Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 15-11-11 23:52 #1
    Το avatar του χρήστη spartankid

    Εγγραφή
    14-12-2010
    Περ.
    Σπάρτη
    Μηνύματα
    49
    Προεπιλογή Γρήγορη απώλεια βάρους. Πρόβλημα ;
    Καλήσπέρα για αρχή θέλω να πώ ένα μεγάλο ευχαριστώ σε αυτήν την κοινότητα γιατί μου έχει δώσει μέχρι στιγμής άπειρα κίνητρα στην προσπαθειά μου για απώλεια κιλών. Ξεκίνησα περίπου στις 20 αυγούστου ύψος 1,79 115 κιλά και στις δύο νοέμβρη που ζυγίστηκα τελευταία φορά ήμουν στα 95. Τα κιλά σαφώς και δεν τα έχασα σωστά το γνωρίζω έντονη πείνα δεν ένοιωσα όμως. Για οικονομικούς λόγους δεν μπορούσα να ακολουθήσω την παραμικρή διατροφή απλά έκοψα εντελώς το ψωμί, αναψυκτικά, ζάχαρη, ζυμαρικά, τηγανιτά τα περισσότερα γεύματα μου δεν είχαν καθόλου αλάτι και έπινα πάρα πολύ νερό. Κάτι που να περιείχε ζάχαρη κυρίως συνήθως κάποιο γλυκό ζαχαροπλαστείου κάθε 15 μέρες. Από γυμναστική κάθε διήμερο κάποιες ασκήσεις με αλτήρες μετα 30 λεπτά τρέξιμο και μετά κοιλιακούς. Τις τελευταίες μέρες είπα να το πάρω πιο ζεστά το θέμα να τρώω λίγο παραπάνω αλλά να αυξήσω γενικά την κινητική μου δραστηριότητα επίσης έχω παρατηρήσει ΤΕΡΑΣΤΙΑ απώλεια δύναμης . Σκεφτόμουν να γραφτώ γυμναστήριο για λίγους μήνες γιατί φεύγω στρατό σε μερικούς μήνες τρώγωντας καλααα να ξεκινήσω κάποιο πρόγραμμα δύναμης με τον καιρό να επανέλθω κάπως. (Στόχο έχω απλά ενα αδύνατο σώμα κάπως σφιχτό κ καλά τα πάω) Ευτήχως δεν κρέμασα έχω άπειρες βέβαια ραγάδες που δεν πολυφαίνονται από μια απόπειρα να χάσω βάρος στα 14. Στο θέμα τώρα εχτές ένας φίλος αγόρασε μπάρα - αλτήρες και αρκετά κιλά και είπαμε να ξεκινήσουμε να γυμναζόμαστε να μάθω και κάποιες ασκήσεις σωστά καθώς αυτός πήγαινε γυμναστήριο κανένα χρόνο και στο μέλλον θα έβλεπα. Χτύπαω μια βαρβάτη μακαρονάδα το μεσημέρι μετά από πολύυ καιρό και ξεκινάω φτάνω σπίτι του ξεκινάμε κάναμε κάποιες ασκήσεις μετά από κανένα 40λεπτό είχα κουραστεί αρκετά αλλά δν είχα πρόβλημα απλά θυμάμαι σαν να με χτυπάει ρεύμα στο κεφάλι τα κιλά να χτυπάνε κάτω εγω να πέφτω πίσω και να χτυπάω το κεφάλι στο τσιμέντο και μετά προσπάθουσα να σηκωθώ μόνος μου αλλά ήξερα οτι αν σηκωθώ παίζει και να χτυπιόμουν με τον τοίχο έτρεμα ολόκληρος δεν μπορούσα να με ελέγξω για λίγο ευτηχώς μετά από κάποια φάση πέρασε αλλά το παιδί μου είπε οτι ήμουν λευκός σαν πανί και όσο το σκέφτομαι ανησυχώ τι μπορεί να είναι ; Μήπως δημιούργησα με το χάσιμο κιλών κανένα πρόβλημα στα νεύρα μου ; :S Πρέπει να ανησυχώ ;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 16-11-11 00:08 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη ελμερ

    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    περιστερι
    Μηνύματα
    4.032
    Προεπιλογή
    καλησπερα.....το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να πας να κανεις εξετασεις,αιματος,ουρων ενα γενικο τσεκ απ να δεις αν υπαρχει καποιο προβλημα......μπορει να ειναι απο μια απλη λιποθυμια,ατονια,υποταση μεχρι κατι πιο συνθετο.....οσες γνωμες και να ακουσεις,σιγουρα να κανεις εξετασεις και να προσεξεις την υγεια σου.αν με το καλο ειναι ολα οκ,τοτε μπορουμε να συζητησουμε περισσοτερα....(φιλικα)
    Στηριξου πανω μου να πεσουμε μαζι
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-11-11 00:20 #3
    Το avatar του χρήστη spartankid

    Εγγραφή
    14-12-2010
    Περ.
    Σπάρτη
    Μηνύματα
    49
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ πολύ θα κοιτάξω να πάω τις επόμενες ημέρες απλά με προβλημάτισε γιατί δεν είχα το παραμικρό σημάδι ατονίας το αντίθετο η ψυχολογία μου από το ναδίρ που ήταν στο παρελθόν πλέον είναι στο ζενίθ είμαι τρομερά καλά σε σχέση με το παρελθόν και οι αντοχές μου στην αερόβια δραστηριότητα είναι μέρα με την νύχτα σε σχέση με το παρελθόν ελπίζω μόνο να ήταν απλά ένα ''σοκ'' του οργανισμού από τις καινούργιες ασκήσεις και τα κιλά που δεν είχα συνηθίσει..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-11-11 00:24 #4
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη ελμερ

    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    περιστερι
    Μηνύματα
    4.032
    Προεπιλογή
    πολυ πιθανο να ειναι αυτο που λες,αλλα καλο ειναι να το κοιταξεις αμεσα.....κανεις δεν μπορει να κανει διαγνωση και θα ηταν αφελεια απο καποιον να σου πει τι θα μπορουσε να ηταν (θα μπορουσα για παραδειγμα να σου πω 30 διαφορετικες αιτιες χωρις να ειμαι γιατρος)...θα σου προτεινα να μας πεις τα αποτελεσματα των εξετασεων σου (αν θελεις) μολις βγουν να σου απαντησουν εμπειροτερα μελη του Forum απο μενα....
    Στηριξου πανω μου να πεσουμε μαζι
    Απάντηση με παράθεση