Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 12 από 12
  1. 11-02-16 23:58 #1

    Εγγραφή
    11-02-2016
    Περ.
    Komotini, Greece
    Μηνύματα
    3
    Προεπιλογή Η ιστορία μου.
    Καλησπέρα σε όλους και σορρυ αν ειμαι off topic (αν τυχόν είμαι μεταφέρετε με )

    Ονομάζομαι Βαγγέλης Σ. είμαι 20 στα 21 και θέλω να σας μιλήσω πάνω κάτω για την δικιά μου ιστορία.
    Είμαι 1.78 και απο 111.3kg κατέληξα στα 85kg μεχρι στιγμής.

    Ξεκίνησα στις 2 Σεπτεβρίου διατροφή όταν είδα μια μερα στον καθρέφτη τι ζώο έχω γίνει. Για καλή μου τύχη δεν εχω κρεμμάσει πουθενά και είμαι φυσιολογικός, ενταξει η αληθεια ειναι οτι η κοιλια μου ειναι χαλαρη λίγο αλλα θεωρώ
    πως με σωστή γυμναστική μπορώ να την στρώσω δεν έχει κρεμάσει.

    Θα ήθελα να ξεκινήσω λέγοντας οτι εχασα αρκετα κιλα χωρίς να παω καθόλου γυμναστήριο και βλακεία μου βλέπετε δεν το είχα παρει απόφαση το να πηγαινω. Για να μην τα πολυλογώ στην πρώτη λιπομέτρηση που έκανα
    γενικά στην ζωή μου οταν ξεκίνησα έγραφε (2sept) Fat 29.9% με 111.3kg τον επόμενο μήνα (οκτώμβρη) 27,9% fat με 97kg βάρος μετά απο 2 μήνες δηλαδή τον δεκέμβρη με έναν μηνα γυμναστική 23% fat & 91.6kg.

    θα σας βάλω όλες τις μετρήσεις μου μέχρι στιγμης μέχρι και δεκεμβρη να ρίξτε καλυτερα μια ματια με αναλυτικες πληροφορίες και τέλος του μηνα θα ξανακανω μια λιπομετρηση να δω που βρίσκομαι. Ωστόσο που θέλω να καταλήξω πλέον ζυγίζω 85κιλά και θέλω να φτάσω τα 78-80 θα δείξει. Δεν εχω παρει τοσο καιρο κανενα συμπληρωμα και οτι εγινε ειναι με υπομονη και σωστη διατροφή. Αυτον τον μήνα ξεκίνησα μια διαφορετικη διαίτα (γράμμωσης) που ζήτησα απο την διαιτολόγο μου μιας και μου το πρότεινε ενας φιλος που κανει χρόνια γυμναστηριο, μου είπε να παρω και μια απλη πρωτεινουλα καθαρή ορου γάλακτος και να πινω 3φορες την μερα με αδειο στομαχι το πρωι, ενα σκουπ λεει με νερο, μετα την προπονηση αλλο ενα σκουπ και πριν πεσω για υπνο παλι. Την εδειξα επισης στην διαιτολογο μου για να την υπολογισει και αυτην στην διατροφη. θα ηθελα να σας δωσω και την διατροφη να ριξετε μια ματια και να μου πειτε την γνώμη σας. Και θα ηθελα να σας πω οτι πηρα πρωτεινη για να με βοηθησει να παρω μυικα κιλα-μυικη μαζα και σε συνδυασμο τωρα απο δευτερα που ξεκιναω αλλη προπονηση να στρωσω λιγακι και να σφιξω, ο φιλος μου με προετρεψε να κανω βαρια και δυνατη προπονηση να επενδυσω στον διαδρομο πιο πολυ και να κανω διατροφη γραμμωσης, ριξτε μια ματια σας παρακαλω και πειτε μου την γνωμη σας και προτεινετε μου και μια προπονηση, δεν εχω ιδεα απο ασκησεις και οτι μου δειξουν κανω οποτε οτι μου πειτε θα τα δειξω στο γυμναστηριο να με βοηθησουν. Σας ευχαριστώ προκαταβολικά

    Ριξτε μια ματια στα links ειναι οι μετρησεις μου και η διατροφη μου που ξεκινησα αυτον τον μηνα:

    Όνομα: diatrofi.png Εμφανίσεις: 308 Μέγεθος: 134,4 KB
    Όνομα: Untitled-3.jpg Εμφανίσεις: 288 Μέγεθος: 101,9 KB
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vseretidis : 12-02-16 στις 00:08
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-02-16 00:01 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    καλως ηρθες φιλε..
    στο μετεφερα στα νεα μελη..
    τα αρχεια που εχεις βαλει στο ποστ δεν δειχνουν για καποιο λογο να ξερεις..

    αν θες να παρεις σχολια για την διατροφη σου, ανοιγεις θεμα στην ενοτητα "διατροφες μελων"
    για προπονηση, παραθετεις την προπονηση σου στα "προγραμματα προπονησης"
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-02-16 00:03 #3

    Εγγραφή
    11-02-2016
    Περ.
    Komotini, Greece
    Μηνύματα
    3
    Προεπιλογή
    καλησπερα ευχαριστω θα ηθελες να με βοηθησεις και να τα διορθωσεις για να φαινοντε; αν ανοιξεις τα link δουλευουν απλα εγω δεν μπορεσα, θα σε παρακαλουσα σε παρακαλω να με βοηθησεις σε αυτο
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 12-02-16 00:05 #4
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    δεν μπορω να το κανω αυτο, γιατι δεν μπορω να τα δω ουτε εγω..δειχνουν σαν σπασμενα αρχεια, ο,τι κ αν ειναι δλδ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 12-02-16 00:08 #5

    Εγγραφή
    11-02-2016
    Περ.
    Komotini, Greece
    Μηνύματα
    3
    Προεπιλογή
    Νομιζω το εκανα.. λειτουργουν τωρα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 12-02-16 00:16 #6
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Ναι φαινονται τώρα
    ο διαιτολογος σου έδωσε αυτη την διατροφη ?
    Δεν μαρέσει προσωπικά , πολύ λίγες θερμιδες
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 12-02-16 00:19 #7
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ναι οκ ειναι τωρα..
    κοιτα αρχικα βλεπω οτι εκτος απο το συμπληρωμα πο γραφεις οτι παιρνεις, μεσα στην διατροφη θα μπορουσες να βαλεις λιγο παραπανω πρωτεινη.
    επισης, για να ξερεις ακριβως τι κανεις πρεπει να εχεις υπολογισει θερμιδες, πανω στην ιατροφη σου αυτη, αλλα κ μακροσυστατικα..
    ριξε μια ματια στα παρακατω..

    Διατροφη για αρχαριους και οχι μονο...


    Θερμιδομετρητής


    Προγραμμα Υπολογισμου BMR και θερμιδων


    αυτα ετσι γενικα..

    αυτο που σου προτεινε ο φιλος σου, ακουγεται οκ..αυτο που πρεπει να κοιταξεις εσυ, αφου ηδη εχεις φτασει σε ενα καλο σημειο, ειναι να δεις αν συνεχιζεις να εχεις αποτελεσματα με ο,τι κανεις απο διατροφη κ προπονηση..
    αν βλεπεις αποτελεσματα, εισαι σε καλο δρομο..αν οχι κοιτας να αλλαξεις καποια πραγματα..να ξερεις, οτι η διατροφη απο μονη της δεν θα σου κανει κατι, οποτε κοιτα να δωσεις βαρυτητα κ στις προπονησεις..
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-02-16 11:24 #8
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    καλώς ήρθες Κορίνθιε!!
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-02-16 15:13 #9
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 17-02-16 22:42 #10
    Το avatar του χρήστη SotosLg

    Εγγραφή
    17-01-2016
    Περ.
    In the gym
    Μηνύματα
    38
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλώς ήρθες Κορίνθιε!!
    Τι εγινε, ποιος ειναι Κορινθιος;;
    Train hard or go HOME!!

    Traingetta
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 17-02-16 22:55 #11
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SotosLg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι εγινε, ποιος ειναι Κορινθιος;;
    Εγώ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 17-02-16 23:38 #12
    Το avatar του χρήστη SotosLg

    Εγγραφή
    17-01-2016
    Περ.
    In the gym
    Μηνύματα
    38
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χαράλαμπος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ!
    Και εσυ θες να πεις μαλλον!!

    <off topic> να μαζευτουμε εμεις οι κατω-αυλακιωτες να παμε για ενα kofie </offtopic>
    Train hard or go HOME!!

    Traingetta
    Απάντηση με παράθεση