Θέμα: Πρωτεινη

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 11 από 11
  1. 12-07-14 13:56 #1
    Προεπιλογή Πρωτεινη
    Καλησπερα ειμαι νεος στην παρεα ειμαι 184 υψος και 83 κιλα εχα αρχισει γυμναστηριο τωρα και 1,5 μηνα με διατροφη στη οποια τρωω καθε 3 ωρες 150γρ τροφων που περιεχουν πρωτεινη οπως γαλα,4ασπραδια 1κροκο, κοτοπουλο, τονο και ελαχιστες φορες χοιρινο χωρις λιπος και 1 κουπα του τσαγιου τροφιμα που περιεχουν υδατανθρακες ρύζι βραστο η μακαρονια και αφθονη σαλατα με λιγο λαδι...Εγω θελω να χασω το λιπος απο πανω μου μηπως θα ηταν καλυτερα να κοψω τους υδατανθρακες?...Γενικα την διατροφη μου πως την βλεπετε?,,Επειδη δεν μπορω να τρωω καθε 3 ωρες σκεφτομαι να παρω μια πρωτεινη ποια θα μου προτεινατε και γιατι??...

    Ευχαριστω εκ των προτερων..
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-07-14 23:58 #2
    Προεπιλογή
    Καταρχας ποσο χρονων εισαι και τι ποσοστο λιπους εχεις ?Τους υδατανθρακες πρεπει να τους μειωσεις οχι να τους κοψεις εντελως και να μην τους περνεις απο ασπρο ρυζι και μακαρονια , αλλα απο μαυρο ρυζι , ολικης αλεσεως μακαρονια και ολικης αλεσεως ψωμι και απο γλυκοπατατες οχι κανονικες .Πρεπει να βρεις τις θερμιδες που πρεπει να καταναλωνεις τη μερα για να χασεις λιπος και να διατηρησεις μυς και μετα τα ποσοστα πρωτεινης ,υδατανθρακες και λιπος,εγω θα σε συμβουλευα 40%,25%,35%.Να εχεις στο νου σου 1 γρ πρωτεινης αντιστοιχει σε 4 θερμιδες το ιδιο και 1 γρ υδατανθρακα ενω 1 γρ λιπος σε 9 θερμιδες.Οσο για το συμπληρωμα πρωτεινης αμα θα παρεις παρε μια καθαρη κατα προτιμηση isolate η αν αντεχει η τσεπη σου hydrolysate (θα σου γλιτωσει αρκετες θερμιδες).Καλοσωρισες,αμα συνεχισεις θα κολλησεις με το bodybuilding
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BilliasDam : 13-07-14 στις 00:01
    If the mind can conceive it, you will achieve it....

    Dont be Normal - Normal SUCKS
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-07-14 00:54 #3
    Προεπιλογή
    Ειμαι 20 ετων...Ποσοστο λιπους δεν ξερω αλλα δεν ειμαι σφιχτος...Μπορεις να μου στειλεις ακριβως ποια πρωτεινη εννοεις γιατι ειμαι ασχετος??...Τις θερμιδες συντηρησεις πως τις υπολογιζεις???...Και γενικα τι αλλο θα με συμβουλευες οχι για να γινω bodybuilder αλλα να κανω ενα δυνατο και σφιχτο σωμα τωρα που ειμαι στις Αρχες?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 13-07-14 08:47 #4
    Προεπιλογή
    θα μπορούσες να πάρεις μια πρωτεινη της ON gold standard που είναι καλή και γνωστή σαν μάρκα...εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις και cla και fish oil...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 13-07-14 12:46 #5
    Προεπιλογή
    Τις θερμιδες συντηρησης μπορεις να τις υπολογισεις πολλαπλασιαζοντας το BMR σου x 1.2 αμα δεν γυμναζεσαι ,BMR x 1.375 αμα γυμναζεσε λιγο (1-3 φορες την εβδ.) ,BMR x 1.55 (3-5 φορες) ,BMR x 1.725 (6-7 φορες) και BMR x 1.9 για καθημερινη ασκηση και σωματικη κοπωση στη δουλεια η 2 φορες τη μερα γυμναστικη .Μετα αυτο που θα σου δειξει 250-500 θερμιδες κατω για καψιμο λιπους και 250-500 πανω για αυξηση μυικης μαζας .Μην κατεβασεις πολυ τις θερμιδες γιατι θα αρχισεις να καις μυς και παντα την πρωτεινη ψηλα .
    If the mind can conceive it, you will achieve it....

    Dont be Normal - Normal SUCKS
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-07-14 13:21 #6
    Προεπιλογή
    Υπολογισα τις θερμιδες συντηρησεις και μου βγαινουν 3058,77.Στο περιπου τι πρεπει να τρωω καθε μερα για να παιρνω μυικη μαζα αλλα και να χανω λιπος ειναι εφικτο κατι τετοιο???..

    Η πρωτεινη που μου προτεινεις ειναι αυτη??..*************
    Ειναι καθαρη??...γιατι δεν θελω να εχει πολλους υδατανθρακες...!!

    ***Δεν αναγραφουμε link καταστηματων.MODS TEAM***
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 13-07-14 13:46 #7
    Προεπιλογή
    Ειναι εφικτο να βαζεις μυς και να χανεις λιπος αλλα παιρνει πιο πολυ καιρο απο οτι να βαλεις μονο η να χασεις και θελει πολυ προσπαθεια , εγω θα ελεγα να χασεις πρωτα λιπος και να διατηρησεις τους μυς σου και μετα να αρχισεις να βαζεις καθαρα μυικα κιλα .
    If the mind can conceive it, you will achieve it....

    Dont be Normal - Normal SUCKS
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 13-07-14 14:34 #8
    Προεπιλογή
    Μηπως ξερεις καμια επιτυχημένη διατροφη στις θερμιδες μου??...στα γυμναστηριο μου εδωσε μια διατροφη η οποια λεει φαει καθε 3 ωρες 150 γρ πρωτεινης(κοτοπουλο,τονο,γαλα(500ml),γιαουρτι 0% κ.α) και 1 κουπα του τσαγιου γυρω στα 80 γρ υδατανθρακων..!!..Ειναι επαρκης ή πρεπει να τρωω περισσοτερο??...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 13-07-14 14:47 #9
    Προεπιλογή
    Ποσοστα πρωτεινης ,υδατανθρακες και λιπος σε 40%,25%,35% του συνολου των θερμιδων που πρεπει να τρως καθημερινα .Καθε γευμα σου θα πρεπει να εχει περιπου τα ιδια γραμμαρια πρωτεινης ,υδατανθρακα και λιπος αλλα τους περισσοτερους υδατανθρακες μεχρι και 30 λεπτα αμεσως μετα την προπονηση κυριως γρηγορους υδατανθρακες σακχαρα δηλαδη ( μπανανες,χυμους,ακομα και ζελεδακια και κατα την διαρκεια της μερας μονο αργους υδατ. ) και να τρως ανα 2,5 ωρες ,οχι ποτο οχι junk food και 8-9 ωρες υπνο .
    If the mind can conceive it, you will achieve it....

    Dont be Normal - Normal SUCKS
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 15-07-14 11:39 #10
    Προεπιλογή
    Ποια εταιρια ειναι βγζει την καλυτερη whey isolate πρωτεινη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 15-07-14 12:35 #11
    Προεπιλογή
    Ποια εταιρια βγαζει την καλυτερη whey isolate πρωτεινη?
    Απάντηση με παράθεση