Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
  1. 28-06-14 18:13 #1
    Προεπιλογή ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΟΓΚΟΥ
    Καλησπερα παιδια, ειμαι νεος στο σαιτ!!! Εχω αρκετες αποριες θα προσπαθησω να τις περιγραψω οσο πιο συντομα γινεται, αν και λιγο δυσκολο, ειμαι λιγο μπερδεμενος!
    19 χρονων ειμαι, Κανω 7 μηνες γυμναστηριο (πριν ξεκινησω το γυμναστηριο ειμουν μιση μεριδα) και ειμαι σε προγραμμα ογκου απο την αρχη. Ξεκινησα πριν 4 μηνες και πηρα την WarriorLab weight gainer, επειδη δεν επαιρνα ευκολα κιλα, παρολο που εξαρχης ειχα διαβασει πιο πολυ αρνητικα σχολια και οτι θα μου την πλασαρουν επειδη ειναι των extreme store...Σε 1 μινα πηρα 5 κιλα!, και απο 62 που ημουν περσυ εχω φτασει τα 77 σε κατι μηνες, δηλαδη θελω να πω με βοηθησε πολυ η συγκεκριμενη πρωτεινη, βεβαια ετρωγα και πολυ! Οποτε, γιατι την βριζουν ολοι την Warrior Lab? και γενικοτερα γιατι βριζουν ολοι τις πρωτεινες ογκου? Αμα ειμαι σε προγραμμα ογκου, γιατι να παρω πρωτεινη Whey η οποια δεν εχει υδατανθρακες που θα με βοηθησουν να παρω κιλα???...Και τελος...τελευταια εχω αρχισει να κανω κοιλια...να σταματησω το προγραμμα ογκου και να αρχισω γραμμωση? η μπορω να συνεχισω προγραμμα ογκου? και αν ναι, τι να κανω για να μην εχω κοιλια? να αρχισω να τρεχω? μου ειπε ενασ οτι αμα εισαι σε προγραμμα ογκου, μιν τρεχεις, απλα τρωγε πολυ...ΓΕΝΙΚΑ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ! ας με ξεμπερδεψει καποιος, ευχαριστω!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 04-07-14 17:26 #2
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.626
    Προεπιλογή
    Τα weight gainers δίνουν ενα μεγαλο αριθμό θερμίδων (1000+ ανα ρόφημα), για να συμπληρώσουν σε εναν hard gainer τον συνολικό αριθμο θερμιδών που πρέπει να συμπληρώσει στην ημερήσια διατροφή του.
    Αν δουλέψεις σωστα ένα τετοιο συμπλήρωμα, μπορεί να σε βοηθησει , ειδικά για καποιους που μπουχτίζουν με το πολύ φαγητο και είναι λίγα κιλά.
    Γενικά το gainer της Warriolab ειναι μια χαρά,δεν θα το κατέτασα στα μη ποιοτικά που κυκλοφορουν.
    Αν εχεις αρχίσει να κάνεις κοιλιά, την στιγμή που ήσουν αδύνατος, παει να πει ότι εβαλες υπερβολικα γρήγορα πολλές θερμίδες και το σώμα σου δεν τις ανέχεται,αρα κάτι πρέπει να μετριάσεις.
    Θα σου πρότεινα να ανοίξεις ενα θέμα με την διατροφή σου στην αντίστοιχη ενότητα.
    Επίσης η αεροβική ειναι απαραίτητη και στις περιοδους όγκου, για λόγους που εχουν αναφερθει πολλάκις, το να μην κανεις αεροβια στον όγκο είναι απαρχαιωμένη τακτική.
    Γενικά ο ποιοτικός όγκος και η βαθιά γράμμωση, είναι και θέμα χρονιας ενασχόλησης, μην αναμένεις δηλαδή ότι με λίγους μήνες ενασχόλησης θα έχεις υπερβολικά αποτελέσματα, θελει λίγο βαθος χρόνου ,μεθοδική ενασχόληση και υπομονή.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-07-14 00:10 #3
    Προεπιλογή
    Σε ευχαριστω για την απαντηση!! Δηλαδη οταν εχω προγραμμα ογκου θα μπορω π.χ να κάνω διαδρομο μιση ωρα να καψω λιπος??
    Απάντηση με παράθεση