Θέμα: dorita's log

Σελίδα 1 από 47 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 694
  1. 21-01-12 14:12 #1
    Post dorita's log
    καλημέρα σε όλους.. μπήκα κ γω στην παρέα ελπίζοντας αυτή να ειναι η τελευταία μου ελπίδα πριν φτάσω τα 30 κ δεν με σώζεις κ εύκολα!!!(γιατί είναι δύσκολο να χτίσεις το σώμα).
    λοιπόν από νοέμβριο το μόνο που κάνω είναι 2 φορές την εβδομάδα γιογκα κ συγχρονο. το καλοκαίρι λόγω του ότι ζω σε ένα μικρό αλλά πανέμορφο μέρος πήγαινα για κανα 20λεπτο χαλαρό τρεξιματάκι κ κολύμπι.. μου αρέσει το έξω..η φύση..
    από το καλοκαίρι έχω πάρει 2κιλά γενικώς λεπτή με λες αλλά αγύμναστη...δεν έχω κάνει ποτέ πρόγραμμα με βάρη πάνω από ένα μήνα...
    έχω κανα χρόνο να πάω γυμναστήριο όπου συνήθως έκανα μόνο ομαδικό δυναμικό με βαράκια... θα στείλω κ καμια φώτο... άσε πολύ θα το σκεφτώ..
    πετάν από παντού τα ψωμιά...
    θέλοντας να ξεκινήσω από δευτέρα γυμν. λίγο αερόβια να ζεσταθούμε λίγο κ να δυναμώσω ήθελα την γνώμη σας..επειδη βαριέμαι το μονοτονο συνεχές τρέξιματακι για 30λεπτο... κ μετά βλέπουμε πως θα ξεκινήσω να αρχίσω βάρη ΑΣΧΕΤΗ!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-01-12 14:53 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    ντοριτακι μου καλως ηρθες και απο εδω!

    τα βαρη δεν τα συνεχισες φανταζομαι επειδη βαριοσουν,δεν ειχες καποιον να σου δειξει...η κατι αλλο?

    και η γιογκα και ολα καλο μας κανουν απλα το καθε ειδος στοχευει και σε κατι διαφορετικο...αν εχεις την δυνατοτητα να τα συνδυαζεις,θα ηταν το καλυτερο γιατι ειναι ωραιο να δινουμε στο σωμα μας διαφορετικα ερεθισματα!

    μια φωτο σου θα ελυνε πολλες αποριες ...γιατι εσυ μπορει να εισαι οντως πολυ λεπτη και τα ψωμακια να ειναι ανυπαρκτα...

    απο διατροφη γενικα πως πας?προσεχεις καθολου γενικα του συτλ οχι τηγανητα πολλα γλυκα καθημερινα κτλ κτλ η μπα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 21-01-12 15:08 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    ντοριτακι μου καλως ηρθες και απο εδω!

    τα βαρη δεν τα συνεχισες φανταζομαι επειδη βαριοσουν,δεν ειχες καποιον να σου δειξει...η κατι αλλο?

    και η γιογκα και ολα καλο μας κανουν απλα το καθε ειδος στοχευει και σε κατι διαφορετικο...αν εχεις την δυνατοτητα να τα συνδυαζεις,θα ηταν το καλυτερο γιατι ειναι ωραιο να δινουμε στο σωμα μας διαφορετικα ερεθισματα!

    μια φωτο σου θα ελυνε πολλες αποριες ...γιατι εσυ μπορει να εισαι οντως πολυ λεπτη και τα ψωμακια να ειναι ανυπαρκτα...

    απο διατροφη γενικα πως πας?προσεχεις καθολου γενικα του συτλ οχι τηγανητα πολλα γλυκα καθημερινα κτλ κτλ η μπα?
    ευχαριστω gym..
    βάρη η αλήθεια είναι ότι πρέπει να ξεκινήσω αλλά σκέφτομαι να ξεκινήσω αρχικά αερόβια..ήθελα μια συμβουλή εδώ...
    φώτο θα προσπαθήσω να βάλω..τ.ωρα από διατροφή δεν κανω τίποτα ιδιαίτερο

    πρωι : ψωμί με βιτάμ κ μέλι + χυμό 'η γάλα με δημητριακα κ χυμό ή σταφιδόψωμο κανα φρούτο ή τοστ, καφέ
    μεσημέρι: παραδοσιακα ότι υπάρχρει στο τραπέζι... όσπρια, μακαρονάδες, κοκινιστα, κλπ. πάντα με μια φετα ψωμι κ τυρι.. σπάνια τρώω σαλάτα μόνο τα καλοκαίρι μπολικη ντοματα
    απόγευμα: πάντα παρασπονδία σοκολατα, μπισκότα ,παγωτό το καλοκαίρι ότι βρω , σπάνια κανα τοστ με γαλοπούλα ή φρούτο
    βραδινο: ποτέ δεν είμαι σταθερή ότι βρω μπορεί να φαω πιτογυρο, κανονικο φαγητό , ή γιαουρτι με μέλι...
    αστα
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-01-12 16:13 #4
    Προεπιλογή
    ...επ..νατο και το κοριτσι...αντε μπράβο!!!καλη αρχή...
    μια φωτο λείπει για ενα σωστό ημερολόγιο ε?ε?
    άντε οι ντροπαλούλες να πάρουμε τα πάνω μας...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 21-01-12 18:45 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο xelashai Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...επ..νατο και το κοριτσι...αντε μπράβο!!!καλη αρχή...
    μια φωτο λείπει για ενα σωστό ημερολόγιο ε?ε?
    άντε οι ντροπαλούλες να πάρουμε τα πάνω μας...

    grazie...αντε να δουμε τι θα δουμε.....
    εγω πάντως έιμαι ετοιμη
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 21-01-12 23:15 #6
    Το avatar του χρήστη eli_din3

    Εγγραφή
    12-11-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.953
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dorita Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστω gym..
    βάρη η αλήθεια είναι ότι πρέπει να ξεκινήσω αλλά σκέφτομαι να ξεκινήσω αρχικά αερόβια..ήθελα μια συμβουλή εδώ...
    φώτο θα προσπαθήσω να βάλω..τ.ωρα από διατροφή δεν κανω τίποτα ιδιαίτερο

    πρωι : ψωμί με βιτάμ κ μέλι + χυμό 'η γάλα με δημητριακα κ χυμό ή σταφιδόψωμο κανα φρούτο ή τοστ, καφέ
    μεσημέρι: παραδοσιακα ότι υπάρχρει στο τραπέζι... όσπρια, μακαρονάδες, κοκινιστα, κλπ. πάντα με μια φετα ψωμι κ τυρι.. σπάνια τρώω σαλάτα μόνο τα καλοκαίρι μπολικη ντοματα
    απόγευμα: πάντα παρασπονδία σοκολατα, μπισκότα ,παγωτό το καλοκαίρι ότι βρω , σπάνια κανα τοστ με γαλοπούλα ή φρούτο
    βραδινο: ποτέ δεν είμαι σταθερή ότι βρω μπορεί να φαω πιτογυρο, κανονικο φαγητό , ή γιαουρτι με μέλι...
    αστα
    αγαπη η διατροφη δεν ειναι και οτι καλυτερο ε? δεν σου λεω να κανεις οτι κανουμε οι υπολοιπες μαζοχες εδω μεσα ()
    αλλα π.χ πιτογυρο το βραδυ?? κριμα δεν ειναι??
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 22-01-12 02:47 #7
    Προεπιλογή
    ειδα φωτογραφιες....βρε...μας τα λες τραγικα!!!!!
    ΕΣΥ δεν εχεις πολυ δρομο ακομα...
    με βαση αυτα που τρως το σωμα σου θα επρεπε να ηταν τελειως διαφορετικο!!!!
    καθαρη διατροφη και γυμναστηριο και το σωμα θα παρει τη σωστη πορεια!.....οχι στερησεις....(λιγες μονο!χαχα!)
    αν καταλαβα καλα ειμαστε και συντοπιτισες..οποτε παραδεχομαι οτι ειναι δυσκολο να αντισταθεις στους θερμιδογονους γευστικους πειρασμους εκει.....κουραγιο!
    Αν οι πράξεις γίνονται αντικείμενο κριτικής, τότε πρέπει να έχεις κάνει κάτι αξιόλογο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 22-01-12 07:38 #8
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    dorita καλως ηρθες και καλη αρχη σε οτι κανεις απο εδω και περα.Ποτε δεν ειναι αργα για τιποτα.Ολα ειναι στο μυαλο.Θεληση να υπαρχει και ολα πανε μπροστα.!!!!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 22-01-12 08:00 #9
    Προεπιλογή
    καλως ορισες και απο μενα στην παρεα μας ντοριτα!!!πως μου ξεφυγες και δεν σε καλοσορισα!!!εχουμε αρχισει να γινομαστε πολλες σιγα σιγα...ολα θα γινουν αρκει να εχουμε ΥΠΟΜΟΝΗ..το λεω γαι να το ακουω και εγω!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 22-01-12 17:06 #10
    Το avatar του χρήστη aggeliki

    Εγγραφή
    20-09-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    396
    Προεπιλογή
    καλη αρχη και απο μενα !!!! καλη δυναμη ευχομαι και θετικη σκεψη !!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 23-01-12 01:07 #11
    Προεπιλογή
    ευχαριστω πολυ....ολες σας κοριτσια!
    αυριο πρωι ξεκιναω γυμν.! αεροβια..τρεξιματακι 30ωρο χαλαρο..,διατασεις κ κοιλιακους..
    εχω διαβασει στα ποστς σας να αφιερωνουμε κανα 20λεπτο για κοιλικους.. καμια γνωμη εδω;
    κ απο αυριο βαρη! λογω του οτι δευτερ τεταρτη απογευμα εχω γιογκα-συγχρονο ελεγα τα βαρη να τα εβαζα τις ενδιαμεσες μερες...τι λετε;
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 23-01-12 12:34 #12
    Προεπιλογή
    καλο θα ηταν αν μπορουσες να εκανες κοιλιακους σε κυκλακι...
    4 κυκλους με διαλειμματακι μετα τον δευτερο..
    δηλαδη βαλε στη σειρα π.χ 5 ασκησεις κοιλιακων,να τισ κανεις την μια μετα την αλλη,ετσι κανεις εναν κυκλο.μετα τον επαναλαμβανεις αμεσως υστερα διαλειμμα και ξανα το ιδιο για τους αλλους δυο....
    ειναι κομματακι κουραση...αλλα δουλευει!
    Αν οι πράξεις γίνονται αντικείμενο κριτικής, τότε πρέπει να έχεις κάνει κάτι αξιόλογο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 23-01-12 17:18 #13
    Προεπιλογή
    λοιποοονννν.....πολύ σκουριά ασε΄..θέλω λαδωμα!!!
    ξεκινήσαμε σήμερα...τρεξιματάκι το 20λεπτο έφτασα.. διατασεις κ κοιλιακούς
    4χ20 ροκανίσματα, 3χ15 χερια κατω από μεση σηκώνοντας πόδια για κατω κοιλ., 3χ15 πλάγιους εναλλαξ..αρσεις κορμου.. κ ραχιαιους
    ariel μου ευχαριστώ για τα tips σουθα το δοκιμάσω κ θα σου πω..αν κ μου φαινεται λιγο δυσκολο για αρχηη
    αυριο ξεκιναω βαρη..λόγω του οτι δευτερα-τεταρτη θα κανω αεροβιο κ κοιλια..τριτη-πεμπτη-παρασκευη βαρη θα η΄θελα μια γνωμη πως να τα κατανειμωωω???:
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 23-01-12 17:20 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dorita Εμφάνιση μηνυμάτων
    λοιποοονννν.....πολύ σκουριά ασε΄..θέλω λαδωμα!!!
    ξεκινήσαμε σήμερα...τρεξιματάκι το 20λεπτο έφτασα.. διατασεις κ κοιλιακούς
    4χ20 ροκανίσματα, 3χ15 χερια κατω από μεση σηκώνοντας πόδια για κατω κοιλ., 3χ15 πλάγιους εναλλαξ..αρσεις κορμου.. κ ραχιαιους
    ariel μου ευχαριστώ για τα tips σουθα το δοκιμάσω κ θα σου πω..αν κ μου φαινεται λιγο δυσκολο για αρχηη
    αυριο ξεκιναω βαρη..λόγω του οτι δευτερα-τεταρτη θα κανω αεροβιο κ κοιλια..τριτη-πεμπτη-παρασκευη βαρη θα η΄θελα μια γνωμη πως να τα κατανειμωωω???:
    ναι ειναι λιγακι προχωρημενο...αλλα κρατα το για την παρακατω πορεια σου!...
    Αν οι πράξεις γίνονται αντικείμενο κριτικής, τότε πρέπει να έχεις κάνει κάτι αξιόλογο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 24-01-12 23:54 #15
    Προεπιλογή
    λοιπον εχουμε κ λεμε...σημερα ξεκινησα βαρη!!
    ζεσταμα ελλειπτικο 10λεπτο διατασεις...κ
    leg extension 3x12 (15kila)
    leg curl 3x12 20 (20 kila)
    πρεσσα ποδιων 3χ15 (40κιλα)
    μηχανημα γλουτων γυρμενη την πλατη μπροστα,σηκωνοντας ποδι πισω 3χ12 (15κιλα)
    μηναχημα προσαγωγοι-απαγωγοι με το roll σφουγγαρακι 3χ15(20κιλα)
    γαμπες μηχανημα καθισμενη.. 3χ20(25κιλα)
    αποθεραπεια ελλειπτικο 10λεπτο κ διατασεις

    sorry για την επεξηγηση δεν ξερω πως λεγονται..

    αυτα κοριτσαρες αν μπορειτε καμια συμβουλη πως να κατανειμω τις 3 μερες τα βαρη
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 47 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία