Θέμα: Female Gym Tips

Σελίδα 314 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 214264304312313314315316324364414 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 4.696 έως 4.710 από 9687
  1. 22-02-12 13:06 #4696
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marvin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαιρομαι Κατρινα μου που πας καλυτερα.Καλο αυτο με την τουαλετα λεμε!!!Πιστευω οτι γενικα ζοριστηκες μια με την μικρη ..μια το αγχους ,τα χαπια,εκοψες και μεσα σε ολα αυτα τον υδατανθρακα..στρεσαριστηκε το σωμα.
    Σιγα καλε εδω ειμαστε για να βοηθαμε η μια την αλλη.Δεν εχω γνωσεις, οτι γραφω ειναι μονο εμπειρικο και κατα ποσο εχει δουλεψει πανω μου.γιαυτο και καποιες φορες φοβαμαι να πω την γνωμη μου.Πιστευω πως σε τσαγανο..αν μπορω να το πω ετσι μοιαζουμε...εσυ βεβαια εισαι κορμαρα ....... και αυτο μου αρεσει!!!!
    τα εμπειρικα δουλευουν ομως!

    ολες θα λετε την γνωμη σας κ ας ειναι λαθος...εδω ειμαστε να τα διορθωσουμε και να μαθουμε!
     

  2. 22-02-12 13:08 #4697
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikoletaa Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημέρα κορίτσια! με λένε Νικολέτα θελω να μου δωσετε τα φωτα σας λοιπόν για αρχή να σας πω πως είμαι 52 κιλά έχω 1.63 ύψος και είμαι 26 χρονών.δεν είχα ποτέ ιδιαίτερη σχέση με αθλητισμό πήγαινα παλιότερα γυμναστήριο αλλά όχι εντατικά λόγω σπουδών και δεν έκανα ολοκληρωμένη προπόνηση μονό αερόβια(ελληπτικο, διάδρομο).Τώρα πλέων είμαι εύκαιρη έχω χρόνο και θέληση για να ασχοληθώ. Στόχος μου είναι η σύσφιξη του σώματος και η επίπεδη κοιλιά (εχω λίγο κοιλίτσα) θα ηθελα να μου πειτε μια διατροφη και ενα προγραμμα προπονησης. σας ευχαριστώ προκαταβολικά θα περιμένω τις απόψεις σας
    καλημερα νικολετα!

    το να σου δωθει κατι ετοιμο στο πιατο πιστεψε με δεν θα σε βοηθησει!

    πες μας τι κανεις τωρα στο γυμναστηριο που πας,τι κανεις απο διατροφη και θα σε βοηθησουμε να διορθωσεις το θεμα διατροφη προπονηση.εαν θελει καποιες αλλαγες!

    τα κιλα σου ειναι οκ για το υψος σου!αλλα αν λες οτι εχεις κοιλιτσα,απλα θελεις προπονηση για να σφιξεις με τον καιρο!
     

  3. 22-02-12 13:11 #4698
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Miss Fit Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΠΛΑΤΗ μου έχει αυτή

    4.κωπηλατικη με ουδετερη λαβη ξαπλωμενη σε επικληνη παγκο ταυτοχρονα για πλάτη (εδώ ξάπλωσα μπρουμιτα και σηκωνα στο πλαι χέρια.)

    ΩΜΟΙ αυτές
    3.εκτασεις πλαι απο καθιστη θεση 3*12 (αυτή την έκανα σαν το βιντεάκι που έσειλες, αλλά η απο κάτω
    4.σκυφτη σε παγκο 3*15
    4.ξαπλωνεις στον επικληνη μπρουμυτα ..εχεις τους αλτηρες στα χερια και τραβας κανοντας κωπηλατικη...οι παλαμες κοιτανε μεταξυ τους...αυτο ειναι η ουδετερη λαβη..

    αργα και σταθρη κινηση...καθως τραβας πισω,πρωτα κλειδωνεις οδοντωτο(ειναι το σημειο που κουμπωνει το σουτιεν για να καταλαβεις)κ μετα τραβας...

    οι αλλες οπως σου εδειξαν τα κοριτσια στα βιντεο
     

  4. 22-02-12 13:14 #4699
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο amst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα! Βρέχει και μ'αρέσει!
    Εγώ να δεις πιάσιμο!!!
    Δε μπορώ να σηκωθώ απ'το κρεβάτι, καρέκλα.. να βγω απ'το αυτοκίνητο. κάνω 5' να αλλάξω δωμάτιο!

    Τώρα πάμε γυμναστήριο σ'αυτήν την κατάσταση?
    Είναι καλό να πιανόμαστε τόσο?


