Θέμα: Iδρώτας

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 18
  1. 24-08-12 18:10 #1
    Το avatar του χρήστη Plus`

    Εγγραφή
    15-08-2012
    Περ.
    Μακεδονία
    Μηνύματα
    188
    Προεπιλογή Iδρώτας
    Γεια σας.

    Το πρόβλημα μου, βασικα δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα είναι ότι ιδρώνω πολυ και γρήγορα.

    Π.χ ως συνήθος κανω περπάτημα 35 λεπτα στο 6,5.... απο τα 5 πρώτα λεπτα ο ιδρώτας στάζει απο τη μυτη, μην σας πω τη γίνετε στο τέλος......

    Καμία λύση να το ελατώσουμε?

    Ευχαριστω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-08-12 19:37 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    εγω μαν καθομαι σητν πολυθρονα κ παιζω halo κ ιδρωνω..
    πως να το αλλαξεις δλδ αυτο..αφου ιδρωνεις ευκολα,δεν μπορεις να κανεις κατι για αυτο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-08-12 19:52 #3
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη ελμερ

    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    περιστερι
    Μηνύματα
    4.032
    Προεπιλογή
    Απλα ιδρωνουμε πιο πολυ απ το μεσο ορο....δε μπορουμε να κανουμε κατι να το αλλαξουμε αυτο.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-08-12 20:14 #4
    Το avatar του χρήστη Plus`

    Εγγραφή
    15-08-2012
    Περ.
    Μακεδονία
    Μηνύματα
    188
    Προεπιλογή
    Έλεγα μήπως υπήρξε τιποτα αλλα οκ.

    Ευχαριστω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-08-12 21:28 #5
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    εχει ζεστες ακομα αδερφε το χειμωνα θα ναι πιο ηπια η κατασταση.εγω το καλοκαιρι γινομαι αστα να πανε(μυριζει και αμμονια μεχρι αηδιας ο ιδρωτας μ εμενα) το χειμωνα ακομα κ με ζακετα ζητημα να ιδρωσω αν κ αφηνω ανοιχτα παραθυρα κτλπ ωστε να μην γινεται καμινι το γυμναστηριο. πινε νερο και, το λεω με επιφυλαξη, βαζε παραπανω αλατακι στο φαγητο. δε ξερω αν ηταν ιδεα μ αλλα 2-3 φορες π το παρακανα ελαφρως δεν ιδρωσα τοσο
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-08-12 21:44 #6
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω μαν καθομαι σητν πολυθρονα κ παιζω halo κ ιδρωνω..
    θα πρεπει να τραβας πολυ ζορι τελικα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 25-08-12 13:28 #7
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tolis93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχει ζεστες ακομα αδερφε το χειμωνα θα ναι πιο ηπια η κατασταση.εγω το καλοκαιρι γινομαι αστα να πανε(μυριζει και αμμονια μεχρι αηδιας ο ιδρωτας μ εμενα) το χειμωνα ακομα κ με ζακετα ζητημα να ιδρωσω αν κ αφηνω ανοιχτα παραθυρα κτλπ ωστε να μην γινεται καμινι το γυμναστηριο. πινε νερο και, το λεω με επιφυλαξη, βαζε παραπανω αλατακι στο φαγητο. δε ξερω αν ηταν ιδεα μ αλλα 2-3 φορες π το παρακανα ελαφρως δεν ιδρωσα τοσο
    προσεξε το αν μυριζουν αμμωνια σημαινει οτι εχεις μεγαλη περισσια ουσιων που δεν χρειαζεται στο σωμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 25-08-12 17:33 #8
    Το avatar του χρήστη chris corfu

    Εγγραφή
    09-07-2010
    Περ.
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    465
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tolis93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχει ζεστες ακομα αδερφε το χειμωνα θα ναι πιο ηπια η κατασταση.εγω το καλοκαιρι γινομαι αστα να πανε(μυριζει και αμμονια μεχρι αηδιας ο ιδρωτας μ εμενα) το χειμωνα ακομα κ με ζακετα ζητημα να ιδρωσω αν κ αφηνω ανοιχτα παραθυρα κτλπ ωστε να μην γινεται καμινι το γυμναστηριο. πινε νερο και, το λεω με επιφυλαξη, βαζε παραπανω αλατακι στο φαγητο. δε ξερω αν ηταν ιδεα μ αλλα 2-3 φορες π το παρακανα ελαφρως δεν ιδρωσα τοσο
    δοκιμασε να πινεις, αν δεν πινεις ηδη, ανθρακουχα νερα τυπου περιερ.. βοηθουν αυτους που μυριζει ο ιδρωτας τους εντονα σαν αμμωνια. (εχει και ο ξαδελφος μου τετοιο προβλημα αλλα αυτος συχενεται τα ανθρακουχα γενικα) εγω ευτυχως για να ιδρωσω απο την αλλη πλευρα θα πρεπει να πηγαινω στον διαδρομο με τουλαχιστον 8 για κανα 10λεπτο και παλι δεν γινομαι σαν να βουτηξα σε πισινα και αυτο το καλοκαιρι, για το χειμωνα μονο αν με βρεξεις.. )
    ειμαι μικρος,λιγο πρυσμενος,λιγο καπως,,
    αληθεια δεν σας βλεπω απο ψηλα πως ειναι ο πατος???!!!


    train hard, feel good
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 25-08-12 19:52 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω μαν καθομαι σητν πολυθρονα κ παιζω halo κ ιδρωνω..
    πως να το αλλαξεις δλδ αυτο..αφου ιδρωνεις ευκολα,δεν μπορεις να κανεις κατι για αυτο.
    οχι τιποτα αλλο, γλυστραει και το χειριστηριο!
    "Free at last, free at last. Thank god almighty the Squat rack is free at last!" -Martin Lifter King jr.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 25-08-12 23:03 #10
    Το avatar του χρήστη kokolakis

    Εγγραφή
    08-05-2012
    Περ.
    Κρήτη
    Μηνύματα
    1.443
    Προεπιλογή
    οταν τρωω ζεστο φαγητο ιδρωνω πολυ.... και στις προπονησεις μονο οι ρογες μου δεν ιδρωνουν
    προβλημα με την δυσοσμια ομως δεν εχω, ισως να φταινε οι σοδες που διαβασα πιο πανω πινω 5-6 την βδομαδα...
    The best education in the world
    is watching the Masters at work...!!


    Μην αφήσεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα....!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 26-08-12 01:03 #11
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    προσεξε το αν μυριζουν αμμωνια σημαινει οτι εχεις μεγαλη περισσια ουσιων που δεν χρειαζεται στο σωμα
    ξερουμε ποιες μπορει να ναι αυτες?λογικα εξτρα πρωτεινη ειναι το ολο θεμα απο οσο ξερω . αυτο με τις δε σοδες δε το ξερα και δε πινω ανθρακουχα νερα κτλπ.πως βοηθανε αυτα?
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 26-08-12 01:52 #12
    Το avatar του χρήστη Plus`

    Εγγραφή
    15-08-2012
    Περ.
    Μακεδονία
    Μηνύματα
    188
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tolis93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ξερουμε ποιες μπορει να ναι αυτες?λογικα εξτρα πρωτεινη ειναι το ολο θεμα απο οσο ξερω . αυτο με τις δε σοδες δε το ξερα και δε πινω ανθρακουχα νερα κτλπ.πως βοηθανε αυτα?

    Θα δοκιμάσω κι εγω αλλα πως βοηθάνε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 26-08-12 05:10 #13
    Το avatar του χρήστη chris corfu

    Εγγραφή
    09-07-2010
    Περ.
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    465
    Προεπιλογή
    ειλικρινα δεν θυμαμαι καθολου πως και γιατι βοηθανε τα ανθρακουχα νερα στην μυρωδια του ιδρωτα, θυμαμαι οτι μου το χε πει καποιος γιατρος και συγκεκριμενα ειχα πει και λεπτομερειες στον ξαδελφο μου οπως ανεφερα που χει θεμα.. Εγω δεν εχω το παραμικρο κι ετσι δεν συγκρατησα περισσοτερα.. Δοκιμαστε το παντως δεν ειναι κατι δυσκολο.. Και συγκεκριμενα σε αυτον μυριζε οντως σαν αμμωνια και τυχαια τοτε μου το χαν πει και του το προτεινα και παρολο που δεν τα ηθελε καθολου οταν επινε σε αυτον εφευγε η τοσο εντονη μυρωδια..
    ειμαι μικρος,λιγο πρυσμενος,λιγο καπως,,
    αληθεια δεν σας βλεπω απο ψηλα πως ειναι ο πατος???!!!


    train hard, feel good
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 30-08-12 03:02 #14
    Προεπιλογή
    συνηθως ειναι στον ανθρωπο.στον οργανισμο.εχω ενα φιλαρακι που παμε μαζι γυμ και ενω ειναι καθαρος εχει κανει και το μπανιο του πριν παει ρουχα καθαρα σηδερομενα ολα κομπλε μυριζει πολυ.εγω αντιθετως υδρονω αρκετα και τιποτα.μονο αν το ρουχο αν ειναι φορεμενο ξανα ειχε τυχει να μη το παρω χαμπαρι και ειχε σηδερωθει και πηρε μποχα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 23-09-12 14:24 #15
    Το avatar του χρήστη Plus`

    Εγγραφή
    15-08-2012
    Περ.
    Μακεδονία
    Μηνύματα
    188
    Προεπιλογή
    Αυτο με τα ανθρακούχα το δοκίμασα αλλα η ποσότητα είναι ίδια....αλλα απο μυρωδια σχεδον ανύπαρκτη

    Τώρα λεω να δοκιμάσω αυτο με το αλάτι...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία