Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 43
  1. 29-01-16 17:50 #16
    Banned
    Εγγραφή
    19-12-2015
    Μηνύματα
    157
    Προεπιλογή
    To να μου βάζουν στην ετικέτα του προιόντος ένα φαρμακωμένο που έχει πάρει ότι κυκλοφορεί σε χημική ουσία και να μου λένε με 3 σκουπ τ μέρα πρωτεινη, κρεατίνες και τσάι του βουνου θα γίνεις έτσι, εγώ αυτό το λέω δούλεμα, εσύ πες το marketing
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-01-16 17:51 #17
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    γιαυτο σου λεω να μην γραφεις τετοιες χαζομαρες εδω μεσα, κρατα τες για σενα, κανεις δεν νοιαζεται

    επισης αν η ετικετα ειναι το προβλημα σου, να σου προτεινω αν θες να παρεις μια χωρις φαρμακωμενους στις ετικετες
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-01-16 17:53 #18
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Αρχικά γεια σου Νίκο

    Για όποιες ερωτήσεις-προβληματισμούς μπορεί να έχεις σχετικά με την κρεατίνη, τσέκαρε αυτό:

    https://examine.com/supplements/creatine/

    Αν θες να κάνεις παραπάνω έρευνα ή να συμβουλευτείς κάποιο γιατρό, ελεύθερα για να σου φύγουν οι φόβοι....

    Απο κεί και πέρα, εγώ δεν νομίζω ότι την χρειάζεσαι....Προσπάθησε να τρως αρκετά και σωστά (με ό,τι σημαίνει αυτό για σένα, εξαρτάται απ'τις ανάγκες σου που απορρέουν απτους στόχους που έχεις θέσει)

    Απο κεί και έπειτα να σου πω ότι κι εγώ ξεκίνησα 58 kg το γυμναστήριο και δεν κατάφερνα και πολλά όσο δεν έτρωγα σωστά...Όταν άρχισα να τρώω έπιασα κάποιους στόχους και μετά έβαλα άλλους...

    Θα με βοηθούσε η κρεατίνη να τους πετύχω νωρίτερα? Δεν το γνωρίζω....Αυτό που ξέρω είναι ότι αν δεν έμπαινα στην διαδιακασία να μάθω να τρώω και να προπονούμαι, δεν νομίζω να τα κατάφερνα μόνο με την κρεατίνη...Καλύτερα για μένα το όποιο άγχος έχεις και όποια προσπάθεια σκοπεύεις να κάνεις πρέπει να τα κατευθύνεις στην προπόνηση+διατροφή...
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 29-01-16 17:57 #19
    Banned
    Εγγραφή
    19-12-2015
    Μηνύματα
    157
    Προεπιλογή
    Καλά εσύ διαφωνείς με τα πάντα εκτός από την άποψη σου.
    Πάρε ενα καθρέφτη και μίλα με τον εαυτό σου μετά γιατί ασχολείσαι με φόρουμς αν δε σε ενδιαφέρουν οι άλλες απόψεις. Μην κουράζεσαι κιόλας αφού βλεπω πως το βλέπεις σαν χαμαλίκι το μοντεριλίκι
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-01-16 18:01 #20
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    χαμαλικι γινεται οταν γραφουν κατι μπαγλαμαδες σαν εσενα κ πρεπει να μαζεψω τις ανυποστατες μαλακιες που γραφουν, σε ενα φορουμ που προσπαθει να παρουσιαζει αποψεις πανω σε δεδομενα, κ μαλιστα οσον ειναι δυνατον επιστημονικα τεκμηριωμενα..
    αυτες λοιπον οι αποψεις με ενδιαφερουν κ θα συζητησω, οχι τις χαζομαρες του καθενος.

    οποτε θα κανω την ζωη μου πιο ευκολη απο δω κ περα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-01-16 20:06 #21
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Odysseas22 Εμφάνιση μηνυμάτων
    από ατομα που δεν έχουν φυσιολογικό βάρος
    και που ξερεις εσυ οτι το παιδι δεν ειναι 1.60 υψος?
    Αν ηθελες να βοηθησεις, ας του ελεγες να πινει νερο, πολυ νερο μαζι με τη κρεατινη αλλιως τσαμπα ο κοπος.

