Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 70
  1. 02-11-11 02:04 #1
    Προεπιλογή Πως να απαλαχθώ από αυτόν τον ζελέ;
    Καλησπέρα σας παιδιά και καλοσορίζω την κοινότητα.
    Να συστηθούμε, Κώστας λέγομαι και είμαι 21 χρονών.

    Πως μπορώ να διώξω αυτό το πράμα από πάνω μου; Ναι αυτό το ζελέ, στην κοιλιά, αυτό που λένε οι γυναίκες οτι τους αρέσει, που όταν περπατάω κουνιέται και φαίνεται μια αηδία;

    Έχω μήνες τώρα που γυμνάζομαι αρκετά σκληρά και δε λέει να φύγει!

    Βέβαια η γυμναστική μου είναι στην δουλειά μου...
    Δουλεύω στην οικοδομή και κάθε μέρα για 6-7 ώρες δεν σταματάω να τρέχω και να κουβαλάω.

    Όταν ξεκίνησα να δουλεύω είχα ένα γενικώς αηδιαστικό σώμα. Μετά από 5 μήνες που δουλεύω εκεί, μπορώ να πω πως έχει γραμμώσει αισθητά.

    ΑΛΛΑ Ο ΖΕΛΕΣ ΔΕ ΦΕΥΓΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.

    Να σας πω τι φταίει; Ξέρω την απάντηση.
    Φταίει η διατροφή μου. Τρώω πολύ, ιδιέταιρα μετά την δουλειά που είμαι κομμάτια.
    Και για να μην πείτε ότι δεν το χω δοκιμάσει, έκοψα για λίγο το πολύ φαί και στην δουλειά σερνόμουν.

    Και λέω, ας τρώω καλύτερα καλά, παρά να πέσω να σωριαστώ.

    Και ερωτώ:
    Υπάρχει άλλος τρόπος εκτός από καλή διατροφή να φύγει αυτό το πράμα;

    Κάποιοι φίλοι μου που δεν κουνιούνται από το pc και τρώνε τον αγλαίωρα, δεν έχουν ζελέδια. Και αυτό μου προξενεί το ενδιαφέρον.

    Να σας πω επίσης πως μικρός ήμουν παχύσαρκος, 13 χρονών παιδί ήμουν και 80 κιλά... Στα 16 μου είχα φτάσει 94 και εκεί έβαλα ΣΤΟΠ.
    Αδυνάτισα το 2008. Όχι σωστά όμως, απλώς έφυγαν τα πολλά πολλά. Και για αυτό έμεινε το ζελέ.

    Σήμερα έχω φτάσει 180 μπόι, και 80 κιλά. Αλλά με τον ζελέ.
    Τι κάνουμε;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-11-11 02:21 #2
    Το avatar του χρήστη Lucif3r

    Εγγραφή
    06-07-2011
    Περ.
    Αthens
    Μηνύματα
    325
    Προεπιλογή
    Οταν λεμε καλη διατροφη δεν εννοουμε να μην τρως..ισα ισα, απλα να τρως σωστα..
    Επισης αυτο που λες οτι τρως μια και καλη μετα τη δουλεια ειναι κακο..Πρεπει να τρως ενδιαμεσα
    --
    Τωρα η δουλεια σου, που λες οτι δε σταματας να τρεχεις κλπ σε βοηθαει..
    "Every workout is one step closer to your goal"
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-11-11 04:41 #3
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lucif3r Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν λεμε καλη διατροφη δεν εννοουμε να μην τρως..ισα ισα, απλα να τρως σωστα..
    Επισης αυτο που λες οτι τρως μια και καλη μετα τη δουλεια ειναι κακο..Πρεπει να τρως ενδιαμεσα
    --
    Τωρα η δουλεια σου, που λες οτι δε σταματας να τρεχεις κλπ σε βοηθαει..
    σου εσβησα το quote... δεν εχει νοημα να κανεις quote ενα τεραστιο μηνυμα για να απντησεις 3 σειρες.... απλα κουραζετε ο αναγνωστης...

    on topic:

    δεν ειναι κακο... υπαρχουν πολλα ατομα που το εφαρμοζουν... και με πολυ καλα αποτελεσματα... το να κανεις πολλα η' λιγα γευματα ειναι το ιδιο αν τα μακροσυστατικα σου ειναι οκ...

    και δεν υπαρχει πρεπει... ο καθενας ακολοθει και διαφορετικη φιλοσοφια για να φτασει το στοχο του...
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 02-11-11 08:43 #4
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Φτιαχνε σάντουιτς με μαύρο ψωμί κ γαλοπουλα κ τρωγε κανα κοτοπουλακι με μαύρο ρύζι η καμία βραστη πατατουλα η γλυκοπατατα η μαύρα. Μακαρόνια και βρωμη γιαούρτια κ αυγά κ τα λέμε σε 1-2 μήνες. Βέβαια υπάρχουν κ άλλες τροφές αυτα ενδεικτικα είναι
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 02-11-11 10:41 #5
    Προεπιλογή
    λιποαναρρόφηση ισως??
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 02-11-11 11:22 #6
    Προεπιλογή
    ελεος λιπαναροφηση
    ΝΡΟΠΗ ΡΕΕΕΕΕΕ
    ακου φιλαρακο
    να τρως σωστα
    μη επεξεργασμςνες τροφες
    ολικης
    γαλα
    γιαουρτη τοννο
    γαλοπουλα
    σαλατες
    καις πολλες θερμηδες στην οικοδομη αλλα να περνεις ενα τικ λιγοτερες με το φαγητο
    θες ελλειμα για να φυγει το λιπος
    οσο για τα φιλαρακια σου που δεν εχουν αστα
    εχω φιλους που δεν γυμναστηκν ποτε με μυηκοτιτα καλη
    ΑΛΛΑ ειναι και θεμα γονηδιων
    οποτε οπου δεν σε βοηθα η φυση βοηθα την εσυ
    SHUT UP and TRAIN
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 02-11-11 11:54 #7
    Προεπιλογή
    καααλα...στην εποχη που ζουμε και ειναι ολα τοσο ζορικα,δουλευει σαν το σκυλι ο ανθρωπος θα καθεται να τρωει "μη επεξεργασμενα"..γυρναει σου λεει σπιτι πτωμα και μπορω να καταλαβω τι εννοει πολυ καλα..και θα καθεται να κανει διαδικασιες...φιλαρακο καταλαβαινω πως ειναι..μαζεψε κανα 1000αρικο κανε μια λιπαναρροφηση και σε ενα 20αλεπτο θα εχει ληθει το προβλημα του ζελε..κανε και κατι για παρτη σου και ασε τις μαγικες συνταγες...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 02-11-11 13:00 #8
    Angry
    ναι φιλε μπες χειρουργειο να αφαιρεσουν το λιπος
    μη χεσω οικοδομη δουλευει το παιδι 1000 ευρω δεν ειναι ευκολα.
    Ασε που ειναι λαθος απαντηση εξ ορισμου σε ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ

    μη επερξεργασμενες τροφες ειναι πχ το μαρουλι
    ποση ωρα θες να πλυνεις ενα μαρουλι......
    Ποση ωρα θες να ανοιξεις εναν τοννο

    τεσπα
    εσυ δηλαδη τον συμβουλευεις να χτυπαει ντελιβερη οτι ναναι και μετα να κανει χειρουργειο


    devil
    τριανταφυλλου

    που εισαστε ρε
    απαντηστς στο μαστορα
    SHUT UP and TRAIN
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 02-11-11 13:06 #9
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο john john Εμφάνιση μηνυμάτων
    καααλα...στην εποχη που ζουμε και ειναι ολα τοσο ζορικα,δουλευει σαν το σκυλι ο ανθρωπος θα καθεται να τρωει "μη επεξεργασμενα"..γυρναει σου λεει σπιτι πτωμα και μπορω να καταλαβω τι εννοει πολυ καλα..και θα καθεται να κανει διαδικασιες...φιλαρακο καταλαβαινω πως ειναι..μαζεψε κανα 1000αρικο κανε μια λιπαναρροφηση και σε ενα 20αλεπτο θα εχει ληθει το προβλημα του ζελε..κανε και κατι για παρτη σου και ασε τις μαγικες συνταγες...
    η λιποαναρροφηση δεν ειναι τοσο ευκολη διαδικασια οπως μαλλον πιστευουν μερικοι...και οικονομικα βεβαια κ σωματικα..ενα αυτο...
    δευτερον...γιατι να γυρισουμε στην ευκολη λυση?το θεμα ειναι να αλλαξει τροπο ζωης,να αλλαξει καποιες συνηθειες του διατροφικες και τα κιλα απλα ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ...
    απλα ο φιλος μας ειναι λιγο απελπισμενος αυτην τη στιγμη...
    η λυση ειναι μια κ για να κρατησει για παντα κ να μην εχει το φαινομενο γιο-γιο...=μικρες αλλαγες καθε φορα στη διατροφη σου προς το καλυτερο...ειτε αυτο ειναι να αφαιρεσεις τη μερα μια σαβουριτσ πχ εναν γυρο..(λεω εγω τωρα,,,) ειτε ειναι να προσθεσεις κατι πιο πρεπτικο πχ μια σαλατουλα..(λεω εγω τωρα...)/...

    δεν θελει αγχος κ πανικο...συστημα θελει κ ολα θα τα προλαβει κ μια χαρα διαθεση θα εχει να τα κανει εαν δει τις αλλαγες σιγα σιγα στο σωμα του καθε φορα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 02-11-11 13:14 #10
    Thumbs up
    πεστα χρυσοστομε
    SHUT UP and TRAIN
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 02-11-11 13:16 #11
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο iliasana Εμφάνιση μηνυμάτων
    πεστα χρυσοστομη
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 02-11-11 13:18 #12
    Προεπιλογή
    ωχ σορρυ
    ΠΕΣ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΑΣ !!!!!!
    SHUT UP and TRAIN
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 02-11-11 13:52 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο john john Εμφάνιση μηνυμάτων
    καααλα...στην εποχη που ζουμε και ειναι ολα τοσο ζορικα,δουλευει σαν το σκυλι ο ανθρωπος θα καθεται να τρωει "μη επεξεργασμενα"..γυρναει σου λεει σπιτι πτωμα και μπορω να καταλαβω τι εννοει πολυ καλα..και θα καθεται να κανει διαδικασιες...φιλαρακο καταλαβαινω πως ειναι..μαζεψε κανα 1000αρικο κανε μια λιπαναρροφηση και σε ενα 20αλεπτο θα εχει ληθει το προβλημα του ζελε..κανε και κατι για παρτη σου και ασε τις μαγικες συνταγες...
    Συμφωνω.Το παλικαρι γυρναει μετα απο 7ωρο στην οικοδομη και προφανως δεν εχει το κουραγιο ουτε για γυμναστηριο,ουτε για αεροβια,ουτε να καθεται να λιωνει με φτιαξιματα στην κουζινα και ουτε να κανει περικοπες στην διατροφη του,οπως ειπε και ο ιδιος αν κοψει φαι θα σωριαστει κατω.Οσοι εχουν δουλεψει σε βαρια χειρωνακτικη εργασια την σημερινη εποχη ξερουν πολυ καλα πως ειναι τα πραγματα.

    Ας μιλησουμε επιτελους ρεαλιστικα σε οσους ρωτανε και ας σταματησουμε να δινουμε copy/paste απαντησεις λες και ολες οι περιπτωσεις ειναι οι ιδιες.Οπως και ψευτο-ηθικιστικες δηλωσεις περι ''δυσκολου δρομου'' καλο θα ηταν να παραμεριζονται οταν μιλαμε για μονοδρομο και για κατι που δεν εχει αντικτυπο στην μετεπειτα σωματικη υγεια καποιου.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο iliasana Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ασε που ειναι λαθος απαντηση εξ ορισμου σε ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ
    Δεν υπαρχει δογμα σε αυτο το φορουμ(ετσι θελω να πιστευω τουλαχιστον)
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 02-11-11 13:58 #14
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αντωνης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνω.Το παλικαρι γυρναει μετα απο 7ωρο στην οικοδομη και προφανως δεν εχει το κουραγιο ουτε για γυμναστηριο,ουτε για αεροβια,ουτε να καθεται να λιωνει με φτιαξιματα στην κουζινα και ουτε να κανει περικοπες στην διατροφη του,οπως ειπε και ο ιδιος αν κοψει φαι θα σωριαστει κατω.Οσοι εχουν δουλεψει σε βαρια χειρωνακτικη εργασια την σημερινη εποχη ξερουν πολυ καλα πως ειναι τα πραγματα.

    Ας μιλησουμε επιτελους ρεαλιστικα σε οσους ρωτανε και ας σταματησουμε να δινουμε copy/paste απαντησεις λες και ολες οι περιπτωσεις ειναι οι ιδιες.Οπως και ψευτο-ηθικιστικες δηλωσεις περι ''δυσκολου δρομου'' καλο θα ηταν να παραμεριζονται οταν μιλαμε για μονοδρομο και για κατι που δεν εχει αντικτυπο στην μετεπειτα σωματικη υγεια καποιου.

    Δεν υπαρχει δογμα σε αυτο το φορουμ(ετσι θελω να πιστευω τουλαχιστον)
    καποια συμβοουλη εχεις να δωσεις στο παιδι αντωνη πανω στο θεμα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 02-11-11 14:04 #15
    Προεπιλογή
    Την εδωσα ηδη,οταν ειπα πως συμφωνω με τον john john
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία