Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8
  1. 09-04-13 15:05 #1
    Thumbs up Προσπάθεια για απώλεια βάρους - λιποδιαλύτης, καρνιτίνη
    Καλησπέρα παιδιά, καλώς σας βρήκα!
    Λοιπόν συνοπτικά είμαι 31 ετών, 170cm , 80kg, σωματικό λίπος μετρημένο από ψηφιακή ζυγαριά περίπου 19,7% ...
    Εδώ και κάποιο καιρό κάνω ποδήλατο ,όσο μπορώ βασικά λόγο δουλειάς, επίσης έχω και ένα Stepper για να κάνω όταν δεν το επιτρέπει ο καιρός!
    Το τελευταίο 1,5 μήνα έβαλα το κεφάλι κάτω και με συστηματική προπόνηση έχασα περίπου 5,5 κιλά με αρκετή αεροβική που συνοδεύεται από άσκηση με ιμάντες ή kettlebell. Επίσης προσέχω αρκετά την διατροφή μου!
    Θέλω κάποιες συμβουλές/προτάσεις για να έχω καλύτερα αποτελέσματα κυρίως στην περιοχή της κοιλίας, σκοπεύω περίπου να πάω 75 κιλά.
    Επίσης θα ήθελα να μου προτείνεται κάποιο καλό λιποδιαλύτη* παλιότερα είχα δοκιμάσει το Oxyelite pro,χωρίς να δω αποτελέσματα ή να νιώσω κάτι,το πέρνα δεν το πέρνα το ίδιο.. Μελέτησα αρκετά το forum και κατέληξα σε κάποιον από Nutrex Lipo6x ή το Man Scorch... *Αν κάποιος λιποδιαλυτής δεν έχει καρνιτίνη σαν συστατικό, μπορεί να χρησιμοποιηθεί ταυτόχρονα με δόση καρνιτίνης?

    Σας κούρασα
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και για το χρόνο που διαθέσατε για το post μου!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-04-13 15:52 #2
    Προεπιλογή
    το stacker 4 το βρικσω πολυ καλο
    φυσικα και μπορεις να χρησιμοποιησεις καρνιτινη μαζι με λιποδιαλυτη.
    για καλυτερα αποτελεσματα , πηγαινε για αεροβια το πρωι με αδειο στομαχι , αφοτου πριν εχεις πιει ενα καφε και μια δοση καρνιτινης
    δωσε βαση στη διατροφη σου , ελαττωσε λιγο τις ποσοτητες που τρως τωρα και φροντισε να κανεισ μικρα , τακτα σωστα γευματα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-04-13 21:34 #3
    Προεπιλογή
    Σ' ευχαριστώ Αλέξανρε!
    Σε σχέση με αύτα που έγραψα προτείνεις δηλαδή το Stacker.
    Το θέμα για μένα είναι ότι θέλω κάτι που θα με βοηθήσει, ωθήσει προς το στόχο μου!Και φυσικά ξέρω ότι ένας λιποδιαλύτης δεν κάνει θαύματα χωρίς ιδρώτα και κόπο!

    Όποιο άλλο σχόλιο καλοδεχούμενο!

    thanks
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-04-13 22:01 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο odin1955 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σ' ευχαριστώ Αλέξανρε!
    Σε σχέση με αύτα που έγραψα προτείνεις δηλαδή το Stacker.
    Το θέμα για μένα είναι ότι θέλω κάτι που θα με βοηθήσει, ωθήσει προς το στόχο μου!Και φυσικά ξέρω ότι ένας λιποδιαλύτης δεν κάνει θαύματα χωρίς ιδρώτα και κόπο!

    Όποιο άλλο σχόλιο καλοδεχούμενο!

    thanks
    ναι πιστευω οτι το στακερ ειναι καλο και σου δινει και την απιτουμενη ενεργεια που δεν εχεις μαλλον λογω ελλειψης παραπανω φαγητου
    δοκιμασε επισης το πρωι με αδειο στομαχι να πινεις κακαο σκονη 1 κουταλακι του γλυκου
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 10-04-13 15:09 #5
    Προεπιλογή
    Να δοκιμάσω πρώτα λέτε με κάποια δόση Καρνιτίνης 2000-3000mg για αν δεν δω αποτέλεσμα πάω σε λίπο? Με αρκετή αερόβια 1+ ώρα ποδηλασία
    Επίσης κάποια γνώμη (βάση ατομικής εμπειρίας) για το Viper Dymatize και Xcess Xcore nutrition?

    Thank you!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 10-04-13 17:19 #6
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη ελμερ

    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    περιστερι
    Μηνύματα
    4.032
    Προεπιλογή
    Ριξε μια ματια εδω xcess κι εδω viper
    Στηριξου πανω μου να πεσουμε μαζι
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 10-04-13 17:31 #7
    Προεπιλογή Re: Προσπάθεια για απώλεια βάρους - λιποδιαλύτης, καρνιτίνη
    Τα διάβασα φίλε μου ευχαριστώ! Απλά ήθελα κάποια προσωπική εμπειρία!

    Να σε καλά πάντως


    Sent from my GT-I9300
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 01-05-13 17:24 #8

    Εγγραφή
    22-06-2010
    Περ.
    Βόλος
    Μηνύματα
    26
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexandros.r Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι πιστευω οτι το στακερ ειναι καλο και σου δινει και την απιτουμενη ενεργεια που δεν εχεις μαλλον λογω ελλειψης παραπανω φαγητου
    δοκιμασε επισης το πρωι με αδειο στομαχι να πινεις κακαο σκονη 1 κουταλακι του γλυκου
    Κακαο σκονη οταν λες εννοεις την πρωτεινη με γευση κακαο ?
    Απάντηση με παράθεση