Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 19 από 19
  1. 30-12-12 12:21 #16
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Οταν φτάσεις εκεί θα θες να ανέβεις κ άλλο, όλοι τα ίδια λέγαμε

    Τεσπα, αυτό που θές θα γίνει αργά. Για να το καταφέρεις αυτό θες μίνιμουμ 2 χρόνια γυμναστικής, αν είσαι τώρα σ αυτό το επίπεδο.
    εκτός αν είσαι κωλόφαρδος γενετικά και το καταφέρεις σε λιγότερο χρόνο
    Πόσο καιρό γυμνάζεσαι?
    Παρεπιπτόντως, αν καταφέρεις να διατηρεις το ίδιο ποσοστό λίπους κ ν ανεβαίνεις μυικά θα σαι εξίσου καλός. Οσο πιο γυμνασμένος είσαι τόσο καλύτερα δείχνει το ίδιο ποσοστό πάνω σου (εφόσον είσαι κάτω από 15-20%)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lila_1 : 30-12-12 στις 12:23
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 30-12-12 14:39 #17
    Προεπιλογή
    Έχω 2,5 χρόνια περίπου που ξεκίνησα και μέχρι στιγμής κατάφερα από φωτό παρακάτω να φτάσω στις φωτό . Έχασα την μπάκα αλλά ήρθε η ώρα νομίζω για το επόμενο στάδιο που είναι να αυξήσω την μυικότητα μου...

    Όνομα: March 2010.jpg Εμφανίσεις: 999 Μέγεθος: 131,2 KB
    Όνομα: March 2010 - side.jpg Εμφανίσεις: 1003 Μέγεθος: 65,0 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 30-12-12 14:57 #18
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή εκτίμηση ποσοστόυ λίπους
    Πωπω μπάκαααα....Μπράβο ρε φίλε!
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-12-12 15:15 #19
    Προεπιλογή
    Δεν έχει σχέση τι ποσοστό λίπους έχει κάποιος από μόνο του χωρίς τα καθαρά κιλά γιατί το ποσοστό λίπους πάει πάντα σε συνάρτηση με τα καθαρά μυϊκά κιλά. Όποιος έχει πολλά καθαρά μυϊκά κιλά είναι λογικό να έχει και περισσότερο λίπος πάνω του γιατί το λίπος δεν είναι κάτι που βρίσκετε μόνο πάνω επιφανειακά από τον μυϊκό ιστό αλλά και ενδιάμεσα στον μυϊκό ιστό. Τι θέλω να πω με αυτό ?
    Ότι μπορεί κάποιος με πολλά καθαρά μυϊκά κιλά να δείχνει πιο γραμμωμένος και στεγνός από κάποιο άλλο που έχει λιγότερο ποσοστό λίπους από αυτόν. Δηλαδή ένας bodybuilder προχωρημένος μπορεί να φαίνεται φέτες και με 13% λίπους ενώ άλλοι για να δείχνουν σε επίπεδο γράμμωσης σαν και αυτόν θα χρειαστεί να πέσουν στο 9%.
    Μην κολλάμε μόνο στο ποσοστό λίπους χωρίς να υπολογίζουμε την καθαρή μυϊκή μάζα. Ξέρω πολλά άτομα που είναι στο 14% ενώ δείχνουν σαν 10% και πολλούς που νόμιζαν ότι είναι στο 15% και τελικά ήταν στο 18%.
    Έτσι η φωτογραφία που έδειξε η λιλα δεν είναι κανόνας ούτε αποτελεί αξιόπιστο οδηγό γιατί εκτός από αυτό που προανέφερα παιζει και η συσσώρευση του λίπους σε κάποια σημεία του σώματος που δεν είναι ανάλογη σε όλο το σώμα και μπορεί κάποιος να έχει περισσότερο συσσωρευμένο λίπος σε κάποια σημεία (εξαρτάτε και αν είναι άντρας ή γυναίκα) που φεύγει δυσκολότερα .
    Όσο για την κριτική στην φώτο του φίλου νομίζω ότι ο φίλος έχει έλλειψη μυϊκής μάζας και θα πρέπει πρώτα να δουλέψει πάνω σε αυτό και μετά να τον απασχολεί το ποσοστό λίπους και το recomp. Αν μιλάμε φυσικά για bodybuilding εκτός αν τον ενδιαφέρει μόνο η φόρμα του.
    “Life's not about how hard of a hit you can give... it's about how many you can take, and still keep moving forward.” ― Sylvester Stallone, Rocky Balboa
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12