Σελίδα 4 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 60 από 183
  1. 14-10-08 19:47 #46
    Το avatar του χρήστη tezaman

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.638
    Προεπιλογή
    ηθικό δίδαγμα RUHL : κατέβασε τον γοτζίλα εε μοζίλα.. αν κάνεις back στο μοζίλα σου βγάζει το κείμενο που είχεσ γράψει
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-10-08 19:50 #47
    Το avatar του χρήστη tezaman

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.638
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο the_big_litho
    πλαγιες αρσεις κορμου για λοξους 3χ20
    αυτό πως γίνετε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-10-08 19:57 #48
    Το avatar του χρήστη peris

    Εγγραφή
    27-08-2008
    Περ.
    patra
    Μηνύματα
    1.862
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tezaman
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο the_big_litho
    πλαγιες αρσεις κορμου για λοξους 3χ20
    αυτό πως γίνετε?
    στο μηχανημα που κανεις τους ραχιαιους εισαι ορθιος και γερνεις πλαγια
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-10-08 19:58 #49
    Το avatar του χρήστη peris

    Εγγραφή
    27-08-2008
    Περ.
    patra
    Μηνύματα
    1.862
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RUHL
    Mακρια απο την αεροβια στον ογκο!!!!!!!!!!!!!!!! δεν κανει τιποτα απο οποια πλευρα και να το δεις μονο εμποδηζει την μυικη αναπτυξη

    Οσο για καποιος που ειπε αεροβια πριν την προπονηση καρα+ΛΟΛ * 3560


    Ειχα γραψει μια ωραια παραγραφο γιατι σε ολα αλλα κατι επαθε ο χ-πλορερ και δεν εγηνε το ποστ οποτε βαριεμε
    δηλαδη ruhl 2 φορες την εβδομαδα απο 30 λεπτα μετα τα βαρη δε προσφερουν?απο αποψη οτι ελεγχεις λιγο και το ποσοστο λιπους
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-10-08 21:24 #50
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη the_big_litho

    Εγγραφή
    03-03-2008
    Περ.
    Aθηνα
    Μηνύματα
    1.216
    Προεπιλογή
    ο vson απο οτι καταλαβα εχει προτεραιτητα την απωλεια του περριτου λιπους και σε δευτερη μοιρα την αναπτηξη
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 14-10-08 21:48 #51
    Προεπιλογή
    δεν με αφορα καθολου ο ογκος η η μυικη μαζα, θελω λιπος μηδαμινο και απλως να ειμαι συγιρισμενος σωματικα (δυναμη) αλλα να φαινεται καπως fit οχι κοκκαλα και δερμα δλδ

    ακριβως

    οσο για τους πλαγιους τι εχετε να πειτε παιδια; μεγαλωνουν τη μεση;

    Litho θα δοκιμασω το προγραμμα αυτο τον επομενο μηνα κ θα πω αποτελεσματα

    ruhl εγω παντως σηκωνω παραπανω κιλα μετα την αεροβια(oxi cardio fat burn)
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 14-10-08 22:53 #52
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Toυς κοιλιακους καλα ειναι να τους γυμναζουμε οπως ολες τις μυικες ομαδες 2 φορες τη βδομαδα απο 8-10 σετ 15-25 επαναλληψεις.
    Οσο για τους πλαγιους δεν χριαζονται απομονωση για να γυμναστουν.Γυμναζονται και με τα απλα ροκανισματα. Αμα θελουμε να τους δωσουμε εμφαση τοτε τους απομωνονουμε.
    Τελος οι πλαγιοι κοιλιακοι δεν εχουν σχεση με την μεση. Δεν μεγαλωνει η μεση με τους πλαγιους κοιλιακους.!

    Διαβαστε και την πρωτη σελιδφα του τοπικ περι αεροβικης και ογκου!
    Ο κ. Τριανταφυλλου εχει καλυψει ολο το θεμα απο ολες τις πλευρες.
    Οτι η αεροβικη την προτημαμε στο τελος της προπονησης ειναι λογο τοπυ οτι οι παλμοι ειναι ανεβασμενοι και το σωμα μπαινει πιο γρηγορα στη φαση καυσης λοιπους! ολα ειναι θεμα χρονου!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 14-10-08 23:11 #53
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο peris
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RUHL
    Mακρια απο την αεροβια στον ογκο!!!!!!!!!!!!!!!! δεν κανει τιποτα απο οποια πλευρα και να το δεις μονο εμποδηζει την μυικη αναπτυξη

    Οσο για καποιος που ειπε αεροβια πριν την προπονηση καρα+ΛΟΛ * 3560


    Ειχα γραψει μια ωραια παραγραφο γιατι σε ολα αλλα κατι επαθε ο χ-πλορερ και δεν εγηνε το ποστ οποτε βαριεμε
    δηλαδη ruhl 2 φορες την εβδομαδα απο 30 λεπτα μετα τα βαρη δε προσφερουν?απο αποψη οτι ελεγχεις λιγο και το ποσοστο λιπους
    Aντιθετως δεν θα παρεις ΜΕΓΗΣΤΗ μυικη αναπτυξη + σπαταλας τον χρονο σου αν θες να ελεξεις το λιπος τρωγε ψαρι και γαλοπουλα αντι για γουρουνια και μοσχαρια και πιτσες


    δεν με αφορα καθολου ο ογκος η η μυικη μαζα, θελω λιπος μηδαμινο και απλως να ειμαι συγιρισμενος σωματικα (δυναμη) αλλα να φαινεται καπως fit οχι κοκκαλα και δερμα δλδ 01. Razz
    Παρτο αλλιος λαθος τοπικ
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 14-10-08 23:43 #54
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tezaman
    χα!! μου έδωσες ιδέα!

    θα μαζέψω όλα τα άρθρα του Ηλία από το και θα εκδώσω εγώ το βιβλίο να γίνω πλούσιος!
    μη νομίζετε ότι σκεύτομαι και πολύ αυτά που γράφω δεν έχω και πολύ χρόνο στον υπολογιστή απλά είναι αυθόρμητα θα ήθελα να είχα καλύτερη μόρφωση να διατύπωνα καλύτερα αυτά που θέλω ,που αν τα γράψω αργότερα θα είναι διαφορετικά γιατί χάνω τον ιρμό της σκέψης ότι λέω είναι καθαρά εμπειρικά και στίς συνεντεύξεις πάντα μου λέει ο δημοσιογράφος δεν καταλαβαίνει πως περνάει η ώρα και όταν ρωτάει τι θες να σε ρωτήσω να προετοιμαστείς λέω ρώτα ότι σου κατεβαίνει στο κεφάλι και στην τελευταία συνέντευξη με ρώτησε μέσα στα άλλα είναι αλήθεια οτι όσοι κάνουν ββ στο τέλος κάνουν μέχρι πεζοδρόμιο και εγώ εντελώς αυθόρμητα του λέω είναι αλήθεια γιάννη πως όλοι οι δημοσιογράφοι είστε πουστ....ες αυτό βέβαια το έκοψαν και το είπα πιό κόσμια και φαίνετε και στη συνέντευξη περιμένω το dvd να το βάλω στό φόρουμ.

    εμένα με ενδιαφέρει η ουσία γιατί όλοι στο τέλος εκεί καταλήγουμε είναι μέχρι να σιγουρευτούμε και να παγιόσουμε κάποια πράγματα και να έχουμε σιγουριά γιατί η αμφιβολία και η ανασφάλεια κουράζει και δεν μπορούμε να συγκεντρωθούμε στο σκοπό μας.
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 15-10-08 00:27 #55
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Aυτοι που υποστηριζουν αεροβια στον ογκο ας πουν γιατι τι οφελος εχεις? να κανουμε ενα debate
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 15-10-08 01:14 #56
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    να μην ξεχνάμε δεν είμαστε όλοι επαγγελματίες κάποιοι αντιλαμβάνονται διαφορετικά τον όγκο δεν σημαίνει ότι θέλουν την μέγιστη ανάπτυξη άλλο αερόβια στον όγκο και άλλο να κάνουν σε τακτά διαστήματα καρδιαγγειακές ασκήσεις γιατί τά βάρη γυμνάζουν την καρδιά , αλλά διαφορετικά είναι να γίνονται καρδιαγγειακές αλλά όπως έχω προαναφέρει σε προηγούμενο πόστ χωρίς να έχουμε την παραμικρή μείωση σε μυικό ιστό . γιατί ένας ββερ σε όγκο δεν θα κάνει και αερόμπικ γιατί δεν μπορεί λόγω βάρους θα κάνει όμως γρήγορο περπάτημα για κυκλοφοριακό και οξυγόνο

    πάντα προσωπική εμπειρία έχω δεί επαγγελματίες απο τον υπερβολικό όγκο η αναπνοή τους να ακούγετε βαριά απο μέτρα μακρυα και σε ηρεμία να έχουν 95 έως και 100 σφυγμούς χαρακτηριστικό αυτών κάνουν πολύ λίγο έως καθόλου καρδιαγγειακές αλλά τώρα τι τα λέω εμείς ούτε κάν ανήκουμε σε αυτή την κατηγορία .

    και εγώ που τα γράφω αυτά δεν κάνω αερόβια ούτε στην γράμωση αυτοί που με ξέρουν το γνωρίζουν έχω κατέβει σε αγώνες το 89 σε περίοδο όγκου και κέρδισα και ήμουν ο πιό γραμωμένος τώρα βέβαια δεν ισχύει χρειάζομε λίγη προσπάθεια για γράμωση .
    δεν σημαίνει όμως πώς είναι κακό να κάνει κάποιος καρδιαγγειακές αν αυτό τον ευχαριστεί και νιώθει ευεξία .(πάντα όμως όπως προανέφερα)

    ενα θα πώ και αυτό τα λέει όλα υπάρχει άνθρωπος στον πλανήτη που να αμφισβητεί την χρησιμότητα του οξυγόνου στον οργανισμό;
    δεν υπάρχει ζωή χωρίς αυτό άρα ούτε μυς δεν υφίσταντε , όπως και το νερό μπορεί να πεί κάποιος τι είναι ούτε θερμίδες εχει ουτε τιποτε άλλα είναι βασικό και μην ξεχνάμε πολλοι αθλητές κάνουν προπονήσεις σε υψόμετρα και ανεβάζουν επιδόσεις ακόμη και αυτό έχει να κάνει με την προσληψη οξυγόνου.
    αρα η καλή φυσική κατάσταση συντελεί και στη μυική ανάπτυξη η μόνη φορα που ένιωσα πραγματικά την ανάγκη για καρδιαγγειακές ήταν όταν ήμουν γυρω στα 128 με 130 κιλά και παρ όλο που είχα κοιλιακούς δεν ένιωθα οτι είχα καλή φυσική κατάσταση , αλλά προσοχή τι ενοώ για αυτό που έκανα ήμουν μια χαρά γιατί με ενδιέφερε ο όγκος για τούς αγώνες και έλεγα τον γιάννη τον ελευθεριάδη κουράζομαι πιό εύκολα σε θέμα αντοχής στα βάρη είμαι εντάξει και μου έλεγε τι θές την αντοχή ο στόχος είναι αυτός οι επαγγελματίες γίνονται σαν γουρούνια έτσι είναι .

    άρα ο σκοπός είναι τι θέλουμε γιατί σ αυτά τα επίπεδα προτεραιότητα έχει η νίκη και όχι η υγεία.
    γιαυτό πρέπει να βάζουμε στόχους και να ξερουμε τι θέλουμε γιατί δεν υπάρχει γενικός κανόνας καθόλου αερόβια , λίγο η πολύ
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 15-10-08 05:56 #57

    Εγγραφή
    02-02-2008
    Περ.
    xrysoupoli
    Μηνύματα
    190
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RUHL
    Aυτοι που υποστηριζουν αεροβια στον ογκο ας πουν γιατι τι οφελος εχεις? να κανουμε ενα debate

    Αλεξ εμενα με καλυψαν οι απαντησεις του NASSER στην πρωτη σελιδα και η αναλυση που εκανε ο Ηλιας , βεβαια οπως βλεπει το θεμα ογκος ο καθενας
    THEN WE WILL FIGHT IN SHADE
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 15-10-08 18:43 #58
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Iσως οι χρηστες αας να εχουν τετοια προβληματα με αναπνοες επειδη το βαρος ανεβαινει και +20 +30 κιλα
    για νατυραλ ατομα 30 βηματα προβολων αυξανουν και την ληψη οξυγονου και παλμους σε τρελα επιπεδα η εκτος αν ανεβεις +15 κιλα σε νατυραλ και τοτε εχεις καποια προβληματα
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 15-10-08 21:25 #59
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RUHL
    Iσως οι χρηστες αας να εχουν τετοια προβληματα με αναπνοες επειδη το βαρος ανεβαινει και +20 +30 κιλα
    ε γιαυτο κατα καιρους μπερδευουμε τα μπουτια μας εδω μεσα, γιατι ειναι τελειως διαφορετικα τα κριτιρια για νατουραλ και μη.

    στο εξης καλα ειναι να τα διευκρινιζουμε αυτα εξ αρχης!
    οπως πχ εσυ RUHL που εισαι πιτα στο αναβολικο να εξηγεις στους αλλους πως και τη για να μη μπερδευονται.















    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 15-10-08 21:37 #60
    Το avatar του χρήστη tezaman

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.638
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RUHL
    Iσως οι χρηστες αας να εχουν τετοια προβληματα με αναπνοες επειδη το βαρος ανεβαινει και +20 +30 κιλα
    ε γιαυτο κατα καιρους μπερδευουμε τα μπουτια μας εδω μεσα, γιατι ειναι τελειως διαφορετικα τα κριτιρια για νατουραλ και μη.

    στο εξης καλα ειναι να τα διευκρινιζουμε αυτα εξ αρχης!
    οπως πχ εσυ RUHL που εισαι πιτα στο αναβολικο να εξηγεις στους αλλους πως και τη για να μη μπερδευονται.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία