Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 163

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 27-02-12 21:23 #1
    Προεπιλογή Ειδικες δυναμεις ( Λ.Ο.Κ -Μ.Α.Κ) πληροφοριες εκγυμνασης ;
    Καλησπερα. Ειναι το πρωτο μου ποστ σε αυτο το φορουμ ελπιζω να ειστε ολοι σας καλα!

    Παρουσιαζομαι Μεγαλο Πευκο μολις τελειωσω τις σπουδες μου, και αναρωτιεμαι τι θα μπορουσα να κανω για να ανταπεξελθω στις αυξημενες αναγκες αυτων των μοναδων ....
    Για την εισαγωγη το κυριοτερο προβλημα ( για μενα ) ειναι να τρεξω το 1 μιλι (1660 μετρα περιπου ) σε 7 λεπτα ή λιγοτερο, κατι που ειναι αρκετα δυσκολο..
    Τι θα με συμβουλευατε για να αποκτησω αντοχη και εκρηκτικοτητα οσον αφορα το τρεξιμο;
    Ποσος καιρος προεργασια θα χρειαστει και ειναι καλυτερο να διανυω μεγαλες αποστασεις χαλαρα( πχ 2 κμ οσο παει ) ή μικρες αποστασεις ( πχ 400αρια με μεγαλη ταχυτητα);

    Αμα ειναι αληθεια οτι τρεχουν ολη μερα και σκαρφαλωνουν 20 μετρα μονο με τα χερια, ειναι φανερο οτι δε μπορει να το κανει ο καθενας
    ειδικες δυναμεις σημαινει ειδικο προγραμμα γυμναστικης; :O

    ειμαι ψηλος, 1.90 και προς το παρον 83 κιλα.... η αναλογια υψους/βαρους ειναι ιδανικη, αλλα δε ξερω κατα ποσο παιζει ρολο στο τρεξιμο
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-02-12 21:27 #2
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    βρηκες τον καταλληλο ανθρωπο..

    ..καλα μην τρελενεσαι δεν ειναι οπως τα φανταζεσαι σχοινια δεν νομιζω να ανεβαινεισ στο πευκο εγω εκανα στην μοναδα αλλα ειναι πολυ ευκολο,στο τρεξιμο εγω που δεν το παω καθολου το εκανα μια χαρα χωρις να κανω ειδικη προπονηση μην ανχωνεσαι μετα θα τρεχεις καθε πρωι χιλιομετρα..
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-02-12 23:33 #3
    Το avatar του χρήστη Galthazar

    Εγγραφή
    15-10-2010
    Περ.
    kozani
    Μηνύματα
    2.025
    Προεπιλογή
    Και γω καταδρομεις εχω δηλωσει νταξει δεν ειναι καθε μερα της διαβολοβδομαδας....
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-02-12 23:37 #4
    Προεπιλογή
    παιδια χαλαρωστε ολα μια παπαντζα ειναι μην φοβαστε τιποτα οσοι μπορειτε πατε κυπρο !!!μετα την δευτερη εβδομαδα ολα θα τα συνηθησεισ !!!λιγο υπομωνη τον πρωτο μηνα και αν !!!αυτα
    ειμαι ο πιο τρελοσ λογικοσ και ο πιο λογικοσ τρελοσ!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-02-12 23:46 #5
    Το avatar του χρήστη Ηλαπ

    Εγγραφή
    18-07-2011
    Περ.
    Εξαρχεια
    Μηνύματα
    1.938
    Προεπιλογή
    Να κανω μια ερωτηση: Στρατο διαλεγεις εσυ που θα πας ή σε στελνουν αυτοι οπου θελουν???
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-02-12 23:53 #6

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    Θεσ/νικη
    Μηνύματα
    590
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ηλαπ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να κανω μια ερωτηση: Στρατο διαλεγεις εσυ που θα πας ή σε στελνουν αυτοι οπου θελουν???
    Ενοειες για ειδικες δυναμεις κλπ ?...
    Οταν εγινες 18 κανονηκα πηγαινες στην στρατολογια και δηλωνεις που θες να πας . πεζικο , αεροπορια , ναυτικο ,ΕΔ κλπ ....
    Αλλα απ οτι ξερω και πεζικο να εισαι ερχοντα στην αρχη απ τις ΕΔ και σε ρωτανε εαν θελεις να πας ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-02-12 23:46 #7
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Galthazar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και γω καταδρομεις εχω δηλωσει νταξει δεν ειναι καθε μερα της διαβολοβδομαδας....
    Μονο στα ΟΥΚ υπαρχει διαβολοβδομαδα.

    Οσο για τα υπολοιπα,αυτο που ειπε ο SOSTARAS.Σιγα τ'αυγα.
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-09-13 23:56 #8
    Προεπιλογή Απ: Ειδικες δυναμεις ( Λ.Ο.Κ -Μ.Α.Κ) πληροφοριες εκγυμνασης ;
    Ότι είπε ο ράμπο ακριβώς,στην 35μκ ήμουν κ εγω,και μια συμβουλή πρόσεξε μην σου πορώσουν άσχημα το μυαλό
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 25-09-13 00:10 #9
    Προεπιλογή Απ: Ειδικες δυναμεις ( Λ.Ο.Κ -Μ.Α.Κ) πληροφοριες εκγυμνασης ;
    @hoffman
    για τη πόρωση οκ δε ανησυχω , μπορω να κρατησω τον εαυτο μου
    για πες τιποτα πρωτο χερι για 35 μκ
    αξιζει απο εκπαιδευση συγκρiτικα με εδω ;[/QUOTE]

    Πολύ το είπαν αυτό αλλά βλέπεις με της μέρες και με της καταστάσεις σου γυρνάνε θες δεν θες,η εκπαίδευση φίλε καμία σχέση με της Ελλάδας απολύτως τεράστια διάφορα όταν ήρθε η ώρα να επιστρέψω Ελλάδα λόγο επαναπατρισμού δεν με ενοχλούσε κανένας όπου και να υπηρετούσαν ακόμα κ οι υψηλόβαθμοι σε σέβονται λόγο Που υπηρέτησες εκεί και ξέρουν τι πέρασες,και αν πέσεις καλοκαίρι όπως εγώ φίλε ετοιμάσου για τρελή ζέστη και τρέξιμο στα βουνά και θα είσαι φουλ φορτωμένος και εννοώ ζέστη καμία σχέση όπως εδώ όσο ήμουν εκεί τρέχαμε με 40 και 42 βαθμούς κ οποίος έμενε πίσω επειδή κουράζοτανε σου πέταγε πέτρες ο λοχαγός και σε έκανε ρεζίλι
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη hoffman : 25-09-13 στις 00:12
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 25-09-13 00:12 #10
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    Μαζεψε 5 ατομα παρτε airsoft πηγαιντε στο βουνο 5 μερες και θα κανετε καλυτερη εκπαιδευση...σκεψου οτι θα τρεχει και θα φωναζεις μπαμ μπαμ μπαμ και αν γελασεις θα περνεις καψεις..εμεις λιωσαμε στο γελιο...ελληνικη καταντια θα ξενερωσεις την ζωη σου στο τελος
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 25-09-13 00:27 #11
    Προεπιλογή
    Hoffman κατα 99% φευγω για εκει αμα το δηλωσω ή τωρα με τη κριση και που πολλοι θελουν τα λεφτα της ελδυκ μειωνονται οι πιθανοτητες ;
    η σειρα σου ειχε παιδια βυζματιες ; εγω δεν εχω ουτε βυζμα ουτε τιποτα σχετικο και αν μεινω ελλαδα το λιγοτερο θα ξενερωσω που λεει ο rambo , ετσι οπως τα περιγραφετε δηλαδη δεν αξιζει απο πλευρα εκπαιδευσης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-09-13 00:30 #12
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    Με την Κυπρο γιατι θες τοσο να πας?..απ οσο ξερω εχουν κοψει λεφτα,αλλα και κει μην νομιζεις οτι αλλαζει τρελα η εκπαιδευση,ταλαιπωρια το πηγαινε ελα Ελλαδα θα χεις

    Bυσματα υπαρχουν παντα,γιωταδες απειροι λες και μας φεραν ολους τους αχρηστους..μια νυχτα με ξυπνησαν γιατι ενα παπαρα τον ποναγε το δοντακι του και δεν μπορουσε να παει σκοπια και το κανα εγω ενω δεν ειχα υπηρεσια..τετοιους θα εχεις απειρους και απο σκηνικα παρομοια με το τσουβαλι
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 26-09-13 15:42 #13
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RAMBO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με την Κυπρο γιατι θες τοσο να πας?..απ οσο ξερω εχουν κοψει λεφτα,αλλα και κει μην νομιζεις οτι αλλαζει τρελα η εκπαιδευση,ταλαιπωρια το πηγαινε ελα Ελλαδα θα χεις

    Bυσματα υπαρχουν παντα,γιωταδες απειροι λες και μας φεραν ολους τους αχρηστους..μια νυχτα με ξυπνησαν γιατι ενα παπαρα τον ποναγε το δοντακι του και δεν μπορουσε να παει σκοπια και το κανα εγω ενω δεν ειχα υπηρεσια..τετοιους θα εχεις απειρους και απο σκηνικα παρομοια με το τσουβαλι
    Αυτα δεν ειναι τιποτα. τωρα ειναι της μοδας το i5 και η απαλλαγη θητειας, αν εβγαιναν στατιστικα στοιχεια δημοσια θα νομιζαν οτι ειμαστε χωρα αναπηρων, ψυχοπαθων και λοιπα.

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 25-09-13 00:30 #14
    Προεπιλογή Απ: Ειδικες δυναμεις ( Λ.Ο.Κ -Μ.Α.Κ) πληροφοριες εκγυμνασης ;
    Ακριβώς,δεν θέλουμε να σε ξενερώσουμε προσπαθούμε να σου πούμε το πως είναι τα πράγματα,γιατί σε αντίθεση με εμένα αλλά μου λέγανε αλλά είδα και έφαγα τρελή σφαλιάρα κάτσε σκέψου και αποφάσισε,πάντως να ξέρεις είναι και ψυχολογικά πολύ δύσκολα,δεν ντρέπομαι να πω πως εκεί λύγισα πολλές φορές και έβαλα τα κλάματα και είχα φρικάρει πολύ άσχημα,σκέψου το καλά εγώ σου λέω το πως είναι και δεν θα σου πω ψέμματα όπως είπαν κ σε εμένα
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 25-09-13 00:51 #15
    Προεπιλογή
    Για τα λεφτα ρε rambo οπως επισης και για τη περιβοητη 35 μκ , που κανει εκπαιδευση
    καλως ή κακως και 200 ευρω να εδιναν θα πηγαινα ,αεροπλανο για ελλαδα μονο στον επαναπατρισμο
    σε σχεση με τα 8 ευρω εδω στην ελλαδα ειναι μια χαρα

    Hoffman οταν λες φρικαρες δηλαδη ;αν γενικα ειναι δυσκολες οι συνθηκες , ε θα τις υποστω οπως ολοι.Αν εννοεις καψωνια, δεν νομιζω να παιζουν ατομικα καψωνια,τα απαγορευουν απο ''ψηλα''.Και αν εχει ατομικα καψωνια , τι να πω.Συγχαρητηρια που αντεξες και δεν απλωσες χερι.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία