Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 57 από 57
  1. 20-07-13 17:06 #46
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη grtech

    Εγγραφή
    28-01-2011
    Περ.
    Sverige.
    Μηνύματα
    3.680
    Προεπιλογή
    .
    Όνομα: what-do-you-mean-.jpg Εμφανίσεις: 368 Μέγεθος: 59,6 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 20-07-13 21:03 #47
    Προεπιλογή
    http://www.youtube.com/watch?v=r5cM84qSj5o αυτο εννοει γιωργο..αυτο βασικα λεγεται οτι γυμανζει πηχης ωμους τρικεφαλα κ δικεφαλα αλλα δεν νομιαζ ν ναι αληθεια..τουλαχιστον δεν νομιζω ν γυμναζει τοσο σ βαθμο που να χεις αναπτυξη....

    το ειχα παρει κ γω παλια αυτο αλλα δεν ηξερα πως στο καλο γινοταν...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-08-13 16:15 #48
    Προεπιλογή
    Αρσεις θανατου με τις παλαμες να κοιτανε και οι δυο προς το καλαμι, εγω με αυτες εχω αρκετα καλο πιασιμο στον πηχη
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-08-13 17:15 #49
    Προεπιλογή Απ: Ενδυνάμωση καρπών
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pentaromanis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρσεις θανατου με τις παλαμες να κοιτανε και οι δυο προς το καλαμι, εγω με αυτες εχω αρκετα καλο πιασιμο στον πηχη
    Πιάνει σίγουρα ο τρόπος που λες, αλλά τις άρσεις θανάτου δεν τις κάνουμε τόσο για την εκγύμναση του πήχη αλλά της πλάτης. Γιαυτό, η καλύτερη λαβή θαρρώ πως είναι η power(αντίθετα χέρια).

    Στάλθηκε από το GT-I9000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
    I followed her, beautiful as black sky
    but nothing i found.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-08-13 17:17 #50
    Προεπιλογή
    Οι αρσεις θανατου ειναι ασκηση που δυναμωνει γενικοτερα ειναι full body ασκηση δε μπορουμε να πουμε οτι πιανει ραχιαιους .. Εξαρταται εσυ με τι τραβας πχ εγω τραβαω με τραπεζοειδης και ποδια περισσοτερο παρα με πλατη
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 14-08-13 18:12 #51
    Το avatar του χρήστη giannaras13

    Εγγραφή
    07-12-2012
    Περ.
    Λαρισα
    Μηνύματα
    216
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο morbit_killer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η καλύτερη άσκηση ενδυνάμωσης του καρπού είναι η εξής : παίρνεις ένα βαράκι 3 κιλά (εφόσον υπάρχει πρόβλημα κύστης) ακουμπάς βραχίονα - πάπια στο γόνατο και και εκτελείς ανυψώσεις του αλτήρα κινώντας μόνο τον καρπό σου είναι μια εξαιρετική άσκηση ενδυνάμωσης την οποία εφαρμόζουν οι armwrestlers στο you tube μπορείς να δείς αντίστοιχα videos για training armwrestling καλή επιτυχία !!
    εγω το κανω με τα 2 χερια,στη μικρη μπαρα του πολυοργανου..και βαζω 15 κιλα ειναι λαθος?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 14-08-13 18:15 #52
    Προεπιλογή
    Guyz υπαρχουνε πολλες ασκησεις για πηχη καμια δεν ειναι λαθος.Εκει ξεχαστε τα κιλα κοιταξτε να απομονωσετε καλα τον πηχη..Εχω κ εγω θεμα με τη λαβη(δε χρησιμοποιω στραπς) κυριως στις πολλες επαναληψεις αλλα δυναμωνουνε χωρις απομονωτικες σιγα σιγα.
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 14-08-13 21:07 #53
    Προεπιλογή
    Για πιο απομονωτικη μου εχουν πει και το "κουπεπε", οπου παιρνεις ενα σχετικα μικρο βαρακι (κανα 3κιλο) και το στριβεις δεξια αριστερα(οπως κανουμε κουπεπε στα μωρα) με τον πυχη παραλληλο με το εδαφος, και εννοειται να εισαι ζεσταμενος. δεν την εχω δοκιμασει ομως ακομη, αν την εχει δοκιμασει κανεις ας πει πως του φανηκε
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 02-02-14 01:02 #54
    Προεπιλογή
    Να πω ενα γεια σας ειμαι καινουργιος στο forum..Μιας και διαβασα τα μηνυματα τας για τους καρπους θα παραθεσω και γω τη δικια μου εμπειρια..Πιστευω ειναι θεμα γονιδιων..π.χ βλεπεις ανθρωπους οι οποιοι δεν κανουν τιποτα και εχουν χοντρους καρπους και αλλους που λιωνουν στη γυμναστικη εχουν λεπτους..Προσωπικη μου εμπειρια εχω δοκιμασει πολλες ασκησεις για να χοντρυνω και εγω τους καρπους μου η καλυτερη ειναι να κρατας μια μπαρα στα χερια διοτι ετσι δυναμωνεις την λαβη και κατα συνεπεια τα κοκκαλακια του καρπου χοντραινουν καθως επισης και τα δαχτυλα..Φυσικα ρολο παιζει η ηλικια μεχρι 30 ή και 35 τα κοκκαλα καρπου χοντραινουν και ειδικα κανωντας χειρονακτικη εργασια ή γυμναστικη..
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 02-02-14 01:28 #55
    Προεπιλογή
    Καλύτερη ενδυνάμωση καρπών για μένα = στηρίξεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 11-02-14 16:44 #56
    Το avatar του χρήστη SotosTheBoss

    Εγγραφή
    02-08-2013
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.743
    Προεπιλογή Ενδυνάμωση καρπών
    Νομίζω και με την μπάρα όταν απομονωνεις τον πήχη γυμνάζεται και ο καρπός


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    «Τ' αγαθά κόποις κτώνται...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 11-02-14 18:38 #57
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    οι καρποί επειδή είναι η λαβή σε ότι κάνουμε γυμνάζονται και δυναμώνουν όσο ασκούμαστε και έχουμε πρόοδο και σε άλλες μυικές ομάδες , επίσης οι καρποί γυμνάζονται σ αυτούς που ασχολούνται με μοτο κρός και ποδηλασία γιατι για ώρες κραταν το βάρος που δέχονται και αναγκαστικά δυναμώνουν
    κατα διαστήματα παλια γυμνάζαμε καρπούς αλλα τελικα τζάμπα αφου ΄το μόνο που καταφέρναμε ήταν να τούς κουράζουμε τους μυς του πήχη , αλλα και η υπερβολική επαναλαμβανόμενη κίνηση όπως διάφορα επαγγέλματα χειρονακτικά που κάνουν συνεχόμενα μια κίνηση ,μέχρι και σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα μπορεί να δημιουργηθεί

    σε περιπτώσεις που κάποιος αισθητα έχει πολύ αδύναμους καρπούς και πήχεις , εκεί μπορούν να γυμναστούν ξεχωριστα με συγκεκρημένες ασκήσεις για να έρθουν σε συμμετρία οι πήχεις με τούς βραχίονες , αλλα αυτο είναι πολύ σπάνιο και τζάμπα την ώρα μας τρώμε με την εκγύμναση καρπών ενω θα μπορούσαμε να κάνουμε κατι πιο επικοδομητικό
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234