Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 94
  1. 23-12-11 16:22 #31
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Δλδ αυτο ειναι cheat ? Ισως το δοκιμασω ετσι απο περιεργεια και να το βαλω 2 φορες τη εβδομαδα , οχι οτι δε μπορω να παρω κιλα , απλα ειναι +4000 θερμιδες αν κοιταω εβδομαδιαιως

    Να δουμε την αρχικη τωρα αν θα βρω τα υλικα......
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-12-11 16:25 #32
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δλδ αυτο ειναι cheat ? Ισως το δοκιμασω ετσι απο περιεργεια και να το βαλω 2 φορες τη εβδομαδα , οχι οτι δε μπορω να παρω κιλα , απλα ειναι +4000 θερμιδες αν κοιταω εβδομαδιαιως

    Να δουμε την αρχικη τωρα αν θα βρω τα υλικα......
    cheat mode όχι cheat day - http://www.silverhydra.com/2011/03/c...fficial-guide/

    Αλλά απο την άλλη δοκίμασε το με το cheat day σου για αρχή
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Keirox : 23-12-11 στις 16:27
    eat clen, Tren HARD, or die mirin!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-12-11 17:01 #33
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Καθε εβδομαδα κανω cheat day
    Και με κραζουν οι γνωστοι κτλ
    Ενδιαφερον - λεει να μη τρωμε πρωινο , ε ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-12-11 20:21 #34
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Keirox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φώτο μου μπορείς να δείς brah είναι στο photo section του site.. Εγώ δεν χρειάζομαι τα svunt, αλλά είναι πολύ χρήσιμα για πιτσιρικάδες 50-55 κιλά η για recomp με μικρο feeding window.
    Ωραία δουλειά !

    Αν και περίμενα ότι δεν έχεις ακολουθήσει ποτέ τέτοια διατροφή.Αν έχεις βοηθήσει κάποιον 55 κιλά να βάλει ποιοτικό βάρος με 4000 θερμίδες θα ήθελα να δω φωτό.Επίσης θα ήθελα να μου εξηγήσεις γιατί 4000 θερμίδες σε άτομο 55 κιλά και όχι 2200 ; Οι 1800 διαφορά θα γίνουν μυικός ιστός;
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 23-12-11 20:31 #35
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία δουλειά !

    Αν και περίμενα ότι δεν έχεις ακολουθήσει ποτέ τέτοια διατροφή.Αν έχεις βοηθήσει κάποιον 55 κιλά να βάλει ποιοτικό βάρος με 4000 θερμίδες θα ήθελα να δω φωτό.Επίσης θα ήθελα να μου εξηγήσεις γιατί 4000 θερμίδες σε άτομο 55 κιλά και όχι 2200 ; Οι 1800 διαφορά θα γίνουν μυικός ιστός;
    Αφου το ειπαμε και πιο πανω τα 1800 ΔΕΝ γινονται ολα μυικος ιστος,το μεγαλυτερο ποσοστο λιπος και νερα , αλλα ετσι βαζεις και πιο πολυ μυικο ιστο,συκωνεις περισσοτερα κιλα (γιατι εχεις μεγαλυτερη μαζα κ.ο.κ.)
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 23-12-11 20:50 #36
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφου το ειπαμε και πιο πανω τα 1800 ΔΕΝ γινονται ολα μυικος ιστος,το μεγαλυτερο ποσοστο λιπος και νερα , αλλα ετσι βαζεις και πιο πολυ μυικο ιστο,συκωνεις περισσοτερα κιλα (γιατι εχεις μεγαλυτερη μαζα κ.ο.κ.)
    Εντάξει αν είναι έτσι χαλάλι ο διαβήτης και η αθηρωματική πλάκα. Τα κιλά που σηκώνουμε πάνω απ' όλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 23-12-11 22:19 #37
    Προεπιλογή
    Τα svunt και τα gomad χρησιμοποιούνται σε short bursts για 20-25 μέρες το πολύ από πολύ αδύνατους beginers ή περιστασιακά για recomp με μικρό feeding window..

    Στάνταρ προτείνονται εδώ και χρόνια για αδύνατους beginners από πολλούς strenght coaches. 4000-5000kcal θα βοηθήσει πολύ στην αρχή σε linear gain προγράμματα δύναμης.. Για more info σου προτείνω να διαβάσεις το SS 3rd edition καθώς και το practical programming.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Keirox : 23-12-11 στις 22:31
    eat clen, Tren HARD, or die mirin!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 23-12-11 22:48 #38
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει αν είναι έτσι χαλάλι ο διαβήτης και η αθηρωματική πλάκα. Τα κιλά που σηκώνουμε πάνω απ' όλα.
    συμφωνω με την αποψη σ....
    δεν ειναι αναγκη να φτανουμε σε ακραιεσ διατροφικεσ συνηθειεσ...ουτε να γεμησουμε λιποσ για να παρουμε κιλα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-12-11 00:37 #39
    Προεπιλογή
    Και εγώ συμφωνώ.. με svunt shakes και gomad σε μία control διατροφή για όγκο θα πάθεις διαβήτη και θα χοντρύνεις...

    Όνομα: Steve-Pulcinella-Do-You-Even-Lift.jpg Εμφανίσεις: 8799 Μέγεθος: 24,3 KB
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Keirox : 24-12-11 στις 00:40
    eat clen, Tren HARD, or die mirin!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 24-12-11 11:22 #40
    Προεπιλογή
    Ναι αλλα επρεπε να γινουν τοσα ποστ για να πεις κατι το οποιο επρεπε να το ειχες υποσημειωση οταν πρωτοποσταρισες το τερας
    ΠΡΟΣΕΧΩΣ ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ .......
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 24-12-11 11:53 #41
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Keirox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ συμφωνώ.. με svunt shakes και gomad σε μία control διατροφή για όγκο θα πάθεις διαβήτη και θα χοντρύνεις...
    Πολύ βαρβατίλα - πιστεύω πως αν δεν κάνεις gomad δεν είσαι σοβαρός lifter. Εκτός από το να παπαγαλίζεις τι λέει ο Rippetoe έχεις κάτσει να σκεφτεί ποτέ για τον εαυτό σου; Η' προτιμάς να σκέφτεσαι με very short bursts;
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 24-12-11 12:06 #42
    Προεπιλογή
    Andrikos λέω και εγώ να δοκιμάσω αυτά τα Γομαδ που προτείνει αυτός ο Rippytoe. Θα ανέβω σε δύναμη;
    Ελληνικό Σωματείο Δυναμικού Τριάθλου
    “Strength is the product of struggle, you must do what others don’t to achieve what others won’t”
    Henry Rollins
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 24-12-11 12:10 #43
    Το avatar του χρήστη gsisr

    Εγγραφή
    31-03-2011
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    304
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ βαρβατίλα - πιστεύω πως αν δεν κάνεις gomad δεν είσαι σοβαρός lifter. Εκτός από το να παπαγαλίζεις τι λέει ο Rippetoe έχεις κάτσει να σκεφτεί ποτέ για τον εαυτό σου; Η' προτιμάς να σκέφτεσαι με very short bursts;
    παιδιά μια άποψη είπε ο άνθρωπος κ αν έχετε διαβάσει κ άλλα ποστ του πολλοι τον κατακρίνουμε αλλά απλά το παιδί έχει άλλη προπονητική φιλοσοφία και διατροφική μάλλον. πάντως τ αποτελέσματα τον δικαιώνουν. ίσως να είναι λίγο υπερβολή οι 4000 σε αρχάριο αλλά δε νομίζω να το προτείνει καθημερινά το συγκεκριμένο ή έστω κι αν γίνεται καθημερινά ν γίνεται από 2-3 φορές. είναι απλά μια καλή συνταγή αν δε παίρνεις με τπτ
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 24-12-11 12:30 #44
    Προεπιλογή
    Να κάνω το δικηγόρο του διαβόλου λοιπόν...
    Εμείς οι strength training enthousiasts πολλές φορές πέφτουμε στη λούμπα να πιστεύουμε σε ανδροπρεπείς γραφικότητες επειδή γνωρίζουμε ότι το παραπάνω βάρος, υπό συνθήκες, δίνει και παραπάνω δύναμη. Αυτό συμβαίνει ούτε επειδή αλλάζει η μοχλικότητα ούτε επειδή όπως κάποιοι είπαν λίπος=δύναμη. Απλά η αναρτώμενη μάζα κατανέμεται σε μεγαλύτερη μάζα και εφόσον έχουμε καλύτερη κατανομή τότε αυτόματα και τα κιλά που σηκώνουμε γίνονται ελαφρύτερα. Σημειοτέον αυτό ισχύει στο πάγκο και στο σκουώτ μόνο.
    Οπως αντιλαμβανόμαστε λοιπόν, όταν κάποιος ενδιαφέρεται να ανωνιστεί στο powerlifting μπορεί και πρέπει να εφαρμόσει μοντέλα απότομης αύξησης βάρους μετά το ζύγισμα.
    On the other hand όλοι γνωρίζουμε ότι για να αυξήσουμε τη μυική μας μάζα παράλληλα με το μικροτραύμα χρειαζόμαστε και υπερθερμιδική διατροφή για να μπούμε "γεμάτοι" στη διαδικασία του supercompesation. To ερώτημα που γενάται λοιπόν είναι 500 θερμίδες παραπάνω ή ένα κάρο παραπάνω;
    Για τον average joe, χομπίστα αθλούμενο νομίζω ότι το πεντακοσάρικο είναι μια χαρά. Για να το συντομεύω τα gomad κτλ είναι, κατά την ταπεινή μου άποψη, broscience και μόνο κακό μπορούν να κάνουν.
    Ελληνικό Σωματείο Δυναμικού Τριάθλου
    “Strength is the product of struggle, you must do what others don’t to achieve what others won’t”
    Henry Rollins
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 06-01-12 22:28 #45
    Προεπιλογή
    Παιδια δοκιμαζω το συγκεκριμενο shake εδω και λιγες μερες και για ενα διαστημα 3 εβδομαδων ας πουμε 1-2 φορες τη μερα με σκοπο να ανεβασω τις θερμιδικη μου προσληψη, γνωριζοντας τα αρκετα λιπαρα που περιεχει, διοτι προσωπικα δεν βαζω και λιπος ευκολα, το αντιθετο θα ελεγα και δεν θα ειχα προβλημα στην ΠΑΡΟΥΣΑ φαση να λιπωσω και λιγακι διοτι ....ακομα ο μεταβολισμος μου δουλευει ρολοι. επισης ειναι ευκολο "γευμα" καθως δεν το τρως αλλα το πινεις στα γρηγορα. και μετα δεν μου εχει κοψει την ορεξη για να ακολουθησει αλλο ενα μεγαλυτερο γευμα(επειτα απο καμια ωρα ας πουμε)
    Αν και καω χρηση συμπλητωματος πρωτεινης, στη συγκεκριμενη συνταγη ΔΕΝ βαζω μεσα. Ουτε σκουπ.
    Μπορει καποιο παιδι να με βοηθησει να υπολογισω τις θερμιδες γιατι δεν γνωριζω....???
    Αυτη τη στιγμη το ροφημα που εφτιαξα περιεχει...

    500ml γαλα χαμηλων λιπαρων
    1 γεματη κουταλια της σουπας μελι
    1 γεματη κουταλια της σουπας φυστικοβουτηρο
    1 μπανα
    1 κουταλια της σουπας κακαο ΙΟΝ
    και 50+++ γρ βρωμη.
    1 ασπραδι αυγου (σαλμονεεεεεεεεεελα) (1η φορα το δοκιμαζω με ασπραδι)

    Στο ΠΕΡΙΠΟΥ παντα ποσες θερμιδες ειναι?
    Ευχαριστω πολυ
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία