Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 27
  1. 26-06-15 20:23 #1
    Προεπιλογή Αξιζει καθαρη πρωτεινη;
    Παιδια καλησπερα και παλι! λοιπον μετα απο σχεδον ενα 1,5 μηνα τον πρωτο μηνα μονο διαδρομο διατροφη και τις τελευταιες εβδομαδες μπαινω σιγα σιγα στα μηχανηματα-βαρη συνηθως πλατη τρικεφαλα, στηθος δικεφαλα, ωμοι ποδια, λοιπον ειμαι ειπαμε 28 στα 29 1,82 και ημουν 100 ισως και 100+ (εννοω μεχρι 104κιλα) τωρα που ζυγιστηκα εδειξε 96κιλα... δεν ξερω ποσα κιλα εχω πεσει αλλα φευγω απο την 100 σιγα σιγα, διατροφη δεν κανω κατι σπουδαιο ακομα απλα προσπαθω να προσαρμοστω οσο μπορω καλυτερα! δειχνει οτι παω καλα εφοσον πεφτω... λοιπον θα ηθελα την αποψη σας, βλεπω ολους στο γυμναστηριο μολις τελειωνουν την προπονηση τους αμεσως σεικερ... αξιζει και γω να προχωρησω σε μια καθαρη πρωτεινη ετσι ωστε να με βοηθησει να καψω λιπος και σιγα σιγα να "χτιζω"; αν ναι ποια λετε; δεν εχω ιδεα, απλα καλο θα ηταν να υπαρχει σε φαρμακειο η οχι; τι λετε; ειμαι τελειως ασχετος... οσο πιο "φυσικη" γινεται γιατι δεν ξερω κατα ποσο ειναι τοσο καλο, να πω τελος οτι λογω ελειψης χρονου μπορω να πω οτι τα γευματα μου δεν ειναι και τοσο πλουσια σε πρωτεινη... παντως θα ηθελα να ειμαι λιγο πιο εκρηκτικος δεν ξερω τι φταιει... ισως το βεβηβαρημενο προγραμμα μου... επισης θα ηθελα να ρωτησω οτι η πρωτεινη ειναι καλο να παρθει πριν η μετα την προπονηση; ευχαριστω παιδια και παλι και δειχτε λιγη κατανοηση για τα οποια λαθη μου... γιατι ισως για σας μερικα να ειναι αυτουσια αλλα για μενα ειναι ολα καινουργια και θελω να τα κανω σωστα... παντως απο τι βλεπω για να δειχνεις λιγο πρισμενος (αυτο το κορμι μαρεσει οχι το τελειως φιτ και το γραμμωμενο) θελει λιγη πρωτεινη αλλιως το κορμι δυσκολα παιρνει... δεν ξερω αμα ειναι σωστο αλλα ετσι μου φαινεται... και να πω οτι παιζω λιγο πολυ σε οτι κανω 30 κιλα οχι παραπανω για να κανω σωστα τις ασκησεις και να μαθω να παιρνω σωστες αναπνοες... γενικα οτι συμβουλη εχετε στο θεμα διατροφης η ασκησεις καλο ειναι να τα ακουσω! δεχομαι και πμ ευχαριστω!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-06-15 20:45 #2
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο _Batman_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    προχωρησω σε μια καθαρη πρωτεινη ετσι ωστε να με βοηθησει να καψω λιπος και σιγα σιγα να "χτιζω !
    Η πρωτεινη δεν μπορεί να σου κάψει λίπος, αυτό που θα σε βοηθήσει να κάψεις λίπος είναι κατά κύριο λόγο η διατροφή σου, για να κάψεις λίπος πρεπει να τρώς λιγοτερες θερμιδες από τις θερμιδες που χαλάς όλη την μέρα, ώστε να αναγκάσεις το σώμα σου να πάρεις αυτές τις θερμιδες από καποια πηγη ενεργειας στο σώμα σου (λιπος,μυς) Η πρωτεινη δεν αποσκοπει καπου άλλου πέραν στον να σου δώσει ένα ποσοστο πρωτεΐνης για να συμπληρώσεις τις ημερησιες ανάγκες σου.
    Αντιθέτως τώρα, για να χτίσεις μυ πρεπει να φάς περισσοτερες θερμιδες από αυτές που χαλάς ώστε να χρησιμοποιηθούν για να σου χτίσουν μυ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο _Batman_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    απλα καλο θα ηταν να υπαρχει σε φαρμακειο η οχι; !
    Μπορείς να βρείς και σε φαρμακειο κάποιες πρωτεινες καποιων εταιριων τύπου Lamberts,solgar, now foods κ.ο.κ αλλά δεν σημαινει ότι αυτές του φαρμακειου είναι καλυτερες η διαφορετικές από πρωτεινες από τα xtreme STORES ή από καποιο ηλεκτρονικο κατάστημα. Βεβαια υπάρχουν πολλά ειδη πρωτεινων, καποιες πρωτεινες είναι διαφορετικών πηγών οπότε μην τις βάζεις όλες στο ίδιο καζάνι.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο _Batman_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    παντως απο τι βλεπω για να δειχνεις λιγο πρισμενος (αυτο το κορμι μαρεσει οχι το τελειως φιτ και το γραμμωμενο) θελει λιγη πρωτεινη αλλιως το κορμι δυσκολα παιρνει.. !
    Η πρωτεινη δεν σε πρίζει, αν έχεις μυικα κιλά και έχεις χαμηλο σωματικο λίπος πρισμένος θα φαινεσαι.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο _Batman_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    επισης θα ηθελα να ρωτησω οτι η πρωτεινη ειναι καλο να παρθει πριν η μετα την προπονηση;
    Φροντιζε να τρως ένα στερεο γευμα με πρωτεινη μια μιαμιση ώρα πριν την προπονηση αν κάνεις βάρη και μπορείς να φάς και μετά την προπονηση καμια ώρα η αμέσως ή μεσα σε ένα μισαωρο.
    An h διατροφή σου δεν έχει μεγαλα ποσοστα πρωτεΐνης για τους στόχους σου τότε θα μπορούσες να αγοράσεις κάποια whey αλλά παράλληλα θα πρεπει να παιρνεις και ένα ποσοστο από στερεα τροφη (αυγα,απαχο κ΄ρεας,κοτοπουλο,γιαουρτια κ.ο.κ)
    Kalo θα ήταν να υπολόγιζες και το bmr σου ώστε να ξέρεις πάνω κάτω ποσες θερμιδες χριεαζεσαι για να κάψεις λίπος το οποιο θα σε βοηθήσει να φτιαξεις την ημερησια διατροφη σου
    Αν σου είναι ευκολο γράψε την διατροφή σου.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Feth : 26-06-15 στις 20:57
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-06-15 21:23 #3
    Προεπιλογή
    καταρχην να σε ευχαριστησω για τις λεπτομερεις απαντησεις σου! λοιπον θα βαλω ενα μερος τις διατροφης μου απλα να πω οτι αυτον τον μηνα επειδη λογω διαφορων εκτακτων υποχρεωσεων εχω ξεμεινει απο τις 10 του μηνα δεν γινεται κατα γραμμα αλλα προσπαθω να την ακολουθω οσο πιο καλα μπορω...
    τωρα πχ κατι μπαρες κατι τοστ κτλ κτλ δεν εχω παρει... απο τον αλλο μηνα θα ειμαι πιο συνεπης! παντως το σιγουρο ειναι οτι δεν εχω εκρηκτικοτητα ειδικα οταν εκτελω τις ασκησεις και σαν να κουραζομαι σχεδον ευκολα δηλαδη κανω 3 η 4 σετ με 12 επαναληψεις στην 7 επαναληψη ζοριζομαι αρκετα...

    Πρωινό (8:00)
    1 ποτήρι γάλα 1,5% (250ml)
    2 φρυγανιές σικάλεως με 1 κουτ γλ μαργαρίνη becel και 1 κουτ γλ μέλι
    Δεκατιανό (11:30)
    1 μπάρα δημητριακών fitness
    Μεσημεριανό (14:00-14:30)
    Φακές (300γρ στραγγισμένες)
    Χόρτα βρασμένα (200γρ) ή μαρούλι (180γρ) ή λάχανο (140γρ) και καρότο (80γρ) με 1 κουτ σούπας ελαιόλαδο
    1 φέτα ψωμί τοστ μαύρο (30γρ)
    Απογευματινό (17:30)
    1 μικρή μπανάνα (140γρ)
    Βραδινό (21:00)
    1 τoστ με μαύρο ψωμί, γαλοπούλα βραστή, τυρί χαμηλών λιπαρών και 1 βραστό αυγό
    Χόρτα βρασμένα (200γρ) ή μαρούλι (180γρ) ή λάχανο (140γρ) και καρότο (80γρ) με 1 κουτ σούπας ελαιόλαδο
    Πρo ύπνου (23:00)
    1 γιαούρτι 2% (200γρ) με 1 κουτ γλ μέλι


    Πρωινό (8:00)
    1 ποτήρι φυσικό χυμό πορτοκάλι (250ml)
    1 φέτα ψωμί μαύρο με 1 κουτ γλ μέλι και 1 κουτ γλ μαργαρίνη becel
    Δεκατιανό (11:00)
    1 τοστ με γαλοπούλα και τυρί χαμηλών λιπαρών
    1 μικρή μπανάνα (140γρ)
    Μεσημεριανό (14:00)
    Φασολάκια πράσινα χωρίς πατάτες (270γρ)
    Ανθότυρο ή τυρί κίτρινο χαμηλών λιπαρών (60γρ)
    1 φέτα ψωμί τοστ μαύρο (30γρ)
    Απογευματινό (17:00)
    1 μικρό μήλο (110γρ)
    Βραδινό (21:00)
    Φασολάκια πράσινα χωρίς πατάτες (270γρ)
    Ανθότυρο ή τυρί κίτρινο χαμηλών λιπαρών (60γρ)
    1 φέτα ψωμί τοστ μαύρο (30γρ)
    Πρo ύπνου (23:00)
    1 γιαούρτι 2% με 1 κουτ γλ μέλι


    Πρωινό (8:00)
    1 φέτα ψωμί τοστ με 1 κουτ γλ μέλι και 1 κουτ γλ μαργαρίνη
    1 ποτήρι φυσικό χυμό πορτοκάλι (250ml)
    Δεκατιανό (11:00)
    1 μπάρα δημητριακών fitness
    1 μικρό αχλάδι (110γρ)
    Μεσημεριανό (14:00)
    Κοτόπουλο στήθος άπετσο ψητό (120γρ)
    Ρύζι νερόβραστο (120γρ)
    Χόρτα βρασμένα (150γρ) ή μαρούλι (120γρ) ή λάχανο (70γρ) και καρότο (80γρ) με 1 κουτ σούπας ελαιόλαδο
    Απογευματινό (17:00)
    1 γιαούρτι 2% (200γρ) με 1 κουτ γλ μέλι
    Βραδινό (21:00)
    Κοτόπουλο στήθος άπετσο ψητό (120γρ)
    Ρύζι νερόβραστο (120γρ)
    Χόρτα βρασμένα (150γρ) ή μαρούλι (120γρ) ή λάχανο (70γρ) και καρότο (80γρ) με 1 κουτ σούπας ελαιόλαδo
    Πρo ύπνου (23:00)
    1 μικρή μπανάνα (140γρ)

