22:04 #16
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Αν θες δυναμη παιξε με μπαρες,ασε τους αλτηρες στην ακρη..
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 25-07-11 22:06 #17
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θες δυναμη παιξε με μπαρες,ασε τους αλτηρες στην ακρη..
    Γεια σου ρε Eddie Quadzilla!

    Μαλλον εχεις δικιο σε αυτο, αλλα ειναι απολυτο, δηλαδη κανονας?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 25-07-11 22:13 #18
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MusclesOfShadow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σου ρε Eddie Quadzilla!

    Μαλλον εχεις δικιο σε αυτο, αλλα ειναι απολυτο, δηλαδη κανονας?


    Τι να σου πω,εγω με τη λογικη παω..αυτη την εντυπωση εχω.

    Καταρχην για να αυξησεις τον παγκο σου πρωτα θα σαι σιγουρος οτι οι υπολοιπες μυικες ομαδες που παιρνουν μερος δεν ειναι πισω απο αποψη δυναμης.Δλδ πρεπει να εχεις δυνατες στρατιωτικες,δυνατες πιεσεις παγκου με κλειστη λαβη δλδ γερους ωμους και τρικεφαλα.Με το να πλακωνεσαι συνεχεια στο στηθος και στον παγκο (μονο) δε νομιζω να καταφερεις και πολλα πραγματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 25-07-11 23:24 #19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων


    Τι να σου πω,εγω με τη λογικη παω..αυτη την εντυπωση εχω.

    Καταρχην για να αυξησεις τον παγκο σου πρωτα θα σαι σιγουρος οτι οι υπολοιπες μυικες ομαδες που παιρνουν μερος δεν ειναι πισω απο αποψη δυναμης.Δλδ πρεπει να εχεις δυνατες στρατιωτικες,δυνατες πιεσεις παγκου με κλειστη λαβη δλδ γερους ωμους και τρικεφαλα.Με το να πλακωνεσαι συνεχεια στο στηθος και στον παγκο (μονο) δε νομιζω να καταφερεις και πολλα πραγματα.
    ευχαριστω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 25-07-11 23:40 #20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο andreas3567 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εκφραζοντας προσωπικη αποψη και μιλωντας για μενα μου ταιριαζουν καλυτερα οι πιεσεις αλτηρων.νιωθω τη μεγαλυτερη πιεση να ασκειται στο στηθος χωρις να επιβαρυνονται αλλες μυικες ομαδες οπως οι ωμοι που νιωθω οτι εμπλεκονται περισσοτερο με πιεσεις παγκου....περιμενω τις αποψεις και τα σχολια σας.....
    Εχεις δίκαιο.Το στήθος που λέμε,στη πραγματικότητα είναι τα επιστήθια.Δεν είναι ένα,είναι δυο.Οι πιέσεις πάγκου με αλτήρες εξαναγκάσουν το κάθε επιστήθιο να δουλέψει μόνο του,ενώ με τη μπάρα "κλέβουμε" κάπως, γι αυτό με τη μπάρα σηκώνουμε πιο πολλά κιλά απ ότι με τους αλτήρες_
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 25-07-11 23:49 #21
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Timoleon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχεις δίκαιο.Το στήθος που λέμε,στη πραγματικότητα είναι τα επιστήθια.Δεν είναι ένα,είναι δυο.Οι πιέσεις πάγκου με αλτήρες εξαναγκάσουν το κάθε επιστήθιο να δουλέψει μόνο του,ενώ με τη μπάρα "κλέβουμε" κάπως, γι αυτό με τη μπάρα σηκώνουμε πιο πολλά κιλά απ ότι με τους αλτήρες_
    Aρα με τη δικη σου λογικη μπορεις να ανεβασεις και παλι κιλα στις πιεσεις με αλτηρες, οπως θα εκανες με καθε αλλο σωματικο μερος που "δεν κλεβεις" οπως κωπηλατικη με αλτηρα, σωστα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 25-07-11 23:50 #22
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Timoleon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχεις δίκαιο.Το στήθος που λέμε,στη πραγματικότητα είναι τα επιστήθια.Δεν είναι ένα,είναι δυο.Οι πιέσεις πάγκου με αλτήρες εξαναγκάσουν το κάθε επιστήθιο να δουλέψει μόνο του,ενώ με τη μπάρα "κλέβουμε" κάπως, γι αυτό με τη μπάρα σηκώνουμε πιο πολλά κιλά απ ότι με τους αλτήρες_
    Σωστα,αλλα μη ξεχναμε οτι παιζει και μεγαλο ρολο η ισορροπια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 25-07-11 23:54 #23
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστα,αλλα μη ξεχναμε οτι παιζει και μεγαλο ρολο η ισορροπια.
    ναι, ειναι και αυτο που πρεπει να λαμβανουμε υπ'οψιν!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 25-07-11 23:56 #24
    Προεπιλογή
    για εμενα η πιεσεις αλτηρων ειναι καλυτερες με πιανει πολυ καλυτερα απο οτι ο παγκος
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 25-07-11 23:59 #25
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο della Εμφάνιση μηνυμάτων
    για εμενα η πιεσεις αλτηρων ειναι καλυτερες με πιανει πολυ καλυτερα απο οτι ο παγκος
    oοχι οχι παιδια αυτο το θεμα αναλυθηκε παραπανω, σαφως και εχεις δικιο, απλα τωρα συζηταμε αν οι πιεσεις αλτηρων ειναι ιδανικες για αυξηση της δυναμης, οπως οι πιεσεις παγκου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 26-07-11 00:02 #26
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MusclesOfShadow Εμφάνιση μηνυμάτων
    oοχι οχι παιδια αυτο το θεμα αναλυθηκε παραπανω, σαφως και εχεις δικιο, απλα τωρα συζηταμε αν οι πιεσεις αλτηρων ειναι ιδανικες για αυξηση της δυναμης, οπως οι πιεσεις παγκου.
    Kαι αυτο το αναλυσαμε..θες να δυναμωσεις δικεφαλα,θα κανεις με μπαρα ορθιος,θες να δυναμωσεις τρικεφαλα θα κανεις πιεσεις με κλειστη λαβη κλπ κλπ..οσο το δυνατον βασικες ασκησεις που σου επιτρεπουν πολλα κιλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 26-07-11 00:07 #27
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαι αυτο το αναλυσαμε..θες να δυναμωσεις δικεφαλα,θα κανεις με μπαρα ορθιος,θες να δυναμωσεις τρικεφαλα θα κανεις πιεσεις με κλειστη λαβη κλπ κλπ..οσο το δυνατον βασικες ασκησεις που σου επιτρεπουν πολλα κιλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 26-07-11 00:14 #28
    Προεπιλογή
    λοιπον...εγω προσωπικα βλεπω και τις 2 εκδοχες.

    συμφωνα με τη λογικη τη δικη μου θα πω ενα επαναστατικο ναι στους αλτηρες για ενα σημαντικο παραγοντα π κ εσεις αναφερατε:την ισορροπια.με τους αλτηρες ουσιαστικα εξασκεις και την ισορροπια,η οποια αποτελει κρισημο στοιχειο της δυναμης...σκεφτειτε και αυτο . ενας τυπος π κανει 50/50(οριακα) αλτηρες παγκο μπορει με μεγαλη ευκολια να κανει 100 κιλα με μπαρα (και περισσοτερα)..ενας ομως π κανει 100 κιλα παγκο (οριακα)δν θα μπορει με τπτ να κανει 50/50 με αλτηρες στον παγκο..

    απ την αλλη πλευρα , σιγουρα στον παγκο με μπαρα φορτωνουμε πιο ευκολα πιο πολλα κιλα απ οτι με αλτηρες κατι που αυτοματως δινει ενα μεγαλο +1 ,γτ οταν μιλαμε για δυναμη εννοουμε ΚΥΡΙΩΣ περισσοτερα κιλα.

    συμπερασματικα θα ελεγα οτι και τα δυο εχουν τα θετικα αλλα ισως για λιγο να προηγειται η μπαρα (για δυναμη).
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 26-07-11 00:17 #29
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο loukiss Εμφάνιση μηνυμάτων
    λοιπον...εγω προσωπικα βλεπω και τις 2 εκδοχες.

    συμφωνα με τη λογικη τη δικη μου θα πω ενα επαναστατικο ναι στους αλτηρες για ενα σημαντικο παραγοντα π κ εσεις αναφερατε:την ισορροπια.με τους αλτηρες ουσιαστικα εξασκεις και την ισορροπια,η οποια αποτελει κρισημο στοιχειο της δυναμης...σκεφτειτε και αυτο . ενας τυπος π κανει 50/50(οριακα) αλτηρες παγκο μπορει με μεγαλη ευκολια να κανει 100 κιλα με μπαρα (και περισσοτερα)..ενας ομως π κανει 100 κιλα παγκο (οριακα)δν θα μπορει με τπτ να κανει 50/50 με αλτηρες στον παγκο..
    απ την αλλη πλευρα , σιγουρα στον παγκο με μπαρα φορτωνουμε πιο ευκολα πιο πολλα κιλα απ οτι με αλτηρες κατι που αυτοματως δινει ενα μεγαλο +1 ,γτ οταν μιλαμε για δυναμη εννοουμε ΚΥΡΙΩΣ περισσοτερα κιλα.

    συμπερασματικα θα ελεγα οτι και τα δυο εχουν τα θετικα αλλα ισως για λιγο να προηγειται η μπαρα (για δυναμη).
    Aυτο μαρεσε πολυ! κατι τετοιο περιμενα!
    Η ερωτηση μου: γιατι νιωθω ομως πιο δυνατος στα ελευθερα βαρη (πιεσεις με ακτηρες) αντι στο μηχανημα πιεσεων?
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 26-07-11 00:28 #30
    Προεπιλογή
    Γιατι στο μηχανημα των πιεσεων η κινηση ειναι σετ. Στημενο παιχνιδι στην ποδοσφαιρικη . Οτι και να κανεις το μηχανημα θα διαγραψει την προδιαγεγραμμενη τροχια του. Στα ελευθερα αναλογα με το πως θα σπρωξεις και την ισορροπια που θα κρατησεις σε καθε επαναληψη η τροχια της μπαρας θα διαφοροποιηθει. + οτι δουλευεις περισσοτερο καποιες ομαδες σταθεροποιητες οπως κοιλιακους, ραχιαιους κλπ πολυ περισσοτερο λογω της αναγκης επιτευξης ισορροπιας. Διορθωστε με εαν κανω λαθος αλλα καπου εχει παρει το ματι μου οτι οι ελευθερες πιεσεις ειναι πολαρθρικες.
    First comes smiles. Then comes lies. Last is gunfire.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία