Θέμα: Female Gym Tips

Σελίδα 313 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 213263303311312313314315323363413 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 4.681 έως 4.695 από 9687
  1. 22-02-12 12:01 #4681
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Miss Fit Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναιιιιιι! Εγώ το ευχαρηστιέμαι, και την αλλή μέρα δαγκώνομαι και συνεχίζω κανονικά......Αλλάαλήτερα να ρωτήσεις και την Ελενή,
    συνηθως στα ξενοδοχεια εχουν και αυγα .εγω το καλοκαιρι ..επαιρνα 4 τα καθαριζα απο τους κροκους ..και τα ετρωγα ..συν λιγο γαλα με μουσλι ...δεν μπορει να μην εχει σχεδον σε ολα βαζουν τωρα

    αμστ για σενα το μηνυμα σορυ..
     

  2. 22-02-12 12:01 #4682
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο xelashai Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι ωμους πιανει...για πλατη μαλλον θα εννοεις την κωπηλατικη με αλτηρες??
    http://www.youtube.com/watch?v=g175x57LR7Q
    ΠΛΑΤΗ μου έχει αυτή

    4.κωπηλατικη με ουδετερη λαβη ξαπλωμενη σε επικληνη παγκο ταυτοχρονα για πλάτη (εδώ ξάπλωσα μπρουμιτα και σηκωνα στο πλαι χέρια.)

    ΩΜΟΙ αυτές
    3.εκτασεις πλαι απο καθιστη θεση 3*12 (αυτή την έκανα σαν το βιντεάκι που έσειλες, αλλά η απο κάτω
    4.σκυφτη σε παγκο 3*15
     

  3. 22-02-12 12:04 #4683
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο amst Εμφάνιση μηνυμάτων
    νόμιζα σε έλεγαν μαρία!
    νίκη?
    και το marvin από πού είναι?!!! χαχαχαχααααα
    και η μαρία ποια είναι?

    αααα.. μεζέψτε με!!!!
    Μαρβιν ηταν ενας γατουλης στα κομιξ της τελευταιας σελιδας της εφημεριδας απογευματινης.....χρονια πισω.Παντα μου αρεσε να τον διαβαζω.
    Νικη ειναι το κανονικο μου ονομα βρε!!!!!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
     

  4. 22-02-12 12:05 #4684
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PEGY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα!


    ΣΤΕΛΛΑ

    Καταλαβαίνω αυτό που περιγράφεις, το έχουμε περάσει όλες μας.
    Δεν ξέρω αν ήταν υπερφαγικό επισόδειο ή δεν σου έφτασαν οι θερμίδες ή εφαγες άτσαλα ή κάτι άλλο.
    Το θέμα με αυτη τη συνηθεια είναι οτι χανουμε τον έλεγχο κ οτι δεν το φχαριστιόμαστε. Είτε έχουμε φάει πολύ ή λίγο αυτο είναι που μας χαλάει.
    Είχα διαβάσει σε ένα βιβλίο που πραγματευόταν τέτοια θέματα, πως όπως ο καπνιστής που θα κόψει το τσιγάρο, ποτέ δεν θα είναι ελευθερο άτομο, πάντα θα είναι πρωην καπνιστής κ πάντα θα μετράει τις μέρες που απέχει. Τέτοιες συνήθειες ποτε δεν αποβάλλονται κ ποτέ δεν ξεχνιούνται δυστυχώς. Αναφερόταν στην υπερφαγία σαν ένα τέρας που απλώς με τη σωστή διατροφή το κρατάμε κοιμισμένο.
    Μπορεί αυτά να φαίνονται απαισιοδοξα. Δυστυχώς για κάποιο λόγο έχει τυπωθεί στο υποσυνείδητό μας αυτή η συνήθεια.
    Το θέμα είναι να το βλέπουμε εμείς αισιόδοξα κ να είμαστε δυνατές. Όταν μου συμβαίνουν τέτοια κ μένα, σαφως κ με παίρνει απο κάτω. Αργότερα όμως σκέφτομαι πως κάτι αποκομίζω απο όλο αυτό κ πως μου συμβαίνει γιατί μάλλον χρειάζομαι να μάθω κάτι που αγνοω.
    Σ αυτά το μότο μου είναι πως ο,τι δεν σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό κ κάπως έτσι συνεχίζω τη ζωή μου!

    εισαι δικια μου εσυ!!!!!
     

  5. 22-02-12 12:07 #4685
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Miss Fit Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΠΛΑΤΗ μου έχει αυτή

    4.κωπηλατικη με ουδετερη λαβη ξαπλωμενη σε επικληνη παγκο ταυτοχρονα για πλάτη (εδώ ξάπλωσα μπρουμιτα και σηκωνα στο πλαι χέρια.)

    ΩΜΟΙ αυτές
    3.εκτασεις πλαι απο καθιστη θεση 3*12 (αυτή την έκανα σαν το βιντεάκι που έσειλες, αλλά η απο κάτω
    4.σκυφτη σε παγκο 3*15
    Μην μπερδευεσαι οταν λεει επικλινη ειναι ο γνωστος διαγωνιος παγκος και ναι σωστα την εκανες την ασκηση..πολυ καλη ασκηση για πλατη!!!

    Οταν σου λεει παγκο εννοει παντα τον οριζοντιο.πως αλλιως λοιπον θα μπορουσες να εισαι σκυφτη πανω σε ενα οριζοντιο παγκο; Μαλλον καθιστη!!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
     

  6. 22-02-12 12:08 #4686
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Miss Fit Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΠΛΑΤΗ μου έχει αυτή

    4.κωπηλατικη με ουδετερη λαβη ξαπλωμενη σε επικληνη παγκο ταυτοχρονα για πλάτη (εδώ ξάπλωσα μπρουμιτα και σηκωνα στο πλαι χέρια.)

    ΩΜΟΙ αυτές
    3.εκτασεις πλαι απο καθιστη θεση 3*12 (αυτή την έκανα σαν το βιντεάκι που έσειλες, αλλά η απο κάτω
    4.σκυφτη σε παγκο 3*15

    οπότε...?
    3.http://www.youtube.com/watch?v=TBTnCEz937A
    4.http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/seated-bent-over-rear-delt-raise


    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη xelashai : 22-02-12 στις 12:10
     

  7. 22-02-12 12:13 #4687
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marvin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαρβιν ηταν ενας γατουλης στα κομιξ της τελευταιας σελιδας της εφημεριδας απογευματινης.....χρονια πισω.Παντα μου αρεσε να τον διαβαζω.
    Νικη ειναι το κανονικο μου ονομα βρε!!!!!
    μαρβιν σε οτι μου εχεις πει εχεις πεσει μεσα...θυμασε τι μου ελεγες για τον υπνο???τωρα μου γυρισε και το πρωι ξυπναω με το ζορι....επικοινώνησα και με το γιατρο μου μου ειπε οτι μπορω να παρω τα χεφο ...και μου ειπε ειναι τι χαπι θα κατσει καλυτερα στον οργανισμο ....αυτα πιστευω οτι μου πανε ποιο καλα εδω και δυο μερες που τα περνω ουτε ανακατωσουρα στο στομαχι....αλλα αρχισα να πηγαινω και πιο συχνα στην τουαλετα...αντε να φυγουν αυτα τα υγρα..

    EYXAΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΤΙς ΣΥΜΒΟΥΛΕς...εμ ο παλιος εινα αλλιως!!!!
     

  8. 22-02-12 12:16 #4688
    Προεπιλογή
    καλημέρα κορίτσια! με λένε Νικολέτα θελω να μου δωσετε τα φωτα σας λοιπόν για αρχή να σας πω πως είμαι 52 κιλά έχω 1.63 ύψος και είμαι 26 χρονών.δεν είχα ποτέ ιδιαίτερη σχέση με αθλητισμό πήγαινα παλιότερα γυμναστήριο αλλά όχι εντατικά λόγω σπουδών και δεν έκανα ολοκληρωμένη προπόνηση μονό αερόβια(ελληπτικο, διάδρομο).Τώρα πλέων είμαι εύκαιρη έχω χρόνο και θέληση για να ασχοληθώ. Στόχος μου είναι η σύσφιξη του σώματος και η επίπεδη κοιλιά (εχω λίγο κοιλίτσα) θα ηθελα να μου πειτε μια διατροφη και ενα προγραμμα προπονησης. σας ευχαριστώ προκαταβολικά θα περιμένω τις απόψεις σας
     

  9. 22-02-12 12:16 #4689
    Προεπιλογή
    ΟΚ κορίτσια τώρα τις ξεχώρισα.
    Αρα αυτή για πλάτη την εκανα σωστά Νίκη, αν και με ζόρισε πάααρα πολύ.Δηλ. μπρουμιτα και εκτάσεις στο πλαι οχι προς τα πισω έ; Γιατι κάτι παιδιά στο γυμν. μου λέγαν να τραβάω πισω σαν κωπηλατικη. Ευχαρηστώ για την βοήθεια
     

  10. 22-02-12 12:23 #4690
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikoletaa Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημέρα κορίτσια! με λένε Νικολέτα θελω να μου δωσετε τα φωτα σας λοιπόν για αρχή να σας πω πως είμαι 52 κιλά έχω 1.63 ύψος και είμαι 26 χρονών.δεν είχα ποτέ ιδιαίτερη σχέση με αθλητισμό πήγαινα παλιότερα γυμναστήριο αλλά όχι εντατικά λόγω σπουδών και δεν έκανα ολοκληρωμένη προπόνηση μονό αερόβια(ελληπτικο, διάδρομο).Τώρα πλέων είμαι εύκαιρη έχω χρόνο και θέληση για να ασχοληθώ. Στόχος μου είναι η σύσφιξη του σώματος και η επίπεδη κοιλιά (εχω λίγο κοιλίτσα) θα ηθελα να μου πειτε μια διατροφη και ενα προγραμμα προπονησης. σας ευχαριστώ προκαταβολικά θα περιμένω τις απόψεις σας


     

  11. 22-02-12 12:26 #4691
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katerina. Εμφάνιση μηνυμάτων
    μαρβιν σε οτι μου εχεις πει εχεις πεσει μεσα...θυμασε τι μου ελεγες για τον υπνο???τωρα μου γυρισε και το πρωι ξυπναω με το ζορι....επικοινώνησα και με το γιατρο μου μου ειπε οτι μπορω να παρω τα χεφο ...και μου ειπε ειναι τι χαπι θα κατσει καλυτερα στον οργανισμο ....αυτα πιστευω οτι μου πανε ποιο καλα εδω και δυο μερες που τα περνω ουτε ανακατωσουρα στο στομαχι....αλλα αρχισα να πηγαινω και πιο συχνα στην τουαλετα...αντε να φυγουν αυτα τα υγρα..

    EYXAΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΤΙς ΣΥΜΒΟΥΛΕς...εμ ο παλιος εινα αλλιως!!!!
    Χαιρομαι Κατρινα μου που πας καλυτερα.Καλο αυτο με την τουαλετα λεμε!!!Πιστευω οτι γενικα ζοριστηκες μια με την μικρη ..μια το αγχους ,τα χαπια,εκοψες και μεσα σε ολα αυτα τον υδατανθρακα..στρεσαριστηκε το σωμα.
    Σιγα καλε εδω ειμαστε για να βοηθαμε η μια την αλλη.Δεν εχω γνωσεις, οτι γραφω ειναι μονο εμπειρικο και κατα ποσο εχει δουλεψει πανω μου.γιαυτο και καποιες φορες φοβαμαι να πω την γνωμη μου.Πιστευω πως σε τσαγανο..αν μπορω να το πω ετσι μοιαζουμε...εσυ βεβαια εισαι κορμαρα ....... και αυτο μου αρεσει!!!!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
     

  12. 22-02-12 12:26 #4692
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikoletaa Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημέρα κορίτσια! με λένε Νικολέτα θελω να μου δωσετε τα φωτα σας λοιπόν για αρχή να σας πω πως είμαι 52 κιλά έχω 1.63 ύψος και είμαι 26 χρονών.δεν είχα ποτέ ιδιαίτερη σχέση με αθλητισμό πήγαινα παλιότερα γυμναστήριο αλλά όχι εντατικά λόγω σπουδών και δεν έκανα ολοκληρωμένη προπόνηση μονό αερόβια(ελληπτικο, διάδρομο).Τώρα πλέων είμαι εύκαιρη έχω χρόνο και θέληση για να ασχοληθώ. Στόχος μου είναι η σύσφιξη του σώματος και η επίπεδη κοιλιά (εχω λίγο κοιλίτσα) θα ηθελα να μου πειτε μια διατροφη και ενα προγραμμα προπονησης. σας ευχαριστώ προκαταβολικά θα περιμένω τις απόψεις σας
    καλως ορισες
     

  13. 22-02-12 12:53 #4693
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gianna Εμφάνιση μηνυμάτων

    Also, eine Frage meine Liebe: Εγώ τις βυθίσεις για στήθος τις ήξερα με ανοιχτές τις λαβές και πέφτεις μπροστά, ενώ για τρικέφαλα κλειστές, κατακόρυφο σώμα, κλειστοί αγκώνες. Τις προάλλες μου πε ένας τύπος στο γυμναστήριο ότι είναι καλύτερα και για στήθος κλειστές, χωρίς όμως να μου το αιτιολογήσει. Δοκιμάζοντάς το, νομίζω ότι μου φάνηκε πιο εύκολο με κλειστές. Deine Meinung dazu???
    ετσι οπως το ηξερες ειναι,.,.

    και ετσι θα το κανεις...ανοιχτα οι αγκωνες για στηθος και κλειστα να γλυφουν αγκωνες πλευρα για τρικεφαλο...σκεψου κ τις καμψεις...

    οσο πιο ανοιχτα πανε οι αγκωνες στο πλαι τοσο πιο στηθος κανεις ,ενω οσο πιο κλειστα κανεις τρικεφαλο...
     

  14. 22-02-12 12:55 #4694
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο amst Εμφάνιση μηνυμάτων
    3 λαλούν και 2 χορεύουν που λέμε

    όμως αυτή η άσκηση δε γουστάρει να γίνει από μενα
    δεν ανοίγει το καταραμένο το βίντεο που έβαλες
    δε θέλει να τη δω, να μάθω ποια είναι

    Καληνύχτα αγάπες
    αληθεια δεν ανοιγει?
    μαλλον καποιο θεμα θα εχεις...ανοιγει κανονικα ρε συ...
     

  15. 22-02-12 13:04 #4695
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    [QUOTE=Miss Fit;523087]
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Miss Fit Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελένη και κοριτσοπαρέα καλησπέρα

    Χρειάζομαι βοηθεια στο πρόγραμμα Ελενη

    Για ωμους: σκυφτη σε παγκο; δεν βρίσκω βιντεακι http://www.youtube.com/watch?v=x9WIK...feature=relmfu

    Σανιδα 3*1 κεντρο πως γίνεται η σανίδα http://www.youtube.com/watch?v=MHQmRINu4jU ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ ΛΕΚΑΝΗ


    Πλαγια σανιδα 3*1’σε καθε μερια σαν εδω ;http://youtu.be/8fSteasghNE http://www.youtube.com/watch?v=6I990Wbr1JE
    χωρις κινηση.μενεις σταθερη


    Ασκηση γατα 5 φορες αργα κ ελεγχομενα θεωρειται ενα σετ...αυτο το κανεις 3 φορες τι ειναι ασκηση γατα;

    http://www.youtube.com/watch?v=wBAxxzlHXcg χαλια το βιντεακια...απλα δες την κινηση πανω κατω


    πριν απο αυτην με εχεισ καθιστη σε μπαλα, εδω ειμαι παλι καθιστη η όρθια;2.με κλειστα ματια προσπαθεις να σηκωσεις δεξι ποδι οσο το δυνατον ψηλα(οκ λιγο θα σηκωθει εστω ελαχιστα) ΑΛΛΑ να μην κουνηθεις καθολου ...το ιδιο κ στο αλλο ποδι...σηκωνεις ποδι 5 φορες προσπαθωντας να κρατησεις λιγα δευτερολεπτα επανω
    σε μπαλα εισαι
     

Σελίδα 313 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 213263303311312313314315323363413 ... ΤελευταίαΤελευταία