    γυμναστηριο κατα βαση πηγαινω πρωι και πιο πιθανο ειναι να μην εχω φαει ετσι ωστε να καιω παραπανω μου το ειπε αυτο η γυμναστρια του γυμναστηριου και το ακολουθω η αν παω απογευμα δεν τρωω κατι ουτε μετα ουτε πριν εκτος του μεσημεριανου μου που το εχω φαει πριν 3 ωρες σιγουρα! και το απογευματινο δε το τρωω γιατι πεφτει πανω στο βραδινο και το χανω... γιατι στο γυμναστηριο κανω 40 λεπτα διαδρομο ανηφορα η ευθεια στο 5,5 και στο 6,5 αντιστοιχα και μετα πλεον μπαινω στο προγραμμα μου και συν το μπανιο μετα μου τρωει κανενα 2ωρακι ευκολα! και σκεφτομουν μετα την προπονηση την πρωτεινη αλλα δεν ξερω... δεν θελω να κανω χαζομαρες και γιαυτο ρωταω... εκτος το οτι οπως ειπες οι πρωτεινες ειναι πολλες και γω δεν εχω ιδεα ποια πρεπει και αν πρεπει...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-06-15 21:39 #4
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Λοιπόν η διατροφή σου να σου πω την αλήθεια έχει έλλειψη πρωτεΐνης, στην θέση σου θα εβαζα περισσοτερα φαγητά με πηγη πρωτεινης και θα εβαγαζα τις μπάρες των δημητριακων που είναι τελειως περιττές, οι μπάρες τείνουν να είναι τιγκα στην θερμιδα κάτι το οποιο δεν το θέλεις διοτι εισαι σε υποθερμιδική διατροφή δηλαδή θα πρεπει να καταναλώνεις λιγοτερο φαγητο από αυτό που χρειαζεται ο οργανισμος σου.
    Δευτερον, η διατροφή παιζει μεν το κυριοτερο ρολο στην απώλεια βάρους αλλά θα πρεπει να γνωρίζεις παράλληλα και πάνω κάτω πόσες θερμιδες πρεπει να καταναλώσεις, για να μην σε μπερδευω και μακρυγορώ, θα πρεπει να βρείς το bmr σου, τι είναι το bmr ? Είναι οι θερμιδες που χρειαζεται το σώμα σου για να διατηρησει το βάρος σου δεδομένου ότι κάθεσαι 24ώρες σε έναν καναπέ/ακίνητος δηλαδη είναι η ελάχιστη απαίτηση θερμίδων που απαιτούνται για τη διατήρηση της ζωής σε ένα άτομο σε πλήρη χαλαρωση/ακινησια.
    Όταν όμως κατά την διαρκεια της ημέρας κάνεις μας δεν κάθεται 24 ωρες το 24ωρο σε έναν καναπε τοτε θα κάψουμε περισσοτερο αναλογα τις δραστηριότητες που θα κάνουμε (γυμνασηριο,βολτα τον σκύλο, βόλτα στην θάλασσα κ.ο.κ) Οπότε αν π.χ οι θερμιδες συντηρησης σου (bmr) είναι π.χ 1500 και εσύ πάς γυμναστηριο και κάψεις ένα ποσο των 400 θερμιδων και βάλε και περιπου 300-500 θερμιδες από όλα τα υπολοιπα που θα κάνεις εκεινη την μέρα τοτε το bmr σου πηδάει στο 1500+400+500=2400 θερμιδες που σημαινει ότι θα πρεπει να φας τοσες θερμιδς για να διατηρησεις το παρων σου βάρος, έλα όμως που ε΄συ δεν θές να το διατηρησεις αλλά να το μειωσεις που σημαινει ότι θα πρεπει να φάς γυρω στις 300-400-500 θερμιδες κάτω από το bmr σου, δηλαδή 2500-500=2000 θερμιδες και σταδιακα θα χάνεις κιλά διοτι ενώ χρειαζεσαι 2500 εσύ τροφοδοτείς το σώμα σου 2000 οπότε καιει το λίπος σου αντι για τις θερμιδες που δεν έφαγες. Οπότε η πρωτη σου δουλεια είναι να βρεις το bmr σου στο παρακάτω link.
    Αφου βρείς το bmr σου τότε θα φτιαξεις μια διατροφή που να αντιστοιχει στο νουμερο που εβγαλες από το παραπάνω λινκ με την διαφορα ότι θα αφαιρέσεις γυρω στις 500 θερμιδες από αυτό το νούμερο.
    Τωρα οσο αφορα οτι δεν μπορείς να σηκώσεις τα κιλά σε αυτές τις επαναλήψεις είτε απλά τα κιλά είναι πολύ βαρια για σένα και θα πρεπει να μειωσεις κιλά ή απλά οφειλεται το γεγονος οτι δεν τρως τιποτα πριν πας γυμναστηριο και συνεπως δεν έχεις ενέργεια.
    Αν έχεις καποια άλλη απορια ποσταρετην, για καποια ερωτήματα που παρεβλεψα να απαντήσω περιμενε καποιον άλλον.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Feth : 26-06-15 στις 21:46
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 26-06-15 21:57 #5
    Προεπιλογή
    ok ευχαριστω και παλι! ναι η διατροφη αυτη ειναι για μειωση του βαρους μου... μαλιστα πρεπει να δειξω λιγο περισσοτερη προσοχη πλεον που γυμναζομαι στο τι τρωω... θα περιμενω και αλλες απαντησεις! οχι τα κιλα ειναι αρκετα λιγα... 30κιλα σχεδον... απλα λογω καλοκαιριου ελεγα να αποκλεισω καποια γευματα τα βραδινα λογω και ζεστης ετσι και αλλιως δεν... δηλαδη μετα την προπονηση να εβαζα μια καθαρη πρωτεινη... γιαυτο και ολο αυτο! απλα οντως οι πρωτεινες ειναι αρκετες και εχασα λιγο την μπαλα αρα περιμενω και βλεπουμε!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 26-06-15 22:08 #6
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο _Batman_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    ok ευχαριστω και παλι! ναι η διατροφη αυτη ειναι για μειωση του βαρους μου... μαλιστα πρεπει να δειξω λιγο περισσοτερη προσοχη πλεον που γυμναζομαι στο τι τρωω... θα περιμενω και αλλες απαντησεις! οχι τα κιλα ειναι αρκετα λιγα... 30κιλα σχεδον... απλα λογω καλοκαιριου ελεγα να αποκλεισω καποια γευματα τα βραδινα λογω και ζεστης ετσι και αλλιως δεν... δηλαδη μετα την προπονηση να εβαζα μια καθαρη πρωτεινη... γιαυτο και ολο αυτο! απλα οντως οι πρωτεινες ειναι αρκετες και εχασα λιγο την μπαλα αρα περιμενω και βλεπουμε!!
    Δεν είναι απαραιτητο να πάρεις πρωτεινη μετα την προπονηση δεδομένου ότι έχεις στερεο γεύμα μ πηγη πρωτεινης, αλλά από αυτά που λές δεν τρώς τιποτα μετα την προπονηση τότε ίσως να εβαζα εγω προσωπικά και να έτρωγα μετα από κανα μισαωρο. Τωρα τι να σου πώ, αν βγαινεις οικονομικά για να αγοράσεις κάντο δεν θα χάσεις τιποτα πέραν ότι θα ελαφρυνει το πορτοφολι σου αλλά μην νομιζεις ότι η πρωτεινη έχει καποια ιδιοτητα στο να σου κάψει λιπος, η καλη διατροφή είναι μονόδρομος και όχι διατροφες τύπου "λιμοκτονώ".

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο _Batman_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    ελεγα να αποκλεισω καποια γευματα τα βραδινα λογω και ζεστης

    Τi εννοεις οτι δεν μπορείς να φας, λογω υπερβολικής ζέστης?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Feth : 26-06-15 στις 22:22
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 26-06-15 22:22 #7
    Προεπιλογή
    οτι λογω ζεστης και επειδη μενω μονος με τετοια ζεστη και δε μπορω να καθομαι στην κουζινα να μαγειρεψω και προτιμω να πιω κατι δροσιστικο (παγωμενο τσαι, σοδα) παρα ενα γευμα που με κανει να ιδρωνω...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 26-06-15 22:28 #8
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο _Batman_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    οτι λογω ζεστης και επειδη μενω μονος με τετοια ζεστη και δε μπορω να καθομαι στην κουζινα να μαγειρεψω και προτιμω να πιω κατι δροσιστικο (παγωμενο τσαι, σοδα) παρα ενα γευμα που με κανει να ιδρωνω...
    Πές στον Αλφρεντ να σου φτιάξει το φαγητο.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 26-06-15 22:41 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Feth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πές στον Αλφρεντ να σου φτιάξει το φαγητο.
    χαχαχα
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 27-06-15 15:58 #10
    Προεπιλογή
    Με αυτα που γινονται... και απαντηση δε θα παρω και πανε ολα προς δρομους περιεργους... αντε να δουμε τι θα γινει!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 30-06-15 17:14 #11
    Προεπιλογή
    να ρωτησω κατι; τα περισσοτερα κιλα ειναι για πρηξιμο και τα λιγοτερα για γραμμωση; ισχυει κατι τετοιο; επισης καποιος μου ειπε οτι μολις σηκωνω κιλα βαρακια κτλ μετα να παιρνω μεγαλυτερα κιλα και απλα να τα κραταω κατω για να κυκλοφορει καλυτερα το αιμα...;;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 30-06-15 17:40 #12
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο _Batman_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    να ρωτησω κατι; τα περισσοτερα κιλα ειναι για πρηξιμο και τα λιγοτερα για γραμμωση; ισχυει κατι τετοιο; επισης καποιος μου ειπε οτι μολις σηκωνω κιλα βαρακια κτλ μετα να παιρνω μεγαλυτερα κιλα και απλα να τα κραταω κατω για να κυκλοφορει καλυτερα το αιμα...;;;

    1oν,οποιος σου ειπε τετοιο πράμα δεν ξερει τι του γινεται...
    2ον,Τα κιλα δεν εχουν αμεσα να κάνουν με τον ογκο η τη γράμμωση,αυτο που εχει αμεση συνδεση ειναι η διατροφή οι θερμίδες κλπ κλπ


    ΟΣΟ για το οτι δεν μπορείς να εισαι στην κουζίνα να φάς να μαγειρεψεις κλπ...δεν εχεις τη δυνατοτητα να τα φτιάξεις και να τα βάλλεις σε τάπερ στο ψυγείο...Αλίμονο αν ολοι φτιάχναμε το φαί μολις γυρνάγαμε απο την προπονηση..δεν γινεται αυτο...

    Επισης η καθαρή πρωτείνη να ξερεις οτι θα αφομοιώνεται τοσο γρηγορα που περισσότερο θα πεινάς παρα θα σε κρατάει...πρεπει να βρείς αλλες λύσεις
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 01-07-15 01:24 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Metalhead|T| Εμφάνιση μηνυμάτων
    1oν,οποιος σου ειπε τετοιο πράμα δεν ξερει τι του γινεται...
    2ον,Τα κιλα δεν εχουν αμεσα να κάνουν με τον ογκο η τη γράμμωση,αυτο που εχει αμεση συνδεση ειναι η διατροφή οι θερμίδες κλπ κλπ


    ΟΣΟ για το οτι δεν μπορείς να εισαι στην κουζίνα να φάς να μαγειρεψεις κλπ...δεν εχεις τη δυνατοτητα να τα φτιάξεις και να τα βάλλεις σε τάπερ στο ψυγείο...Αλίμονο αν ολοι φτιάχναμε το φαί μολις γυρνάγαμε απο την προπονηση..δεν γινεται αυτο...

    Επισης η καθαρή πρωτείνη να ξερεις οτι θα αφομοιώνεται τοσο γρηγορα που περισσότερο θα πεινάς παρα θα σε κρατάει...πρεπει να βρείς αλλες λύσεις
    ευχαριστω!! οπως τι λυσεις εννοεις; για πες μου σε παρακαλω ειμαι αρχαριος δεν εχω ιδεα... παντως ολοι στο γυμναστηριο ειναι με ενα σεικερ στο χερι... και με παραξενευει... επισης ειδα τα Instant Knockout ***************** ) αξιζει να παρω κατι τετοιο πρωτα; ειμαι 1.82 και 96 95 κιλα...

    ** Δεν βάζουμε Links από άλλα E-shop, είναι ενάντια στους κανόνες του site. Bodybuilding.gr Team **
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 01-07-15 12:13 #14
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    ΦΑΓΗΤΟ....αλλιώς μια αλλη πρωτείνη που θα σε κρατάει περισσότερο
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 01-07-15 16:44 #15
    Προεπιλογή
    συγνωμη δεν το ηξερα για το link... κακως βεβαια! μαλιστα δηλαδη 2 πρωτεινες; οκ ευχαριστω!! και για τον λιποδιαλυτη ξερει κανεις τιποτα;
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία