Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 22-01-16 12:19 #1
    Wink χρειαζομαι βοηθεια!
    καλησπερα σε ολους παιδια ειμαι καινουριος. θα ηθελα καποιες συμβουλες, εχω υψος 1.77 και ειμαι 78 κιλα ξεκινησα να ασχολουμε με την γυμναστικη τον φεβρουαριου του 2015 οπου τοτε ημουν 62 κιλα. Δεν εκανα κατι ιδιαιτερο ενα χαζο προγραμματακι καθε πρωι εκανα 40 καμψεις πριν παω στην δουλεια για 3 μηνες, μετα απο αυτο ειχα τρομερες αλλαγες ειχα φτασει 70 κιλα και για μενα αυτο ηταν πραγματικα αθλος γιατι ειμαι σε ηλικια 26 χρονων και μονιμος ημουν 62 κιλα ουτε γραμμαριο παραπανο.Μετα αρχισα και γυμναστιριο επερνα και εναν gainer και εφτασα στα 75 κιλα. (το γυμναστηριο ηταν για 2 μηνες) Διατροφη δεν εκανα, λοιπον και τωρα εχω απο τον Σεπτευμβριο που κανω διατροφη, δηλαδη δεν τρωω τηγανητα και τροφες που περιεχουν πολλα λιπαρα. για παραδηγμα θα σας πω τι τρωω.
    Το πρωι λιωνω μια μπανανα την ανακατευω με γιαουτρι χαμιλων λιπαρων βαζω μελι ξυρους καρπους και βρωμη,μετα απο κανα διωρο τρωω παλι μια χουφτα ξυρους καρπους συγγεκριμενα αμυγδαλα με ενα τοστ απο ψωμακι ολικης γαλοπουλα κιτρινο τυρι και τυρι cottage. το μεσιμερι η κοτοπουλο με σαλατα η μοσχαρι η ψαρι η κοτοσουπες ή οσπρια εξαρτατε την μερα. στις 5 κανω προπονυση με ιμαντες Trx και βαζω και καμψεις(περιπου 20 λεπτα). Μετα την προπονυση πινω ορο γαλακτος δεν ειναι απο καποιο καταστημα αυτο, ειναι απο συπερ μαρκετ γαλα σε σκονη, και μετα το γαλα φτιαχνω μια ομελετα +2 φερες ψωμι ολικης.Δυο ορες μετα παω κολυμβητηριο για περιπου 45 λεπτα (το κολυμβητηριο ειναι 3 φορες την ευδομαδα) και μετα συνηθως τρωω μια πιτα ολικης με κοτοπουλο μαρουλι ντοματα πιπερια και μουσταρδα, επισης μια σαλατα και ενα σουβλακι κοτοπουλο επιπλεον. απο αρχες οκτωβριου ειμαι στα 78 κιλα και δεν λεω να παρω γραμμαριο, και η ερωτηση μου πρεπει να τρώω περισοτερο? πρεπει να αλλαξω την προπονυση μου? φταει που κανω αεροβια στο κολυμβητηριο? Παρακαλω ας απαντηση καποιος. ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-01-16 14:44 #2
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο raziel_laz Εμφάνιση μηνυμάτων
    και η ερωτηση μου πρεπει να τρώω περισοτερο? πρεπει να αλλαξω την προπονυση μου? φταει που κανω αεροβια στο κολυμβητηριο? Παρακαλω ας απαντηση καποιος. ευχαριστω


    1) Η τρώς περισσοτερο 2) Η τεμπελιάζεις λίγο για να εισαι λιγοτερο δραστηριος ωστε οι θερμιδες που καις να ειναι λιγοτερες απο τις θερμιδες που καταναλώνεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Feth : 22-01-16 στις 14:47
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-01-16 14:57 #3
    Banned
    Εγγραφή
    19-12-2015
    Μηνύματα
    157
    Προεπιλογή
    Καλά έχετε πρόβλημα να πάρετε κιλά ρε παιδιά; Για μένα αυτό είναι το πιο εύκολο πράγμα στον κόσμο . Απλά τρως, δεν είναι κάποια επιστήμη που να θέλει κάποια επιστημονική απάντηση με 1000 references.
    Έτρωγες 1 σάντουιτς, θα φας 1,5. Έτρωγες πχ 150 γρμ κοτοπουλο κ 300 γρμ υδατάνθρακ. Θα φας επί 1,5 το ίδιο. Υπολογίζεις τις θερμίδες που καις, τις θερμίδες που λαμβάνεις και με μια απλή εξίσωση με 1 άγνωστο (μαθηματικά τρίτης δημοτικού; ), υπολογίζεις το πλεόνασμα. Βέβαια για να διευκολυνθείς, καλύτερα ακολουθα κάποιο σταθερό διατροφικό πλάνο, για να είναι υπολογίσιμες οι ποσότητες άκοπα
    Δε θέλω να το παίξω εξυπνάκιας, αλλά τα παιδιά στην Αφρική δεν έχουν να φάνε και εμείς καθόμαστε κ λέμε γιατί δεν μπορώ να βάλω 1 και 2 κιλά. Επίσης αν δε σε πιάνουν τα πολύ υγιεινά φάε και κανά γλυκάκι τι θα πάθεις σιγά. Φάε λιγο γαλακτομπουρεκο, καμιά πουτίγκα, κανά παστέλι τα πήρες τα κιλάκια σε χρόνo dt
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Odysseas22 : 22-01-16 στις 15:02
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-01-16 15:37 #4
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    Είναι λογικό όσο ανεβαίνεις σε κιλά σε κιλά να παίρνεις όλο και ποιο δύσκολα...το καλύτερο για μένα είναι,αυξάνεις 250 θερμίδες...τις κρατάς για 1-2 βδομάδες...αν δεις ότι δεν παίρνεις κιλά ανεβάζεις άλλες 250...αν δεις ότι ανέβασες κιλά με 500 συνεχίζεις...αν δεις πάλι στασιμότητα ανεβάζεις πάλι...όμως προσοχή μην βάλεις υπερβολικό λίπος,το να βάλεις ένα ποσοστό είναι απολύτως φυσιολογικό,όμως κοίτα μην είναι υπερβολικό...ακόμα καλό θα ήταν να κοιτάξεις την αναλόγια υδατάνθρακα,πρωτεΐνη,λίπος...ακόμα κάτι πολύ σημαντικό μην ανεβάσεις με την μία πολλές θερδμίδες...να ανεβάζεις βδομάδα με βδομάδα...
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 22-01-16 15:41 #5
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Odysseas22 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε θέλω να το παίξω εξυπνάκιας, αλλά τα παιδιά στην Αφρική δεν έχουν να φάνε και εμείς καθόμαστε κ λέμε γιατί δεν μπορώ να βάλω 1 και 2 κιλά.
    Τα κοινωνικά ζητήματα πάνε εδώ.

    @raziel_laz
    Ό,τι σου απάνησε ο Feth με την δική μου προτροπή να συνεχίσεις να είσαι δραστήριος και να αυξήσεις τις θερμίδες σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 22-01-16 16:41 #6
    Προεπιλογή
    παιδια σας ευχαριστω παρα πολυ για τις συμβουλες σας θα ανεβασω θερμιδες σιγα σιγα ελπιζω να καταφερω κατι να ειστε καλα
    Απάντηση με παράθεση