    Κριμα για το BAN ομως
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    θα μας λειψεις
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-01-16 20:19 #22
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Odysseas22 Εμφάνιση μηνυμάτων
    To να μου βάζουν στην ετικέτα του προιόντος ένα φαρμακωμένο που έχει πάρει ότι κυκλοφορεί σε χημική ουσία και να μου λένε με 3 σκουπ τ μέρα πρωτεινη, κρεατίνες και τσάι του βουνου θα γίνεις έτσι, εγώ αυτό το λέω δούλεμα

    Αν δε σου εχουν χακαρει το λογ/μο και γραφουν αλλοι αντι εσυ

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Odysseas22 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aν πάρεις κρεατίνη θα πρηστείς λίγο και θα ξεπρηστείς όταν τη σταματήσεις ή κόψεις λίγο τα βάρη σαν μπαλόνι, το χουν κανει φίλοι μου αδύνατοι, και τωρα ειναι όπως ηταν πριν και χειρότερα

    Τοτε ναι, αυτο που κανεις ειναι σιγουρα δουλεμα
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-01-16 23:02 #23

    Εγγραφή
    05-10-2015
    Περ.
    Κερατσινι
    Μηνύματα
    67
    shake
    Καταρχας συγνωμη αν σας εφερα σε συγκρουση εγω απλα γνωμες μαζευω οποτε φτιαχνω την διατροφη μου και οταν νιωσω οτι τρωω παρααα πολυ καλα τοτε θα προσθεσω και τηβ κρεατινη ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον
    Επισης ειμαι ελιποβαρης διοτι ειμαι 1.74 εχω κανει εξετασεις δν εχω θυρωιδη ουτε κατι τετιο απλα ειναι λιγο δυσκολο να βαλω βαρος.
    Ωστοσο δν θεωρω τον εαυτο μου αρχαριο οταν εχω φτασει σε ενα σημειο να βγαζω προγραμματα με 2σετ και να εξαντλω τα ορια μου(δν θεωρουμαι και προχωρημενος φυσικα)
    Και παλι συγγνωμη και χιλια ευχαριστω απο ολους σας !!! (Σχεδον
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 30-01-16 13:14 #24
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fataoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δε σου εχουν χακαρει το λογ/μο και γραφουν αλλοι αντι εσυ




    Τοτε ναι, αυτο που κανεις ειναι σιγουρα δουλεμα
    Η το 1!

    Η το 2!

    Η αυτο!Όνομα: Dr_JekyllMr_Hyde_thumb.jpg Εμφανίσεις: 198 Μέγεθος: 149,3 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 30-01-16 13:54 #25
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikos K Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχας συγνωμη αν σας εφερα σε συγκρουση εγω απλα γνωμες μαζευω ν

    Δε βλεπω το λογο να χρειαζεται να ζητας συγνωμη Οπως ειπες, γνωμες μαζευεις
    Δε γινεται ομως να πεταγεται ο καθε "ημιμαθης" (το λεω οσο πιο κοσμια γινεται) και να το παιζει ο γουικιπιντιας ο ιδιος, και να σου δινει συμβουλες πιο αχρηστες και απο το σοου των καρντασιανς.



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΧΡΗΣΤΟΣ1961 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αυτο!

    Σιγουρα αυτο
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 30-01-16 14:09 #26
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΧΡΗΣΤΟΣ1961 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η το 1!

    Η το 2!

    Η αυτο!Όνομα: Dr_JekyllMr_Hyde_thumb.jpg Εμφανίσεις: 198 Μέγεθος: 149,3 KB
    αυτος ο μιμης εεεεεεε οδυσσεας με συγχωρειτε πολλα ψυχολογικα
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 30-01-16 15:45 #27
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fataoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
    και που ξερεις εσυ οτι το παιδι δεν ειναι 1.60 υψος?
    Αν ηθελες να βοηθησεις, ας του ελεγες να πινει νερο, πολυ νερο μαζι με τη κρεατινη αλλιως τσαμπα ο κοπος.

    Κριμα για το BAN ομως
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    θα μας λειψεις

    Θα λείψει μόνο ως "Οδυσέας", σαν χαμελαίων που είναι θα εμφανιστεί ξανά και με άλλο όνομα! Εγώ πάντως περίμενα να μας πει τα αποτελέσματα των εξετάσεων για τα νεφρά που κατούραγε αφρούς από τα δαιμονικά συμπληρώματα
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 30-01-16 17:07 #28
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χαράλαμπος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως περίμενα να μας πει τα αποτελέσματα των εξετάσεων για τα νεφρά που κατούραγε αφρούςαπό τα δαιμονικά συμπληρώματα
    Σ αυτο εχεις δικιο ,δεν εχουμε πια καμια πιθανοτητα να μαθουμε; Χασαμε καθε ελπιδα; Εμενα παντως θα μου λειψει!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 30-01-16 18:38 #29
    Προεπιλογή
    Niko

    Δε ξέρω τι περιμένεις όταν λες φούσκωμα ή ποιος γνωστός σου ή ακόμα και φίλος, σου είπε ότι "φούσκωσε" με κρεατινη.

    Αρχικά επειδή φαίνεσαι οκ παιδί με ανησυχίες, είναι καλή ιδέα ο,τι ακούς να το σκέφτεσαι πριν το οικειοποιηθείς. Το φουσκωνω είναι για λάστιχα και μπαλόνια, όχι για κύτταρα.

    Ή κρεατινη είναι υδροφιλη, κάνει παρέα με νερό. Όπου βγαίνει βόλτα φέρνει παρέα και τρεις φίλους της που είναι νερό. 1γρ κρεατινη κάνει παρέα με 3 γρ νερό. Γι αυτό το λόγο μεγαλώνει το κύτταρο σε όγκο γιατί παίρνει μέσα περισσότερο νερό απ ο,τι συνήθως. Επίσης ή κρεατινη συμμετέχει στον κύκλο παραγωγής ενέργειας στα κύτταρα και έχεις περισσότερη ενέργεια.

    Είσαι πολύ τυχερός που είσαι αδύνατος, θα γραμμώσεις πολύ γρηγορα.
    Το πιο πιθανό είναι ο,τι κανείς προπόνηση που δεν απευθύνεται σε σένα.

    Όσο καιρό παίρνεις την κρεατινη θα κάνουμε μαζί ένα πείραμα.
    Α.Την προπόνηση θα την κάνεις έτσι
    Τρίτη:
    1η ασκ: πιέσεις πάγκου, θα ξεκινας με την μπάρα άδεια θα κανείς 5 επαναλήψεις, προσθέσεις 2.5 κιλά ανά πλευρά 5 επαναλήψεις και θα πρόσθετες 2.5κ ανά πλευρά, μέχρι το σετ που θα βγαλεις λιγότερες από 5 επαν. Εκεί θα σταματήσεις και θα πας στη δεύτερη άσκηση. Αυτό θα το πούμε σετ ανεβάσματος 5 επαναλήψεων.
    2η: πιέσεις ώμων με μπάρα όρθιος σετς ανεβάσματος 8 επαναλήψεων
    3η:cross over σετς ανεβάσματος των 12 επαν
    4η: που απς 3 σετς χ όσες επαναλήψεις μπορείς στο καθένα
    5η: ραχιαιους 3χ15 (3σετς χ15 επαν)
    6η: αρσεις ποδιών ξαπλωτος 3χ15

    Την πέμπτη με την ίδια λογική θα κανείς πλάτη και πλαγιους-πισω ώμους
    Σάββατο πόδια

    Β.Την κρεατινη κοψ την σε μικρότερες δόσεις, αντί για 5γρ βάλε τα μισά 2γρ σε 3 δόσεις κάθε μέρα μέχρι να τελειώσει χωρίς τη φάση που γίνεται το φόρτωμα.
    Επιπλέον μια ερώτηση προς το γενικό φόρουμ.

    Ρε παιδια εχω ένα πρόβλημα, ξέρω γιατι προτείνουν κρεατινη με whey και σάκχαρα, οκ; Μη μου δώσετε αυτό ως απάντηση.
    Οι φυσικές πηγές της κρεατινης, δεν έχουν ούτε γάλα, ούτε σάκχαρα. Το μοσχαρισιο συκώτι έχει σάκχαρα, αλλα είναι 5%.
    Για να έχει σε μένα τουλαχιστον λογική το συμπληρωμα, θα πρέπει να συμπληρώνει τη φυσική πηγή

    Γ.κάθε μέρα θα τρως είτε 2 αυγά βραστά ολόκληρα είτε ένα κομμάτι μοσχαρίσιο συκώτι ψητό είναι παμφθηνο με 5€ θα πάρεις 1κιλο και κάτι, σου φτάνει για μια εβδομάδα μέρα παρά μερα

    Υ.Γ. τα αμινοξέα δλδ το κρέας προκαλεί έκκριση ινσουλίνης, για όσους δεν το έχουν πρόχειρο
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aepiskeptis : 30-01-16 στις 18:42
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 31-01-16 00:38 #30

    Εγγραφή
    05-10-2015
    Περ.
    Κερατσινι
    Μηνύματα
    67
    Προεπιλογή
    φιλε μυ ευχαριστω παρα πολυ για το αρθρο σου και την πολητιμη βοηθεια σου το θεμα ειναι οτι δεν θελω να γραμμωσω αλλα να βαλω κιλα ..
    Αρα συνεχιζει να ειναι καλη ιδεα να τρωω καθημερινα απο 2 αυγα?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία