Σελίδα 11 από 93 ΠρώτηΠρώτη ... 9101112132161 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 151 έως 165 από 1389
  1. 04-04-09 18:13 #151
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m3ssias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεξτρόζη στα ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ Δ Ε Ν Υ Π Α Ρ Χ Ε Ι !!!
    Έχω φτάσει να μπαίνω στα φαρμακεία και να μαλώνω με τους φαρμακοποιούς για την Κ***δεξτρόζη........Όλοι μου λένε ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....
    μην είσαι απόλυτος. σε όλα τα φαρμακεία εδώ που μένω έχει. άλλοι έχουν έτοιμο διάλυμα πανάκριβο (αλλά έχουν) και άλλοι έχουν την κλασσική κρυσταλική μορφή στο κουτι του κιλού
     

  2. 04-04-09 18:22 #152
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m3ssias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεξτρόζη στα ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ Δ Ε Ν Υ Π Α Ρ Χ Ε Ι !!!
    Έχω φτάσει να μπαίνω στα φαρμακεία και να μαλώνω με τους φαρμακοποιούς για την Κ***δεξτρόζη........Όλοι μου λένε ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....
    ζητα την ως γλυκοζη. Πολλοι ετσι την ξερουν. Οταν τους λες δεξτροζη, το μυαλο τους παει στην ενδοφλεβα, υγρη με ενα λιτρο.
     

  3. 04-04-09 18:39 #153
    Προεπιλογή
    Τους είπα και γλυκόζη σκόνη,και τα πάντα τους είπα,αλα δεν έχουν,κι επιμένουν πως δεν υπάρχει.....Κι έτσι πήγα στο super market και πήρα Ζαχαρη και κάνω την δουλειά μου μιά χαρά
    Καρυπίδης Χρήστος
     

  4. 04-04-09 19:19 #154
    Banned
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περ.
    Drama, Greece
    Μηνύματα
    1.446
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο slaine Εμφάνιση μηνυμάτων
    μην είσαι απόλυτος. σε όλα τα φαρμακεία εδώ που μένω έχει. άλλοι έχουν έτοιμο διάλυμα πανάκριβο (αλλά έχουν) και άλλοι έχουν την κλασσική κρυσταλική μορφή στο κουτι του κιλού
    Για πες αν θες μάρκα/εταιρία, μήπως και την παραγγείλει ο φαρμακοποιός μου, αν και δεν την χρειάζομαι τωρα, γιατι εδω στη Δράμα δεν συνάντησα ποτε δεξτρόζη σε φαρμακεία.
     

  5. 04-04-09 19:42 #155
    Προεπιλογή ειναι πολλα τα κιλα!
    καλα δεξτροζη απο φαρμακειο!

    μαλτοδεξτρινη απο που ρε παιδια;
     

  6. 04-04-09 21:35 #156
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BRaWNy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για πες αν θες μάρκα/εταιρία, μήπως και την παραγγείλει ο φαρμακοποιός μου, αν και δεν την χρειάζομαι τωρα, γιατι εδω στη Δράμα δεν συνάντησα ποτε δεξτρόζη σε φαρμακεία.
    Μιχάλη δε χρησιμοποιώ πλέον και δε θυμάμαι τώρα εταιρεία κλπ, θα ρωτήσω το φαρμακοποιό μου και σου πω
     

  7. 04-04-09 21:37 #157
    Το avatar του χρήστη skrwz21

    Εγγραφή
    19-01-2009
    Περ.
    Athina
    Μηνύματα
    458
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Danath Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα δεξτροζη απο φαρμακειο!

    μαλτοδεξτρινη απο που ρε παιδια;
    δυσκολα θα βρεις στην Ελλαδα (εγω πηρα απο Αγγλια) κι αν βρεις θα σου κοψουν το κεφαλι, πχ xremestores ! την εχουνε τσιμπημενη

    ρε φιλε απο που εισαι ? πως γινεται να μην βρισκεις γλυκοζη σε σκονη (δεξτροζη) ???
    αφου μαυτες κανουνε και κατι εξετασεις νομιζω..
    Practice makes perfect !
     

  8. 04-04-09 22:33 #158
    Προεπιλογή ειναι πολλα τα κιλα!
    μαλτοδεξτρινη μηπως ειναι τα carb complex

    ενα προιον που κοιτουσα τετοιο ελεγε 100% maltodextrin
     

  9. 04-04-09 23:34 #159
    Το avatar του χρήστη peris

    Εγγραφή
    27-08-2008
    Περ.
    patra
    Μηνύματα
    1.862
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Danath Εμφάνιση μηνυμάτων
    μαλτοδεξτρινη μηπως ειναι τα carb complex

    ενα προιον που κοιτουσα τετοιο ελεγε 100% maltodextrin
    αν λεει ετσι ναι μαλτοδεξτρινη ειναι
     

  10. 05-04-09 09:15 #160
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.626
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο skrwz21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δυσκολα θα βρεις στην Ελλαδα (εγω πηρα απο Αγγλια) κι αν βρεις θα σου κοψουν το κεφαλι, πχ xremestores ! την εχουνε τσιμπημενη

    ρε φιλε απο που εισαι ? πως γινεται να μην βρισκεις γλυκοζη σε σκονη (δεξτροζη) ???
    αφου μαυτες κανουνε και κατι εξετασεις νομιζω..
    Φίλε έχεις δίκιο.Όταν ήταν εγκυος η γυναικα μου εκανε μια εξεταση προς το τελος της εγκυμοσύνης που λεγόταν καμπύλη ζαχαρου αν θυμαμαι καλα.Εκει της είχαν δώσει γλυκόζη μιλαμε για μεγαλη ποσοτητα (αφου μερικες τους έρχεται και αναγούλα από το "πετιμέζι")και μετα τους κανανε αιματολογικη αν θυμαμαι καλα ...
     

  11. 06-04-09 15:58 #161
    Το avatar του χρήστη skrwz21

    Εγγραφή
    19-01-2009
    Περ.
    Athina
    Μηνύματα
    458
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε έχεις δίκιο.Όταν ήταν εγκυος η γυναικα μου εκανε μια εξεταση προς το τελος της εγκυμοσύνης που λεγόταν καμπύλη ζαχαρου αν θυμαμαι καλα.Εκει της είχαν δώσει γλυκόζη μιλαμε για μεγαλη ποσοτητα (αφου μερικες τους έρχεται και αναγούλα από το "πετιμέζι")και μετα τους κανανε αιματολογικη αν θυμαμαι καλα ...
    ε ναι, δεν παιζει να μην εχει γλυκοζη καποιο φαρμακειο, τωρα τι να πω δε ξερω.

    Danath, carb complex ειναι καλο τσιμπατο αν το βρηκες σε καλη τιμη.
    παντως γενικα μαλτοδεξτρινη πανω απο 10 ευρω το κιλο δε λεει να δωσεις, ειναι τα τραγικα ακριβα..
    Practice makes perfect !
     

  12. 07-04-09 00:53 #162
    Τhe nice guy
    Το avatar του χρήστη Exci

    Εγγραφή
    08-11-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.750
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε έχεις δίκιο.Όταν ήταν εγκυος η γυναικα μου εκανε μια εξεταση προς το τελος της εγκυμοσύνης που λεγόταν καμπύλη ζαχαρου αν θυμαμαι καλα.Εκει της είχαν δώσει γλυκόζη μιλαμε για μεγαλη ποσοτητα (αφου μερικες τους έρχεται και αναγούλα από το "πετιμέζι")και μετα τους κανανε αιματολογικη αν θυμαμαι καλα ...
    Nαι, στα δοχεια που παιρνω απο φαρμακειο γραφει "για χρηση στη ζαχαροπλαστικη και σε Ιατρικες εξετασεις"

    Βrawny το δοχειο μου γραφει απεξω Συνδεσμος ΑΕ, αν θες τηλεφωνο πες μου.
     

  13. 07-04-09 09:30 #163
    Banned
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περ.
    Drama, Greece
    Μηνύματα
    1.446
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Exci Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nαι, στα δοχεια που παιρνω απο φαρμακειο γραφει "για χρηση στη ζαχαροπλαστικη και σε Ιατρικες εξετασεις"

    Βrawny το δοχειο μου γραφει απεξω Συνδεσμος ΑΕ, αν θες τηλεφωνο πες μου.
    Δεν χρειάζεται τηλέφωνο, αν χρειαστώ θα το πω στον φαρμακοποιό και θα το παραγγείλει αυτός.

    Περιμένω και του slaine την φίρμα, να έχω δύο επιλογές αν δεν μπορουμε να βρουμε αυτή, εκτός κι αν πρόκειται για την ίδια.
     

  14. 07-04-09 17:50 #164
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BRaWNy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν χρειάζεται τηλέφωνο, αν χρειαστώ θα το πω στον φαρμακοποιό και θα το παραγγείλει αυτός.

    Περιμένω και του slaine την φίρμα, να έχω δύο επιλογές αν δεν μπορουμε να βρουμε αυτή, εκτός κι αν πρόκειται για την ίδια.
    Μιχάλη δουλεύω αυτές τις μέρες και δεν προλαβαίνω δεν έχω περάσει από το φαρμακείο. δε σε ξέχασα όμως. 1 κιλό 5 ευρώ το είχα πάρει. θα σε ενημερώσω σύντομα.
     

  15. 07-04-09 18:55 #165
    Banned
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περ.
    Drama, Greece
    Μηνύματα
    1.446
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο slaine Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιχάλη δουλεύω αυτές τις μέρες και δεν προλαβαίνω δεν έχω περάσει από το φαρμακείο. δε σε ξέχασα όμως. 1 κιλό 5 ευρώ το είχα πάρει. θα σε ενημερώσω σύντομα.
    Με την ησυχία σου, δεν είπα να το κα΄νεις αμέσως κλπ.
    Το φόρουμ δεν θα φύγει
     

Σελίδα 11 από 93 ΠρώτηΠρώτη ... 9101112132161 ... ΤελευταίαΤελευταία