Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 70
  1. 02-11-11 14:13 #16
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αντωνης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνω.Το παλικαρι γυρναει μετα απο 7ωρο στην οικοδομη και προφανως δεν εχει το κουραγιο ουτε για γυμναστηριο,ουτε για αεροβια,ουτε να καθεται να λιωνει με φτιαξιματα στην κουζινα και ουτε να κανει περικοπες στην διατροφη του,οπως ειπε και ο ιδιος αν κοψει φαι θα σωριαστει κατω.Οσοι εχουν δουλεψει σε βαρια χειρωνακτικη εργασια την σημερινη εποχη ξερουν πολυ καλα πως ειναι τα πραγματα.

    Ας μιλησουμε επιτελους ρεαλιστικα σε οσους ρωτανε και ας σταματησουμε να δινουμε copy/paste απαντησεις λες και ολες οι περιπτωσεις ειναι οι ιδιες.Οπως και ψευτο-ηθικιστικες δηλωσεις περι ''δυσκολου δρομου'' καλο θα ηταν να παραμεριζονται οταν μιλαμε για μονοδρομο και για κατι που δεν εχει αντικτυπο στην μετεπειτα σωματικη υγεια καποιου.
    +∞(χαίρομαι ιδιαιτερα που υπαρχει καποιος λογικος)
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-11-11 14:14 #17
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αντωνης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την εδωσα ηδη,οταν ειπα πως συμφωνω με τον john john
    λιποαναρροφηση δηλαδη?αυτο συμβουλευεις σε ενα ατομο που θελει να διωξει λιπος?
    σε ενα ατομο που εχασε κιολας κιλα πολλα με προσωπικη του προσπαθεια?
    παιδια ηρεμηστε...δεν ειναι ετσι τα πραγματα...το παιδι δουλευει σκληρα ολη μερα οπως λεει και απλα τρωει πολυ μετα...το θεμα ειναι οτι μαλλον τρωει σαβουριτσα πολυ κ ειναι λογικο γιατι θεωρειται οτι ειναι ο γρηγορος τροπος...
    αντι λοιπον να του δειξουμε οτι ο σωστος δρομος(ναι ο σωστος δρομος) ειναι να αλλαξει λιγο (οχι πολυ,ελαχιστα) τις διατροφικες του επιλογες και θα δει διαφορα,του λεμε τι?λιποαναρροφηση?ωραια...και μετα τι?ξανα τα ιδια?

    σαν φορουμ ββ λοιπον που ειμαστε,αυτο που θα προτεινα εγω ως ελενη ειναι φιλε μου να κατσεις μια μερα την εβδομαδα και να ετοιμασεις πολυ κρεας κ οτι σου αρεσει απο υδατανθρακα και σλαατες ειναι ευκολο να εχεις στο φαγητο σου...δεν θελει τιποτα...

    εαν τα εχεις ετοιμα αυτα,εισαι οκ...πας σπιτι βγαζεις τρως κ τελος...δεν χρειαζεται ολα τα φαγητα σου να ειναι τερμα στεγνα η αυστηρη ββ διατροφη...καμια σχεση...εσυ απλα θελεις μειωμενο φαγητο κ θα δεις διαφορα με τοση δουλεια που ριχνεις...
    το αλλο ειναι να μην τρως καθε μερα σαβουριτσα(αν τρως,και οταν λεω σαβουρα δεν εννοω μονο φαστ φουντ κ τετοια...ο καθενας την εκλαμβανει αυτην την λεξη αλλιως )...

    και πιστεψε με ουτε λιποαναρροφησεις και χαζα θα ακνεις ,να χαλας και τα λεφτα σου που τοσο δυσκολα βγαζεις...
    αυτο που σου προτεινω θα σε βαλει σιγα σιγα στο τρυπακι που λεμε της πιο υγειινης διατροφης ως τροπο ζωης...και αυτο ειναι το θεμα,το αποτελεσμα που θα εχεις να το διατηρησεις...

    οτι αποριες εχεις πανω στο θεμα,ποσταρε κ τις βλεπουμε...αν εχεις θεμα πχ με μαγειρεμα και προετοιμασια γευματων θα σε βοηθησουμε...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-11-11 14:14 #18
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο john john Εμφάνιση μηνυμάτων
    +∞(χαίρομαι ιδιαιτερα που υπαρχει καποιος λογικος)
    μαλιστα...η λογικη τελικα ειναι τελειως υποκειμενικη εννοια...αυτο που ειναι λογικο για εσενα,για μενα ειναι παραλογο η εστω ακραιο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 02-11-11 14:18 #19
    Προεπιλογή
    οκ τοτε στο Φουστανο γρηγορα
    τι εινα 1000 ευρω μπροστα στην ΄΄¨δυσκολια του να τρως σωστα ΄΄
    δεν ειδες αποτελεσμα σε 1_3_5 μηνες , μη σε χαλαει ... Κανε χειρουργειο
    ΤΙ ΝΑ ΠΩ
    SHUT UP and TRAIN
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 02-11-11 14:18 #20
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παιδιά ακόμη και να δεχτώ τη λύση της λιποαναρρόφησης αν δε μάθει κάποια βασικά πράγματα γύρω από τη διατροφή κι αν δε βάλει έστω 3 αλλά σωστά γεύματα στη μέρα του, θα ξανά έχει τα ίδια προβλήματα. Άρα καταλήγουμε πως για αρχή πρέπει να φτιάξει τη διατροφή του..
    Πως να το κάνουμε δηλαδή, αν κάποιον τον ενδιαφέρει η εικόνα του πρέπει να προσέχει τι τρώει.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 02-11-11 14:19 #21
    Προεπιλογή
    Το θεμα παρεκτραπηκε λιγο.Πρωτα απο ολα ο ανθρωπος δεν μας εχει δωσει τα απαραιτητα στοιχεια για να καθομαστε να βγαζουμε συμπερασματα.Το μονο που βλεπω εγω ειναι ειμαι 21 ετων,1.80,80 κιλα δουλευω οικοδομη και δεν μπορω να αλλαξω την διατροφη μου λογω της εντασης της δουλειας.Εμενα προσωπικα δεν μου λεει κατι αυτο.Ουτε ποσο χρονο μπορει να διαθεσει την εβδομαδα,ουτε το τι τρωει τωρα βλεπω.Δεν ξερω τον ανθρωπο και πως λειτουργει.Το οτι εχει απαιτητικη δουλεια απο την πλευρα της σωματικης κοπωσης δεν σημαινει οτι δεν μπορει να κανει αλλες μικρες βελτιωσεις μεχρι να πετυχει αυτο που θελει οπως αναφερθηκε και πιο πριν.Με τα ελλειπη στοιχεια που εχουμε το μονο που θα προτεινα εγω ειναι να διαβασει το site και να παρει ιδεες ως προς το τι μπορει να εφαρμοσει πανω του.
    The true elite don't give a fuck what everyone else is doing. They spend their entire time critiquing themselves. They will never live up to their own expectations.


    so far
    tivadar
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 02-11-11 14:24 #22
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tivadar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θεμα παρεκτραπηκε λιγο.Πρωτα απο ολα ο ανθρωπος δεν μας εχει δωσει τα απαραιτητα στοιχεια για να καθομαστε να βγαζουμε συμπερασματα.Το μονο που βλεπω εγω ειναι ειμαι 21 ετων,1.80,80 κιλα δουλευω οικοδομη και δεν μπορω να αλλαξω την διατροφη μου λογω της εντασης της δουλειας.Εμενα προσωπικα δεν μου λεει κατι αυτο.Ουτε ποσο χρονο μπορει να διαθεσει την εβδομαδα,ουτε το τι τρωει τωρα βλεπω.Δεν ξερω τον ανθρωπο και πως λειτουργει.Το οτι εχει απαιτητικη δουλεια απο την πλευρα της σωματικης κοπωσης δεν σημαινει οτι δεν μπορει να κανει αλλες μικρες βελτιωσεις μεχρι να πετυχει αυτο που θελει οπως αναφερθηκε και πιο πριν.Με τα ελλειπη στοιχεια που εχουμε το μονο που θα προτεινα εγω ειναι να διαβασει το site και να παρει ιδεες ως προς το τι μπορει να εφαρμοσει πανω του.


    και οτι χρειαστει θα ποσταρει και θα προσπαθησουμε να τον βοηθησουμε...
    ειναι κ αυτο που λεει ο στελακος...παιδια δεν γινεται,ειτε θα κανεις καποιες μικρουποχωρησεις η μενεις εκει που εισσαι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 02-11-11 14:26 #23
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    λιποαναρροφηση δηλαδη?αυτο συμβουλευεις σε ενα ατομο που θελει να διωξει λιπος?
    σε ενα ατομο που εχασε κιολας κιλα πολλα με προσωπικη του προσπαθεια?
    παιδια ηρεμηστε...δεν ειναι ετσι τα πραγματα...το παιδι δουλευει σκληρα ολη μερα οπως λεει και απλα τρωει πολυ μετα...το θεμα ειναι οτι μαλλον τρωει σαβουριτσα πολυ κ ειναι λογικο γιατι θεωρειται οτι ειναι ο γρηγορος τροπος...
    αντι λοιπον να του δειξουμε οτι ο σωστος δρομος(ναι ο σωστος δρομος) ειναι να αλλαξει λιγο (οχι πολυ,ελαχιστα) τις διατροφικες του επιλογες και θα δει διαφορα,του λεμε τι?λιποαναρροφηση?ωραια...και μετα τι?ξανα τα ιδια?

    σαν φορουμ ββ λοιπον που ειμαστε,αυτο που θα προτεινα εγω ως ελενη ειναι φιλε μου να κατσεις μια μερα την εβδομαδα και να ετοιμασεις πολυ κρεας κ οτι σου αρεσει απο υδατανθρακα και σλαατες ειναι ευκολο να εχεις στο φαγητο σου...δεν θελει τιποτα...

    εαν τα εχεις ετοιμα αυτα,εισαι οκ...πας σπιτι βγαζεις τρως κ τελος...δεν χρειαζεται ολα τα φαγητα σου να ειναι τερμα στεγνα η αυστηρη ββ διατροφη...καμια σχεση...εσυ απλα θελεις μειωμενο φαγητο κ θα δεις διαφορα με τοση δουλεια που ριχνεις...
    το αλλο ειναι να μην τρως καθε μερα σαβουριτσα(αν τρως,και οταν λεω σαβουρα δεν εννοω μονο φαστ φουντ κ τετοια...ο καθενας την εκλαμβανει αυτην την λεξη αλλιως )...

    και πιστεψε με ουτε λιποαναρροφησεις και χαζα θα ακνεις ,να χαλας και τα λεφτα σου που τοσο δυσκολα βγαζεις...
    αυτο που σου προτεινω θα σε βαλει σιγα σιγα στο τρυπακι που λεμε της πιο υγειινης διατροφης ως τροπο ζωης...και αυτο ειναι το θεμα,το αποτελεσμα που θα εχεις να το διατηρησεις...

    οτι αποριες εχεις πανω στο θεμα,ποσταρε κ τις βλεπουμε...αν εχεις θεμα πχ με μαγειρεμα και προετοιμασια γευματων θα σε βοηθησουμε...
    gym τα κιλα τα εχασε επειδη ξεκινησε οικοδομη και αλλαξε το θερμιδικο ισοζυγιο,δεν εκανε καμια προσπαθεια,το αναφερει και ο ιδιος.
    Επειδη εχω κανει ενα μικρο διαστημα βαρια χειρωνακτικη εργασια,και επειδη εχω περασει και απο σταδιο υποθερμιδικης διατροφης,οπως και απο σταδιο καθαρα ''μποντιμπιλντεραδικης'' διατροφης με ολα τα γευματα ''καθαρα'' κτλ,ξερω πως αυτα τα 2 ειναι επικινδυνο,αν οχι αδυνατον,να συνδυαστουν.
    Απο την στιγμη που ο φιλος δεν εχει στοχο να γινει τουμπανο η' φετες(sic)και θελει απλα να χασει λιγο λιπακι,δεν υπαρχει κανενας λογος να προσπαθησει τα παραπανω,με και να διακινδυνευσει τα εξης:
    α)κινδυνος απολυσης λογω μειωμενης αποδοσης στην δουλεια
    β)να ειναι σαν ζομπι ολη μερα
    γ)ουσιαστικα μηδεν ζωη,αφου δουλευει 7ωρο οικοδομη,που προυποθετει ΠΟΛΥ ξεκουραση.Αν σπαταλησει και τον λιγο χρονο που του μενει σε κουζινικα φτιαξιματα,παει....

    Κανει μια λιπαναρροφηση και καθαρισε,δεν καταλαβαινω γιατι σε μερικους ακουγεται τοσο ''ανηθικο'' και μη πρεπον.
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 02-11-11 14:27 #24
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ChimairaX Εμφάνιση μηνυμάτων

    Να σας πω τι φταίει; Ξέρω την απάντηση.
    Φταίει η διατροφή μου. Τρώω πολύ, ιδιέταιρα μετά την δουλειά που είμαι κομμάτια.
    Και για να μην πείτε ότι δεν το χω δοκιμάσει, έκοψα για λίγο το πολύ φαί και στην δουλειά σερνόμουν.

    Και λέω, ας τρώω καλύτερα καλά, παρά να πέσω να σωριαστώ.

    Και ερωτώ:
    Υπάρχει άλλος τρόπος εκτός από καλή διατροφή να φύγει αυτό το πράμα;

    Τι κάνουμε;
    αντωνη κ johnjohn το οτι καποιος δουλευει βαρια χειρονακτικη εργασια δεν σημαινει οτι δεν μπορει να μαγειρεψει για να φαει κιολας..
    γιατι απο το ποστ σου αντωνη αυτο καταλαβα οτι γραφεις,οπως κ οποιος το διαβαζει,εκτος αν το εξεφρασες λαθος.

    ο φιλος την απαντηση την εδωσε απο πανω..δεν μπορει να κανει μια διατροφη σωστοτερη απο αυτην που ακολουθει ηδη..
    κανεις δεν μιλησε για προπονησεις,οποτε δεν καταλαβαινω απο που κ ως που να μπουμε στην λογικη του "χειρονακτικη εργασια=κουραση=οχι προπονησεις".
    το παλικαρι απλα πρεπει να αρχισει να τρωει λιγο σωστα..αυτο τι σημαινει?
    σημαινει οτι μην γραφουμε κ οτι θελουμε οτι καποιος που δουλευει,εστω κ σκληρα δεν μπορει να κατσει να μαγειρεψει..ελεος,πια.
    επισης το οτι θα μαγειρεψει δεν συνεπαγεται απο πουθενα οτι θα στερηθει πραγματα ετσι ωστε να εχει αδυναμια στην δουλεια του..

    κανεις απο τους 2 σας δεν αναρωτηθηκε τι τρωει?
    δλδ ποιος ο λογος να κανεις λιποαναροφηση,αν σκοπευεις να τρως παλι λαθος μετα?
    αυτο που πρεπει να μαθει ο φιλος,ειναι να τρωει σωστα..κ αυτο δεν εχει να κανει ουτε με κουραση,ουτε με προπονησεις ουτε με δεν ξερω γω τι αλλο..
    αυτο που γραφει απο πανω οτι δοκιμασε ειναι "να κοψω το φαγητο"..που σημαινει οτι ο φιλος απλα δεν ξερει να τρωει σωστα,γιατι απο οσο θυμαμαι κανεις που θελει να χασει κιλα δεν ειναι απαραιτητο να κοψει το φαγητο..απλα τρωει πιο εξυπνα.
    κ εκει πρεπει να επικεντρωθουμε.

    το οτι καποιος κουραζεται κ δεν μπορει να μαγειρεψει η να φαει σωστα,το ακουω βερεσε κ δικαιολογιες του κωλου..βασιλακης καιλας ναουμ..
    απο την αλλη αν οντως ισχυει,θα πρεπει αυτος που το κανει να ζησει με αυτο,αλλα κ με τον ζελε παρεα.
    μαγικες λυσεις δεν υπαρχουν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 02-11-11 14:28 #25
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά ακόμη και να δεχτώ τη λύση της λιποαναρρόφησης αν δε μάθει κάποια βασικά πράγματα γύρω από τη διατροφή κι αν δε βάλει έστω 3 αλλά σωστά γεύματα στη μέρα του, θα ξανά έχει τα ίδια προβλήματα. Άρα καταλήγουμε πως για αρχή πρέπει να φτιάξει τη διατροφή του..
    Πως να το κάνουμε δηλαδή, αν κάποιον τον ενδιαφέρει η εικόνα του πρέπει να προσέχει τι τρώει.
    στελακο,γιατι θα εχει ξανα τα ιδια προβληματα?Οταν εβαλε το λιπος δεν ασχολουνταν στην οικοδομη,αρα

    Με 7 ωρες οικοδομη,απλα ΔΕΝ λιπωνεις,οσο και να τρως.Οπως αναφερει και ο ιδιος εξαλλου,μετα τα κιλα που εχασε,εχει παραμεινει στασιμος,παρ ολο που δεν τρωει ''σωστα''
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 02-11-11 14:29 #26
    Angry
    η λογικη της λιπαναροφησης ειναι του τυπου
    ποναει το δοντι εεε κοψε το κεφαλι.
    SHUT UP and TRAIN
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 02-11-11 14:31 #27
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    αντωνη κ johnjohn το οτι καποιος δουλευει βαρια χειρονακτικη εργασια δεν σημαινει οτι δεν μπορει να μαγειρεψει για να φαει κιολας..
    γιατι απο το ποστ σου αντωνη αυτο καταλαβα οτι γραφεις,οπως κ οποιος το διαβαζει,εκτος αν το εξεφρασες λαθος.

    ο φιλος την απαντηση την εδωσε απο πανω..δεν μπορει να κανει μια διατροφη σωστοτερη απο αυτην που ακολουθει ηδη..
    κανεις δεν μιλησε για προπονησεις,οποτε δεν καταλαβαινω απο που κ ως που να μπουμε στην λογικη του "χειρονακτικη εργασια=κουραση=οχι προπονησεις".
    το παλικαρι απλα πρεπει να αρχισει να τρωει λιγο σωστα..αυτο τι σημαινει?
    σημαινει οτι μην γραφουμε κ οτι θελουμε οτι καποιος που δουλευει,εστω κ σκληρα δεν μπορει να κατσει να μαγειρεψει..ελεος,πια.
    επισης το οτι θα μαγειρεψει δεν συνεπαγεται απο πουθενα οτι θα στερηθει πραγματα ετσι ωστε να εχει αδυναμια στην δουλεια του..

    κανεις απο τους 2 σας δεν αναρωτηθηκε τι τρωει?
    δλδ ποιος ο λογος να κανεις λιποαναροφηση,αν σκοπευεις να τρως παλι λαθος μετα?
    αυτο που πρεπει να μαθει ο φιλος,ειναι να τρωει σωστα..κ αυτο δεν εχει να κανει ουτε με κουραση,ουτε με προπονησεις ουτε με δεν ξερω γω τι αλλο..
    αυτο που γραφει απο πανω οτι δοκιμασε ειναι "να κοψω το φαγητο"..που σημαινει οτι ο φιλος απλα δεν ξερει να τρωει σωστα,γιατι απο οσο θυμαμαι κανεις που θελει να χασει κιλα δεν ειναι απαραιτητο να κοψει το φαγητο..απλα τρωει πιο εξυπνα.
    κ εκει πρεπει να επικεντρωθουμε.

    το οτι καποιος κουραζεται κ δεν μπορει να μαγειρεψει η να φαει σωστα,το ακουω βερεσε κ δικαιολογιες του κωλου..βασιλακης καιλας ναουμ..
    απο την αλλη αν οντως ισχυει,θα πρεπει αυτος που το κανει να ζησει με αυτο,αλλα κ με τον ζελε παρεα.
    μαγικες λυσεις δεν υπαρχουν.
    Eγω εξακολουθω να αναρωτιεμαι τι θα αλλαξει με το ''σωστο'' φαι.Αν οι θερμιδες που παιρνει παραμεινουν πανω κατω οι ιδιες,δεν θα χασει τπτ,εκτος απο καποια αμελειταια ποσοτητα.Αν δεν παραμεινουν οι ιδιες,υπαρχουν τα προβληματα που ανεφερα.

    Anyway θελω να πιστευω πως εξεφρασα ολοκληρωμενα την γνωμη μου,και στα προηγουμενα ποστς,αρα i rest my case.Ας ζυγισει τις αποψεις ο φιλος και ας κανει αυτο που νομιζει καλυτερο
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 02-11-11 14:33 #28
    Προεπιλογή
    με την λιποαναρροφηση...καταστρεφονται οι λιποκυψελες-λυποκυταρα οποτε γεια στο λιπος για ΠΑΝΤΑ μετα τρωει οσο θελει χωρις να εχει κανενα προβλημα γιατι πολυ απλα δεν μπορει να μαζευτει λιπος σε αυτην την περιοχη...καθαριζει μια και καλη και εχει και ψυχολογία σουπερ και πανω απο ολα τα λεφτα που θα δωσει στην διατροφη(που θα τον βοηθησει ενα 5%) θα τα δωσει σε 3 δωσεις και ξεμπερδεψε...κυριοι\ες συνελθετε δειτε ακουστε και καταλαβετε!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 02-11-11 14:36 #29
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αντωνης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eγω εξακολουθω να αναρωτιεμαι τι θα αλλαξει με το ''σωστο'' φαι.Αν οι θερμιδες που παιρνει παραμεινουν πανω κατω οι ιδιες,δεν θα χασει τπτ,εκτος απο καποια αμελειταια ποσοτητα.Αν δεν παραμεινουν οι ιδιες,υπαρχουν τα προβληματα που ανεφερα.

    Anyway θελω να πιστευω πως εξεφρασα ολοκληρωμενα την γνωμη μου,και στα προηγουμενα ποστς,αρα i rest my case.Ας ζυγισει τις αποψεις ο φιλος και ας κανει αυτο που νομιζει καλυτερο
    αντωνη ομως,κοιταξε λιγο..
    αλλο το να τρως 2000 θερμιδες προσεγμενου φαγητου,κ αλλο να τρως 2000 θερμιδες απο σαβουρα κ μονο.
    μονο κ μονο τα προσθετα της σαβουρας,θα σου βαλουν νερα για πλακα που δεν θα τα επερνες ετσι κ αλλιως με μια "καθαροτερη" διατροφη.
    αυτο που γραφω δεν εχει ουδεμια σχεση με θερμιδες..γιατι νομιζεις οτι μονο οι θερμιδες κανουν διαφορα στο φαγητο?
    τα μακρος-προσθετα δεν παιζουν ρολο?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο john john Εμφάνιση μηνυμάτων
    με την λιποαναρροφηση...καταστρεφονται οι λιποκυψελες-λυποκυταρα οποτε γεια στο λιπος για ΠΑΝΤΑ μετα τρωει οσο θελει χωρις να εχει κανενα προβλημα γιατι πολυ απλα δεν μπορει να μαζευτει λιπος σε αυτην την περιοχη...
    οχι φιλε..σε λιγο θα ακουσουμε οτι με την λιποαναροφηση σου μεταβαλεται κ το dna..
    υπαρχουν πολλες περιπτωσεις απο ατομα που εκαναν κ μετα τα ξαναπειραν..
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 02-11-11 14:42 #30
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    αντωνη ομως,κοιταξε λιγο..
    αλλο το να τρως 2000 θερμιδες προσεγμενου φαγητου,κ αλλο να τρως 2000 θερμιδες απο σαβουρα κ μονο.
    μονο κ μονο τα προσθετα της σαβουρας,θα σου βαλουν νερα για πλακα που δεν θα τα επερνες ετσι κ αλλιως με μια "καθαροτερη" διατροφη.
    αυτο που γραφω δεν εχει ουδεμια σχεση με θερμιδες..γιατι νομιζεις οτι μονο οι θερμιδες κανουν διαφορα στο φαγητο?
    τα μακρος-προσθετα δεν παιζουν ρολο?



    οχι φιλε..σε λιγο θα ακουσουμε οτι με την λιποαναροφηση σου μεταβαλεται κ το dna..
    υπαρχουν πολλες περιπτωσεις απο ατομα που εκαναν κ μετα τα ξαναπειραν..
    Δεν ειπα οτι μονο οι θερμιδες κανουν διαφορα στο φαγητο.Παιζουν ομως τον σημαντικοτερο ρολο,δεν νομιζω να διαφωνεις.Εσυ μιλας για νερα,δεν καταλαβαινω το point σου.Δηλαδη ενα ατομο που δεν εχει μποντιμπιλντεραδικους στοχους θα κανει εφ ορου ζωης ''καθαρη'' διατροφη για να μην βαλει νερα?
    Εκτος αυτου,δεν ειναι ολες οι σαβουρες το ιδιο.Γενικοτερα δεν καταλαβαινω γιατι αν εξαιρεσουμε 8-9 φαγητα,ολα τα αλλα ειναι σαβουρες.
    Και να παιρνει καποιος ολη την θερμιδικη ποσοτητα στην μερα μονο απο σαβουρα(αλλα σαβουρα με την κυριολεκτικη εννοια της λεξης),και για μεγαλα χρονικα διαστηματα,δεν εχω δει ποτε.
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία