Σελίδα 10 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 891011 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 136 έως 150 από 163
  1. 28-01-16 08:59 #136
    Προεπιλογή
    Βαλε βισμα!!!! Γινε κ συ ενας κλασικος Ελληνας φανταρος γιωτας,κοβε κ τις αδειες των ανθρωπων που τις δικαιουνται μιας κ το συνηθιζουν τα βισματα.
    Το θέμα είναι να πείσουμε τις γυναίκες ότι η γκρίνια προκαλεί κυτταρίτιδα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 28-01-16 21:01 #137
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Odysseas22 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλλά καλό ειναι να μην πάει κανεις και κουραδας στις ειδικες δυναμεις


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Odysseas22 Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδακια μικροκαμωμενα που δε σου γεμίζαν το ματι στο τελος την παλευαν και 2 μετρα θηρια κλαιγαν καθε βραδυ κ στο τέλος βαραγανε αναβολες, επειδη τους ελειπε η ζωη εξω απο το στρατο ή δεν αντέχαν μεσα την πίεση και τη ρουτινα

    Στο ιδιο ποστ εγραψες τα παραπανω. Τι ειναι τελικα?
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 28-01-16 22:14 #138
    Banned
    Εγγραφή
    19-12-2015
    Μηνύματα
    157
    Προεπιλογή
    Ο στρατός δεν είναι γυμναστικές επιδείξεις μόνο, ρε μαν, αυτό του λέω του παιδιού.
    Έχει καψόνια πχ εμας μας αφηναν όρθιους με τις ώρες να περιμένουμε χωρίς λόγο στον ήλιο και κάποιο λιποθημούσαν, έχει ψυχολογική πίεση, κλεισούρα, ρουτίνα που σε μερικούς δεν αρέσει, αγαμία που μερικοί επίσης δεν την αντέχουν και τα νεύρα τους είναι τεντωμένα, κακές υπηρεσίες, έλλειψη ύπνου, έχει κόπανους συμφάνταρους και όργανα που δεν τους συμπαθείς και μπορεί να στη λένε κάθε μέρα, όπως όταν ήσουν στο δημοτικό και διάφορα άλλα πράγματα που είναι πρωτόγνωρα για τους περισσότερους. Επομένως, πολλοί με θεωρητικά καλές σωματικές προδιαγραφες δεν την παλευουν και λακίζουν, ενώ καποιοι άλλοι θεωρτητικά πιο αδυναμοι σωματικά προχωράνε μπροστά.
    Σίγουρα το να χεις μια φυσικη κατάσταση βοηθάει και από πλευράς σεβασμου και αποδοχής της "ομάδας", ενσωματώνεσαι πιο εύκολα στην αγέλη, αλλά δεν αρκεί μονο αυτό

    Θα σας πω ενα πραγματικό περιστατικό, ο διοικητής της μονάδας μας ήταν από ειδικές δυνάμεις και αν τον έβλεπες δε σου γέμιζε το μάτι, ήταν σχετικα κοντός, μαζεμένος σωματικά, αλλά αν έβλεπες τα παράσημα και τα σχολεία που είχε βγάλει σε ΕΕ και Αμερική θα έμενες μαλάκας. Γι αυτό σου λέω ψυχική δυναμη το Α και το Ω σε τέτοιες καταστασεις
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Odysseas22 : 28-01-16 στις 22:23
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 29-01-16 11:49 #139
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Odysseas22 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γι αυτό σου λέω ψυχική δυναμη το Α και το Ω σε τέτοιες καταστασεις


    Aρε ακυρο το οτι "καλό ειναι να μην πάει κανεις και κουραδας στις ειδικες δυναμεις"
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-01-16 13:41 #140
    Banned
    Εγγραφή
    19-12-2015
    Μηνύματα
    157
    Προεπιλογή
    Φυσικα και όχι άκυρο.
    Το να εχεις μια καλή φυσική κατάσταση. Πρόσεχε δε μιλάω για bodybuilding σε βοηθάει γενικά σε κάθε φάση της ζωής σου πόσο μάλλον στον στρατό, απλά δεν είναι το βασικότερο προσόν για τον στρατό.
    Εκτός αν είσαι 2 μέτρα και βράχος και σε βλέπουν όλοι και χέζονται πάνω τους, οπότε σε πάνε ευνοικά οι υπηρεσίες, σε κάνουν όργανο κλπ Επειδή γενικά γουστάρουν ψαρωτικούς "παλιούς" για τα νέα φαντάρια.
    Αλλά μιλάμε για εξτριμ περιπτώσεις τώρα. Αν εισαι σαν γορίλας μπορεί και να σε έχουν στα ώπα ώπα.

    Αν κάνεις 80 ή 100 ή 120 κάμψεις και αντί για 15 έλξεις 20 οκ δε λέει και τίποτα ούτε θα σε βοηθήσει και κάπου, εδώ που τα λέμε
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-01-16 15:18 #141
    Προεπιλογή
    παιδες μην το ψαχνετε.ετσι οπως εχει γινει ο στρατος ειναι για το πεο το μονο που κρατανε τα Ο.Υ.Κ
    ολα τα αλλα ειναι αστα να πανε και προπαντον 9μηνο τι παει να πει εγκυμναση στον στρατο?αμα θες εγκυμναση πηγαινε γυμναστηριο μερικοι μου φαινετε βλεπουν πολλες αμερικανικες ταινιες.

    ο στρατος στην ελλαδα ειναι καθαρα στον ψυχολογικο τομεα το σπασιμο των νευρων καψονια και πολλα αλλα,αν και πλεον δεν γινοντε αυτα τοσο πολυ και παραδειγμα πηγε ενα φιλος μου σε μεγαλη ηλικια στρατο στους καταδρομεις μιας που εχει γινει μοδα πλεον ολοι θελουν ειδικες δυναμεις να πανε για να δειχνουν μετα στο facebook καμια φωτογραφια μπας και ριξουν κανενα γκομενακι.μολις παλιωσε ο φιλος μου τροπος του λεγειν παλιωσε εκανε ενα καψονι σε εναν νεο του ειπε τι κραταω στο χερι μου?ενα 50λεπτο του λεει ο νεος ε πεσε και περνε 50 καμψεις και μετα πηγε και το ειπε στην μαμα του ο νεος καταδρομις τρομαρα του και εφαγε ο φιλος μου 10 ημερες σε αναστολη.

    οποτε τι συζηταμε βρε εσεις ας πηγαινατε μερικοι 18 μηνο να σας εβλεπα..εγω ημουν 237 σειρα εκανα 18 μηνες τις 14 τις εφαγα στον εβρο πανω και πετυχα και ιμια και ειμασταν για μια εβδομαδα σε ορυγμα πανω σε zu23 αντιεροπορικο.
    με καψονια φουλ και δεν ειχαμε τηλ να περνουμε την μαμακα μας τηλεφωνο γιατι μας εκανε καψονια ο παλιος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-01-16 15:29 #142
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    ενα 50λεπτο του λεει ο νεος ε πεσε και περνε 50 καμψεις και μετα πηγε και το ειπε στην μαμα του ο νεος καταδρομις τρομαρα του και εφαγε ο φιλος μου 10 ημερες σε αναστολη.
    Μια χαρά!!!Αυτό όντως το βρίσκω δίκαιο

    Βασικά ήταν βλάκας ο άλλος που έκανε τις κάμψεις αλλά ok....
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-01-16 21:25 #143
    Προεπιλογή
    Δεν θα αναφερθώ σε κάτι από τα παραπάνω εκτός από κάποιον φίλο που με αποκάλεσε μαζόχα...φίλε επειδή είμαι μανιάτης να ξέρεις τα καρύδια μας δεν είναι για βύσματα... *** Στο θέμα μας τώρα...λέω να ακολουθήσω το εξής πρόγραμμα

    Δευτέρα-αερόβια
    Τρίτη-αερόβια
    Τετάρτη-Βάρη
    Πέμπτη-αερόβια
    Παρασκευή-αερόβια
    Σάββατο-Βάρη
    Κυριακή-ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ

    Στα βάρη θα κάνω: Τροχαλία πλάτης 5χ5,Κωπηλατική 5χ5,πιέσεις μπάρας 5χ5,Σκουωτ 5χ5,δικέφαλα 12-10-8-6,τρικέφαλα 12-10-8-6

    ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΕΡΟΒΙΑ ΕΧΩ ΕΛΞΕΙΣ-PUSH UPS-ΚΟΙΛΙΑΚΟΥΣ....Και σκεύτομαι να βάλω σε καθημερινή βάση 5γρ μονουδρικης κρεατίνης για λίγο δύναμη παραπάνω
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 29-01-16 21:38 #144
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Αρχίκα το post έχει να κάνει με πληροφορίες εκγύμνασης για τις ειδικές δυνάμεις...και πλεόν έχει ξεφύγει και δυστυχώς έχω κι εγώ ευθύνη σ'αυτό (απαντώντας στο post του Οδυσσέα)...Τεσπά απο κει και πέρα:

    Δεν θα αναφερθώ σε κάτι από τα παραπάνω εκτός από κάποιον φίλο που με αποκάλεσε μαζόχα...φίλε επειδή είμαι μανιάτης να ξέρεις τα καρύδια μας δεν είναι για βύσματα...
    Φίλε μου δεν νομίζω ότι σε αποκάλεσε κάποιος μαζόχα...Είπε για να θελει κάποιος να πάει εκεί πρέπει να ναι μαζόχας...Αν αυτό θεωρείς ότι σε προσέβαλε απάντα κάπως διαφορετικά για να μην προκαλέσεις και τον άλλον, δλδ τα "καρύδια" και ΙΑ και τα Ι4 είναι αχρείαστα νομίζω...Απο κεί και πέρα καλά κάνεις και είσαι περήφανος για τον τόπο σου αλλά δεν νομίζω ότι η ανδρεία κάποιου κρίνεται απ'το μέρος που έτυχε να γεννηθεί και να μεγαλώσει, ούτε απ'το που υπηρέτησε στον στρατό....

    Ο ανδρισμός για μένα τουλάχιστον κρίνεται απ'την συνολική στάση στην ζωή κάποιου, στην κρίσιμη στιγμή που λέμε....

    Αυτά στα λέω φιλικά
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 29-01-16 21:47 #145
    Προεπιλογή
    Αδερφέ μου πιο μια σελίδα πίσω λέει σε έναν άλλον φίλο ''σαν τον μαζόχα από πάνω''...τέλος πάντων δεν θέλω να προσβάλω κανέναν ο καθένας έχει τα πιστεύω του και τα σεβόμαστε όποια και να είναι αυτά και οφείλω να σε σεβαστώ τι πιστεύει ο φίλος μας...το πρόγραμμα πως σου φάνηκε ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 29-01-16 21:53 #146
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Το πρόγραμμα μου φαίνεται λίγο 2 much η αλήθεια είναι....

    Καλύτερα για μένα κάνε 2 βάρη+ αερόβιες (όπως τις περιγράφεις)...Βέβαια καμία αντίρρηση να το δοκιμάσεις και να δεις πώς θα σου βγαίνει....Με τα σετ και τα ρεπς δεν έχω καμία αντίρρηση...απλά μην κάνεις κοιλιακούς αν την επόμενη είναι να κάνεις squat και άρσεις καλύτερα τον κορμό σου κάντον μετά την προπόνηση με των squat προς αποφυγή τραυματισμών
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 29-01-16 21:58 #147
    Προεπιλογή
    Μάλιστα...η δόση κρεατίνης η κάποια φόρμουλα κρεατίνης λες να βοηθήσει ? ίσα ίσα πολύ λίγο στην αντοχή και στην δύναμη
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 29-01-16 22:04 #148
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Δεν έχω ιδέα φίλε μου δεν χρησιμοποιώ συμπληρώματα, μπορείς όμως να δεις αυτό:

    https://examine.com/supplements/creatine/

    Δες και στο forum μας με ένα search
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 29-01-16 22:30 #149
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Παιδια χαλαρώστε λιγο με τα μυνηματα επι προσωπικού, οι προσβολές σβήστηκαν για να μην κλειδώσουν λογαριασμοί



    Αν και ειμαστε off topic δυο πραγματακια απο την μικρή μου πείρα στον χώρο:


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goalbuilder Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά ο θείος μου(Νυν νάβαρχος) θέλει να με φέρει αθήνα(ναυτικό) αλλα δεν θέλω ούτε καταδιάνια...θέλω Λ.Ο.Κ (έφεδρος αξιωματικός) να πάρω και μόρια αλλά γενικά είμαι και πορομαίνος με τον στρατό...
    ΔΕΑ στις Ε.Δ. ειναι 99% θέμα βύσματος πλεον, στα δικά μου τα χρόνια (2004-05) , τα πράγματα ήταν λιγο πιο ξεκάθαρα γιατί έπρεπε υποχρεωτικά όλοι οι ΔΕΑ ΕΔ να περασουμε ΣΧΑΛ,οπότε και γινόταν ενα αρχικό ξεσκαρτάρισμα απο αυτους που δεν ήθελαν ή δεν μπορούσαμε να μπούμε για ιατρικούς λόγους στο αεροπλάνο - τωρα όλοι ειναι ΔΕΑ ΠΖ και στην 6η εβδομάδα της ΣΕΑΠ γινεται η επιλογή του κλιμακίου που θα πάει στο ΚΕΑΠ να διεκδικήσει μπερέ,επιλογή που έχει αθλητικές δοκιμασίες + ''συνεντευξη''.... Αν θες να εχεις καποιες πιθανότητες για να πας στην Ρεντίνα χωρίς βύσμα τοτε θα πρέπει να εισαι πολύ μπροστά απο τους υπόλοιπους στις αθλητικές δοκιμασίες. Υπόψιν οτι και αργότερα στο ΚΕΑΠ κρίνεσαι και βαθμολογείσαι διαρκώς, έχουν κοπεί και εκεί αρκετοι ΔΕΑ οι οποιοι συνεχίζουν σε ΠΖ
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 02-02-16 19:29 #150
    Προεπιλογή
    Με διατροφή τι να κάνω? σε πια κιλά θα πρέπει να είμαι? να προσπαθήσω να κατέβω κιλα? Α και κάτι ακόμα επειδή θέλω να ξεκινήσω κρεατίνη λέω να κόψω τον καφέ οπότε το πρωί θα πρέπει να τρώω κάτι...μπορώ 250ml γάλα με δημητριακά(30 γρ) ?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 10 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 891011 ΤελευταίαΤελευταία