Θέμα: Μονόζυγο

Σελίδα 13 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 31112131415 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 181 έως 195 από 343
  1. 27-09-10 23:09 #181
    The Descendant
    Το avatar του χρήστη Dreiko

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Monsterville
    Μηνύματα
    8.212
    Προεπιλογή
    δεν ξερω για πλατη αλλα εγω αμα θελω μπορω να κανω διπλασια τη μεση μου σε 1.5 μηνα........

    Υ.Γ.Σορυ για το off....
    τιποτα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-11-10 15:48 #182
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    καταρχας...γεια σου...περνα απο νεα μελη να σε καλωσορισουμε κιολας....

    κατα δευτερον....εγω ειμαι πολυ επιφυλακτικη με το μονοζυγο της πορτας γιατι το θεωρω πολυ επικινδυνο....εχω δει ατομο να πεφετι να χτυπαει μεση και να μην μπορει να περπατησει...οποτε δεν το προτεινω.....μακαρι να μπορουσες να φτιαξεις,να παρεις δυο σιδερα να τα στερεωσεις στο εδαφος και να εχεις και αλλο ενα στη μεση...να φτιαξεις εσυ ενα....(οκ...υπερβολικη θα με πεις αλλα καυτερο απο το να κανω και να φοβαμαι ποτε θα πεσει)....το θεμα ειναι να στερεωθει καπου!να μην εχεις τον φοβο οτι θα πεσεις....
    αυτααααααααααα..... και δεν ειναι χαζη ερωτηση...(εχω ρωτησει εγωωωωωωω......)

    και καλως τον!!!!!

    παιδια κατι αλλο..το καλυτερο δωρο που θα μπορουσατε να κανετε σε ενα παιδακι γυμνασιου ειναι ενα μονοζυγο.απλα δωστετ του κ ολο και κατι θα κανει..μ πηρε ο αδερφος μου στο γυμνασιο και μου λεει"σε λιγα χρονια θα μ ευχαροιστεις"..στα 17-18 ειχα πλατη,στηθος δικεφαλους,τρικεφαλους,παπια,κοιλιακους,φτερα...το χω παρατησει εδω και 2 χρονια κ δν ειμαι ετσι πλεον,οποτε δεν τιθεται θεμα ψωνισματος
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-11-10 17:58 #183
    Το avatar του χρήστη pan0z

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    1.290
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexandros91 Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια κατι αλλο..το καλυτερο δωρο που θα μπορουσατε να κανετε σε ενα παιδακι γυμνασιου ειναι ενα μονοζυγο.απλα δωστετ του κ ολο και κατι θα κανει..μ πηρε ο αδερφος μου στο γυμνασιο και μου λεει"σε λιγα χρονια θα μ ευχαροιστεις"..στα 17-18 ειχα πλατη,στηθος δικεφαλους,τρικεφαλους,παπια,κοιλιακους,φτερα...το χω παρατησει εδω και 2 χρονια κ δν ειμαι ετσι πλεον,οποτε δεν τιθεται θεμα ψωνισματος
    στηθος και τρικεφαλα στο μονοζυγο πως εκανες
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-01-11 20:01 #184
    Προεπιλογή
    το μονοζυγο οπως ειπε και ο ηλιας ειναι απο τις βασικοτερες ασκησεις,και γυμναζει οπως παλι ειπε δικεφαλους,πισω δελτοειδεις,και πλατη.τωρα ακομα για προθερμασνη προτεινω να κανεις δυο σετ που θα κρεμεσαι με τεντωμενα τα χερια για οσο αντεχεις χωρις να κανεις επαναληψεις.ετσι θα κυκλοφορησει πολυ καλα το αιμα και στους μυες.αν συνδιαστει και με ενα διζυγο(βυθισεις)τοτε γυμναζεις και ολοκληρο το υπολοιπο σωμα.στηθος,τρικεφαλους,και εμπροσθιους δελτοειδεις.ειναι και αυτη μια ακομα βασικη ασκηση.τωρα με τον καιρο που θα συνηθισεις τις ασκησεις αυτες και θα κανεις πολλες επαναληψεις μπορεις να παρεις και ζωνη προσθετων βαρων,αλλα δεν νομιζω να το τραβηξεις μεχρι εκει vany γιατι γυμναζεσαι σε γυμναστηριο κανονικοτατα απο οτι ξερω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 20-01-11 20:34 #185
    Το avatar του χρήστη racingman

    Εγγραφή
    29-10-2008
    Περ.
    Πρέ(βε)ζα
    Μηνύματα
    259
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pan0z Εμφάνιση μηνυμάτων
    στηθος και τρικεφαλα στο μονοζυγο πως εκανες
    kai omos auto pou leei to paidi apo pano ginete.kai ego sto gymnasio pou ekana kathe mera fainomoun pio gimnasmenos
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 26-01-11 21:04 #186
    Το avatar του χρήστη jimmy007

    Εγγραφή
    20-09-2010
    Περ.
    Athens,Greece
    Μηνύματα
    1.522
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pan0z Εμφάνιση μηνυμάτων
    στηθος και τρικεφαλα στο μονοζυγο πως εκανες
    Γυμνάζονται ισομετρικά προφανώς.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 06-02-11 00:15 #187
    Προεπιλογή
    δεν γυμναζονται ισομετρικα.μαλλον αλλο θα ηθελες να πεις.αλλο ειναι η ισομετρικη γυμναστικη.και ακομα να προσθεσω οτι μπορεις να κανεις και αυτες τις δυο ασκησεις σε σουπερ σετ.ετσι γυμναζεις ολο το σωμα με ενα σουπερ σετ.ειναι ολες αυτες οι μυικες ομαδες ανταγωνιστικες μεταξυ τους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 06-02-11 18:18 #188
    Το avatar του χρήστη steg

    Εγγραφή
    22-08-2010
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    515
    Προεπιλογή
    Ενα εγγυημένο πρόγραμμα "διαπλάτυνσης" της πλάτης, με έλξεις στο μονόζυγο, ανοιχτή λαβή:

    i. Κάνουμε 30 επαναλήψεις συνολικά, με όσα σετ βγουν αυτές οι επαναλήψεις. Δηλαδή σε κάθε σετ φτάνουμε στην κόπωση και προσθέτουμε τις επαναλήψεις που βγάλαμε στο συνολικό αριθμό, μέχρι να φτάσουμε τις 30. Στη 2η φάση κάνουμε το ίδιο αλλά με στόχο τις 40 επαναλήψεις συνολικά. (Οι τολμηροί μπορούν να προχωρήσουν και σε τρίτη φάση το ίδιο, με στόχο τις 50 επαναλήψεις.)
    Οι αγύμναστοι θα φτάνουν τον εκάστοτε αριθμό-στόχο με πάρα πολλά σετ (πολλά από τα τελευταία θα είναι της 1 επανάληψης), αλλά όσο δυναμώνει η πλάτη τα σετ θα μειώνονται. Ολες οι επαναλήψεις πρέπει να είναι "καθαρές" (το κεφάλι να περνάει πάνω από το οριζόντιο σίδερο), αλλιώς δεν προσμετρώνται στο σύνολο. Μόλις φτάσουμε να βγάζουμε 40 επαναλήψεις με 4 ή 5 σετ, περνάμε στο δεύτερο στάδιο.

    ii. Κάνουμε 2-3 σετ "ζεστάματος" των 8 επαναλήψεων και μετά 3 σετ των 6, 3 και 1 επανάληψης, φορώντας ζώνη από την οποία έχουμε κρεμάσει έξτρα βάρος (πλάκες). Και πάλι τα σετ είναι RM, δηλαδή μέχρι κόπωση. Ανεβάζουμε το βάρος όσο ανεβαίνει η δύναμή μας.

    Οσοι δεν μπορούν να σηκώσουν το βάρος τους, κάνουν τις έλξεις του 1ου σταδίου στο βοηθητικό μηχάνημα, μετά περνάνε στις κανονικές χωρίς το μηχάνημα και τέλος στο 2ο στάδιο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 28-04-11 00:53 #189
    Banned
    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    εβριγουερ
    Μηνύματα
    6.038
    Προεπιλογή
    αναρωτιεμαι
    μιας και εχω μονοζυγο στο σπιτι,βασικα εκει το βρηκα,δεν ειναι δικο μου
    μπορω να κανω μερικες επαναληψεις ξεχωρα απο το γυμναστηριο που πηγαινω 4 φορες την εβδομαδα ή θα εχω προβλημα??
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 28-04-11 02:39 #190
    Προεπιλογή
    Ας καταθέσω και εγω την εμπειρία μου. Άρχισα να κάνω μονόζυγο σε κάθε προπόνηση πλάτης πριν 18 μήνες. Την πρώτη φορά έκανα 2 επαναλήψεις. Δεν τα παράτησα όμως και αυτή τη στιγμη και συγκεκριμένα χθες έβγαλα 5 σετ των 12 επαναλήψεων με πλήρη κίνηση (1 λεπτό ξεκούραση σε κάθε σέτ). Μετά ακολουθώ το υπόλοιπο πρόγραμμα με πολλές δυνάμεις ακόμη. Απο εκεί που δεν ήθελα να βλέπω το μονόζυγο έγινε η αγαπημένη μου άσκηση πλάτης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 28-04-11 11:08 #191
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο exkaliber Εμφάνιση μηνυμάτων
    αναρωτιεμαι
    μιας και εχω μονοζυγο στο σπιτι,βασικα εκει το βρηκα,δεν ειναι δικο μου
    μπορω να κανω μερικες επαναληψεις ξεχωρα απο το γυμναστηριο που πηγαινω 4 φορες την εβδομαδα ή θα εχω προβλημα??
    Σαν τί πρόβλημα να χεις??
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 28-04-11 14:43 #192
    Banned
    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    εβριγουερ
    Μηνύματα
    6.038
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαν τί πρόβλημα να χεις??
    ξερω γω
    ενεκα που δεν κανει ναγυμναζεις μια μυικη ομαδα πανω απο 2 φορες την ομαδα
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 29-04-11 01:36 #193
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Orc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας καταθέσω και εγω την εμπειρία μου. Άρχισα να κάνω μονόζυγο σε κάθε προπόνηση πλάτης πριν 18 μήνες. Την πρώτη φορά έκανα 2 επαναλήψεις. Δεν τα παράτησα όμως και αυτή τη στιγμη και συγκεκριμένα χθες έβγαλα 5 σετ των 12 επαναλήψεων με πλήρη κίνηση (1 λεπτό ξεκούραση σε κάθε σέτ). Μετά ακολουθώ το υπόλοιπο πρόγραμμα με πολλές δυνάμεις ακόμη. Απο εκεί που δεν ήθελα να βλέπω το μονόζυγο έγινε η αγαπημένη μου άσκηση πλάτης.

    Σε ζηλεύω φίλε,εγώ δε μπορώ να κάνω ούτε μία
    Σκέφτομαι να πάρω στο σπίτι ένα μονόζυγο γιατί το έχω βάλει πείσμα να τα καταφέρω και να κάνω έλξεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 29-04-11 02:01 #194
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hlias102 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ζηλεύω φίλε,εγώ δε μπορώ να κάνω ούτε μία
    Σκέφτομαι να πάρω στο σπίτι ένα μονόζυγο γιατί το έχω βάλει πείσμα να τα καταφέρω και να κάνω έλξεις
    Αφού μπορώ εγώ μπορείς και εσύ. Το βαλες πείσμα? Θα τα καταφέρεις. Αν θες ένα tip κάνε πλήρη κίνηση και ας είναι πιο δύσκολο και χρησιμοποίησε ιμάντες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 29-04-11 10:46 #195
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο exkaliber Εμφάνιση μηνυμάτων
    ξερω γω
    ενεκα που δεν κανει ναγυμναζεις μια μυικη ομαδα πανω απο 2 φορες την ομαδα
    Ναι δεν κάνει, θα καταβολίσεις..

    Έλεος ρε
    Κάνε άφοβα
    Εκτός αν ξεσκιστείς στα σετ
    (που και παλι δεν...λεμε...)
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 13 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 31112131415 ... ΤελευταίαΤελευταία