    Αλήθεια, κ.Δευτέρα και όλο το τριήμερο τι θα κάνετε και τι θα φάτε?
    Εγώ θα πάω εξωτερικό. Ξενοδοχείο με πρωινό (δε μ'αρέσει αυτό).. τι να πάρω μαζί (από τροφές?). τι θα παίρνατε εσείς?
    εντάξει, μέσα στη μέρα θα το ρυθμίζω, αλλά το πρωινό? δε μπορώ να κάνω κρεμούλα μούσλι..
    καλημερααααα

    ειναι κατι διαφορετικο για το σωμα σου κ λογικο το πιασιμο...εννοειται συνεχιζεις αγαπη μου γιατι αμα αφησες να περασει αυτο το πιασιμο οταν θα ξαναπας,παλι θα ξαναπιατσεις κ ειναι φαυλος κυκλος μετα....χιχιχι

    5 λεπτα ενα δωματιο λεει..χα.χ.α

    σε ολα τα ξενοδοχεια εχει τα παντα...κ γαλα...κ μουσλι...κ εννοειται αυγα!
    οποτε no excuses εκτος κ αν το θες να σαβουριασεις!αλλο αυτο!
    θα το ευχαριστηθεις ομως πιο πολυ πιστευω εαν δεν σκας στο φαγητο!
     

  5. 22-02-12 13:16 #4700
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο st@vroul@ Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημέρα κοριτσάκια κ από εμένα
    εγώ πιστεύω ότι αν δεν νιώθεις καλά "εσύ" με το σώμα σου ότι δίαιτα κ αν κάνεις, όση γυμναστική κ αν κάνεις δεν θα έχει το ίδιο αποτέλεσμα με το
    να πιστεύεις σε εσένα.
    Κ αν μια μέρα το "έριξες" λίγο έξω στο φαι υπάρχουν τόσες άλλες να επανορθώσεις.
    Δυστυχώς έρχονται μέρες που θα πούμε το ψωμί ψωμάκι λόγων κρίσης της χώρας.Οπότε εκμεταλλευτείτε ότι μπορείτε τώρα.




    σιγουρα θα εχουν δυσκολες μερες αλλα το τελευταιο κομματι δεν μου αρεσει απο την αποψη οτι αν ειναι να φαω τωρα οτι μπορω,θα παω και θα φαω τα παντα

    το φαγητο πρεπει να λειτουργει καθαρα οπως λεω σαν το καυσιμο μας για λειτουργησουμε μεσα στη μερα...
    δεν χρειαζονται υπερβολες
    οκ θα γινουν που κ που αλλα μην γινεται συνηθεια
     

  6. 22-02-12 13:29 #4701
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα νικολετα!

    το να σου δωθει κατι ετοιμο στο πιατο πιστεψε με δεν θα σε βοηθησει!

    πες μας τι κανεις τωρα στο γυμναστηριο που πας,τι κανεις απο διατροφη και θα σε βοηθησουμε να διορθωσεις το θεμα διατροφη προπονηση.εαν θελει καποιες αλλαγες!

    τα κιλα σου ειναι οκ για το υψος σου!αλλα αν λες οτι εχεις κοιλιτσα,απλα θελεις προπονηση για να σφιξεις με τον καιρο!
    καλημέρα! έχεις δίκαιο ,δεν σας βοήθησα να μου πείτε την γνώμη σας συγνώμη απο θέμα διατροφής δεν κάνω κάτι ιδιαίτερο. τρώω πρωινό γάλα με 3 κουτάλια βρώμη η δημητριακά, μεσημέρι οτι εχει σπίτι μετά το γυμ. μια μπανάνα και το βράδυ κατι ελαφρύ συνήθως κανένα γιαουρτάκι 2% και απο θέμα προπόνησης δεν ακολουθώ κάποιο πρόγραμμα κάνω συνήθως 10 λεπτά διάδρομο 10 λεπτά ποδήλατο ή ελληπτικο και κοιλιακούς ραχιαίους αυτά.
     

  7. 22-02-12 13:48 #4702
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikoletaa Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημέρα! έχεις δίκαιο ,δεν σας βοήθησα να μου πείτε την γνώμη σας συγνώμη απο θέμα διατροφής δεν κάνω κάτι ιδιαίτερο. τρώω πρωινό γάλα με 3 κουτάλια βρώμη η δημητριακά, μεσημέρι οτι εχει σπίτι μετά το γυμ. μια μπανάνα και το βράδυ κατι ελαφρύ συνήθως κανένα γιαουρτάκι 2% και απο θέμα προπόνησης δεν ακολουθώ κάποιο πρόγραμμα κάνω συνήθως 10 λεπτά διάδρομο 10 λεπτά ποδήλατο ή ελληπτικο και κοιλιακούς ραχιαίους αυτά.
    ποσο καιρο γυμναζεσαι?

    δεν εχςις κανει ποτε σου καποιες αλλες ακσησεις με βαρη ?γενικα οτιδηποτε για μυικη ενδυναμωση σχετικα με βαρη/μηχανηματα...?
     

  8. 22-02-12 13:59 #4703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποσο καιρο γυμναζεσαι?

    δεν εχςις κανει ποτε σου καποιες αλλες ακσησεις με βαρη ?γενικα οτιδηποτε για μυικη ενδυναμωση σχετικα με βαρη/μηχανηματα...?
    βασηκα εχει κανενα 2 εβδοαμδεσ που γραφτηακα γυμ. εκανα μια προσαρμογη απλα λιγο στηθοσ πλατη και χερια (δικ.τρικ)
     

  9. 22-02-12 14:02 #4704
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katerina. Εμφάνιση μηνυμάτων
    εισαι δικια μου εσυ!!!!!
     

  10. 22-02-12 14:03 #4705
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikoletaa Εμφάνιση μηνυμάτων
    βασηκα εχει κανενα 2 εβδοαμδεσ που γραφτηακα γυμ. εκανα μια προσαρμογη απλα λιγο στηθοσ πλατη και χερια (δικ.τρικ)
    λογικα τωρα θα σου δωσουν στο γυμναστηριο που πας ενα προγραμμα...

    καλο θα ηταν να το ποσταρεις και να σου πουμε την γνωμη μας...να δουμε αν ειναι καλο η οχι...αν θελει διορθωσεις η οχι...
     

  11. 22-02-12 14:12 #4706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    λογικα τωρα θα σου δωσουν στο γυμναστηριο που πας ενα προγραμμα...

    καλο θα ηταν να το ποσταρεις και να σου πουμε την γνωμη μας...να δουμε αν ειναι καλο η οχι...αν θελει διορθωσεις η οχι...
    βασικά δεν εμπιστεύομαι στις γνώμες του υπεύθυνου στο γυμ έχω ακούσει κακές κρητικές, και εκτός αυτού αν μου δώσει ένα πρόγραμμα και κάνουμε κάποιες αλλαγές εδώ, μετά δεν θα είναι σαν να τον προσβάλλω λιγο?
     

  12. 22-02-12 14:19 #4707
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikoletaa Εμφάνιση μηνυμάτων
    βασικά δεν εμπιστεύομαι στις γνώμες του υπεύθυνου στο γυμ έχω ακούσει κακές κρητικές, και εκτός αυτού αν μου δώσει ένα πρόγραμμα και κάνουμε κάποιες αλλαγές εδώ, μετά δεν θα είναι σαν να τον προσβάλλω λιγο?
    οχι...δεν θα ειναι σαν να τον προσβαλλεις...

    αλλωστε εαν δεν ειναι καλος στη δουλεια του,εσυ ντε και καλα πρεπει να κανεις οτι λεει?

    απλα αυτος σε βλεπει καθημερινα.εμεις οχι...δεν ξερουμε το σωμα σου κ τις δυνατοτητες σου ακομη κ ως αρχαρια!

    καταλαβες?εκτος κ αν σου δωσει κανενα προγραμμα-κονσερβα...αλλο αυτο

    το θεμα δεν ειναι απλα να παρεις ενα προγραμμα και να το κανεις...

    το θεμα ειναι να μαθεις το τι κανεις στο γυμναστηριο και γιατι...να μαθεις να το κανεις εσυ μονη σου γιατι τοτε θα αρχισεις να καταλαβαινεις περισσοτερα για το σωμα σου!

    απο εδω μεσα,μπορω να σε καθοδηγησουμε ,το φορουμ ειναι μεγαλη πηγη γνωσεων...

    αλλα ειναι ανευθυνο να παρεις ενα απλο προγραμμα ετσι στα ξερα και να σου πω καντο...

    εγω θα ηθελα να μαθεις πεντε πραγματα μεσα απο εδω γιατι μην ξεχνας πως οτι κανεις,για σενα το κανεις...

    παρε εσυ το προγραμμα απο εκει...φερτο εδω κ θα το δουμε αν αξιζει η οχι!

    και αν στην τελικη δεν αξιζει,μην σε νοιαζει αν τον προσβαλλεις τον κακο τον γυμναστη...ας τον νοιαξει αυτον να γινει καλυτερος επαγγελματιας...
     

  13. 22-02-12 14:26 #4708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι...δεν θα ειναι σαν να τον προσβαλλεις...

    αλλωστε εαν δεν ειναι καλος στη δουλεια του,εσυ ντε και καλα πρεπει να κανεις οτι λεει?

    απλα αυτος σε βλεπει καθημερινα.εμεις οχι...δεν ξερουμε το σωμα σου κ τις δυνατοτητες σου ακομη κ ως αρχαρια!

    καταλαβες?εκτος κ αν σου δωσει κανενα προγραμμα-κονσερβα...αλλο αυτο

    το θεμα δεν ειναι απλα να παρεις ενα προγραμμα και να το κανεις...

    το θεμα ειναι να μαθεις το τι κανεις στο γυμναστηριο και γιατι...να μαθεις να το κανεις εσυ μονη σου γιατι τοτε θα αρχισεις να καταλαβαινεις περισσοτερα για το σωμα σου!

    απο εδω μεσα,μπορω να σε καθοδηγησουμε ,το φορουμ ειναι μεγαλη πηγη γνωσεων...

    αλλα ειναι ανευθυνο να παρεις ενα απλο προγραμμα ετσι στα ξερα και να σου πω καντο...

    εγω θα ηθελα να μαθεις πεντε πραγματα μεσα απο εδω γιατι μην ξεχνας πως οτι κανεις,για σενα το κανεις...

    παρε εσυ το προγραμμα απο εκει...φερτο εδω κ θα το δουμε αν αξιζει η οχι!

    και αν στην τελικη δεν αξιζει,μην σε νοιαζει αν τον προσβαλλεις τον κακο τον γυμναστη...ας τον νοιαξει αυτον να γινει καλυτερος επαγγελματιας...
    εχεις δικαιο! ευχαριστω, θα ποσταρω μετα το απογευμα το προγραμμα που θα μου δωσει!καμια συμβουλή-παρατηρηση για διατροφη?
     

  14. 22-02-12 14:39 #4709
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikoletaa Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχεις δικαιο! ευχαριστω, θα ποσταρω μετα το απογευμα το προγραμμα που θα μου δωσει!καμια συμβουλή-παρατηρηση για διατροφη?
    μου τα γραφεις πολυ γενικα οποτε και γενικη θα ειναι η απαντηση μου...

    οσο πιο συγκεκριμενα γραφεις να ξερεις τοσο πιο συγκεκριμενη θα ειναι και η απαντηση που θα παρεις...

    περα απο αυτο...η διατροφη σου ειναι νορμαλ αλλα δεν μπορω να πω κατι παραπανω γιατι δνε εχω ουτε ποσοτητες σε ολα τα γευματα για να δουμε πανω κατω ποσο εισαι σε θερμιδες
    αλλα κ αυτο δεν ειναι απαραιτητο αναλογα εμ τον στοχο σου

    δεν χρειαζεται να τρελαινεσαι δηλαδη εμ το θεμα διατροφη περα απο το να προσεχεις γενικα τα γνωστα,τηγανητα πιτσες σαβουρες μακρυα κ με μετρο μια στο τοσο αν νιωθεις οτι το εχεις αναγκη

    δεν σου κανουν καλο,δεν σου προσφερουν τιποτα,δεν βοηθανε στο στοχο μας παρα μονοσ το κομματι ψυχολογικο οτι σπας ρε παιδι μου ετσι για λιγο κ μετα ξανα τα κεφαλια μεσα

    πολλες οι αποψεις για το θεμα αυτο ...το θεμα ειναι εσυ τι γουσταρεις...

    συνεχισε τη διατροφη σου οπως εχει αλλα προσεχε γενικα τη σαβουρα...τα κιλα σου με το υψος σου μου δειχνουν οτι δεν θες απωλεια κιλων...

    αλλα δεν εχω ουτε φωτο σου να δω ουτε πολλες λεπτομερειες στη διατροφη σου

    μην ανησυχεις...εδω μεσα σιγα σιγα θα μαθεις πολλα και θα διορθωθουν/βελτιωθουν σιγα σιγα ολα
     

  15. 22-02-12 14:53 #4710
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο amst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα πάω εξωτερικό. Ξενοδοχείο με πρωινό (δε μ'αρέσει αυτό).. τι να πάρω μαζί (από τροφές?). τι θα παίρνατε εσείς?
    εντάξει, μέσα στη μέρα θα το ρυθμίζω, αλλά το πρωινό? δε μπορώ να κάνω κρεμούλα μούσλι..
    Το έχεις δοκιμάσει με γιαούρτι και φρούτα όπως η μπανάνα; Είναι σα γλυκάκι
    Συνήθως, τα βάζω όλα στο μπλέντερ και τη βρώμη στο τέλος. Στο ξενοδοχείο μπορείς να κόψεις τα φρούτα σε κομματάκια.

    Κι όταν θέλω να φάω σοκολάτα, προσθέτω μια κουταλιά κακαό μέσα στο blender (μπανάνα ή και μήλο, γιαουρτάκι και μια κουταλιά κακάο) και στο τέλος τη βρώμη και αλεσμένο λιναρόσπορο. Η γεύση είναι σαν κρέμα σοκολάτα.
     

Σελίδα 314 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 214264304312313314315316324364414 ... ΤελευταίαΤελευταία